parallax background

Peelingi twarzy i ciała

Azelaic Peel DermaQuest

Z KWASEM AZELAINOWYM [10%], KWASEM KOJOWYM [5%] I BV-OSC [4%]

Delikatny resurfacing na bazie kwasu azelainowego [10%] i kwasu kojowego [5%]. Zabieg skierowany dla bardzo wrażliwych skór z problemem przebarwień, w przebiegu trądziku zaskórnikowo-grudkowego oraz w początkowym stadium trądziku różowatego.

Kwas kojowy wykazuje działanie depigmentacyjne poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy. Rozjaśnia powstałe już przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowyc

Kwas azelainowy, stosowany w terapiach depigmentacyjnych - posiada właściwości hamujące aktywność tyrozynazy, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka, zmniejsza wydzielanie sebum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych, również przy trądziku różowatym. Azelaic Peel stanowi terapeutyczne wsparcie antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych

Kuracja dodatkowo zawiera spektakularną formę witaminy C: BV-OSC [4%] oraz kwas alfa-liponowy [10%], które działają przeciwzapalnie, łagodzą rumień i zmniejszają zaczerwienienie skóry.

Peeling Mango DermaQuest

Z KWASEM MLEKOWYM [30%] ORAZ KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI Z POMARAŃCZ

Peeling Mango DermaQuest to sensoryczny peeling enzymatyczno-chemiczny, dedykowany skórze z tendencją do rozszerzonych naczynek oraz skłonnej do powstawania przebarwień. Przeznaczony jest zarówno dla skóry z oznakami starzenia, wrażliwej, naczynkowej, a przede wszystkim zmęczonej i pozbawionej blasku. Zachwyca fuzją aromatów mango i pomarańczy oraz pozwala na głęboki relaks podczas masażu.

Główny składnik peelingu to miąższ z mango, bogaty w witaminę C, enzymy proteolityczne (laktazę i oksydazę fenolową) oraz magniferynę o silnych właściwościach przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych. Peeling Mango wzbogacony jest o masaż wykonywany na niezwykle aktywnej masce C lnfusion TX Mask, bogatej w kompleks lipofilowej formy witaminy C [4%] oraz kwas alfa-liponowy [10%].

Efekt przeciwstarzeniowy został wzmocniony poprzez zastosowanie peptydów biomimetycznych w postaci Argireliny® i Matrixylu™.Tak bogate połączenie substancji aktywnych neutralizuje działanie wolnych rodników, uszczelnia naczynia krwionośne, chroni DNA komórek skóry oraz działa przeciwstarzeniowo. Naturalny olejek z pomarańczy głęboko relaksuje i niweluje oznaki zmęczeni.

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy DermaQuest

Z AHA, BHA, PROBIOTYKAMI I NIACYNAMIDEM

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy DermaQuestto program normalizujący przeznaczonydla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni - źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K.

Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retinowego –najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjny.

Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie. Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy keratolityczne jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni.

Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych.Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjaśniona i odpowiednio nawilżona.

Azelac (Ru, Az) Mediderma

Kwas azelainowy, charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi, normalizującymi proces keratynizacji i działaniem bakteriostatycznym. Zmniejsza rumień, działa przeciwzapalnie, redukuje przebarwienia oraz wykazuje działanie antyoksydacyjne. Wskazania do stosowania kwasu azelainowego to trądzik grudkowo-zaskórników hiperpigmentację skóry, trądzik różowaty, zapalenie mieszków włosowych.

Mandelac Mediderma

Kwas migdałowy to substancja złuszczająca pochodząca z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału. Jest to preparat powszechnie stosowany do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku, również zapalnego oraz do delikatnego resurfacingu. Odpowiedni dla skóry wrażliwej, ponieważ nie powoduje podrażnień i jest szczypania charakterystycznego dla innych kwasów. Może być stosowany również u osób o ciemnym fototypie skóry oraz w połączeniu z terapiami laserowymi.

Argipeel

Połączenie kwasu mlekowego z argininą. Arginina jest aminokwasem wspierającym działanie kwasu mlekowego. Kwas mlekowy to substancja naturalnie występująca w skórze, a jej funkcją jest utrzymanie pH skóry na właściwym poziomie 5,5. Ponadto ma działanie nawilżające, stymuluje syntezę ceramidów poprawiając funkcje ochronne skóry oraz wyrównuje koloryt i napięcie skóry . Wskazania do kwasu mlekowego to przede wszystkim skóra wrażliwa, odwodniona, z utratą jędrności i pozbawiona blasku. Peeling działa delikatnie, bez efektu podrażnienia i złuszczania.

Ferulac Peel Mediderma

Połączenie kwasu ferulowego i floretyny. Kwas ferulowy, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działanie wit. C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, minimalizując uszkodzenia posłoneczne. Rozjaśnia przebarwienia i zapobiega ich powstawaniu. Floretyna wzmacnia penetrację składników aktywnych przylegając do powierzchni lipidów, hamuje aktywność elatazy, enzymu odpowiedzialnego za degradację włókien elastynowych, oraz posiada silne właściwości antyoksydacyjne. Wskazania do zabiegu to przede wszystkim fotostarzenie, melasma, nierówny koloryt i wiotkość skóry.

Nomelan Cofeico Mediderma

Kuracja przeznaczona do skór wiotkich, dojrzałych, z melasmą na poziomie skóry właściwej. Peeling Nomelan Cofeico jest alternatywą dla silnie działających peelingów z zawartością fenolu. Głównymi składnikami aktywnymi jest kwas kawowy, który jest pochodną fenolu o właściwościach antyoksydacyjnych, chroni DNA komórkowe, i działa chemoprewencyjnie. Hamuje tyrozynaze czyli enzym uczestniczący w procesie melanogenezy czyli zapobiega i redukuje już istniejące przebarwienia. Retinol znajdujący się w peelingu działa keratolitycznie, wzacniąjaco na warstwę rogową skóry.

Melaspeel K, J

Peeling opracowany na podstawie formuły roztworu Jessnera. Posiada w swoim składzie mieszaninę hydroksykwasów (mlekowy, cytrynowy, salicylowy), oraz niskie pH na poziomie 2.0, co powoduje złuszczanie i normalizacje skór tłustych, z problemami trądzikowymi oraz z tendencją do przebarwień./p>