Leczenie łuszczycy, atopowego zapalenia skóry (AZS) i egzemy, | VIMED

Leczenie łuszczycy, atopowego zapalenia skóry (AZS) i egzemy.

Skuteczne leczenie łuszczycy, atopowego zapalenia skóry (AZS), egzemy i innych przewlekłych chorób skóry jest możliwe przy zastosowaniu nowej, wieloczynnikowej metodologii. Innowacyjna, nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna metoda leczenia otwiera nowe szanse dla tysięcy pacjentów.

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
z naszym specjalistą

Nic nie ryzykujesz. Dowiesz się, czy kwalifikujesz się do terapii, która pozwoli Ci pozbyć się zmian skórnych.

Jeżeli nawet nie wyleczymy Cię całkowicie, w najgorszym przypadku powstrzymamy rozwój choroby.

Łuszczyca

Przewlekła choroba zapalna skóry o podłożu immunologicznym i genetycznym.

Objawy

Zlokalizowane na tułowiu, kończynach i skórze głowy Pacjenta czerwonobrunatne i wyraźnie odgraniczone wykwity grudkowe, o drobnopłatowym złuszczaniu powierzchni.

Wczesne zmiany łuszczycowe są rozsiane, drobne i dochodzą do 1-2 cm. Zmiany w pełni rozwinięte dochodzą do kilku centymetrów i pokryte są mocno przylegającymi srebrzystymi łuskami (tzw. blaszkami łuszczycowymi).

Powikłania

Łuszczyca może przybrać postać uogólnioną (erytrodermia), obejmującą cała powierzchnię ciała. Łuszczycy uogólnionej towarzyszy trudna do opanowania gorączka oraz zwiększenia liczby leukocytów we krwi.

Szczególnie niebezpieczną formą łuszczycy jest łuszczyca stawowa czyli Łuszczycowe Zapalenie Stawów (ŁZS) z bólem, obrzękiem, zesztywnieniem i deformacją stawów, które może prowadzić nawet do trwałego inwalidztwa.

Standardowe leczenie

Miejscowe: dermokosmetyki, preparaty keratolityczne, dziegcie, glikokortykosteroidy miejscowe, analogi witaminy D3.
Ogólne: fototerapia i fotochemioterapia, cyklosporyna, metotreksat, retinoidy, leki biologiczne.

AZS – Atopowe Zapalenie Skóry

Przewlekła choroba zapalna skóry o podłożu immunologicznym i alergicznym.

Objawy

Zlokalizowany na kończynach, tułowiu, skórze głowy lub twarzy wyprysk atopowy w postaci grudek, zaczerwienień, pęcherzyków, strupków i sączących się ranek. Skóra Pacjenta staje się przesuszona i pogrubiała, świąd staje się coraz bardziej dokuczliwy.

Powikłania

W poważniejszych przypadkach, gdy wyprysk atopowy i zmiany zapalne zlokalizowane są na powiekach, choroba może upośledzać widzenie u Pacjenta.

Powikłaniem wyprysku atopowego są zakażenia gronkowcem złocistym (ropne sączące się krostki) oraz zakażenia wirusem Herpes simplex (drobne grudki i pęcherzyki, podbiegnięte krwią), które – jako potencjalnie zagrażające życiu – wymagają natychmiastowego leczenia lekami przeciwwirusowymi.

Standardowe leczenie

Miejscowe: emolienty, glikokortykosteroidy w postaci maści i kremów, antybiotyki, leki grzybobójcze.
Ogólne: antybiotyki, leki przeciwwirusowe, leki antyhistaminowe, naświetlanie światłem ultrafioletowym, cyklosporyna.

LECZENIE ŁUSZCZYCY i EGZEMY U DOROSŁYCH
ŁUSZCZYCA U DZIECI I MŁODZIEŻY
LECZENIE ATOPOWEGO ZAPALENIA SKÓRY
LECZENIE AZS U DZIECI I MŁODZIEŻY

Personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia, w odróżnieniu od farmakologicznego, czy biologicznego leczenia łuszczycy, koncentruje się na leczeniu przyczyn choroby, a nie tylko na łagodzeniu objawów, ponieważ u podłoża wszystkich tych chorób leży przewlekły stan zapalny.

Każdy, kto cierpi na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry AZS lub egzemę, lub ma w rodzinie, kogoś, kto zmaga się z tą chorobą, wie jak trudna jest walka o zdrową skórę, bez ognisk zapalnych, rybiej łuski i uporczywego świądu. Dlatego nie warto zwlekać. Już dziś skontaktuj się z nami i dowiedz się jak możemy Ci pomóc.

Leczenie łuszczycy,  atopowego zapalenia skóry i egzemy

Powszechnie stosowane przez lekarzy dermatologów leczenie objawowe, w tym także biologiczne leczenie łuszczycy, ma na celu jedynie złagodzenie uciążliwych objawów i zmniejszenie dyskomfortu Pacjenta. Takie podejście nie leczy przyczyn łuszczycy, atopowego zapalenia skóry czy egzemy.

Na pytanie: Skąd się to u mnie wzięło? Lekarz zazwyczaj odpowiada zgodnie z prawdą: NIE WIEM.

Farmakologiczne leczenie łuszczycy i innych przewlekłych chorób skóry

Antybiotyki, sterydy, retinoidy, kwasy, emolienty, lecznicze kąpiele, okłady czy zasypki – standardowo zalecane środki na złagodzenie objawów. Te preparaty są dostosowywane do rodzaju choroby skóry oraz stadia jej rozwoju i okresowo zmieniane.

Przypomina to eksperymentowanie na żywym organizmie – “proszę teraz spróbować tego, może pomoże”.

Leczenie biologiczne łuszczycy

Leczenie biologiczne łuszczycy jest dopiero w fazie eksperymentów i wciąż poza zasięgiem wielu osób. Pomimo wysokiej ceny biologiczne leczenie łuszczycy także nie likwiduje przyczyny choroby.  Zadaniem leczenia biologicznego łuszczycy jest jedynie łagodzenie objawów łuszczycy.

Te metody, pomimo że są kosztowne, stosowane długotrwale i obarczone wieloma skutkami ubocznymi, nie są w stanie dotrzeć do przyczyny choroby. W efekcie nie leczą, a nawet nie dają Pacjentowi cienia szansy na wyleczenie.

Nowe możliwości w leczeniu łuszczycy, atopowego zapalenia skóry i egzemy

Czy to znaczy, że terapie łuszczycy, atopowego zapalenia skóry i innych przewlekłych chorób skóry zawsze będą skazane na niepowodzenie? Pacjenci po chwilowej remisji będą już nieustannie zmagać się z nawrotami objawów, które przenosić się będą do coraz to nowych obszarów skóry, paznokci, stawów?

Już od kilku lat na to pytanie możemy odpowiedzieć: Zdecydowanie nie! Pod warunkiem, że odwrócimy tradycyjny schemat postępowania medycznego i zamiast leczenia objawowego przewlekłych chorób skóry, wdrożymy leczenie przyczynowe. 

Przyczynowe leczenie łuszczycy i atopowego zapalenia skóry (AZS)

Przyczynowe leczenie łuszczycy i atopowego zapalenia skóry (AZS) zapewnia nam personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia. To zupełnie nowe podejście w medycynie, powstało dzięki połączeniu zaawansowanych badań naukowych i najnowocześniejszych technologii medycyny konwencjonalnej z tysiącletnimi doświadczeniami medycyny naturalnej.

Wieloczynnikowa, holistyczna terapia, wykorzystuje efekt personalizacji i synergii. Dzięki temu uzyskujemy efekty terapeutyczne niedostępne dla innych metod leczenia.

Łuszczyca, egzema i atopowe zapalenie skóry to ogólnoukładowe choroby zapalne

W tym ujęciu łuszczyca, czy atopowe zapalenie skóry nie są wyizolowanym zespołem objawów, które wystarczy jak najszybciej wyciszyć farmakologicznie. Te przewlekłe choroby skóry są odzwierciedleniem zaburzonej homeostazy całego ustroju. Skóra – jako największy narząd – jest zarazem “wyświetlaczem” wskazującym na przewlekły stan zapalny, jaki podstępnie utrzymuje się w organizmie.

Skuteczne leczenie łuszczycy i atopowego zapalenia skóry

Specjaliści medycyny funkcjonalnej “prześwietlają” życie pacjenta, analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe, w celu zidentyfikowania przyczyn choroby. Dopiero po przeprowadzeniu rozbudowanej diagnostyki i wywiadu planują przebieg spersonalizowanej terapii.

Najważniejsze jest zidentyfikowanie i wyeliminowanie czynników odpowiadających za podtrzymywanie stanu zapalnego. Wieloczynnikowe leczenie polega na eliminacji pokarmowych i innych źródeł stanu zapalnego. Poza tym trzeba zapewnić prawidłowy metabolizm organizmu, zaczynając od przywrócenia funkcji jelit i całego przewodu pokarmowego oraz zapewnienia odpowiedniej podaży tlenu do tkanek.

Zobacz efekty naszej wieloczynnikowej terapii w leczeniu łuszczycy i atopowego zapalenia skóry

Pacjenci, którzy przeszli wieloczynnikową Terapię Metaboliczną zaobserwowali u siebie spektakularne efekty – wycofanie się zmian łuszczycowych, czy atopowych zmian skórnych. Często uzyskujemy nawet całkowitą remisję zmian chorobowych.

Mówimy wtedy o wyleczeniu, choć łuszczyca uważana jest za nieuleczalną. Z doświadczenia wiemy, że jeśli pacjenci przestrzegają naszych zaleceń po zakończeniu leczenia, objawy łuszczycy nie powracają.

Pacjenci odzyskali pewność siebie i radość życia. Otworzyły się przed nimi nowe perspektywy.

Czas trwania leczenia łuszczycy zależy od wielu czynników. Najczęściej jest to okres kilku miesięcy, do nawet kilku lat.

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
z naszym specjalistą

Nic nie ryzykujesz. Dowiesz się, czy kwalifikujesz się do terapii, która pozwoli Ci pozbyć się zmian skórnych.

Jeżeli nawet nie wyleczymy Cię całkowicie, w najgorszym przypadku powstrzymamy rozwój choroby.

Terapia Metaboliczna w leczeniu łuszczycy, atopowego zapalenia skóry (AZS) i egzemy

Oparta na nowoczesnej diagnostyce immunologicznej Terapia Metaboliczna wykazuje zaskakująco wysoką skuteczność w leczeniu łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Jest to efektem synergii, czyli jednoczesnego stosowania zabiegów rehabilitacji komórkowej w połączeniu z optymalnie spersonalizowaną terapią żywieniową.

Przy okazji leczenia łuszczycy od wewnątrz, medycyna funkcjonalna pozwala na jednoczesne leczenie także innych chorób współistniejących, które zawsze rozwijają się pod wpływem przewlekłego stanu zapalnego. Jest to najczęściej uporczywa nadwaga, a nawet otyłość u dzieci.

Zalecenia żywieniowe opracowywane są na podstawie wyników testu cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200 (specjalistycznego testu na nietolerancje pokarmowe). Coraz więcej badań naukowych potwierdza rolę diety w leczeniu łuszczycy.

Czasami niezbędne jest rozszerzenie diagnostyki o dodatkowe badania genetyczne. Dzięki temu terapia jest jeszcze lepiej spersonalizowana, czyli dostosowana do unikalnego genotypu i fenotypu pacjenta. Taką terapię nazywamy Terapia Fenotypową.

Przewlekłe choroby skóry związane są z przewlekłym, ogólnoustrojowym stanem zapalnym

Kluczem do pozbycia się uciążliwych zmian skórnych jest wyeliminowanie przewlekłych stanów zapalnych, wywołanych przez alergie i nietolerancje pokarmowe. To właśnie uczulające pokarmy, inne u każdej osoby, upośledzają pracę układu odpornościowego i inicjują stan zapalny.

Wspomagając pracę wątroby i procesy oczyszczania organizmu, dostarczając tlen do tkanek, specjaliści medycyny funkcjonalnej poprawiają wchłanianie substancji odżywczych i metabolizm komórkowy.

Dzięki zabiegom w komorze hiperbarycznej w podwyższonym ciśnieniu następuje przyspieszona regeneracja naskórka, obniżenie poziomu prozapalnych cytokin oraz poprawa odżywienia wszystkich komórek ciała.

Terapia Metaboliczna oraz Terapia Fenotypowa opierające się na personalizowanej medycynie funkcjonalnej, nie wywołują żadnych efektów niepożądanych.

Okazuje się, że personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia jest o wiele tańsza niż konwencjonalna opieka medyczna, jeżeli porównamy koszty w perspektywie kilku lat.

Objawy przewlekłych chorób skóry o podłożu zapalnym

Objawy atopowego zapalenia skóry

Atopowe Zapalenie Skóry to Przewlekła choroba zapalna skóry o podłożu immunologicznym i alergicznym. Zlokalizowany na kończynach, tułowiu, skórze głowy lub twarzy wyprysk atopowy w postaci grudek, zaczerwienień, pęcherzyków, strupków i sączących się ranek. Skóra Pacjenta staje się przesuszona i pogrubiała, świąd staje się coraz bardziej dokuczliwy.

Objawy łuszczycy

Łuszczyca to przewlekła choroba zapalna skóry o podłożu immunologicznym i genetycznym. Zlokalizowane na tułowiu, kończynach i skórze głowy czerwonobrunatne i wyraźnie odgraniczone wykwity grudkowe, o drobnopłatowym złuszczaniu powierzchni.

Wczesne zmiany łuszczycowe są rozsiane, drobne i dochodzą do 1-2 cm. Zmiany w pełni rozwinięte dochodzą do kilku centymetrów i pokryte są mocno przylegającymi srebrzystymi łuskami (tzw. blaszkami łuszczycowymi).

Powikłania przewlekłych chorób skóry

Powikłania atopowego zapalenia skóry AZS

W poważniejszych przypadkach, gdy wyprysk atopowy i zmiany zapalne zlokalizowane są na powiekach, choroba może upośledzać widzenie u Pacjenta.

Powikłaniem wyprysku atopowego są zakażenia gronkowcem złocistym (ropne sączące się krostki) oraz zakażenia wirusem Herpes simplex (drobne grudki i pęcherzyki, podbiegnięte krwią), które – jako potencjalnie zagrażające życiu – wymagają natychmiastowego leczenia lekami przeciwwirusowymi.

Powikłania łuszczycy

Łuszczyca może przybrać postać uogólnioną (erytrodermia), obejmującą cała powierzchnię ciała. Uogólnionej postaci łuszczycy towarzyszy często trudna do opanowania gorączka oraz zwiększenie liczby leukocytów we krwi.

Szczególnie niebezpieczną formą łuszczycy jest łuszczyca stawowa czyli Łuszczycowe Zapalenie Stawów (ŁZS) z bólem, obrzękiem, zesztywnieniem i deformacją stawów, które może prowadzić nawet do trwałego inwalidztwa.

Standardowe leczenie przewlekłych chorób skóry

Konwencjonalne leczenie Atopowego Zapalenia Skóry (AZS

Miejscowe: emolienty, glikokortykosteroidy w postaci maści i kremów, antybiotyki, leki grzybobójcze.
Ogólne: antybiotyki, leki przeciwwirusowe, leki antyhistaminowe, naświetlanie światłem ultrafioletowym, cyklosporyna.

Rutynowe leczenie łuszczycy

Miejscowe: dermokosmetyki, preparaty keratolityczne, dziegcie, glikokortykosteroidy miejscowe, analogi witaminy D3.
Ogólne: fototerapia i fotochemioterapia, cyklosporyna, metotreksat, retinoidy, leki biologiczne.

Korzyści wieloczynnikowej  Terapii Metabolicznej w leczeniu łuszczycy i innych chorób skóry:

 • cofnięcie zmian łuszczycowych, wyprysku atopowego, zmian trądzikowych, rumienia i teleangiektazji,
 • pozbycie się dokuczliwego swędzenia, pieczenia, kłucia skóry,
 • zmniejszenie podrażnienia i wygładzenie skóry,
 • ograniczenie obszaru i nasilenia zmian skórnych,
 • likwidacja stanu zapalnego i złagodzenie innych objawów towarzyszących,
 • naprawienie i regeneracja naskórka uszkodzonego naświetlaniami,
 • lepsza odporność i funkcjonowanie całego organizmu,
 • poprawa samopoczucia i więcej energii,
 • zdrowa skóra wpływa na wzrost poczucia własnej wartości i pewności siebie,
 • zmniejszenie wydatków na leki i kosmetyki,
 • powrót do normalnego życia, bez codziennego rytuału smarowania skóry

Dlaczego VIMED to najlepszy wybór w leczeniu łuszczycy i innych przewlekłych chorób skóry o podłożu zapalnym?

Klinika VIMED już od wielu już lat skutecznie leczy choroby przewlekłe o podłożu zapalnym. Chroniczne choroby skóry i tkanki podskórnej, podobnie jak inne choroby zapalne, poddają się leczeniu przy zastosowaniu wieloczynnikowej Terapii Metabolicznej.

Zaufało nam już tysiące pacjentów, którzy po przejściu Terapii Metabolicznej, zaobserwowali u siebie spektakularne efekty.

Dlaczego warto nam zaufać? Bo przemawia za nami:

 • Wiele lat doświadczenia,
 • Unikalne zaplecze diagnostyczne i zabiegowe,
 • 40 000+ zadowolonych pacjentów i ich prawdziwe relacje Video,
 • Bezpieczeństwo – nasze terapie są nieinwazyjne, pozbawione skutków ubocznych,
 • Rachunek ekonomiczny – to się po prostu opłaca,

Jesteśmy jedyną kliniką w Europie, która posiada osobistą rekomendację światowej sławy biochemika, profesora Colina Campbella, autora największych na świecie badań dotyczących zdrowego odżywiania: “The China Study”!

Zadowleni Pacjenci VIMED

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
z naszym specjalistą

Nic nie ryzykujesz. Dowiesz się, czy kwalifikujesz się do terapii, która pozwoli Ci pozbyć się zmian skórnych.

Jeżeli nawet nie wyleczymy Cię całkowicie, w najgorszym przypadku powstrzymamy rozwój choroby.