AZS u dzieci - Innowacyjne Leczenie atopii - atopowego zapalenia skóry

Skuteczne leczenie atopowego zapalenia skóry – AZS u dzieci, niemowląt i młodzieży

Daj szansę swojemu dziecku na zdrowie, a swojej rodzinie na normalne życie. Zmieniając dotychczasowe podejście: zamiast leczenia objawowego, spróbuj zastosować leczenie przyczynowe atopowego zapalenia skóry – AZS u dzieci. 


Skuteczne leczenie AZS u dzieci
(atopowego zapalenia skóry)


Czy wiesz, że atopowe zapalenie skóry AZS u dzieci, występuje 10 razy częściej niż u dorosłych?

Statystyki są niepokojące…

W Polsce dzieci z AZS stanowią ok. 5-9%, natomiast dorośli 1-1,5%  całkowitej populacji. Oznacza to, że co dwudzieste dziecko zmaga się z problemem atopii. Jeżeli Twoje dziecko zmaga się ze zmianami skórnymi niewiadomego pochodzenia, takie jak wypryski i odbarwienia skóry połączone a uciążliwym świądem, może to być atopia.

Najczęściej choroba łączy się z problemami ze snem, drażliwością i apatią. Rodziny dzieci z atopią są najczęściej potwornie zmęczone. Rodzice i dziadkowie są znerwicowani i sfrustrowani w obliczu bezsilności kolejnych lekarzy specjalistów.   

Sprzeczne informacje, z którymi się stykasz, brak indywidualnego podejścia i czasem wręcz bagatelizowanie problemu przez lekarzy. Tony leków i maści, które są skuteczne tylko na trochę, a czasem bywają całkowicie nieskuteczne. Drogie dermokosmetyki – emolienty i niespójne informacje dotyczące diety eliminacyjnej to tylko niektóre problemy, z którymi się borykasz.

Nie musi jednak tak być! Nowoczesna funkcjonalna medycyna stylu życia przynosi niezwykle skuteczne rozwiązania.

Korzystając z personalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia możesz pomóc swojemu dziecku!

Nie czekaj – zadzwoń już dzisiaj i umów się na konsultację wstępną do naszego specjalisty terapii personalizowanej. Terapia Metaboliczna i Terapia Fenotypowa to przyczynowe, zindywidualizowane podejście do leczenia przewlekłych chorób skóry o podłożu zapalnym.

W naszej klinice już od wielu lat skutecznie leczymy dzieci z przewlekłymi i nawrotowymi chorobami skóry, takimi jak atopowe zapalenie skóry (AZS) u dzieci.

Jeżeli od dłuższego czasu Twoje dziecko zmaga się z AZS, już wiesz, że choroba ta jest najbardziej przykrym i uciążliwym dla dziecka doświadczeniem. Specyfika chorób atopowych powoduje, że potrzebne jest przede wszystkim indywidualne podejście, które nie mieści się w przyjętych schematach konwencjonalnego leczenia i aktualnych procedurach medycznych. 

Nowe podejście daje zaskakujące efekty. Personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia, dzięki wykorzystaniu efektu synergii otwiera nowe horyzonty dla chorujących dzieci i ich rodzin. Zabiegi rehabilitacji komórkowej w połączeniu z dobrze spersonalizowaną terapią żywieniową szybko przynoszą ulgę chorującemu dziecku.

Możliwości jakie daje wieloczynnikowa terapia funkcjonalna w Centrum Medycznym VIMED u rocznego dziecka. Zdjęcia wykonane w roku 2020

Leczenie AZS u dzieci

Rączka dziecka podczas pierwszej wizyty w naszej klinice.

Leczenie AZS u dzieci

Po serii 5 komór hiperbarycznych rączki wygladąły już tak.

Leczenie AZS u dzieci

Prawie całkowicie wygojona skóra po kolejnych 5 komorach.

Zarezerwuj konsultację wstępną ze specjalistą

Tylko w ten sposób dowiesz się, czy Twoje dziecko kwalifikuje się do terapii.

Jeżeli tak, błyskawicznie rozpoczniemy leczenie.

Czym jest atopowe zapalenie skóry – AZS u dzieci?

AZS to przewlekła, nawrotowa choroba zapalna, w której głębokie procesy braku równowagi w organizmie odzwierciedlają się w postaci zmian skórnych. 

Skóra chorego pod wpływem substancji drażniących (mydło, rozpuszczalniki), alergenów (roztocza, sierść) lub pewnych pokarmów (nietolerancja pokarmowa), traci barierę ochronną zbudowaną z lipidów (tzw. płaszcz lipidowy) i pada ofiarą innych szkodliwych substancji pochodzenia zewnętrznego. 

Atopowe zapalenie skóry to choroba dziecka, ale cierpienie całej rodziny!

Jakie są objawy AZS u dzieci? 

Głównymi objawami atopowego zapalenia skóry są:

  • zaczerwienienie i suchość skóry, 
  • niezwykle dotkliwe swędzenie,
  • powstawanie ran na skórze,
  • skłonność do nawrotowych zakażeń bakteryjnych,
  • zaburzenia snu.
Atopowe zapalenie skóry u dzieci.

Niestety, ta przewlekła choroba skóry nawet przez chwilę nie daje zapomnieć o sobie – codzienna czasochłonna pielęgnacja, czyli smarowanie, natłuszczanie, przyjmowanie leków, czasami antybiotyków, uspokajanie pobudzonego, obolałego dziecka. I ciągle te zawiedzione nadzieje, że może tym razem, po zastosowaniu kolejnego leku, zmiany skórne się zmniejszą, że nastąpi remisja i wyciszenie objawów.

A atopowe zapalenie skóry AZS jeżeli znika – to tylko na krótki okres. Rodzice zadają sobie i lekarzom pytanie:  jak funkcjonować z atopowym zapaleniem skóry, jak przestać wstydzić się i ukrywać zmienioną skórę pod warstwą ubrań, jak ulżyć dziecku i złagodzić okropne swędzenie.  Poza tym wciąż pozostające bez odpowiedzi pytanie: Dlaczego nie można trwale pozbyć się AZS?

UWAGA na marsz alergiczny! AZS nie wygląda tak samo u wszystkich dzieci. Poza tym objawy AZS zmieniają się wraz z wiekiem!

Pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry przejawiają się jako alergia pokarmowa. Ponieważ wysypki ustępują po odstawieniu określonych produktów, dolegliwości dziecka są często wręcz lekceważone. “Przejdzie mu”. Ciężka, przewlekła choroba, która obniża jakość życia dziecka nie zostaje rozpoznana. Dziecko cierpi a rodzice myślą, że jest nadpobudliwe.

Nie należy lekceważyć tych pierwszych objawów AZS. Wczesne rozpoczęcie leczenia pozwoli oszczędzić dziecku cierpienia, ułatwi jego relacje z otoczeniem. Wyleczenie choroby skóry wpłynie korzystnie na rozwój psychofizyczny dziecka.

Marsz alergiczny

Manifestacja choroby, wygląd zmian  skórnych i lokalizacja AZS u dzieci zmienia się wraz z wiekiem. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę na każdym etapie życia dziecka.

W pierwszych 6 miesiącach życia atopowe zapalenie skóry AZS najczęściej atakuje główkę

W pierwszych 6 miesiącach życia atopowe zapalenie skóry AZS najczęściej atakuje główkę

Atopowe zapalenie skóry w pierwszych miesiącach życia dziecka zwykle obejmuje skórę głowy — pojawia się na twarzy, policzkach, brodzie, czole i skórze owłosionej. Może również rozprzestrzeniać się na inne obszary ciała, ale zwykle nie objawia się w okolicy pieluchy, gdzie wilgoć chroni skórę. Skóra na tym etapie jest bardziej zaczerwieniona, pojawiają się grudki i pęcherzyki.

Atopowe zapalenie skóry u niemowlaka 2 wieku 6-12 miesięcy

U niemowlaka w wieku 6 – 12 miesięcy AZS zaczyna się pojawiać w innych miejscach

Na tym etapie życia wyprysk często pojawia się na łokciach i kolanach dziecka. Są to miejsca, które można łatwo otrzeć podczas raczkowania. W tym okresie choroba skóry staje się coraz bardziej uciążliwa dla dziecka, ale także rodzi większe niebezpieczeństwo zakażenia. Jeśli wyprysk ulegnie zakażeniu, mogą pojawiać się żółte strupki lub bardzo małe „ropne grudki” na skórze.

Atopowe zapalenie skóry u dziecka w wieku 2-5 lat.

U małych dzieci w wieku 2-5 lat zmiany skórne pojawiają się najczęściej w zgięciach

W wieku około dwóch lat wyprysk dziecka częściej pojawia się w zgięciach łokci i kolan, na nadgarstkach, kostkach i dłoniach. Często pojawia się na skórze wokół ust i powiek malucha. Na tym etapie skóra może wyglądać na suchą i łuszczącą się. Skóra staje się zaczerwieniona, pogrubiała z lichenifikacją, czyli miejscowym pogrubieniem i ściemnieniem skóry oraz pogłębieniem bruzd.

Atopowe zapalenie skóry na rękach dziecka powyżej 5 roku życia.

Atopowe zapalenie skóry AZS u dzieci powyżej 5 lat pojawia się często także na dłoniach

Atopowe zapalenie skóry u starszych dzieci lokalizuje się głównie w zgięciach łokciowych i podkolanowych, na karku, nadgarstkach. Czasami obejmuje jedynie ręce dziecka — co najmniej 70% osób miało atopowe zapalenie skóry dłoni w pewnym okresie swojego życia. Zaczerwienienie i swędzące plamy za uszami dziecka, na stopach lub skórze głowy są także oznaką atopowego zapalenia skóry.

Leczenie AZS u dzieci

Standardowe metody leczenia AZS u dzieci 

Jeśli skóra dziecka jest zaczerwieniona i swędząca, najczęściej stosowane są maści lub kremy z kortykosteroidami. W przypadku łagodnego wyprysku można kupić w aptece łagodne kortykosteroidy bez recepty. W przypadku poważniejszych objawów lub jeśli produkty dostępne bez recepty nie działają, konieczna jest recepta, by móc zakupić kortykosteroidy o większej mocy. 

I tu pojawia się dylemat. Z jednej strony każdy rodzic pragnie ulżyć swojemu dziecku w cierpieniu. Z drugiej strony stosowanie kortykosteroidów wiąże się z poważnymi działaniami niepożądanymi. Wybór silniejszych leków to większe ryzyko ich wystąpienia.

Stosowanie sterydów wiąże się z dużym ryzykiem!

U dzieci dodatkowym problemem jest duży stosunek powierzchni skóry do masy ciała. Wiąże się to z większą powierzchnią wchłaniania kortykosteroidów przez skórę do krwiobiegu. Dlatego bardzo ryzykowne jest stosowanie ich na dużą powierzchnię. Jest to na tyle ryzykowne, że wielu lekarzy odradza stosowania miejscowych steroidów u noworodków i niemowlaków. Jedno jest pewne, nie można ich stosować bez konsultacji ze specjalistą.

Alternatywą dla kortykosteroidów jest niesteroidowy lek — pimekrolimus. Lekarze zalecają ten krem ​​do stosowania na mniejszych, bardzo delikatnych częściach ciała. Jest to bardzo drogi lek — cena jednostkowa w przykładowej aptece to 506,60 zł za 100 g kremu.

Jeśli Twoje dziecko intensywnie się drapie, możesz zapytać lekarza o czy możliwe jest zastosowanie leku przeciwhistaminowego, który zmniejsza świąd.

AZS u dzieci leczenie

Czy są inne metody leczenia atopowego zapalenia skóry AZS u dzieci?

Trzy główne powody, dla których pacjenci szukają innych metod terapii poza miejscowymi lekami, maściami i pielęgnacją w celu leczenia atopowego zapalenia skóry:

 

Pierwszy powód

Medycyna nie dysponuje jeszcze lekiem, który pozwoliłby na całkowite i trwałe wyleczenie tej przewlekłej choroby, która powoduje, że dziecko strasznie cierpi. Co gorsza, wraz z dzieckiem z powodu bezradności i rozpaczy cierpi cała rodzina.

 

Drugi powód

Lekarze nie umieją wyjaśnić, jakie są przyczyny AZS. Potrafią opisać czynniki, które odgrywają główną rolę w atopowym zapaleniu skóry, takie jak cytokiny i inne komórki zapalne, nadal nie są w stanie dokładnie wskazać źródła choroby.

 

Trzeci powód

Negatywne skutki uboczne konwencjonalnych metod leczenia AZS. Dostępne leki są niebezpieczne, a ich długotrwałe stosowanie powoduje, że ryzyko przewyższa korzyści. Leki działają objawowo i nie leczą choroby.

Zarezerwuj konsultację wstępną ze specjalistą

Dowiesz się, czy Twoje dziecko kwalifikuje się do terapii.

Jeżeli tak, już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii zobaczysz pierwsze efekty.

AZS – ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

Skuteczne leczenie w Centrum Medycznym VIMED w Warszawie

Wieloczynnikowa terapia metaboliczna okazała się niezwykle skuteczna w leczeniu atopowego zapalenia skóry u dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Już po kilku tygodniach terapii zarówno dziecko, jak i cała rodzina odczuwają korzystne efekty.

Zobacz historie naszych małych pacjentów leczonych ambulatoryjnie z powodu AZS! 

Poznaj elementy wieloczynnikowej, funkcjonalnej, personalizowanej terapii atopowego zapalenia skóry u dzieci w Centrum Medycznym VIMED

Diagnostyka nietolerancji pokarmowych w azs u dzieci

Pierwszy Czynnik – eliminacja pokarmowych czynników stanu zapalnego

Spersonalizowane odżywianie – Kod Metaboliczny 200 – najskuteczniejszy test cytotoksyczności składników pożywienia dla dzieci.

Przyczyną atopowego zapalenia skóry u dzieci (AZS) jest przewlekły stan zapalny, wywołany najczęściej niepożądaną reakcją pokarmową (nietolerancją pokarmową) i związaną z nim kumulacją toksycznych metabolitów w organizmie.

Dysponując odpowiednimi informacjami na temat pokarmów, które wywołują reakcję zapalną, możemy opracować dietę eliminacyjno-rotacyjną. Taka dieta pozwoli wykluczyć z codziennego pożywienia produkty spożywcze, które podtrzymują stan zapalny i blokują możliwość regeneracji skóry.  Personalizowana dieta pomoże zredukować przewlekły stan zapalny wywołany przez składniki pożywienia. 

Nasze doświadczenie pokazuje, że najlepszym narzędziem diagnostycznym do tego typu badania jest test cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200.

Zdrowa dieta dziecka z AZS

Drugi Czynnik – odżywianie komórek skóry

Odpowiedni dowóz substancji odżywczych – białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów.

Dieta eliminacyjno-rotacyjna pozwala wyeliminować produkty wywołujące i podtrzymujące reakcję zapalną układu odpornościowego. Z drugiej strony zapewnia dostarczenie do organizmu wszelkich niezbędnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania komórek oraz procesów komórkowych.

Dzięki spersonalizowanej diecie, kompatybilnej z unikalnym fenotypem Twojego dziecka, otrzyma ono wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Twoje dziecko będzie prawidłowo odżywione na poziomie komórkowym. Pozwoli to na prawidłowe przekazywanie biochemicznych i bioelektrycznych sygnałów pomiędzy komórkami skóry a pozostałymi układami funkcjonalnymi.

To najważniejsza kwestia w przypadku atopowego zapalenia skóry, ponieważ pozwala na regenerację tkanek, które uległy degradacji w wyniku działania choroby.

Trzeci Czynnik – oddychanie komórkowe

Odpowiednia ilość tlenu – pierwiastka życia.

Tlenoterapia hiperbaryczna HBOT to terapia czystym tlenem w ciśnieniu powyżej 2 ATA. W czasie zabiegu dziecko samo lub z rodzicem przebywa w specjalnej komorze ciśnieniowej – komorze hiperbarycznej. Komora hiperbaryczna jest powszechnie stosowana na całym świecie, aby dostarczać tlen tam, gdzie na skutek zmian zapalnych upośledzona została funkcja naczyń włosowatych. 

Zabieg w profesjonalnej komorze hiperbarycznej pozwala dotlenić wszystkie tkanki ustroju i redukuje stan zapalny. Przyspiesza gojenie ran i wzmacnia układ immunologiczny. Tlen dostarczony do komórek zwalcza zakażenia i nie dopuszcza do powstania infekcji, które często pojawiają się w AZS. Tlenoterapia hiperbaryczna jest całkowicie nieinwazyjna i nie stanowi żadnego ryzyka dla dziecka. 

Tlenoterapia hiperbaryczna prowadzona jest w specjalnej, twardej komorze ciśnieniowej, tzw. komorze hiperbarycznej, która posiada odpowiednie atesty. Profesjonalna komora hiperbaryczna poza prawidłowym ciśnieniem zapewnia także odpowiednią ilość tlenu. Czysty tlen medyczny dostarczany jest pod odpowiednim ciśnieniem przez specjalny układ oddechowy z zaworami zwrotnymi.

Stosowana przez nas twarde komory hiperbaryczne HBOT marki SECHRIST, są na tyle komfortowe i duże, że rodzic, w razie takiej potrzeby, może przebywać w niej wraz z dzieckiem. Zastosowanie profesjonalnej komory hiperbarycznej pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, gdyż w porównaniu do zabiegów w niższym ciśnieniu profesjonalna komora daje gwarancję efektów terapeutycznych przy wielokrotnie mniejszej ilości zabiegów. 

Poza tym okazuje się, że zabiegi w niższych ciśnieniach, przy nieodpowiedniej ilości i jakości podawanego tlenu nie przynoszą najczęściej żadnych efektów

Zobacz efekty naszej terapii


Przekonaj się, jak szybko i skutecznie możemy pomóc Twojemu dziecku dzięki zastosowaniu personalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia w leczeniu AZS u dzieci

Leczenie łuszczycy u dzieci

Zarezerwuj konsultację wstępną ze specjalistą

Dowiesz się, czy Twoje dziecko spełnia wymagania, by zakwalifikować się do wieloczynnikowej terapii atopowego zapalenia skóry (AZS)

Działaj, bo liczy się każda godzina cierpienia dziecka.

Statystyki wyleczeń w naszej klinice mówią same za siebie! Efekty całkowitego cofnięcia się objawów obserwujemy aż u 70% pacjentów, u pozostałych natomiast dostrzegamy redukcję niepokojących symptomów o 50%.

Nie stosując sterydów, emolientów, naświetlań i antybiotyków!

Wszechstronna, nieinwazyjna diagnostyka pozwoli spersonalizować leczenie AZS u dzieci.

DLACZEGO WARTO?

Wiedza i doświadczenie 

Dziś dysponujemy już odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Od wielu lat leczymy skutecznie AZS , a także inne przewlekłe choroby skóry o podłożu alergicznym i autoimmunologicznym. Wiemy jakie czynniki leżą u podłoża tej choroby, rozumiemy mechanizmy, które wpływają na jej przebieg. Wiemy jak uchronić dziecko przed marszem alergicznym.

Personalizacja i synergia 

Personalizowana terapia precyzyjnie uderza w przyczynę choroby. Wieloczynnikowa, zintegrowana terapia z wykorzystaniem testów cytotoksyczności i profesjonalnych komór hiperbarycznych dostępna jest tylko w naszej klinice.  Wykorzystując efekt synergii, w 70% przypadków udaje nam się trwale wyleczyć chorobę, a u pozostałych o 50% zredukować nasilenie objawów skórnych. 

Koniec ze sterydami 

Twoja rodzina uwolni się od ciągłego płaczu dziecka, drapania, czasochłonnej pielęgnacji skóry i drogich kosmetyków.  Terapia funkcjonalna jest nieinwazyjna, nie wykorzystuje sterydów, ani lamp naświetlających skórę, dzięki temu jest całkowicie bezpieczna.  Personalizowana funkcjonalna medycyna stylu życia sprzyja zdrowiu dziecka i wspiera jego ogólny rozwój.

Szybkie i trwałe efekty 

Zaufało nam już wielu rodziców dzieci zmagających się z AZS. Dzieci po przejściu Terapii Funkcjonalnej odnotowały spektakularne efekty – wyciszenie choroby, ustąpienie zmian skórnych, w tym wyprysku, zaczerwienienia, ustanie świądu i bólu. Dzieci odzyskały radość życia, dobre samopoczucie, energię, poprawiła się ich samoocena i relacje z otoczeniem. To ulga dla całej rodziny.

Zarezerwuj konsultację wstępną ze specjalistą

Dowiesz się, czy Twoje dziecko kwalifikuje się do wieloczynnikowej terapii atopowego zapalenia skóry (AZS)

Umów się już dziś, bo liczy się każda godzina cierpienia dziecka.

Personalizowana, Funkcjonalna Medycyna Stylu Życia
Najnowsze, przełomowe rozwiązania w leczeniu AZS u dzieci


Dzieci wyleczone w Centrum Medycznym VIMED cieszą się zdrową skórą, spokojnie śpią, bez bólu i stresu korzystają z dzieciństwa. Odzyskują zaufanie do rodziców, lekarzy i opiekunów, a ich bliscy nie mogą uwierzyć, że to się naprawdę udało.

Nie obiecujemy, że jest to łatwa droga. Wymaga zaangażowania i poświęcenia ze strony rodziców: specjalne posiłki, czas poświęcony na zabiegi, ale to działa.

Nagrodą jest zdrowe dziecko i zdrowa cała rodzina. Aby jednak osiągnąć wymarzone efekty i pozbyć się AZS, wszyscy nasi podopieczni muszą zastosować się w 100% do stworzonego przez specjalistów indywidualnego Planu Terapii. 

Dodatkowa premia to brak ciężkich i uprzykrzających życie objawów niepożądanych. Wręcz przeciwnie, zyskuje nie tylko skóra, ale każda komórka ciała dziecka.

Dlaczego Personalizowana, Funkcjonalna Medycyna Stylu Życia okazała się tak skuteczna w leczeniu AZS u dzieci?


Zawsze rodzice dziwią się, jak to możliwe, że przez tyle lat tak wielu lekarzy pediatrów i dermatologów nie potrafiło wyleczyć naszego dziecka, a w Centrum Medycznym VIMED okazuje się to możliwe i to nawet w ciągu kilku miesięcy? Odpowiedź jest bardzo logiczna:

W medycynie konwencjonalnej lekarz zajmuje się pacjentem, w zależności od swojej specjalizacji: np. dermatologii. Patrzy tylko na specyficzne dla jego specjalizacji objawy choroby i tylko te objawy leczy. W razie potrzeby kieruje pacjenta do innego specjalisty.

Lekarz konwencjonaly – specjalista, dysponuje określonym arsenałem leków, którymi stara się złagodzić objawy. Te same leki stosowane są wszystkich pacjentów. Lekarz obserwuje reakcję organizmu i podczas kolejnych wizyt dobiera takie leki, lub zabiegi, na które w danym momencie dziecko najlepiej reaguje. Przypomina to doświadczalną metodę prób i błędów.

W Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycynie Stylu Życia lekarz przede wszystkim stara się odpowiedzieć na pytanie: “Dlaczego pacjent zachorował?” Lekarz medycyny funkcjonalnej patrzy na pacjenta – holistycznie. Szuka początków – przyczyn choroby – zaburzeń określonych funkcji organizmu na poziomie komórkowym i subkomórkowym – molekularnym (jądro komórki, mitochondria, geny).

Specjaliści medycyny funkcjonalnej „prześwietlają” życie pacjenta, analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe, w celu zidentyfikowania przyczyn choroby. Następnie dostosowują metodologię postępowania do unikalnych, właściwości fenotypowych pacjenta, aby usprawniając zaburzone funkcje przywrócić optymalne zdrowie.


Już dziś umów się na konsultację online
ze specjalistą Terapii Fenotypowej, bo liczy się każdy dzień życia Twojego dziecka i Twojej rodziny. Załatwisz to bez wychodzenia z domu!

Nasz specjalista na podstawie wywiadu, oceni wstępnie, czy dziecko kwalifikuje się do terapii. Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych lekarz dobierze najwłaściwszą strategię postępowania. Następnie, na podstawie oceny stopnia nasilenia choroby i określi orientacyjny czas trwania terapii.
Czas trwania leczenia uzależniony jest od stopnia zaawansowania choroby i odpowiedzi organizmu dziecka na zastosowane leczenie.


Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?


Każda terapia jest personalizowana na podstawie badań i wywiadu lekarskiego. Efekty terapii uzależnione są od indywidualnej odpowiedzi organizmu pacjenta oraz od zaangażowania jego rodziców w modyfikację stylu odżywiania dziecka.