Modelowanie sylwetki typu gruszka | VIMED

Zobacz efekty naszej terapii


Szybkie i skuteczne
modelowanie sylwetki
typu gruszka


Jesteś gotowa na zmiany? Postaw na profesjonalne, bezpieczne i skuteczne modelowanie sylwetki pod okiem specjalistów!


Masz sylwetkę typu gruszka? Odkąd pamiętasz zmagasz się z problemem grubych, masywnych ud nieproporcjonalnych do reszty Twojej figury? Podczas chodzenia czy biegania Twoje uda ocierają się o siebie tworząc nieprzyjemne, bolesne rany? Wiele razy próbowałaś się odchudzać, używałaś suplementów, intensywnie ćwiczyłaś, a „duże uda” nie zmniejszały swoich obwodów? Prawdopodobnie cierpisz na obrzęk lipidowy i związany z nim przewlekły stan zapalny. Musisz z tym walczyć, dopóki nie jest za późno! Umów się na wizytę do naszego lekarza, który pomoże Ci skutecznie wymodelować sylwetkę i wyszczuplić uda.

Już od 10 lat dysponujemy skuteczną metodą walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na udach. Zaufaj naszemu doświadczeniu – dzięki efektowi synergii różnych działań diagnostycznych, zabiegowych i terapeutycznych, likwidujemy prawdziwą przyczynę zaburzeń lipidowych i skutecznie pozbywamy się problemu „grubych ud”.

Górę ciała masz szczupłą,
a dół jakby od innej osoby?


Zwalcz dysproporcje ciała
i ciesz się piękną sylwetką na lato!


Twój Problem: Obrzęk lipidowy, czyli charakterystyczna dysproporcja ciała: zbyt obszerne biodra, grube uda w porównaniu do górnej części ciała.

Zobacz co Ci grozi!


Nie lekceważ problemu, bo nieleczony obrzęk lipidowy, zawsze po latach prowadzi do takich samych konsekwencji: w trzecim stadium to schorzenie po prostu nie daje żyć.

W pierwszej fazie często nawet o tym nie myślisz – po prostu nie jesteś tak zgrabna, jak wiele Twoich koleżanek. Katujesz się dietami 800, 1000 kalorii, uprawiasz mordercze biegi, wydajesz majątek na kosmetyki i suplementy odchudzające i to wszystko bezskutecznie – ramiona i talia pozostają szczupłe, uda wciąż są masywne.

W drugiej fazie – po kilku, kilkunastu latach, już przywykłaś do specyficznego sposobu ubierania się. Unikasz wyjścia nas basen, nie lubisz pokazywać się w kostiumie na plaży. Jesteś przekonana, że już nic Ci nie pomoże. Masz kompleksy, bo Twoje koleżanki nie zmagają się z takim problemem.

W trzeciej fazie – jesteś już bardzo dojrzałą kobietą, często schorowaną. Skóra zaczyna boleć coraz bardziej. Twoje dolegliwości powodują, że nie chce Ci się już żyć, nic Cię już nie cieszy, a najgorsze jest to, że nikt Cię nie rozumie i nie potrafi Ci pomóc.

„ Nie ma żadnych skutecznych leków ani kremów zwalczających czy wpływających pozytywnie na obrzęk lipidowy.”

— Lymphedema People

Co to jest obrzęk lipidowy?


Obrzęk lipidowy („syndrom bolącego tłuszczu”) to przewlekła choroba, charakteryzująca się obustronnym, symetrycznym zwiększaniem się tkanki tłuszczowej głównie w rejonie bioder i nóg (od pasa w dół aż do charakterystycznej linii nad kostką), połączonym z tendencją do obrzęku ortostatycznego (powstającego pod wpływem długotrwałego stania lub siedzenia).

Przyczyny powstania tej choroby to:

 • predyspozycja genetyczna (dziedziczona w żeńskiej linii),
 • niewłaściwe odżywianie,
 • zaburzenia hormonalne,
 • niemożność metabolizowania wysięku z naczyń krwionośnych (białka i komórki, które normalnie wróciłyby do obiegu, są odkładane w podskórnej tkance tłuszczowej),
 • częste próby odchudzania zakończone efektem jo-jo.

Jako pierwsi w Polsce dysponujemy unikalną wiedzą, aparaturą i doświadczeniem do skutecznego leczenia problemu “zbyt grubych ud” czyli obrzęku lipidowego.

Statystyki wyleczeń w naszych klinikach mówią same za siebie! Efekty takie obserwujemy aż u 70% pacjentów, u pozostałych natomiast dostrzegamy redukcję niepokojących symptomów o 50%.

Wszechstronna, nieinwazyjna i zaawansowana diagnostyka pozwoli ocenić stan zdrowia, zidentyfikuje zagrożenia i określi najodpowiedniejsze kierunki działań terapeutycznych.

Wstęp do Kliniki Medycyny Funkcjonalnej

– pierwszy krok w kierunku zdrowia!

Skorzystaj ze specjalnego programu: „Wstęp do leczenia w Klinice Medycyny Funkcjonalnej”, a otrzymasz w specjalnym Raporcie personalizowaną analizę stanu zdrowia wraz z rekomendacjami zespołu specjalistów Medycyny Funkcjonalnej, do dalszego postępowania w zakresie leczenia i profilaktyki. To jedyna dostępna na rynku, pełna analiza zdrowia!

Testy genetyczne

Jedno badanie na całe życie. Kompleksowa diagnostyka DNA!

Poddaj się analizie genetycznej, a odkryjesz zdrowie zapisane w genach. Informacja w Twoim DNA pozwoli poprawić jakoś Twojego zdrowia, a tym samym, jakość życia. Dziś medycyna genetyczna daje nam możliwość niedopuszczenia do rozwoju wielu chorób. A wszystko dzięki kompleksowym testom genetycznym! Badanie DNA jest bezbolesne, bardzo proste i nie naraża na stres.


Czym grozi nieleczony obrzęk lipidowy?

 • Rozległe rany, odparzenia, ból na udach – podczas chodzenia czy biegania nogi ocierają się o siebie, co uszkadza skórę i prowadzi do powstania bolesnych otarć i ran po wewnętrznej stronie ud
 • Zmiany degeneracyjne w stawach – wczesne zmiany dotyczą zwyrodnienia kręgosłupa oraz w kolanach (przez niewłaściwie rozłożone obciążenie i nadmiar masy ciała)
 • Występowanie żylaków – zatrzymywanie płynów w dolnych partiach ciała
 • Uszkodzenia w układzie żył głębokich
 • Wzrost masy ciała – przewlekły stan zapalny, zaburzenia metabolizmu lipidów często powodują wzrost masy ciała w obrzęku lipidowym
 • Problemy psychologiczne – brak pewności siebie i brak wiary w służbę zdrowia (często przez niewłaściwą diagnozę i brak zrozumienia)
 • Brak radości życia – stany depresyjne i niepokój z powodu wyglądu i braku zrozumienia ze strony otoczenia, szczególnie gdy możliwość poruszania się jest ograniczona.

Obrzęk lipidowy prowadzi do wtórnej przewlekłej blokady limfy. Płaty tłuszczu i komórki tłuszczowe osadzają się w tkance łącznej, gdzie są otaczane przez bardzo małe naczynia limfatyczne i krwionośne, które stają się niedrożne. Wzrost ilości komórek tłuszczowych stopniowo prowadzi do zablokowania najdrobniejszych naczyń limfatycznych. Ponadto, estrogeny (żeńskie hormony płciowe) powodując zwiększone zatrzymywanie płynu w tkance łącznej, prowadzą do zmniejszenia elastyczności tej tkanki.

Dlatego jeden z efektów obrzęku lipidowego to przewlekła niedrożność układu limfatycznego w dotkniętych obrzękiem lipidowym partiach ciała i zatrzymywanie płynu w mało sprężystej tkance łącznej, co wyjaśnia regularnie pojawiający się ból.

„Pacjenci są na ogół źle zdiagnozowani lub w ogóle nie diagnozowani i prawie nigdy nie otrzymują właściwego leczenia”

— mówi Rebecca Morris, założycielka amerykańskiego Narodowego Stowarzyszenia Obrzęku Lipidowego,
która dowiedziała się o tym, że cierpi na obrzęk lipidowy dopiero, gdy pojawiły się jego powikłania

Klinika Medycyny Funkcjonalnej
Nie zwlekaj – zacznij profesjonalne leczenie obrzęku lipidowego!


Kluczowe znaczenie ma odpowiednio wczesne zdiagnozowanie choroby. Nasze doświadczenia pokazują, że w fazie pierwszej jesteśmy w stanie całkowicie cofnąć objawy tego zaburzenia, w fazie drugiej, w zależności od wieku pacjentki i jej kondycji ogólnej możemy cofnąć zmiany i powstrzymać rozwój choroby, aby nie dopuścić do przejścia w trzecie, całkowicie nieuleczalne stadium. Oczywiście zależy to od wieku pacjenta, stopnia zaawansowania choroby, chorób współistniejących i ogólnego stanu zdrowia.

Kompleksowe podejście w leczeniu choroby

Zespół specjalistów z Centrum Medycznego VIMED opracował zintegrowaną terapię przynoszącą pozytywne skutki w leczeniu obrzęku lipidowego. Terapia Fenotypowa to holistyczna metoda nakierowana na zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie. Poprzez dogłębne oczyszczenie, regenerację i odżywienie komórkowe, mobilizuje się naturalne mechanizmy obronne, zwiększa sprawność narządów odpowiedzialnych za oczyszczanie, przywraca homeostazę, poprawia stan skóry i likwiduje zmiany obrzękowe. Terapia składa się z trzech komponentów: zaawansowanej diagnostyki, medycyny żywieniowej i medycyny fizykalnej.

Czego możesz oczekiwać?


 • skutecznie zredukujesz obwód ud, bioder, kolan
 • pozbędziesz się obrzęku lipidowego (“grube uda”, sylwetka gruszka)
 • odzyskasz zgrabną sylwetkę likwidując nadmiar tkanki tłuszczowej
 • wyreguluje się Twoja gospodarka hormonalna, zredukuje przewlekły stan zapalny
 • wyraźnie wygładzisz i ujędrnisz skórę
 • poczujesz się świetnie w swoim ciele, a ponadto zyskasz atrakcyjność, energię i pewność siebie!

Efekty takie obserwujemy aż u 70% pacjentów, u pozostałych natomiast dostrzegamy redukcję niepokojących symptomów o 50%.

Dowiedz się co na ten temat mówią nasi pacjenci!


Nie czekaj dłużej!

Zmienimy Twoje dotychczasowe życie.
Wreszcie poczujesz się dumna ze swojego ciała!

Co to jest Medycyna Funkcjonalna?


Przede wszystkim stara się odpowiedzieć na pytanie: “Dlaczego pacjent zachorował?”. W medycynie konwencjonalnej lekarz zajmuje się pacjentem, w zależności od swojej specjalizacji: np. dermatologii. Patrzy tylko na specyficzne dla jego specjalizacji objawy choroby i tylko te objawy leczy, tymi samymi zresztą sposobami u wszystkich pacjentów. W medycynie funkcjonalnej, lekarz patrzy na pacjenta – holistycznie. Szuka początków – przyczyn choroby – zaburzeń określonych funkcji organizmu na poziomie komórkowym i subkomórkowym – molekularnym (jądro komórki, mitochondria, geny). Specjaliści medycyny funkcjonalnej “prześwietlają” życie pacjenta, analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe, w celu zidentyfikowania przyczyn choroby i znalezienia metod, które usprawniając zaburzone funkcje pomogą przywrócić optymalne zdrowie.

Cechy Medycyny Funkcjonalnej:



 • oparta na badaniach naukowych i doświadczeniach klinicznych
 • ukierunkowana na długotrwałe wzmocnienie organizmu w celu leczenia i zapobiegania chorobom
 • analizując czynniki środowiskowe, równoważy wewnętrzne i zewnętrzne czynniki wpływające na stan organizmu
 • jest spersonalizowana na poziomie immunologicznym i genetycznym – uwzględnia biochemiczną indywidualność człowieka
 • zorientowana na człowieka, a nie na chorobę
 • reguluje funkcje organizmu człowieka, a nie tylko likwiduje lub maskuje objawy
 • jest ukierunkowana na odpowiednie żywienie (w tym kliniczne zastosowanie witamin, minerałów i innych składników odżywczych), połączone z detoksykacją organizmu, medycyną manualno-rehabilitacyjną (zabiegi medycyny fizykalnej) oraz technikami radzenia sobie ze stresem.

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?