Koniec z łuszczycą! | VIMED

Koniec z łuszczycą!

Bez wyniszczającej chemii, sterydów, naświetlań, kremów, maści i mazideł, stosowanych latami często bezskutecznie, a jedynie zgodnie z prawami natury, które dzięki najnowszym osiągnięciom nauki można ekstremalnie wykorzystać z pożytkiem dla organizmu. Niech kręcą głowami niedowiarki, statystyki wyleczeń w naszych klinikach mówią same za siebie.

Łuszczyca, która znacznie utrudnia życie 2-3% populacji, to przewlekła choroba zapalna, która polega na charakterystycznej proliferacji komórek naskórka, tj. keratynocytów. Skąd się bierze, dokładnie nie wiadomo, jednakże większość badaczy uważa, że do jej wystąpienia przyczyniają się mechanizmy zapalne, alergiczne i immunologiczne, potęgowane przez występowanie różnych czynników stresujących i czynników ryzyka. Do tej ostatniej grupy należą: predyspozycje genetyczne, rasa i pochodzenie, urazy, infekcje, palenie tytoniu, niewłaściwa dieta, picie alkoholu i inne choroby towarzyszące.

Alergia a łuszczyca

Alergia pokarmowa należy do czynników powodujących zaostrzenie łuszczycy. Dzieje się tak, ponieważ alergeny pokarmowe znacząco obciążają układ odpornościowy i inicjują stan zapalny, który sprzyja pogorszeniu stanu skóry i nasila objawy choroby. Ponadto brak niezbędnych składników pokarmowych, których wchłanianie jest upośledzone w przebiegu chorób o podłożu zapalnym, przyczynia się do nawrotów choroby i braku regeneracji naskórka.

Szybkie i skuteczne leczenie łuszczycy


Dowiedz się już dziś jak szybko i skutecznie poradzić sobie z łuszczycą!

Leczenie łuszczycy

Tradycyjne metody leczenia mają wiele skutków ubocznych i często nie są skuteczne, dlatego wycieńczeni, zniechęceni niepowodzeniami pacjenci często szukają innych sposobów. Wielu z nich trafia do nas – do Centrum Medycznego VIMED – i ku naszej radości, widząc efekty terapii, szybko odzyskuje optymizm, bo tak naprawdę, wbrew powszechnej opinii, leczenie pacjentów z łuszczycą wcale nie stanowi aż tak wielkiego problemu, potrzebne jest tylko właściwe – co ważne: kompleksowe i indywidualne! – podejście.

Klucz do sukcesu-Terapia Fenotypowa

W CM VIMED skuteczna walka z łuszczycą prowadzona jest poprzez Terapię Fenotypową. Aby skutecznie wyleczyć tę chorobę należy doprowadzić do bardzo dobrego funkcjonowania całego organizmu.

Dlatego też, Terapia Fenotypowa składa się z kilku elementów, które wspólnie usprawniają pracę wielu układów ustroju np. układu pokarmowego, krążenia czy immunologicznego.

Nasza walka z łuszczycą przebiega kilkuetapowo:

Zaczynamy od testu na opóźnioną alergię pokarmową – sprawdzamy, czy organizm nie wykazuje ukrytej reakcji alergicznej na któryś z 201 składników spożywczych i dodatków chemicznych. Choć sceptycy mogliby spytać, jaki sens ma takie badanie, skoro problemem jest skóra, to fakty naukowe są nieubłagane – nieracjonalne nawyki żywieniowe to jeden z największych sprzymierzeńców chorób dermatologicznych (i nie tylko!).

A nawyki żywieniowe naszych pacjentów często okazują się zgubne. Chorzy żywią się konwencjonalnie: w ich menu dominuje mięso, chleb, produkty mleczne; jednocześnie spożywają niewystarczającą ilość warzyw, owoców i ryb. Dorośli pacjenci piją kawę, czarną herbatę, chętnie sięgają po słodycze, olej słonecznikowy, tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Po teście czeka ich niespodzianka – okazuje się, że na wiele z ulubionych produktów są uczuleni, a decydując się na nie, sami sobie gwarantują problemy zdrowotne. Na tym etapie chorzy nie mają już wątpliwości: czas na zmiany!

Przygotowaniu gruntu pod nową jakość życia naszych pacjentów służą zabiegi. U chorych na łuszczycę znakomite efekty przynosi hiperbaryczny tlen podawany w komorze hiperbarycznej – pozwala on na lepsze utlenowanie tkanek, zredukowanie symptomów hipoksji, poprawienie metabolizmu całego ciała, skóry i przyspieszenie wydalania toksyn.

Dodatkowo wykonujemy serię zabiegów hydrokolonoterapii, ponieważ wyniki badań dowodzą, że u pacjentów z łuszczycą występuje samozatrucie organizmu i zwiększona mikroprzepuszczalność jelit, dlatego tworzące się endotoksyny mogą dostać się do krwioobiegu. Płukanie okrężnicy może pomóc w takim przypadku w odtruciu organizmu.

W oczyszczone i zregenerowane ciało może już wstąpić nowy duch, dlatego przechodzimy do konkretów, które zrewolucjonizują życie i odmienią je na (naj)lepsze. Na tym etapie, opierając się na wynikach testu opóźnionej alergii pokarmowej, ustalamy plan żywieniowy dla pacjenta. Wykluczamy z diety: wszelkie tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, wołowinę, wieprzowinę czy nabiał.

Dlaczego? Bo produkty te – jak dowodzą badania – generują wolne rodniki powodujące stres oksydacyjny, niszczące białka, rybosomy, błony komórkowe, specyficzne lipidy i DNA, a w łuszczycy właśnie równowaga między substancjami oksydacyjnymi i antyoksydacyjnymi jest zaburzona.

Oczywiście na wykluczeniu produktów się nie kończy. Nie zostawiamy pacjenta samego wobec radykalnych zmian, ale pomagamy mu znaleźć korzystne dla jego zdrowia, a przy tym równie smaczne zamienniki, np. zamiast tłuszczów zwierzęcych polecamy olej rzepakowy, ryżowy, kukurydziany, lniany i oliwę z oliwek – produkty te to zaledwie 10% dziennego spożycia kalorii, a przyczyniają się one do ustąpienia symptomów klinicznych.

Rezultaty takiej procedury terapeutycznej to:

 • ustanie swędzenia, łuszczenia się,
 • normalizacja koloru skóry,
 • zmniejszenie obszaru zmian skórnych.

Efekty takie obserwujemy aż u 70% pacjentów, u pozostałych natomiast dostrzegamy redukcję niepokojących symptomów o 50%.

Takie efekty można uzyskać po kilku miesiącach terapii. Pierwsze pozytywne efekty Terapii Fenotypowej w niektórych wypadkach można dostrzec już po 14 dniach od rozpoczęcia leczenia!

Wszyscy nasi podopieczni są dalej leczeni i monitorowani. Zachęcamy ich także, by kontynuowali program i udoskonalali go po powtórzeniu testu opóźnionej alergii pokarmowej (powtórzenie testu zalecane jest w celu sprawdzenia czy wykluczone dotychczas produkty nadal nam szkodzą i czy nasz organizm nie reaguje negatywnie na inne substancje). Zresztą nie trzeba ich specjalnie namawiać – w końcu efekty widzą na sobie… To naprawdę działa!

0 Komentarze

 1. Jola pisze:

  Czy w diecie osoby chorej na łuszczyce powinny znajdować się ryby?

  • Centrum Medyczne VIMED pisze:

   Najlepsze efekty w leczeniu łuszczycy uzyskuje się poprzez stosowanie diety opartej głownie na warzywach, owocach, kaszach i strączkach. Ryby z uwagi na zawartość przeciwzapalnych kwasów omega 3 powinny być jadane nie częściej niż dwa razy w tygodniu w połączeniu z warzywami.

 2. Jonasz pisze:

  Witam, czy suplementy diety takie jak bialko serwatkowe w proszku czy aminokwasy (BCAA) mogą zastąpić nabiał ?

  • Centrum Medyczne VIMED pisze:

   BCAA to aminokwasy rozgałęzione stosowane przede wszystkim w celu szybszej regeneracji po wysiłku fizycznym, zmniejszenia rozpadu mięśni oraz ochrony wątroby. Białko serwatkowe z reguły stosuje się u osób aktywnych fizycznie, gdy zapotrzebowanie na ten składnik jest zwiększone. Jeżeli chodzi o alternatywne źródła białka w diecie roślinnej to najlepiej czerpać je z warzyw strączkowych, orzechów, nasion i zbóż. Jeżeli, pytając o zamiennik nabiału, miał Pan na myśli źródła wapnia w diecie bezmlecznej, polecamy artykuł: https://vimed.pl/2011/06/alternatywne-zrodla-wapnia/

 3. Karolina pisze:

  W diecie łuszczycowej należy wykluczyć mleko i przetwory mleczne. Ale czy odżywki białkowe można stosować? Czy białko ‘przeszkadza’ w leczeniu łuszczycy dietą?

  • Centrum Medyczne VIMED pisze:

   Główny problem z produktami mlecznymi stanowi białko mleka – kazeina. Wiele odżywek białkowych zawiera w swoim składzie kazeinę, wówczas taka odżywka jest niewskazana. Na rynku dostępne są również białka mleka zhydrolizowane na pojedyncze aminokwasy – tzw. hydrolizaty białka serwatkowego. Teoretycznie taki suplement nie powinien nasilać objawów łuszczycy, jednak w praktyce z uwagi na towarzyszące związki chemiczne, u niektórych pacjentów może wzrastać stan zapalny. Warto spróbować białka konopnego, które zawiera dużo kwasów omega 3, które przy okazji będą wyciszały stan zapalny.

 4. Bartek pisze:

  Ile kosztuje taka kuracja + badania itp?

  • Centrum Medyczne VIMED pisze:

   W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Pacjenta, w którym nasz konsultant odpowie na wszystkie Pana pytania i wątpliwości. Przygotuje także ofertę idealnie dopasowaną do Pana potrzeb, dzięki czemu możliwe będzie oszacowanie średniego kosztu terapii.
   Numer infolinii: 22 266 80 66.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *