Terapia ketogeniczna – skuteczne i bezpieczne odchudzanie - bariatria
FB
IN
YT
YT

Szybkie, mądre i bezpieczne odchudzanie pod opieką lekarza i dietetyka klinicznego.


W Centrum Medycznym VIMED już pomogliśmy bezpiecznie zrzucić nadwagę dziesiątkom tysięcy pacjentów.

Terapia Ketogeniczna, stosowana jest pod ścisłą opieką lekarza i dietetyka klinicznego w wielu różnych sytuacjach klinicznych.

dieta ketogeniczna

W leczeniu dużej nadwagi i otyłości – alternatywa dla bariatrii.

ketoza

W leczeniu uporczywej nadwagi – przełamanie metabolizmu.

W leczeniu chorób przewlekłych o podłożu zapalnym.

W szybkim i skutecznym odchudzaniu – przed ważnym wydarzeniem.

Poznaj historię Diany – 30kg w 4 miesiące!


Diana to nasza pacjentka z Warszawy, która opowiada o swojej metamorfozie. Schudła 30 kg w 4 miesiące!

Uwaga! Uważaj na niebezpieczne dla zdrowia Diety Ketogeniczne!

Terapia Ketogeniczna w Centrum Medycznym VIMED to zupełnie co innego niż tak popularne i niebezpieczne diety ketogeniczne.

  • W Terapii Ketogenicznej w ogóle nie podajemy tłuszczy!
  • Terapia Ketogeniczna trwa tylko kilka dni.
  • W trakcie Terapii Ketogenicznej cały czas jesteś pod profesjonalną opieką lekarza i dietetyka klinicznego.

Terapia Ketogeniczna wykorzystywana jest w naszej przychodni w bardzo określonych sytuacjach: kiedy zgłasza się do nas pacjent z dużą nadwagą lub otyłością. Terapię ketogeniczną stosujemy także wspomagająco w leczeniu szeregu chorób o podłożu zapalnym. Terapia Ketogeniczna okazuje się też niezastąpiona w sytuacji walki z uporczywą nadwagą, lub w sytuacji, kiedy pacjent musi bardzo szybko schudnąć, na przykład kiedy zostało tylko kilka tygodni, lub dni do ważnego wydarzenia, i nie możesz się “wcisnąć” w sukienkę, czy ulubiony garnitur.

Terapia Ketogeniczna to przede wszystkim:

szybkie odchudzanie

naukowe odchudzanie

skuteczne odchudzanie

bezpieczne odchudzanie

W XXI wieku dostępne są nowoczesne, skuteczne bezpieczne i oparte na naukowych podstawach metody leczenie nadwagi i otyłości.

Zarezerwuj konsultację wstępną ze specjalistą

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Jeśli musisz bardzo szybko schudnąć, wybierz Terapię Ketogeniczną


Terapia ketogeniczna to szybkie, pewne i całkowicie bezpieczne rozwiązanie problemu nadwagi. Terapia Ketogeniczna jest tak nowatorska, że budzi kontrowersje wśród lekarzy, którzy mylą ją z niebezpieczną dietą ketogeniczną, która jest czymś zupełnie innym.

Terapia Ketogeniczna zapewnia szybki spadek masy ciała bez żadnych efektów ubocznych:

 • zlikwidujesz nadmiar tkanki tłuszczowej z miejsc, z których najtrudniej ją usunąć
 • schudniesz na twarzy, na brzuchu i ramionach
 • zrzucisz tkankę tłuszczową z bioder i ud
 • spalisz tkankę tłuszczową trzewnej (wokół narządów wewnętrznych)

Terapia Ketogeniczna trwa tylko kilka dni i dlatego jest to całkowicie bezpieczne odchudzanie, bez suplementów, leków, bez uczucia głodu i problemów charakterystycznych dla balonów żołądkowych, czy operacji bariatrycznych.

W trakcie Terapii Ketogenicznej dostarczasz do organizmu odpowiednią ilość niezbędnych witamin i substancji odżywczych. W trakcie stosowania Terapii ketogenicznej – nowoczesnej i bezpiecznej metody szybkiego odchudzania, możesz normalnie funkcjonować i chodzić do pracy. W tym czasie nic nie jesz, poza specjalną mieszanką, ale możesz pić wodę, czy herbatę, a mimo to nie czujesz w ogóle głodu.

Terapia Ketogeniczna – skuteczne odchudzanie bez leków i skalpela. Wygląda na hardcore, ale taka nie jest!

Musisz szybko schudnąć, a nie działa na Ciebie żadna dieta ani ćwiczenia? Wypróbuj opracowaną przez nas Terapię Ketogeniczną! To absolutnie rewolucyjna i całkowicie bezpieczna metoda, oparta na doświadczeniach włoskich i amerykańskich specjalistów.

Nie musisz się niczego obawiać – nic Ci nie zagraża.

Terapia Ketogeniczna polega na podawaniu przez okres 7 do 10 dni specjalnie przygotowanej diety – mieszanki odżywczej, zawierającej białka, witaminy i minerały. Ta mieszanka zawiera wszystko co jest Ci potrzebne, by zdrowo i bezpiecznie spalać Twoją tkankę tłuszczową. Mieszanka jest podawana prosto do żołądka, specjalną, cienką i elastyczną rurką – sondą nosowo-żołądkową, za pomocą specjalnej pompy, którą nosisz w torebce.

W trakcie Terapii Ketogenicznej następuje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, czego efektem może być – UTRATA AŻ DO 7% MASY CIAŁA W CIĄGU 7 DNI! W zależności od masy wyjściowej, redukcja masy ciała może wynieść od kilku do kilkunastu kilogramów.

Terapia Ketogeniczna, przeprowadzona pod okiem specjalistów gwarantuje bezpieczeństwo, nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych, nie wymaga hospitalizacji, nie ogranicza normalnego funkcjonowania. Terapia Ketogeniczna zastosowana w odpowiednim momencie jest doskonałą alternatywą dla inwazyjnych i ryzykownych, chirurgicznych metod leczenia otyłości. Terapia Ketogeniczna jest nieobciążająca, skuteczna i nie powoduje żadnego ryzyka powikłań.

Wybór zdaje się prosty. Czasami Terapia Ketogeniczna potrafi ratować życie. Wyobraź sobie osobę o masie ciała 120 kg. W ciągu zaledwie 7 dni możemy pomóc jej schudnąć nawet do 8,5 kg, pod pełną kontrolą lekarza i dietetyka! Żaden inny zabieg, czy dieta nie gwarantuje takiej skuteczności,w tak krótkim czasie.

Zarezerwuj konsultację wstępną ze specjalistą

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Bezinwazyjna alternatywa dla bariatrii – możliwy spadek masy ciała o 7-10% w ciągu 10 dni.

Terapia Ketogeniczna to pewna, szybka i bezpieczna metoda redukcji nadmiernej masy ciała za pomocą krótkotrwałego żywienia dożołądkowego, przeprowadzana pod opieką lekarza i dietetyka klinicznego. Metoda polega na wprowadzaniu substytutów posiłku – specjalnie przygotowanej diety – mieszanki odżywczej o wysokiej zawartości białka, witamin i minerałów – prosto do żołądka za pomocą specjalnej pompy i najnowszej generacji sondy nosowo-żołądkowej. Podczas 10 dni Terapii Ketogenicznej następuje aktywny proces spalania tkanki tłuszczowej (bez utraty tkanki mięśniowej), który powoduje zmianę sylwetki szczególnie w okolicach brzucha, bioder i ud. Jednocześnie do mózgu wysyłany jest sygnał zmniejszający uczucie głodu.

Jak skutecznie schudnąć

Terapia Ketogeniczna w CM VIMED to:

 • nadzieja dla tysięcy osób od lat zmagających się z problemem niedającej się wyleczyć otyłości,
 • skuteczne i niedrogie leczenie nadwagi i otyłości,
 • szybka i bezpieczna utrata masy ciała bez ryzyka powikłań,
 • wyeliminowanie konieczności stosowania niebezpiecznych zabiegów chirurgicznych,
 • utrata nadmiernej tkanki tłuszczowej z miejsc, z których najtrudniej ją usunąć – z brzucha, bioder i ud, a także z tkanki trzewnej,
 • brak uczucia głodu,
 • kompleksowa i troskliwa opieka wykwalifikowanego personelu – lekarzy, pielęgniarek i dietetyków.

W internecie krąży wiele mitów na temat diety ketogenicznej. Ostrzegamy, że dieta ketogeniczna może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia. Tymczasem Terapia Ketogeniczna, która w naszej klinice zawsze poprzedzona jest konsultacją lekarską – kwalifikacją do terapii, nie niesie ze sobą żadnego ryzyka.

Jakie są podstawy naukowe tej metody?


Zakład Żywienia Klinicznego Szpitala Policlinico Umbreto w Rzymie uznał Terapią Ketogeniczną, za najbardziej skuteczną metodę walki z nadwagą i otyłością. Magazyn TIME uznał Tube Diet za najpopularniejszą dietę 2012 roku.

Od 30 lat terapia ketogeniczna stanowi przedmiot badań naukowych na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Rezultaty, jakie udało się uzyskać w terapii wielu tysięcy pacjentów, oraz niewielka ilość przeciwwskazań do stosowania tej metody sprawiają, że zyskuje ona coraz większą popularność także w innych rejonach świata.

Cappello et al.: Ketogenic enteral nutrition as a treatment for obesity: short term and long term results from 19,000 patients. Nutrition & Metabolism 2012 9:96. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23110922

Skuteczna metoda z Włoch, popularna w USA, teraz dostępna już w Polsce!

„Terapia Ketogeniczna, powoduje bardzo szybką utratę masy ciała i daje pacjentowi komfort psychiczny, ponieważ widzi natychmiastowe rezultaty”

— Nutrition and Metabolism

Co wyróżnia Terapię Ketogeniczną
na tle innych metod?


 • SKUTECZNOŚĆ – wieloletnie badania naukowe potwierdzają, że Terapia Ketogeniczna to niezawodny sposób na utratę 7–10% masy ciała już w ciągu 7–10 dni,
 • BEZPIECZEŃSTWO – ograniczony czas trwania Terapii Ketogenicznej oraz opieka wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek i dietetyków to czynniki zapewniające pełne bezpieczeństwo,
 • NIEINWAZYJNOŚĆ – Terapia Ketogeniczna dla pacjentów z otyłością olbrzymią jest często jedyną alternatywą dla ryzykownej i okaleczającej chirurgii bariatrycznej,
 • BEZBOLESNOŚĆ – Terapia Ketogeniczna nie powoduje bólu, nie wywołuje uczucia głodu, nie wymaga intensywnych ćwiczeń fizycznych,
 • WYGODA – Terapia Ketogeniczna nie wymaga hospitalizacji i odpoczynku w domu, nie ogranicza normalnego funkcjonowania; jest też znacznie mniej uciążliwa niż metoda balonu żołądkowego,
 • OPŁACALNOŚĆ – epidemia otyłości wiąże się z ogromnymi kosztami społecznymi. W tym zestawieniu; koszty leczenia Terapią Ketogeniczną są znacznie niższe niż inne koszty leczenia otyłości, niż w porównaniu z kosztami ryzyka, jakie niesie ze sobą wzrost otyłości.

Lista przeciwwskazań do terapii jest bardzo krótka, co oznacza, że może ona być bezpiecznie stosowana niemal w każdym przypadku.

Zarezerwuj konsultację wstępną ze specjalistą

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Terapia Ketogeniczna szczególnie zalecana jest:


W leczeniu dużej nadwagi i otyłości

Terapia Ketogeniczna stanowi znakomitą alternatywę dla ryzykownej i okaleczającej operacji bariatrycznej. Co więcej, jest to metoda znacznie mniej bolesna i uciążliwa niż zastosowanie popularnego balonu żołądkowego, powinno się ją zatem brać pod uwagę jako metodę z wyboru w pierwszej kolejności. Pod opieką lekarzy i dietetyków oraz fizjoterapeutów, po kilku seriach Terapii Ketogenicznej pacjenci mogą zrzucić nawet 60 kilogramów w ciągu roku do dwóch lat, bez niebezpiecznej operacji i żadnych negatywnych skutków ubocznych.

W leczeniu uciążliwej, opornej na leczenie nadwagi

Terapia Ketogeniczna zastosowana do walki z nadwagą u osób w dobrej kondycji ogólnej, u których wskutek określonego zdarzenia (np. ciąża, menopauza, leki, sytuacje stresowe) doszło do gwałtownego wzrostu masy ciała. Ta grupa pacjentów, pomimo racjonalnej diety i aktywnego stylu życia, nie może poradzić sobie z redukcją tkanki tłuszczowej i mimo intensywnych wysiłków ma długotrwały problem z przywróceniem masy ciała. Terapia Ketogeniczna u tych osób przynosi natychmiastowe efekty. Otyłość miejscowa, np otyłość brzuszna, obrzęk lipidowy na biodrach i nogach (tak zwane “grube uda”), to szczególne przypadki, kiedy Terapia Fenotypowa działa cuda. Przy pomocy naszych doświadczonych dietetyków nasi pacjenci wdrażają zdrowe nawyki żywieniowe.

W leczeniu chorób przewlekłych o podłożu zapalnym

Terapia Ketogeniczna jest nieoceniona w leczeniu pacjentów, u których w wyniku długotrwałych zaburzeń metabolicznych rozwinęły się choroby, których podstawą jest przewlekły stan zapalny. W leczeniu chorób z autoagresji, jak niektóre choroby tarczycy, choroby układu nerwowego, czy choroby skóry i wiele innych, krótkotrwała Terapia ketogeniczna okazała się pomocna. U pacjentów z tej grupy, zakwalifikowanych wcześniej do Terapii Fenotypowej, Terapia Ketogeniczna pozwala usprawnić procesy odżywiania i oddychania komórkowego.

W szybkim odchudzaniu, przed ważnym wydarzeniem

Terapia Ketogeniczna jest absolutnie niezastąpiona, kiedy musimy szybko schudnąć przed ważnym wydarzeniem. Na przykład, kiedy na kilka tygodni, czy kilka dni przed ślubem, weselem, zabawą sylwestrową, balem karnawałowym lub wręczeniem ważnej nagrody, musimy pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, Terapia Ketogeniczna jest jedynym wyjściem. Już po siedmiu dniach możemy z powodzeniem zmieścić się w ulubioną sukienkę, kreację, czy wybrany garnitur. Dzisiaj nie ma już wymówek – każdy kto chce, może dobrze wyglądać.Terapia Ketogeniczna może być zastosowana u osób dorosłych w każdym wieku. Przeciwwskazania są tak nieliczne, że niemal w każdej sytuacji można zastosować Terapię Ketogeniczną.

Przez cały czas odchudzania będziesz pod ścisłą kontrolą doświadczonej kadry medycznej.

Psychologiczny i zdrowotny aspekt Terapii Ketogenicznej


 • W przypadkach otyłości olbrzymiej Terapia Ketogeniczna stanowi często jedyną alternatywę dla ryzykownej chirurgii bariatrycznej. Co więcej, jest to metoda bezbolesna i znacznie mniej uciążliwa niż zastosowanie np. popularnego balonu żołądkowego, powinno się ją zatem brać pod uwagę w pierwszej kolejności.
 • W trakcie Terapii Ketogenicznej zaleca się wdrożenie serii zabiegów wspomagających ujędrnienie skóry. Pozwala to uniknąć konieczności wykonywania plastyki brzucha u pacjentów z otyłością.

DLACZEGO MY?


   • Bo jesteśmy profesjonalistami medycznymi
   • Bo mamy ponad 10 lat doświadczenia
   • Bo mamy ponad 40 000+ zadowolonych pacjentów
   • Bo dysponujemy unikalnym Know How i unikalną technologią
   • Bo jako jedyna klinika w Europie, posiadamy osobistą rekomendację światowej sławy biochemika, profesora Colina T. Campbella, autora największych na świecie badań dotyczących odżywiania!
   • Bo nasze terapie uzyskały Medale europejskie, a nasza klinika tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki.

Bo nigdzie nie zrzucisz nadwagi tak:

   • szybko – nawet 10 kg w ciągu miesiąca bez uczucia głodu
   • bezpiecznie – żadnych negatywnych skutków ubocznych
   • skutecznie – trwale i bez efektu jo-jo
   • przyjemnie – najlepsze i sprawdzone przepisy kulinarne
   • łatwo – brak uczucia głodu i morderczych ćwiczeń
   • pewnie – metody potwierdzone przez tysiące zadowolonych pacjentów!

Zarezerwuj konsultację wstępną ze specjalistą

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?


Efekty terapii uzależnione są od indywidualnych preferencji zdrowotnych Pacjenta.