Trycholog - Leczymy wypadanie włosów, łysienie androgenowe i plackowate

Skuteczne leczenie łysienia androgenowego kobiet i mężczyzn, łysienia plackowatego oraz nadmiernego wypadania włosów i chorób skóry głowy

Jeśli Twoim problemem są wypadające włosy, łysienie, łojotokowe zapalenie skóry, łupież łuszczyca skóry głowy i inne choroby skóry głowy, rozwiązaniem Twojego problemu zajmie się nasz najlepszy trycholog – lekarz posiadający specjalizację z medycyny estetycznej.

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
w Klinice Trychologii CM VIMED

Wypadanie włosów i choroby skóry głowy wymagają leczenia miejscowego oraz kompleksowego leczenia całego organizmu. Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Komu pomoże trycholog
CM VIMED w Warszawie?

Warszawa, ul. Czerniowiecka 9 – to adres naszej kliniki, gdzie otrzymasz profesjonalną pomoc trychologiczną i pozbędziesz się wstydliwego i uporczywego problemu. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób chorych, jak i tych, które pragną profilaktycznie odżywić zniszczone włosy oraz dotlenić skórę głowy, aby zapobiec problemom z wypadaniem włosów, łupieżem i przedwczesnym łysieniem.

 • Jeśli  skarżysz się na nadmierne  wypadanie włosów: na tle hormonalnym, genetycznym, po odchudzaniu, chemioterapii czy narkozie;
 • Jeśli Twoje włosy są rzadkie, cienkie, łamliwe i pozbawione blasku;
 • Jeśli cierpisz na łysienie androgenowe, telogenowe lub plackowate;
 • Jeśli zmagasz się z chorobami skóry głowy, takimi jak: łuszczyca, łupież, atopowe zapalenie skóry, świąd, łojotok lub łojotokowe zapalenie skóry

Umów się na konsultację ze specjalistą w zakresie trychologii!

Zajmujemy się leczeniem wypadających włosów.

Jedynie lekarz posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie w leczeniu łysienia i zagęszczaniu włosów zapewni Ci specjalistyczną diagnostykę oraz skuteczne leczenie. Wypadanie włosów i choroby skóry głowy wymagają leczenia miejscowego oraz kompleksowego leczenia całego organizmu.

Trycholog w Warszawie

Nasz najlepszy trycholog świadczy swoje specjalistyczne usługi mieszkańcom Warszawy i okolic, którzy pragną skorzystać z badań trychologicznych. Dzięki wczesnej interwencji trychologa możesz spowolnić lub zatrzymać proces wypadania włosów lub wyleczyć choroby skóry głowy. Po przeprowadzeniu wywiadu i wykonaniu badań zaproponujemy Ci najbardziej dopasowaną do Twojego problemu terapię. Lekarz dobierze właściwą terapię skóry głowy oraz terapię ogólnoustrojową dla dla osób zmagających się z łojotokowym zapaleniem skóry głowy, wypadającymi włosami oraz chorobami skóry głowy. Nasz najlepszy trycholog oferuje pacjentom mieszkającym w Warszawie oraz w okolicy warszawy kompleksowe leczenie chorób skóry głowy, do których należą choroby takie jak: Łysienie androgenowe, Łysienie plackowate, Łysienie telogenowe, Łysienie bliznowaciejące, Łysienie po chemioterapii, Łysienie okresowe, łojotokowe zapalenie skóry, przetłuszczająca się skóra głowy oraz łuszczyca.

Czym zajmuje się lekarz trycholog

Trychologia – dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy. W Polsce trycholog, to często kosmetolog, który pomaga rozwiązywać problemy związane z nadmiernym wypadaniem włosów. Spotyka się czasem gabinety kosmetologiczne, które używają nazwy klinika, pomimo, że nie mają nic wspólnego z działalnością leczniczą.

Klinika Trychologii CM VIMED zatrudniając lekarzy zajmuje się kompleksowym leczeniem schorzeń skóry głowy i dlatego w naszej klinice pacjent spotyka się z lekarzem. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że problemem wypadających włosów i chorobami skóry głowy powinien zajmować się lekarz, który specjalizuje się w trychologii. W Warszawie znajduje się najwięcej gabinetów trychologicznych.

W Klinice Trychologii przy Centrum Medycznym VIMED nasz lekarz trycholog, konsultuje i leczy głównie pacjentów mieszkających w rejonie miasta Warszawa i okolic. Jednak nasze kompleksowe podejście w leczeniu wielu chorób przewlekłych, w tym chorób skóry głowy, przyciąga do naszej kliniki pacjentów z całego kraju.

Odwiedzają nas także mieszkańcy innych krajów, pragnący skorzystać z fachowej skutecznej terapii w rozsądnej cenie. Dzięki temu każdy może skorzystać z naszej oferty, zbadać skórę swojej głowy i uzyskać profesjonalną pomoc trychologiczną.

Wskazania do wizyty u trychologa

 • Różne rodzaje łysienia.
 • Nadmierne wypadanie włosów
 • Miejscowe przerzedzenia włosów.
 • Schorzenia skóry głowy
 • Poprawa stanu i kondycji włosów.
 • Terapia przeciwnowotworowa.
 • Łysienie męskie, plackowate, bliznowaciejące
 • Łysienie u kobiet i dzieci.

Klinika Trychologii CM VIMED

To zespół doświadczonych lekarzy, trychologów, kosmetologów i specjalistów medycyny funkcjonalnej, którzy w leczeniu chorób skóry głowy i wypadania włosów stosują zaawansowane metody diagnostyki oraz zintegrowane terapie z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, medycyny stylu życia, medycyny żywienia oraz medycyny fizykalnej.

Zadbaj o skórę głowy, zanim jedynym wyjściem będzie peruka, czy kosztowny przeszczep włosów.

Konsultacja trychologiczna z lekarzem w Klinice Trychologicznej w Warszawie

Trycholog, specjalista medycyny funkcjonalnej i medycyny stylu życia podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie. Pierwsze spotkanie rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Trycholog Kliniki Trychologicznej Centrum Medycznego VIMED, której siedzibą jest Warszawa, zapyta pacjenta o ogólny stan zdrowia pacjenta, choroby,stosowane leki, przebyte operacje, tryb życia, dietę oraz zabiegi kosmetologiczne. Bardzo ważnym źródłem informacji jest wykonanie badania trychologicznego, czyli trichoskopii, która polega na analizie skóry głowy oraz mieszków włosowych przy użyciu specjalnej kamery, która zapewniając duże powiększenie zapewnia właściwą diagnozę. Dzięki trichoskopii trycholog oceni stan skóry głowy oraz zaplanuje leczenie.

Skuteczne metody leczenia chorób skóry głowy i wypadania włosów

Trychologia – jako dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy – powstała u schyłku XIX wieku i szybko zyskała uznanie na całym świecie. Dzisiaj trychologia jest najskuteczniejszym orężem w walce z łysieniem i problemem wypadających włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Trychologia wykorzystuje najnowocześniejsze metody diagnostyczne i zabiegowe, sytuując się pomiędzy dermatologią a medycyną estetyczną i kosmetologią. Medycyna funkcjonalna uzupełnia miejscowe leczenie chorób skóry głowy przyczynowe leczenie holistyczne całego organizmu. Zanim konieczny będzie przeszczep włosów, dysponuje całą gamą metod skutecznego leczenia chorób skóry głowy i zabiegów powstrzymujących dalsze wypadanie włosów.

Nie czekaj aż Twój problem się pogłębi!
Zasięgnij porady specjalisty trychologa.

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Trichoskopia - badanie trychologiczne

To bezbolesna i nieinwazyjna diagnostyka skóry głowy oraz włosów Pacjenta, podczas której trycholog – dzięki specjalnemu mikroskopowi z kamerą, wyposażona w specjalistyczne obiektywy – ocenia stan skóry, mieszków włosowych oraz włosów z uwzględnieniem ich poszczególnych faz wzrostu.

Analiza pierwiastkowa włosów

Trycholog może pobrać próbki włosów Pacjenta, aby zbadać ich skład i na tej podstawie ustalić zawartość biopierwiastków (w tym także toksycznych) w jego organizmie. Uzyskane informacje pozwalają ocenić sposób dotychczasowego odżywiania się Pacjenta oraz ewentualne problemy z wchłanianiem cennych dla zdrowia mikroelementów.

Kompleksowa terapia trychologiczna

Po wnikliwej analizie stanu skóry głowy i włosów – uzupełnionej np. o badania hormonalne i biochemiczne krwi, cytotoksyczne testy na nietolerancje pokarmowe oraz badania genetyczne – testy DNA – specjalista trycholog ustala optymalnie dobraną do potrzeb pacjenta i jego problemu terapię trychologiczną oraz plan zabiegów trychologicznych, na które składają się m.in.: osocze bogatopłytkowe, mezoterapia skóry głowy, infuzja tlenowa, elektromasaże czy naświetlanie laserem i światłem LED. W terapii trychologicznej chorób skóry głowy i wypadania włosów wykorzystywane są także metody detoksykacji komórkowej, diety-eliminacyjno-rotacyjnej i tlenoterapii hiperbarycznej.

Mezoterapia iniekcyjna jedno igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy to niechirurgiczna i mało inwazyjna terapia wykorzystująca powierzchowne ostrzykiwanie skóry głowy niewielkimi dawkami odpowiednio skomponowanych składników aktywnych. Mezoterapia igłowa poprawia mikrokrążenie skóry głowy, dzięki czemu mieszki włosowe są lepiej dotlenione i odżywione. Skutecznie hamuje proces łysienia: zarówno androgenowego, jak i plackowatego. Pobudza mieszki do wzrostu, wzmacnia i odżywia włosy słabe, cienkie i kruche.

Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy

Mezoterapia mikroigłowa (mikronakłuwanie) to innowacyjny zabieg pozwalający w kontrolowany sposób doprowadzić do utworzenia sieci mikrokanalików w naskórku i skórze właściwej za pomocą tytanowych igieł o niewielkiej średnicy, które wykonują nawet 560 000 precyzyjnych nakłuć na minutę w przypadku nanoiniekcji i 88 000 w przypadku mikroiniekcji.
Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne, niewielkie urządzenie, którego głowica pokryta jest mikroigłami. Za ich pomocą do skóry podaje się indywidualnie dobrane składniki aktywne. Zabieg mezoterapii mikroigłowej hamuje wypadanie włosów w przypadku wszystkich typów łysienia.

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia i wypadania włosów

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) to koncentrat płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. W procesie odwirowania w specjalnej wirówce poziomej, osocze bogatopłytkowe PRP jest wyodrębniane z krwi pacjenta pobranej tuż przed zabiegiem. Odpowiednio przygotowane osocze bogatopłytkowe z krwi pacjenta podawane jest do skóry głowy przez lekarza za pomocą strzykawki. Skoncentrowane płytki krwi zawierają ponad 1500 aktywnych substancji, wśród których najistotniejsze to:

 • PDGF – płytkowy czynnik wzrostu. Odpowiada za wzrost naczyń krwionośnych i włosowatych
 • EGF – naskórkowy czynnik wzrostu. Stymuluje produkcję kolagenu i wzrost naczyń krwionośnych.
 • TGF-β – transformujący czynnik wzrostu. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wspiera powstawanie nowych komórek naskórka.
 • VEGF – czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego. Pobudza mikrokrążenie, wspomaga gojenie się ran, stymuluje migrację komórek macierzystych.

Osocze i zawarte w nim płytki krwi mają silne właściwości regeneracyjne. Gwarantuje to wysoką skuteczność zabiegu oraz bezpieczeństwo, ponieważ podawany preparat pochodzi od pacjenta i jest dla niego biozgodny.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to dzisiaj najlepszy wybór w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów, pobudza je do wzrostu, a ponadto wzmacnia osłabione włosy poprzez poprawę mikrokrążenia skóry głowy.

Terapia laserowa LED

Trychologiczny laser diodowy jest urządzeniem dedykowanym dla pacjentów z problemem łysienia lub innymi chorobami włosów i skóry głowy.
Zastosowane w urządzeniu diody laserowe (zwane także laserami o niskiej mocy) może penetrować powierzchnię skóry, tak aby przyspieszyć wzrost włosów i wpłynąć na ich gęstość bez efektu ciepła, uszkodzenia skóry i negatywnych skutków ubocznych. Laser wytwarza średnią moc od 0,12 do 0,36 J / cm2. Ta moc jest idealna do stymulowania pracy mieszków włosowych poprzez dostarczanie ważnych składników odżywczych.
Urządzenie wykorzystuje laser o niskiej mocy, który poprawia krążenie krwi i wzmacnia zdolność absorpcyjną komórki do wzrostu nowych włosów. Po wchłonięciu energii przez skórę głowy, komórki zostaną pobudzone i odżywione.

Terapia światłem lasera LED polega przenikaniu światła do skóry i tkanki podskórnej. Po absorpcji fotonów światła następuje aktywacja mitochondriów, które produkują cząsteczki stanowiące magazyn i nośnik energii w procesach molekularnych. Dzięki tej energii, komórki skóry zwiększając swój metabolizm, szybciej się namnażają i produkują białka podporowe skóry – nowy kolagen i elastynę. Energia światła wpływa również na przepuszczalność i transport substancji przez błony komórkowe. Stymulacja mikrokrążenia przez światło powoduje, że skóra jest lepiej dotleniona, a zbędne produkty metaboliczne są skuteczniej usuwane.
Terapia światłem LED przynosi świetne efekty w przypadku nadmiernego wypadania i osłabienia włosów.
Terapia laserem LED pozwala zwiększyć gęstość włosów nawet o 40-60% oraz ograniczyć wypadanie włosów o 85%.
Terapia leczenia wypadających włosów laserem LED jest nieinwazyjna, całkowicie bezbolesna i bardzo prosta w zastosowaniu. Zabieg trychologicznym laserem LED, wspomagającym porost włosów, jest przyjemny i zapewnia pacjentom chwile relaksu.

 

Przyczyny wypadania włosów oraz chorób skóry głowy

Piękna skóra oraz mocne i gęste włosy są synonimem zarówno kobiecej, jak i męskiej urody i zdrowia.
Ich wygląd i kondycja zależą od bardzo wielu wzajemnie warunkujących się czynników – m.in. od naszego wieku i skłonności genetycznych; od równowagi hormonalnej i stosowanych leków; od naszej diety i zawartych w niej makro i mikroelementów; od stopnia odżywienia, dotlenienia i detoksykacji tkanek organizmu, aż po właściwą pielęgnację i poziom stresu w naszym życiu.

Stan skóry i włosów świadczy o zdrowiu naszego organizmu, a wszelkie problemy – m.in. łuszczyca, trądzik, atopowe zapalenie skóry, osłabienie, łamliwość i wypadanie włosów – sygnalizują zaburzoną homeostazę naszego ustroju.

Bardzo często zdarza się, że Pacjenci – zaniepokojeni wyglądem swojej skóry czy przerzedzonej fryzury – szukają ratunku u dermatologa czy fryzjera, otrzymując jedynie doraźną pomoc w postaci preparatów do stosowania miejscowego (maści, szamponów czy wcierek), których skuteczność kończy się wraz z zaprzestaniem stosowania. Tymczasem problem sięga znacznie głębiej i wymaga dokładnej diagnostyki oraz kompleksowego leczenia. Zaburzenia metaboliczne skóry głowy mają często swoje podłoże w rozwoju stanów zapalnych o różnym nasileniu.

 • Łysienie androgenowe
 • Łysienie plackowate
 • Łysienie telogenowe
 • Łysienie bliznowaciejące
 • Łysienie po chemioterapii
 • Łysienie okresowe
 • Trichotillomania
 • Zaburzenia hormonalne
 • Nieodpowiednio zbilansowana dieta
 • Zbyt szybkie odchudzanie
 • Przyjmowanie niektórych leków
 • Choroby skóry głowy
 • Nadmierny stres
 • Nieprawidłowa pielęgnacja

Dlaczego wybrać warszawską Klinikę Trychologii przy Centrum Medycznym VIMED?

Klinika Trychologii przy CM VIMED w Warszawie to zespół specjalistów, z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się, kompleksowym rozwiązywaniem problemów z wypadaniem włosów oraz leczeniem chorób skóry głowy. Pacjentom, którzy zgłaszają się do nas z problemem wypadających włosów zapewniamy skuteczne leczenie, dyskrecję, bezpieczeństwo.

Ponadto:

 • Skutecznie leczymy już od 1997 roku
 • 40 000 zadowolonych pacjentów
 • Jako jedyna klinika w Polsce posiadamy osobistą rekomendację światowej sławy biochemika, profesora Colina Campbella, autora największych na świecie badań dotyczących odżywiania!