Choroba Alzheimera, choroba Parkinsona objawy i leczenie | VIMED

Spowolnij postęp chorób neurologicznych


Alzheimer i Parkinson to postępujące, degeneracyjne choroby układu nerwowego. Co to znaczy? Najprościej mówiąc, dochodzi do uszkodzenia i utraty komórek w mózgu, co wywołuje szereg objawów uszkodzeń neurologicznych, które można podzielić na dwie grupy: związane z funkcją motoryczną (Choroba Parkinsona) i związane z pamięcią (Alzheimer). Dotychczas nie znaleziono leku cofającego lub chociaż zatrzymującego postęp choroby. Wiadomo jednak, że można spowolnić ich proces i zacząć działać kiedy pojawią się pierwsze objawy.

Mimo choroby możesz
cieszyć się życiem!



Tlen hiperbaryczny dotlenia mózg i zwiększa jego aktywność, a tym samym:


  • stymuluje pracę układu nerwowego
  • ożywia i pobudza do życia uśpione od dawana komórki oraz przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie
  • poprawia metabolizm w tkance nerwowej
  • redukuje obrzęk mózgu
  • poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu
  • zwiększa przepuszczalność barier krew-mózg
  • chroni już uszkodzone obszary w tkance nerwowej
  • może zmniejszyć stopień uszkodzeń mózgu powstałych na skutek wylewów czy udarów, a także przyspieszyć rehabilitację

„Jako neurolog nie wierzyłem, że to działa, dopóki nie przekonałem się na własne oczy. Po zastosowaniu HBOT stwierdziłem u moich pacjentów długoterminową poprawę, redukcję bólu i lepszy sen, ponieważ to właśnie ból często leży u ich źródeł”.

– mówi dr Allan Spiegel z Palm Harbor na Florydzie

Nową metodą, wykorzystywaną w leczeniu jest Tlenoterapia Hiperbaryczna. Badacze z Włoch i Rosji zanotowali sukcesy w leczeniu pacjentów tlenem pod ciśnieniem. Tlen pomaga zniwelować uszkodzenia komórek w wielu przypadkach. Wyniki amerykańskich badań sugerują, że terapia HBOT może mieć potencjalne zastosowanie w leczeniu chorych z PD, nie powodując nieprzewidzianych skutków ubocznych. Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków uznał Tlenoterapię Hiperbaryczną jako realną metodę leczenia wielu dolegliwości: indukuje wzrost komórek na każdym poziomie. Następuje znacząca redukcja uszkodzeń i efektywna stymulacja pracy mózgu.

Dieta wpływa na funkcjonowanie Twojego mózgu!


Czy wiesz, że im bardziej dieta jest bogata w witaminę B6, tym niższe jest ryzyko rozwoju chorób neurologicznych? Ryzyko wystąpienia tego schorzenia jest większe u osób z wysokim poziomem aminokwasu homocysteiny we krwi. Związek ten może uszkadzać komórki nerwowe mózgu. A na jego poziom wpływają trzy witaminy: B6, B12 i kwas foliowy. Także nienasycone kwasy tłuszczowe są ważnymi składnikami błon komórkowych neuronów i posiadają właściwości neuroprotekcyjne, przeciwutleniające, a także przeciwzapalne. Naukowcy z Department of Epidemiology and Biostatistics, Erasmus Medical Center w Roterdamie sugerują, że wysokie spożycie nienasyconych kwasów tłuszczowych może chronić przed chorobą Parkinsona. Właściwa dieta jest zatem szczególnie istotna w leczeniu tych chorób. Indywidualnie dobrana Dieta Fenotypowa wyeliminuje z codziennego jadłospisu pokarmy, które uczulają organizm, wyciszy stan zapalny organizmu i dostarczy odpowiednich substancji wspomagających regenerację i pracę jego komórek, które są tak istotne dla prawidłowej pracy mózgu.

Oczyść swoje komórki!


To już jest fakt! Liczne badania udowadniają, że przyczyną wielu chorób neurologicznych jest zatrucie organizmu. Przy ciągłym rozwoju cywilizacyjnym i wciąż rosnącym zanieczyszczeniu środowiska ludzki organizm nie jest w stanie sam poradzić sobie z oczyszczeniem. Przewlekły stan zapalny oraz toksyny w przestrzeniach międzykomórkowych wywołują choroby układu nerwowego – w tym Parkinsona i Alzheimera. Stałe działanie toksyn powoduje zwyrodnienie narządów, przez co układ odpornościowy rozpoznaje własne komórki jako ciała obce i zaczyna je atakować. Tak ważne jest zatem wprowadzenie procedur detoksykacji. Zapewniają one właściwe odżywianie, oddychanie i oczyszczanie każdej komórce ciała. Jest to warunek konieczny aby zapewnić właściwe warunki funkcjonowania zbudowanym z tych komórek organów.

SPECJALISTYCZNE BADANIA LABORATORYJNE:

  • badanie nietolerancji pokarmowej
  • określenie Kodu Metabolicznego
  • markery stanu zapalnego
  • wskaźnik stanu zapalnego
  • profil immunologiczny
  • morfologia

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?