Skuteczne leczenie cellulitu | VIMED

Przekonaj się dlaczego warto!


Szybkie i skuteczne
leczenie cellulitu


Jesteś gotowa na zmiany? Postaw na profesjonalne, bezpieczne i skuteczne leczenie cellulitu pod okiem specjalistów!


Nie ma znaczenia czy masz nadwagę, czy jesteś szczupła i wysportowana – cellulit może dotknąć każdą kobietę. Z przerażeniem stwierdzasz, że brzuch, uda, pośladki, a nawet łydki zaatakowała “pomarańczowa skórka”. Próbujesz z tym walczyć, a mimo to z roku na rok jest coraz gorzej? Najpierw cellulit był tylko z tyłu na nogach, a teraz, kupując spodenki na lato, w przymierzali zauważasz, że jest też z przodu! Czytasz o cudownych kremach, bańkach, masażach, drenażach, pilingach, ćwiczeniach, dietach, suplementach, owijasz się foliami – pełna nadziei na cud – a cudu jak nie było, tak nie ma. Cellulit jest jednym z największych defektów, naszego ciała. Czy można z nim wygrać, skoro nic nie pomaga? Tak, można! Wymaga to jednak unikalnego połączenia szeregu działań, które pozwalają na uzyskanie efektu synergii. Zadzwoń już dziś i skorzystaj ze specjalnego, kompleksowego programu antycellulitowego – STOP CELLULIT. To jedyna naprawdę skuteczna i bezpieczna metoda walki z cellulitem!

Cellulit to problem medyczny a nie tylko estetyczny – zaufaj naszym lekarzom. Niestety, jeżeli cellulit jest już zbyt zaawansowany, na pomoc może być za późno. Powodzenie terapii zależy od stopnia nasilenia choroby – umów się na konsultację do naszego lekarza Medycyny Stylu Życia, aby upewnić się, czy możemy Ci pomóc. Od 10 lat dysponujemy skuteczną metodą walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej i przewlekłymi chorobami tkanki podskórnej, w tym właśnie cellulitu. Zaufaj naszemu doświadczeniu – dzięki efektowi synergii działań diagnostycznych, żywieniowych i zabiegowych, nasza terapia likwiduje prawdziwe przyczyny problemu i skutecznie redukuje cellulit.


Cellulit to nie wyrok i możesz go zlikwidować dopóki nie jest za późno!


Nasi specjaliści mogą Ci pomóc!

Twój Problem: Cellulit, czyli na powierzchni skóry ud, bioder, kolan, pośladków, a nawet rąk widzisz guzki i zgrubienia, a Twoja skóra jest wiotka i straciła jędrność.

Możemy Ci pomóc!


Nie lekceważ cellulitu, bo jest to problemem nie tylko estetyczny. Może przyczynić się do powstania poważnych dolegliwości zdrowotnych. Nieleczony osiąga trzecie stadium rozwoju, który jest niezwykle bolesny i skutkuje szeregiem powikłań.

Cellulit najszybciej ujawnia się na wewnętrznej stronie ud. Łatwo go zdiagnozować za pomocą podstawowego „testu uszczypnięcia” – jeśli skóra staje się nierówna i pofałdowana, jest to pierwszy etap cellulitu: przestrzenie międzykomórkowe gromadzą płyny, skóra jest nieco obrzęknięta i napięta.

Z drugim stadium cellulitu mamy do czynienia wówczas, gdy cellulit można zaobserwować bez wykonywania „testu uszczypnięcia”.

W trzecim stadium z kolei nierówności są już bardzo widoczne w każdym świetle; bez względu na to, czy obserwowana osoba stoi, siedzi czy leży. Dodatkowo schorzeniu towarzyszy ból pojawiający się we wszystkich porach dnia i nocy. Na tym etapie cellulit przestaje być postrzegany przez kobiety jako defekt estetyczny, lecz staje się dotkliwą chorobą.

„ Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że kremy przeciwcellulitowe działają.”

— dr Lisa M. Donofrio, adiunkt dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Yale

Co to jest cellulit?


Cellulit jest to nieprawidłowo rozrośnięta tkanka łączna, w której kumulują się uboczne produkty przemiany materii oraz dochodzi do zaburzeń w przepływie krwi i limfy. Tkanka tłuszczowa składa się z pojedynczych komórek, które łączą się w grupy przypominające wyglądem kolumny. Kiedy na przykład podczas dojrzewania proces gromadzenia tłuszczy nasila się, komórki tłuszczowe stają się coraz większe, a „kolumna”, czyli skóra, zaczyna być nierówna, pełna grudek i zagłębień. W początkowej fazie cellulit nie daje żadnych dotkliwych objawów. W momencie, kiedy schorzenie jest już widoczne gołym okiem, proces chorobowy jest już dość zaawansowany. Cellulit nie leczony w fazie I i II, rozwija się do III stadium kiedy zmiany stają się już nieodwracalne.

Cellulit jest chorobą, a nie problemem kosmetycznym!


Cellulit nie jest stanem statycznym! Jeżeli nie jest leczony może ulec pogorszeniu. Najlepszym lekarstwem jest szybka interwencja! Możemy powstrzymać lub opóźniać dalsze postępowanie tych zmian, które mają znaczenie nie tylko estetyczne, ale także zdrowotne.

Jako jedyny podmiot leczniczy w Polsce dysponujemy tak unikalną aparaturą medyczną i doświadczeniem specjalistów niezbędnym do skutecznego leczenia cellulitu.

Nie trać nadziei, nie akceptuj choroby!

Im szybciej podejmiesz leczenie, tym więcej osiągniesz! Permanentny stan zapalny tkanki łącznej jest główną przyczyną pogłębiania się cellulitu.

Wszechstronna, nieinwazyjna i zaawansowana diagnostyka pozwoli ocenić stan zdrowia, zidentyfikuje zagrożenia i określi najodpowiedniejsze kierunki działań terapeutycznych.

Wstęp do Kliniki Medycyny Funkcjonalnej

– pierwszy krok w kierunku zdrowia!

Skorzystaj ze specjalnego programu: „Wstęp do leczenia w Klinice Medycyny Funkcjonalnej”, a otrzymasz w specjalnym Raporcie personalizowaną analizę stanu zdrowia wraz z rekomendacjami zespołu specjalistów Medycyny Funkcjonalnej, do dalszego postępowania w zakresie leczenia i profilaktyki. To jedyna dostępna na rynku, pełna analiza zdrowia!

Testy genetyczne

Jedno badanie na całe życie. Kompleksowa diagnostyka DNA!

Poddaj się analizie genetycznej, a odkryjesz zdrowie zapisane w genach. Informacja w Twoim DNA pozwoli poprawić jakoś Twojego zdrowia, a tym samym, jakość życia. Dziś medycyna genetyczna daje nam możliwość niedopuszczenia do rozwoju wielu chorób. A wszystko dzięki kompleksowym testom genetycznym! Badanie DNA jest bezbolesne, bardzo proste i nie naraża na stres.


Czym grozi nieleczony cellulit?

 • rozwój żylaków,
 • ból,
 • zastój naczyniowy,
 • chroniczny stan zapalny,
 • upośledzenie eliminacji toksyn i zaburzenia przemiany materii,
 • niedrożność układu limfatycznego,
 • zatrzymanie wody i obrzęki,
 • uszkodzenia w układzie żył głębokich,
 • ograniczenie możliwości ruchowych.

Przez długi czas cellulit był uważany przez dermatologów i kosmetologów za łagodny stan zapalny podskórnej tkanki łącznej. Wierzono, że leczenie zewnętrzne powinno być zadowalające. Obecnie już wiemy, że obniżające się napięcie skóry prowadzi do zastoju limfy w skórze i produkty uboczne komórkowej przemiany materii zaczynają gromadzić się w komórkach tłuszczowych. Następnie w tkankach dotkniętych cellulitem mogą pojawić się tętniaki i uszkodzenie naczyń włosowatych. Według najnowszych teorii zjawisko to można wytłumaczyć jako zaleganie w tkance tłuszczowej substancji toksycznych. Kobiety cierpiące na tę chorobę odczuwają ciągłe uczucie napięcia oraz ciężkości w nogach, wrażliwość na dotyk, a w zaawansowanym stadium choroby – chroniczny ból.

Dlatego też różnorodne środki na cellulit, suplementy diety czy kremy są niewystarczające i nieskuteczne, ponieważ nie wnikają w prawdziwe przyczyny problemu.

Klinika Medycyny Stylu Życia
Nie zwlekaj – zacznij profesjonalne leczenie cellulitu!


Doświadczenie pokazuje, że leczenie cellulitu jest bardzo trudne. Większość metod zawodzi. Musisz wiedzieć, że nie istnieje jeden zabieg na “pomarańczową skórkę”. Cellulit jest podstępny. Tylko synergia wielu działań – odpowiedniej diagnostyki, zabiegów rehabilitacji komórkowej i odpowiedniego odżywiania, skutecznie wyeliminuje przyczyny cellulitu.

Kompleksowe podejście w leczeniu choroby

Zespół specjalistów z Centrum Medycznego VIMED opierając się na najnowszych faktach naukowych (evidence-based medicine, w skrócie: EBM) w tym tzw. Medycynie Stylu Życia, już 10 lat temu opracował unikalną terapię, która zamiast leczenia objawowego, skupia się na leczeniu przyczynowym. Kluczem do skutecznego pozbycia się cellulitu jest szczegółowe poznanie własnego organizmu, występujących nietolerancji pokarmowych, dopasowanie do unikalnego kodu metabolicznego i genetycznego sposobu odżywiania oraz oczyszczenie organizmu z nagromadzonych przez lata toksyn i dotlenienie komórek.

Od lat walczysz bezskutecznie z cellulitem?
Zgłoś się do nas! Pomożemy!


 • skutecznie pozbędziesz się cellulitu
 • zredukujesz obwód ud, bioder, pośladków, brzucha
 • poprawisz gęstość, elastyczność i napięcie skóry
 • odzyskasz zgrabną sylwetkę likwidując nadmiar tkanki tłuszczowej
 • zwiększy się ukrwienie tkanek i poprawi zakłócone mikrokrążenie
 • poprawisz metabolizm komórkowy i usprawnisz odprowadzanie produktów przemiany materii
 • zredukujesz obrzęki i stan zapalny w tkance podskórnej
 • wzmocnisz tkankę łączną, wyraźnie wygładzisz i ujędrnisz skórę
 • wzmocnisz fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych
 • poczujesz się komfortowo w swoim ciele
 • zwiększysz swoją atrakcyjność, poprawisz samopoczucie i odzyskasz pewność siebie!

Pozytywne efekty obserwujemy aż u 70% pacjentów, u pozostałych natomiast dostrzegamy redukcję niepokojących symptomów o 50%.

Dowiedz się co na ten temat mówią nasi pacjenci!


Nie czekaj dłużej!

Pokonaj cellulit i odzyskaj pewność siebie.
Zaoszczędź pieniądze, czas i energię – już dziś zdobądź idealną sylwetkę!

Co to jest Medycyna Funkcjonalna?


Przede wszystkim stara się odpowiedzieć na pytanie: “Dlaczego pacjent zachorował?”. W medycynie konwencjonalnej lekarz zajmuje się pacjentem, w zależności od swojej specjalizacji: np. dermatologii. Patrzy tylko na specyficzne dla jego specjalizacji objawy choroby i tylko te objawy leczy, tymi samymi zresztą sposobami u wszystkich pacjentów. W medycynie funkcjonalnej, lekarz patrzy na pacjenta – holistycznie. Szuka początków – przyczyn choroby – zaburzeń określonych funkcji organizmu na poziomie komórkowym i subkomórkowym – molekularnym (jądro komórki, mitochondria, geny). Specjaliści medycyny funkcjonalnej “prześwietlają” życie pacjenta, analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe, w celu zidentyfikowania przyczyn choroby i znalezienia metod, które usprawniając zaburzone funkcje pomogą przywrócić optymalne zdrowie.

Cechy Medycyny Funkcjonalnej: • oparta na badaniach naukowych i doświadczeniach klinicznych
 • ukierunkowana na długotrwałe wzmocnienie organizmu w celu leczenia i zapobiegania chorobom
 • analizując czynniki środowiskowe, równoważy wewnętrzne i zewnętrzne czynniki wpływające na stan organizmu
 • jest spersonalizowana na poziomie immunologicznym i genetycznym – uwzględnia biochemiczną indywidualność człowieka
 • zorientowana na człowieka, a nie na chorobę
 • reguluje funkcje organizmu człowieka, a nie tylko likwiduje lub maskuje objawy
 • jest ukierunkowana na odpowiednie żywienie (w tym kliniczne zastosowanie witamin, minerałów i innych składników odżywczych), połączone z detoksykacją organizmu, medycyną manualno-rehabilitacyjną (zabiegi medycyny fizykalnej) oraz technikami radzenia sobie ze stresem.

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?