Miłość córki może zdziałać cuda - historia Pana Witolda i jego córki Wioletty | VIMED

Miłość córki może zdziałać cuda – historia Pana Witolda i jego córki Wioletty

ZdrowieBardzo często zdarza się, że na pierwszą wizytę przychodzą do mnie pary – najczęściej są to małżeństwa, które postanowiły razem poddać się Terapii Fenotypowej. Bardzo często przychodzą też matki ze swoimi dziećmi. Kilka miesięcy temu w moim gabinecie zjawiła się całkiem inna, bardzo sympatyczna para. Tym razem był to starszy Pan ze swoją córką Wiolettą. Inicjatorką spotkania okazała się córka a pacjentem jej tata 68 letni pan Witold. Pani Wioletta była bardzo zmartwiona stanem zdrowia swojego taty. Kilka lat temu przebył on rozległą operację wszczepienia bajpasów w związku z chorobą wieńcową serca. Od tego czasu pan Witold regularnie przyjmuje kilka leków jednocześnie, starał się lepiej odżywiać i regularnie spacerować. Niestety, stan pana Witolda systematycznie się pogarszał. Mimo stosowania leków, przepisanych przez kardiologów, nie udało się obniżyć poziomu cholesterolu we krwi do wartości prawidłowych. Po 5 latach od operacji pan Witold zaczął coraz częściej odczuwać ból w klatce piersiowej, związany z niewyleczoną chorobą wieńcową. Ojciec pani Wioletty coraz szybciej męczył się na spacerach a pokonanie kilku schodków stało się dla niego dużym wyzwaniem.

Zaniepokojona pogarszającym się stanem zdrowia taty i bezsilnością lekarzy kardiologów, pani Wioletta postanowiła poszukać pomocy w Centrum Medycznym VIMED. Po pierwszym spotkaniu z lekarzem w naszej klinice, Pan Witold został zakwalifikowany do Terapii Fenotypowej.

Ponieważ pani Wioletcie zależało na tym aby terapia jej taty rozpoczęła się jak najszybciej, niezwłocznie pobraliśmy krew do badania. Z wynikami rozszerzonych badań krwi oraz testu na nietolerancje pokarmowe – Kod Metaboliczny 200, pan Witold udał się na konsultację lekarską, a następnie na konsultację dietetyczną. Wyniki badań pokazały liczne nietolerancje pokarmowe, potwierdziły też poważne zaburzenia lipidowe oraz obecność stanu zapalnego w organizmie z wysokim poziomem homocysteiny. Wysoki poziom tego aminokwasu świadczy nie tylko o stanie zapalnym ale również oznacza znacząco zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

Wyniki badań wskazywały na konieczność szybkiego wprowadzenia odpowiedniej suplementacji. Na konsultacji dietetycznej ustaliliśmy, które produkty spożywcze pan Witold powinien wykluczyć natychmiast a jakie składniki powinny występować w znacznie większych ilościach niż to miało miejsce w dotychczasowym jadłospisie pacjenta tak, aby dieta była pełnowartościowa i dobrze zbilansowana.

Równolegle wdrożona została Procedura Regeneracji Układu Pokarmowego – jest to niezbędne w celu usprawnienia procesów przyswajania pożywienia. Systematyczne przestrzeganie zaleceń spowodowało, że już po 3 miesiącach poprawiło się samopoczucie pana Witolda. Znacznej poprawie uległy też wyniki badań krwi. Poziom cholesterolu wrócił do normy, znacząco obniżył się poziom homocysteiny. Pan Witold nabrał sił, chodzenie po schodach i spacery stały się łatwiejsze a jako efekt uboczny terapii ubyło Panu Witoldowi kilka centymetrów w obwodzie brzucha. Dzięki terapii zmniejszyło się ryzyko wystąpienia w przyszłości zawału serca lub udaru mózgu.

Przed panem Witoldem jeszcze długa droga zanim powróci do pełnej sprawności ale tak kochająca córka jest dla niego wspaniałym oparciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *