button_JakZaczac

Wstęp do leczenia w Klinice Medycyny Funkcjonalnej


Codzienne dolegliwości tj. bóle głowy i brzucha, zmiany skórne, złe samopoczucie, zmęczenie i brak koncentracji, problemy trawienne czy zaburzenia hormonalne mogą być objawami już poważnych chorób toczących się w organizmie! Dlatego stworzyliśmy najbardziej kompleksowy pakiet badań diagnostycznych, dzięki któremu można szczegółowo sprawdzić stan swojego zdrowia i dowiedzieć się, co zrobić, aby rozpocząć skuteczny proces leczenia w klinice Medycyny Funkcjonalnej.

Pierwszy krok w kierunku zdrowia, sił witalnych i doskonałego samopoczucia!

Kompleksowa diagnostyka w Klinice Medycyny Funkcjonalnej to pierwszy etap na drodze do odzyskania zdrowia!


Skorzystaj ze specjalnego programu: „Wstęp do leczenia w Klinice Medycyny Funkcjonalnej”, a otrzymasz w specjalnym Raporcie personalizowaną analizę stanu zdrowia wraz z rekomendacjami zespołu specjalistów Medycyny Funkcjonalnej, do dalszego postępowania w zakresie leczenia i profilaktyki. To jedyna dostępna na rynku, pełna analiza zdrowia!

Kompleksowy pakiet najbardziej szczegółowych badań obejmuje:


 • Zaawansowaną diagnostykę laboratoryjną:
  • cytotoksyczny test nietolerancji pokarmowej Kod Metaboliczny 200, który jako jedyny, spośród wszystkich testów dostępnych na rynku, wskazuje ukryty i szkodliwy wpływ produktów spożywczych na organizm. Pozwala na wdrożenie indywidualnej diety eliminacyjno-rotacyjnej, która pomaga w eliminacji przewlekłych stanów zapalnych (przyczyny większości chorób przewlekłych).
  • morfologiczną i biochemiczną, która pozwoli ocenić poziom odczynów zapalnych oraz prawidłowość funkcjonowania narządów wydzielania wewnętrznego, poziom witaminy D, tyreotropiny (TSH), enzymów wątrobowych i innych.
 • Medyczną analizę składu ciała wykonaną na najnowocześniej, medycznej aparaturze, pozwalającą między innymi precyzyjnie ocenić ilość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, zawartość wody oraz podstawowy metabolizm. Pozwala to określić poziom odżywienia organizmu. Dodatkowo dzięki oznaczeniu kąta fazowego uzyskujemy aktualny obraz jakości naszych komórek.
 • USG jamy brzusznej – pozwala ocenić stan narządów związanych z funkcjonowaniem przewodu pokarmowego i wykryć nawet drobne nieprawidłowości i zmiany w ich budowie – wątroba, drogi żółciowe, trzustka, jelita i inne.
 • Pomiary antropometryczne wraz z pomiarem ciśnienia tętniczego i dokumentacją fotograficzną sylwetki oraz ewentualnych zmian skórnych – pozwalają na określenie prawidłowych do wieku, płci wymiarów i proporcji ciała oraz na wczesne wykrycie odchyleń od normy i przeciwdziałanie trwałym zmianom upośledzającym zdrowie.
 • Obszerny wywiad zdrowotny przeprowadzony w formie ankiety, pozwalający na gruntowną ocenę stanu zdrowia i indywidualnych czynników ryzyka.
 • Analizę wyników badań i wywiadu, przeprowadzoną przez lekarza Medycyny Funkcjonalnej.
 • Konsultację z lekarzem Medycyny Funkcjonalnej, który skomentuje wyniki badań, zaproponuje optymalne strategie postępowania, wyjaśni wszelkie wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania.
 • Kilkunastostronicowy Plan Terapii zawierający szczegółową ocenę obecnego stanu zdrowia wraz ze spersonalizowanymi zaleceniami specjalistów Medycyny Funkcjonalnej. W Raporcie zawarte są informacje niezbędne, aby rozpocząć proces leczenia, w tym: zalecane zabiegi Medycyny Fizykalnej, wskazana suplementacja, wskazówki żywieniowe czy przykładowe przepisy kulinarne.

Medycyna Funkcjonalna w CM VIMED!


PK_raport_new

Dlaczego stworzyliśmy personalizowany Plan Terapii?

Przede wszystkim staramy się odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego pacjent zachorował?” W medycynie konwencjonalnej lekarz zajmuje się pacjentem, w zależności od swojej specjalizacji: np. neurologia, ginekologia czy endokrynologia i kardiologia. Patrzy tylko na specyficzne dla jego specjalizacji objawy choroby i tylko te objawy leczy, tymi samymi zresztą sposobami u wszystkich pacjentów. W Medycynie Funkcjonalnej lekarz patrzy na pacjenta – holistycznie. Szuka początków – przyczyn choroby – zaburzeń określonych funkcji organizmu na poziomie komórkowym i subkomórkowym – molekularnym. Specjaliści medycyny funkcjonalnej “prześwietlają” życie pacjenta, analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe, w celu zidentyfikowania przyczyn choroby i znalezienia metod, które usprawniając zaburzone funkcje pomogą przywrócić optymalne zdrowie.

Udowodniono, że odpowiednie żywienie (w tym kliniczne zastosowanie witamin, minerałów i innych składników odżywczych), połączone z detoksykacją organizmu, medycyną manualno-rehabilitacyjną (masaże i inne zabiegi), ćwiczeniami oraz technikami radzenia sobie ze stresem, mają potężny wpływ na zdrowie pacjenta.

Plan Terapii jest pełnym opisem tych wszystkich zależności. Daje możliwość pacjentowi na podjęcie decyzji o dalszym leczeniu. Można powiedzieć, że jest to indywidualna instrukcja zdrowia i propozycja najbardziej skutecznego planu terapeutycznego.

Medycyna Funkcjonalna to zupełnie nowa jakość, z coraz większym entuzjazmem przyjmowana przez coraz większe grono lekarzy i pacjentów na całym świecie!


W dzisiejszych czasach zdrowe żywienie to za mało. Kluczem jest zmiana stylu życia dostosowana do indywidualnych cech fenotypowych, genetycznych i obecnego stanu zdrowia. Tylko w ten sposób można zachować zdrowie i zapobiec wystąpieniu chorób przewlekłych. W Klinice Medycyny Funkcjonalnej masz dostęp do najbardziej zaawansowanych i precyzyjnych badań diagnostycznych.

Poznaj swój KOD do zdrowia i doskonałego samopoczucia


Dzięki kompleksowej diagnostyce możemy odczytać, co dzieje się w naszym organizmie „tu i teraz”. Ocenić aktualny stan zdrowia, odżywienia organizmu i wybrać najwłaściwszy sposób postępowania. Najwyższy czas zadbać o swoje zdrowie!


Lepiej zapobiegać niż leczyć! Wielu chorobom można skutecznie zapobiegać lub przynajmniej opóźnić ryzyko ich wystąpienia dzięki wczesnej diagnostyce. Wykryj ewentualne nieprawidłowości zdrowotne, uchroń się przed ich rozwojem i odpowiednio wcześnie rozpocznij leczenie! Zadbaj już teraz o swoją zdrową przyszłość.


Zadzwoń do nas już teraz!
Przychodnia Warszawa: 22 266 80 66, Kraków: 12 445 31 15

Napisz do nas!


Kontakt

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?mediraty

Copyright © 2017 VIMED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone