Odległość nie stanowi już problemu!


Jesteś zainteresowany wykonaniem testu na nietolerancję pokarmową, ale mieszkasz daleko od naszych klinik? Nie martw się. Z myślą o osobach mieszkających poza Warszawą i Krakowem udostępniliśmy „Kod Metaboliczny 200 na odległość”.

Teraz każdy może wykonać test na opóźnioną alergię pokarmową w swoim miejscu zamieszkania – my wyślemy do Ciebie zestaw do pobrania i przesłania próbki krwi, a Twoim zadaniem będzie udać się do najbliższego punktu pielęgniarskiego lub zaprosić pielęgniarkę do domu w celu pobrania próbki krwi, którą kurier dostarczy do naszego laboratorium.


WYNIK TESTU GOTOWY W CIĄGU 3-4 dni roboczych!

Kod Metaboliczny 200


Kod Metaboliczny wyróżnia się wśród wszystkich znanych i stosowanych na świecie testów nietolerancji pokarmowej. Jest najbardziej kompleksowy – pozwala na wykonanie analizy morfologicznej, a nie ilościowej, dzięki czemu bada cały układ białokrwinkowy, nie tylko przeciwciała klasy IgG czy IgE.

 • bada nietolerancję pokarmową na 200 produktów spożywczych i dodatków chemicznych do żywności
 • wskazuje produkty wywołujące u Ciebie reakcję alergiczną
 • wskazuje jakie produkty są dla Ciebie odpowiednie
 • wykonywany jest z krwi obwodowej, a nie z krwi z palca
 • pozwala na opracowanie leczniczej diety eliminacyjno-rotacyjnej
testy_min
dietetyk-online

Dietetyk on-line


Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Twojego testu, możesz umówić się na konsultację dietetyczną. Wybierasz sposób, który najbardziej Tobie odpowiada – telefoniczny, mailowy albo przez Skype’a. Konsultacje prowadzone są w taki sam sposób, jak w gabinecie. Podczas pierwszej konsultacji zostaną omówione: stan zdrowia, oczekiwania pacjenta, wyniki badania nietolerancji pokarmowej i metody interpretacji testu oraz zasady diety eliminacyjno-rotacyjnej i terapii opartej o genotyp i fenotyp pacjenta.

Każdy zasługuje na zdrowie


Badania prowadzone w ostatnich latach pokazują, że wykluczenie z diety nietolerowanych pokarmów może przyczynić się znacznie do poprawy stanu zdrowia i uregulowania procesów metabolicznych.

 • zlikwidujesz przewlekłe stany zapalne
 • zmniejszysz ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne
 • zmniejszysz skłonności do alergii i powikłań alergicznych
 • pozbędziesz się zaparć, wzdęć oraz innych problemów żołądkowych
 • pozbędziesz się zbędnej tkanki tłuszczowej, wyszczuplisz sylwetkę
 • odzyskasz młody wygląd i jędrności skóry
 • zlikwidujesz uczucie zmęczenia i braku energii, bóle głowy i migreny
 • odzyskasz siły witalne, radości życia i zainteresowania seksem

Jak przeprowadzić badanie?


Z chwilą kiedy zamówisz test Kod Metaboliczny 200, otrzymasz od nas zestaw do pobrania krwi oraz szczegółową instrukcję postępowania.

krok-01

Wypełnij formularz, zamów test nietolerancji pokarmowej na odległość i po otrzymaniu maila zwrotnego dokonaj płatności.

krok-02

Po otrzymaniu zestawu do przeprowadzenia testu, zabezpiecz otrzymany pojemnik chłodniczy według załączonej do paczki instrukcji.

krok-03

Wypełnij na stronie internetowej www.vimed.pl formularz zapisu >> i zarezerwuj termin badania i konsultacji dietetycznej.

krok-04

Umów się na pobranie krwi w najbliższej przychodni. Pamiętaj, że krew można wysłać od poniedziałku do czwartku.

krok-05

Umów kuriera po odbiór przesyłki.

krok-06

Wykonaj pobranie krwi i odpowiednio przygotuj pojemnik do transportu według załączonej do paczki instrukcji. Przekaż przesyłkę kurierowi.

Dowiedz się co na ten temat mówią nasi pacjenci!


Przykład reakcji krwi na kontakt z alergenem


0-ryz

Brak reakcji alergicznej

Na zdjęciu widzimy zdrowe, czerwone komórki krwi. Poruszają się swobodnie w płynnym osoczu. Takie komórki mogą bez problemu przedostać się do naczyń włosowatych, dostarczając tlen i składniki odżywcze do wszystkich komórek ciała, jednocześnie odprowadzając z nich produkty przemiany materii.

4-ryz

Silna reakcja alergiczna

Na zdjęciu widzimy silną reakcję układu białokrwinkowego na pokarm. W reakcji na antygen pokarmowy komórki łączą się w kompleksy. Dlatego nie są zdolne do tego, aby poruszać się wewnątrz naczyń włosowatych, co skutkuje niedotlenieniem wszystkich komórek organizmu i ich intoksykacją.