Jak skutecznie poradzić sobie z problemem jelita drażliwego - Historia Przemysława | VIMED

Jak skutecznie poradzić sobie z problemem jelita drażliwego – Historia Przemysława

Oczyszczanie organizmuPan Przemysław przyszedł do Centrum Medycznego Vimed z problem jelita drażliwego, schorzenia, z którym boryka się obecnie bardzo wielu pacjentów.

Pacjent był bardzo szczupły, miał duże problemy z przybieraniem na wadze. Mimo dużego apetytu, jego jadłospis nie był urozmaicony, bał się wprowadzać nowe produkty, ponieważ niemal po wszystkim czuł się źle. U pacjenta występowały problemy z trawieniem, objawiające się wzdęciami, bulgotaniem w brzuchu, nieregularnymi wypróżnieniami – przemiennie pojawiały się zaparcia i biegunki.

W Vimedzie Pan Przemysław poddał się serii badań diagnostycznych. Jednym z nich było podstawowe w takiej sytuacji badanie nietolerancji pokarmowej Kod Metaboliczny 200. Test nietolerancji pokarmowych wykazał silne reakcje na wiele przebadanych produktów. Badania potwierdziły silny stan zapalny w organizmie pacjenta. Jak zwykle w takich sytuacjach celem Terapii Fenotypowej było wytłumienie toczącego się stanu zapalnego. Zaczęliśmy od postępowania dietetycznego. Wprowadziliśmy zmiany w żywieniu dostosowane do wyników badania nietolerancji pokarmowej.

Wdrożyliśmy też serię zabiegów w komorze hiperbarycznej. Tlenoterapia hiperbaryczna pozwoliła zmniejszyć stan zapalny w jelitach i niepożądane reakcje ze strony przewodu pokarmowego. Dzięki temu mogliśmy wykonać następny krok – procedurę oczyszczania wątroby. W trakcie tej procedury pacjent miał wykonane zabiegi hydrokolonoterapii i vacuiono.

W trakcie kilku tygodni pan Przemysław pozbył się złogów z dróg żółciowych, obumarłej śluzówki oraz pasożytów. Większość objawów, na które skarżył się pan Przemysławem ustąpiła, ale nadal walczymy o dalszą poprawę stanu jelit. Wprowadzamy stopniowo nowe produkty i dostosowujemy dietę do reakcji organizmu pacjenta. Pacjent będzie w najbliższym czasie poddany kolejnej procedurze oczyszczającej.

Weronika Domoradzka
Weronika Domoradzka
Dietetyk Kliniczny ICM VIMED

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *