Komórki macierzyste - w jakich chorobach znajdują zastosowanie? VIMED

Komórki macierzyste – w jakich chorobach znajdują zastosowanie? Sprawdź!

Własne komórki macierzyste – najskuteczniejsza metoda na regenerację

Własne komórki macierzyste – najskuteczniejsza metoda na regenerację

Obecnie dzięki osiągnięciom nauki i medycyny coraz lepiej poznajemy i wykorzystujemy właściwości komórek macierzystych. Niezwykłe właściwości komórek macierzystych powodują, że ich zastosowanie kliniczne jest coraz szersze. Z roku na rok lista chorób, w których komórki macierzyste znajdują zastosowanie wydłuża się.

Aktualnie możliwe jest ich wykorzystanie w leczeniu niemal 70 różnych schorzeń!

Zobacz listę chorób w leczeniu których komórki macierzyste znajdują zastosowanie!

Komórki macierzyste w sporcie

Ponadto terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych może być wielką szansą dla osób aktywnych fizycznie – w leczeniu zawodowych sportowców oraz osób rekreacyjnie uprawiających sport.

Tlenoterapia Hiperbaryczna, w wyniku zwiększonej perfuzji płynów ustrojowych (natlenienia), nie tylko zwiększa ilość komórek macierzystych. Można oczekiwać, że komórki macierzyste, pod wpływem zwiększonej ilości tlenu, mają także zwiększoną aktywność, krążąc po organizmie samoczynnie rozpoznają uszkodzone tkanki i przyczyniają się do ich skutecznego naprawiania i wyleczenia. Dlatego zapewniają ogromną zdolność do regeneracji organizmu i skracają czas rekonwalescencji.

Wraz z rozwojem medycyny zwiększają się możliwości wykorzystania tej formy terapii. Tak jak to ma miejsce przy leczeniu niewydolności serca. Jak pokazują badania – tlenoterapia może znacząco pomóc w terapii uszkodzeń tego organu. Niewątpliwie zastosowany pod zwiększonym ciśnieniem tlen, poprawia efekty leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Komórki Macierzyste w sporcie.
Liczymy na to, że terapia hiperbaryczna przy wstrząsie kardiogennym spowoduje redukcję obrzęku (nagromadzenia płynów) w worku osierdziowym.

mówi dr Myrvin H. Ellestad, dyrektor Memorial Heart Institute w kalifornijskim Long Beach Memorial Medical Center.

Komórki macierzyste w dermatologii.

Własne komórki macierzyste to najskuteczniejsza, naturalna metoda na regenerację i odmłodzenie skóry

Z kolei naukowcy badając możliwości zastosowania tlenoterapii w dermatologii zauważyli, że tlen pod zwiększonym ciśnieniem działa stymulująco na fibroblasty, które odpowiedzialne są za syntezę m.in. kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze.

Lepsze dotlenienie organizmu to znakomita kosmetyka od wewnątrz. Przede wszystkim terapia hiperbaryczna znacząco opóźnia procesy starzenia. Powoduje, że skóra staje się zdrowsza, nie widać zmęczenia i nie tworzą się zmarszczki. Dlatego od wielu lat z terapii hiperbarycznej korzystają aktorki, modelki i piosenkarki na całym świecie. Najseksowniejsza babcia Tina Turner choć już dawno przekroczyła 60-tkę, jej wiek tlenowy ocenia się na 30 lat.

Tlenoterapia zwiększa też liczbę komórek macierzystych, które są prawdziwą rewolucją w branży beauty. Komórki macierzyste mogą być skuteczne podczas naprawy komórek skóry, a także chronią ją przed czynnikami zewnętrznymi i nadają jej młodzieńczy wygląd.  Działają na poziomie komórkowym skóry i są w stanie dostarczyć nawilżenie i środki naprawcze tam, gdzie jest to potrzebne.

„W leczeniu pięciu na sześć przypadków problemów skórnych uciekamy się do tlenoterapii pod ciśnieniem 2 ATA. Postęp w terapii za każdym razem jest zaskakujący”

— twierdzi dr James E. Fulton Jr., dermatolog z Newport Beach.

Tlenoterapia i komórki macierzyste w chorobach neurologicznych

Bez wątpienia nieoceniona jest pomoc tlenoterapii w leczeniu także chorób neurologicznych. Stosując tlen pod ciśnieniem naukowcy podkreślają, że wyraźnie zauważalna jest poprawę stanu dzieci z autyzmem. Przede wszystkim następuje u nich lepszy kontakt wzrokowy, usprawnienie funkcjonowania społecznego i rozumienia języka.

„Dysponujemy wieloma wynikami badań dzieci autystycznych, które dowodzą znacznej poprawy funkcjonowania mózgu po zastosowaniu tlenoterapii hiperbarycznej”

— mówi dr Macari z Carmel Clinic.

Także zdaniem dr. Jamesa Neubrandera, który od połowy lat 90. opiekował się ponad 5 000 dzieci z autyzmem i poświęcił na pracę terapeutyczną ze swoimi pacjentami ponad 75 000 godzin, tlenoterapia hiperbaryczna jest jednym z najcenniejszych narzędzi w leczeniu tego schorzenia.

Tlenoterapia w chorobach neurologicznych.

Tlenoterapia hiperbaryczna może być również niezwykle przydatna we wspomaganiu leczenia chorób jelit

W badaniach wykazano, że tlenoterapia hiperbaryczna stymuluje komórki macierzyste okrężnicy i przyśpiesza gojenie śluzówki u pacjentów z opornym na leczenie, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Co więcej zmniejsza stan zapalny i znacząco wpływa na poprawe ogólnego stanu zdrowia. Autorzy badania podkreślają silny potencjał zastosowania tlenoterapii hiperbarycznej w leczeniu różnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Lekarze z niesłabnącym optymizmem mówią o swoich nadziejach związanych z zastosowaniem HBOT w terapii zagrażających życiu schorzeń, a wykorzystywanie komórek macierzystych w przyszłości będzie coraz szersze i przełomowe.

Centrum Spersonalizowanej Tlenoterapii Hiperbarycznej


Tlenoterapia hiperbaryczna to nowoczesna i skuteczna metoda powszechnie stosowana na całym świecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *