Dietetyk kliniczny wspomaga wdrożenie spersonalizowanego odżywiania|

Dietetyk kliniczny wspomaga wdrożenie spersonalizowanego odżywianiaDobry dietetyk kliniczny, dostępny w naszej klinice w Warszawie lub On Line, stanowi niezbędne wsparcie dla pacjentów, ponieważ spersonalizowane odżywianie jest najważniejszym elementem każdej terapii.

Medical City Detox

Masz zapewnioną opiekę dietetyka klinicznego od chwili wykupienia programu terapii detoksykacyjnej do zakończenia programu detoksykacji.

Terapia Ketogeniczna

Dietetyk jest do Twojej dyspozycji od chwili wykupienie programu Terapii Ketogenicznej do dnia wyjęcia sondy nosowo żołądkowej.

Terapia Metaboliczna

Dietetyk kliniczny opiekuje się Tobą przez okres 30 dni od wykonania kompletu badań, a ściślej od dnia rozpoczęcia wdrażania postępowania żywieniowego.

Terapia Fenotypowa

Przez 120 dni od od wykonania kompletu badań nasz dietetyk kliniczny jest do Twojej dyspozycji. Możesz w tym okresie zadać dowolną liczbę pytań dotyczących bezpośrednio terapii.


Wyspecjalizowani i odpowiednio przeszkolenie dietetycy kliniczni

Dietetycy kliniczni w Centrum Medycznym VIMED to wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie żywienia, oraz stosowania terapii żywieniowych w profilaktyce i leczeniu cywilizacyjnych chorób przewlekłych. Korzystają z wieloletniego doświadczenia kliniki VIMED która będąc pionierem medycyny stylu życia, na przestrzeni lat zapewniła już zdrowie i dobre samopoczucie dziesiątkom tysięcy pacjentów.

Nasi dietetycy to specjaliści, którzy po ukończeniu studiów zawodowych, przeszli roczne przeszkolenie z prowadzenia personalizowanych terapii w oparciu o zaawansowane badania diagnostyczne – niepożądanych reakcji pokarmowych (alergii i nietolerancji) oraz badania genetyczne. W tym okresie zdobyli oni unikalne doświadczenie w prowadzeniu Terapii Metabolicznej, Terapii Ketogenicznej, Terapii Detoksykacyjnej oraz kompleksowej Terapii Fenotypowej.

Personalizacja odżywiania

Z uwagi na różnorodność chorób i indywidualnych cech fenotypowych, opracowanie szczegółowych jadłospisów i przepisów kulinarnych dla każdego pacjenta jest bardzo pracochłonne. Ponieważ żaden program komputerowy dla dietetyków nie układa diet zdrowych, smacznych i indywidualnie dopasowanych do chorób XXI w, przygotowanie takiego szczegółowego, spersonalizowanego programu żywieniowego wymaga wielu godzin pracy specjalisty.

Lata pracy z pacjentami pokazały nam, że zalecenia, aby były skuteczne i przyniosły trwałe korzyści, muszą być dostosowane do możliwości i umiejętności pacjenta. Wiele uwagi poświęcamy na edukację pacjenta, by sam potrafił planować i przygotowywać swoje posiłki. Współpraca z pacjentem opiera się na dzienniczku żywieniowym, a kolejne zalecenia zmieniają się w zależności od samopoczucia i odpowiedzi organizmu pacjenta na wprowadzane modyfikacje żywieniowe.

Najlepsze efekty uzyskujemy wtedy, gdy pacjenci potrafią samodzielnie przygotowywać świeże, smaczne i zdrowe posiłki z nieprzetworzonych produktów pochodzenia organicznego, Uczymy naszych pacjentów jak identyfikować niebezpieczeństwa płynące z niewłaściwego sposobu odżywiania i złego doboru surowców do przygotowywania posiłków. Często niezbędne jest też wspomaganie optymalnie dopasowanym zestawem suplementów - witamin, minerałów, enzymów, probiotyków i prebiotyków.


Zadzwoń i umów się
na wizytę już dziś: 22 201 90 71

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać terapie najbardziej odpowiednie do Twoich potrzeb. Najnowsze zabiegi. Zaawansowane technologie. Indywidualne podejście. Zapraszamy do Kliniki VIMED Health & Beauty.