tlenoterapia w komorze hiperbarycznej Warszawa | VIMED

Profesjonalna komora hiperbaryczna w Centrum Spersonalizowanej Tlenoterapii Hiperbarycznej


Profesjonalna komora hiperbaryczna pracuje w ciśnieniu do 3, 2 ATA i dostarcza czysty tlen medyczny. Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej o takich parametrach umożliwia uzyskiwanie efektów terapeutycznych związanych ze zwiększonym wytwarzaniem komórek macierzystych Stem Cell.  Hiperbaryczna terapia tlenowa HBOT to nowoczesna i powszechnie stosowana na całym świecie metoda dostarczania tlenu bezpośrednio do komórek. Żaden koncentrator tlenu, żadna “miękka” komora hiperbaryczna, żadna komora normo baryczna nie zastąpi tlenoterapii w prawdziwej komorze hiperbarycznej z czystym tlenem.

W profesjonalnej komorze hiperbarycznej, pracującej pod ciśnieniem powyżej 2 ATA możliwe jest dostarczenie tlenu do komórek także bez pośrednictwa hemoglobiny i naczyń krwionośnych. Życiodajny TLEN przywraca prawidłowy metabolizm komórkowy także tym komórkom, które były niedotlenione w wyniku miażdżycy naczyń, stanu zapalnego, oparzenia lub urazu mechanicznego. Tlenoterapia hiperbaryczna HBOT, umożliwia skuteczne leczenie wielu ostrych i przewlekłych schorzeń związanych z hipoksją – niedotlenieniem komórek.

Jednoosobowa komora hiperbaryczna umożliwia personalizację terapii, czyli dostosowanie jej do specyficznego stanu i wymagań pojedynczego pacjenta.

AŻ 8 KROTNY WZROST ILOŚCI
KOMÓREK MACIERZYSTYCH!


Pierwsza w Polsce jednoosobowa
MEDYCZNA KOMORA HIPERBARYCZNA COMFORT
z ciśnieniem do 3,2 ATA i czystym tlenem!
ZADZWOŃ: 22 201 90 71

Profesjonalna amerykańska komora hiperbaryczna SECHRIST
Tlenoterapia w jednoosobowej komorze hiperbarycznej
w Centrum Medycznym VIMED Health & Beauty


Tlenoterapia hiperbaryczna HBOT (Hyperbaric Oxygen Therapy)
z użyciem tlenu medycznego (100%) pod ciśnieniem do 3,2 ATA

Podczas jednego zabiegu dostarczamy pacjentowi nawet ponad 3000 litrów czystego tlenu.

Żaden koncentrator tlenu tego nie zapewni.

Komórki macierzyste Stem Cell w Tlenoterapii Hiperbarycznej


Dzięki osiągnięciom nauki coraz lepiej poznajemy i wykorzystujemy właściwości komórek macierzystych (Stem Cell). Możliwe jest ich wykorzystanie w leczeniu niemal 70 różnych schorzeń!

Badania wykazały, że tlen pod wysokim ciśnieniem (tlen hiperbaryczny – powyżej 2 ATA) stymuluje szpik kostny do wytwarzania komórek macierzystych oraz pobudza je do działań naprawczych. Pod wpływem tlenoterapii hiperbarycznej nie tylko zwiększa się ilość komórek macierzystych, ale poprawia się ich witalność. Podobnie zresztą jak w przypadku wszystkich komórek organizmu. W wyniku zwiększonej dostępności tlenu poprawia się funkcjonowanie mitochondriów komórkowych odpowiedzialnych za wytwarzanie energii. Dzięki temu komórki mogą lepiej realizować swoje funkcje.

„Tlenoterapia hiperbaryczna to najbezpieczniejszy sposób na zwiększenie cyrkulacji komórek macierzystych w organizmie, o wiele bezpieczniejszy niż którakolwiek z opcji farmaceutycznych.”

— Prof. Stephen Thom, University of Pennsylvania School of Medicine

Zobacz co na temat TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ w Centrum Medycznym VIMED mówią pacjenci!


Na czym polega tlenoterapia w komorze hiperbarycznej?


Pacjent zakwalifikowany do terapii hiperbarycznej przechodzi krótki instruktaż, po czym przyjmuje pozycję horyzontalną na specjalnym łóżku.  Pacjent otrzymuje zestaw do oddychania, wyposażony w odpowiednie filtry, z systemem dostarczania tlenu i ewakuacji na zewnątrz wydychanego przez płuca gazu. Operator komory wsuwa łóżko z pacjentem do przezroczystego, akrylowego cylindra i zamyka komorę.

Po zamknięciu komory hiperbarycznej operator komory nawiązuje kontakt z pacjentem przez interkom, głównie w celu ustalenia, jaki film pacjent chce oglądać podczas zabiegu. Ciśnienie wewnątrz komory hiperbarycznej rośnie do zadanego poziomu. Rozpoczyna się zabieg tlenoterapii hiperbarycznej, podczas którego pacjent oddycha czystym TLENEM podawanym z butli tlenowej, a nie z koncentratora tlenu.

Nawet 3000 litrów tlenu podczas jednego zabiegu

W zależności od potrzeb podawanych jest od 40 do 60 litrów tlenu na minutę. (Tlen z koncentratora tlenu rzadko kiedy utrzymuje stężenie powyżej 80%. Ponadto koncentrator tlenu podaje na ogół nie więcej niż 8 do 10 litrów gazu na minutę).

Po zakończeniu zabiegu tlenoterapii ciśnienie jest stopniowo obniżane aż do wyrównania się z ciśnieniem atmosferycznym. Po wyrównaniu ciśnienia komora jest otwierana i łóżko z pacjentem jest wysuwane.

Komora hiperbaryczna

Odpowiednio podwyższone ciśnienie, wyższe od atmosferycznego sprawia, że tlen pozbawiony jest fizjologicznych barier i z łatwością przenika do płynów fizjologicznych oraz komórek ciała, również w źle unaczynionych rejonach, takich jak rany czy ogniska udarowe.

Tak podany tlen wspomaga leczenie zakażeń i stanów zapalnych oraz zwiększa liczbę multipotencjalnych komórek macierzystych (Stem Cell). To właśnie komórki macierzyste okazały się być tym “Świętym Graalem” medycyny, który potrafi czynić cuda – uzdrawiać nieuleczalne. Komórki macierzyste, krążąc w krwiobiegu przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek, zastępują uszkodzone komórki sprzyjają regeneracji narządów i układów.

Badania przeprowadzone na University of Pennsylvania School of Medicine wykazały, że tlenoterapia hiperbaryczna znacząco zwiększa aktywność komórek macierzystych w organizmie. Zespół badawczy zmierzył poziom krążących komórek macierzystych we krwi badanych ochotników przed, podczas i po serii 20 zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej (HBOT).

Wyniki były zdumiewające! Po jednym zabiegu, stężenie komórek macierzystych wzrosło dwukrotnie, a po serii 20 zabiegów, ilość komórek macierzystych wzrosła ośmiokrotnie! Należy zwrócić uwagę, że zabiegi trwały 90 minut i były wykonywane w komorze hiperbarycznej pod ciśnieniem 2 do 2,4 ATA. Stwierdzono również, że im wyższe ciśnienie w komorze, tym większa ilość komórek macierzystych.

W czym pomaga tlenoterapia hiperbaryczna?

Wielu naukowców twierdzi, że Tlenoterapia Hiperbaryczna HBOT, która mobilizuje komórki macierzyste nie tylko “zatrzymuje” nasz zegar biologiczny, ale wręcz go cofa o całe dekady!


Tlenoterapia hiperbaryczna we wspomaganiu leczenia chorób jelit

W badaniu  z 2016 roku, przeprowadzonym na University of Alexandria w Egipcie, zaobserwowano, że tlenoterapia hiperbaryczna może być niezwykle przydatna we wspomaganiu leczenia chorób jelit. Jak zauważono,  tlenoterapia hiperbaryczna HBOT stymuluje powstawanie nowych komórek macierzystych oraz przyspiesza ich ukierunkowane różnicowanie się.

Poprzez zwiększenie liczby komórek macierzystych w błonie śluzowej okrężnicy, tlenoterapia hiperbaryczna przyspiesza proces jej gojenia. Terapia w komorze hiperbarycznej indukuje regenerację i przebudowę komórek okrężnicy, dzięki czemu jest niezwykle pomocna w leczeniu ostrego stanu zapalnego w obrębie jelit.

Ponadto tlenoterapia hiperbaryczna wyraźnie powoduje przewlekłego zmniejszenie stanu zapalnego w obrębie jelit oraz wsparcie funkcji mitochondriów. Tlenoterapia hiperbaryczna wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta.

Pozytywne efekty działania tlenoterapii hiperbarycznej zaobserwowano nawet u pacjentów z opornym na leczenie, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Autorzy badania podkreślają silny potencjał zastosowania HBOT w leczeniu różnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Zwracają uwagę również na cenę terapii – w porównaniu z innymi metodami leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, tlenoterapia hiperbaryczna jest metodą stosunkowo tanią i łatwo dostępną.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej (HBOT – Hyperbaric Oxygen Therapy) to ogromna szansa dla wielu, nawet ciężko chorych pacjentów, u których konwencjonalne metody leczenia nie dają pożądanego efektu:

 • tlenoterapia hiperbaryczna ośmiokrotnie zwiększa liczbę komórek macierzystych krążących w organizmie – komórki macierzyste znajdujące się w szpiku mają zdolność przemieszczania się do uszkodzonych komórek, powodując ich wyleczenie,
 • terapia hiperbaryczna sprzyja fizjologicznym procesom w organizmie, usprawniając gojenie i regenerację tkanek, szczególnie pomocna w leczeniu pacjentów z cukrzycą lub z poparzeniami,
 • hiperbaryczna terapia tlenowa działa stymulująco na układ immunologiczny, działając przeciwzapalnie i wspomagając leczenie wielu chorób cywilizacyjnych
 • tlen podany w komorze hiperbarycznej zwiększa wydolność organizmu u sportowców
 • seria zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej wspomaga pracę serca i całego układu sercowo naczyniowego.
 • tlenoterapia hiperbaryczna korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu, w tym wspomaga leczenie ADHD i autyzmu,
 • hiperbaryczna terapia tlenowa wpływa na ograniczenie wzrostu i proliferację komórek nowotworowych,
 • zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej są też stosowane jako uzupełnienie zabiegów medycyny estetycznej, czy chirurgicznych, skracjąc czas rekonwalescencji po tych zabiegach chirurgicznych,
 • tlenoterapia hiperbaryczna może mieć ogromny wpływ na spowolnienie procesów starzenia się organizmu, mobilizując komórki macierzyste, które zastąpią uszkodzone i niezdolne do życia komórki,
 • w niektórych sytuacjach tlenoterapia hiperbaryczna może uratować życie (zator gazowy, choroba dekompresyjna, zatrucie tlenkiem węgla)

Wskazania względne do zabiegu tlenoterapii w komorze hiperbarycznej HBOT

 • regeneracja i rewitalizacja organizmu, powstrzymywanie procesów starzenia się
 • rehabilitacja kardiologiczna – choroba wieńcowa, miażdżyca, nadciśnienie, zaburzenia lipidowe
 • rehabilitacja neurologiczna – pacjenci po niedokrwieniach, wylewach i udarach mózgu
 • rehabilitacja onkologiczna – regeneracja organizmu po radio i chemioterapii
 • profilaktyka i leczenie nowotworów piersi, jelita grubego, prostaty
 • regeneracja po zabiegach chirurgicznych – chirurgia ogólna, chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna
 • stomatologia i implantologia profilaktyka i leczenie powikłań po implantacji
 • ortopedia – wspomaganie leczenia złamań i zwichnięć, gojenie po wszczepianiu protez narządu ruchu
 • dermatologia – leczenie łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, trądziku i trądziku różowatego
 • leczenie i profilaktyka powikłań cukrzycy
 • leczenie autyzmu i ADHD
 • ginekologia i położnictwo – regeneracja organizmu po porodzie, leczenie chorób niedokrwiennych
 • leczenie zaburzeń seksualnych – obniżone libido, zaburzenia potencji
 • leczenie i profilaktyka chorób przewodu pokarmowego
 • leczenie reumatyzmu i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa
 • regeneracja organizmu u sportowców
 • profilaktyka chorób przewlekłych (cywilizacyjnych)
 • wspomaganie leczenia nadwagi i otyłości
 • wspomaganie leczenia niepłodności
 • wspomaganie procesu leczenia po zabiegach medycyny estetycznej
 • przyspieszenie procesów rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych
 • problemy z wchłanianiem pokarmu – zaburzenia przewodu pokarmowego
 • choroby związane z niedotlenieniem tkanek
 • leczenie obrzęków
 • anemia
 • migreny, stany depresyjne, przewlekłe zmęczenie
 • grzybice
 • choroby z autoagresji i inne przewlekłe choroby zapalne

Wskazania bezwzględne ostre do tlenoterapii hiperbarycznej HBOT

 • choroba dekompresyjna
 • zatory gazowe
 • zatrucie tlenkiem węgla
 • martwicze infekcje tkanek miękkich
 • ostre niedokrwienie tkanek miękkich
 • uraz mięśniowo – szkieletowy
 • uraz wielonarządowy
 • następstwa urazów zmiażdżeniowych
 • oparzenia termiczne (II stopień – >10 proc. u dzieci, III stopień – >20 proc. u dorosłych)
 • nagła głuchota idiopatyczna
 • głuchota po urazie akustycznym.

Wskazania bezwzględne przewlekłe do tlenoterapii w komorze hiperbarycznej

 • popromienne uszkodzenie tkanek i narządów
 • trudno gojące się rany
 • zespół stopy cukrzycowej (III-IV stopień wg skali Wagnera)
 • zakażenie, martwica kikuta po amputacji
 • zapalenie skóry i tkanki podskórnej
 • rozlane, złośliwe zapalenie ucha zewnętrznego
 • owrzodzenie odleżynowe
 • owrzodzenie troficzne w przebiegu niewydolności żylnej
 • zapalenie, martwica kości
 • przeszczepy skóry zagrożone martwicą
 • rekonstrukcja tkanek zagrożona martwicą
 • zakażenie rany pourazowej, ropnie
 • zapalenie mostka, śródpiersia pooperacyjnego, niestabilność mostka.
 • Przeciwwskazania do zabiegu

  • zapalenie zatok obocznych nosa
  • ostre schorzenia uszu
  • drgawki w wywiadzie
  • leczenie cis-platyną
  • wysoka gorączka
  • odma płuc w wywiadzie
  • zabiegi operacyjne w obrębie klatki piersiowej i układu oddechowego
  • zapalenie nerwu wzrokowego
  • ciąża
  • rozrusznik serca (nie dostosowany do wysokich ciśnień)
  • choroby płuc z retencją dwutlenku węgla
  • krwotok

 • Pożądane następstwa będące skutkiem zabiegu

  • odstresowanie i rozluźnienie
  • złagodzenie wyczerpania i przemęczenia
  • ratowanie życia (zator gazowy, choroba dekompresyjna, zatrucie tlenkiem węgla)
  • zachowanie zdrowej cery i zahamowanie procesów starzenia komórek
  • poprawienie sylwetki, kondycji fizycznej i potencji
  • zwiększenie wydolności organizmu bez użycia chemii (ważne dla sportowców – taki doping nie jest zabroniony)
  • zwiększenie zdolności zapamiętywania i koncentracji (dla studentów nieoceniona pomoc przed ważnym egzaminem)
  • leczenie osób starszych z chorobami aparatu ruchowego, niewydolnością układu krążenia, chorobami przewodu pokarmowego i chorobami przewlekłymi
  • usprawnienie gojenia i regeneracji tkanek
  • ośmiokrotne zwiększenie liczby komórek macierzystych krążących w organizmie
  • działanie stymulujące na układ immunologiczny
  • działanie przeciwzapalne i wspomagające leczenie wielu chorób cywilizacyjnych
  • skrócenie czasu rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, stomatologicznych i z zakresu medycyny estetycznej
  • przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej (lepsze dotlenienie organizmu ułatwia spalanie tłuszczu, przyśpiesza przemianę materii oraz zwiększa tempo metabolizmu. Prowadzi to do szybszej i efektywniejszej utraty nadmiaru masy ciała i do wyszczuplenia sylwetki. Terapia Hiperbaryczna polecana jest wszystkim dbającym o sylwetkę i kondycję.)
  • oczyszczanie narządów (pomaga rzucić palenie poprzez detoksykację – odtruwanie, oczyszczanie organizmu. Oczyszczony organizm – dzięki głębokiemu wnikaniu tlenu – łatwiej rezygnuje z nikotyny, alkoholu, narkotyków. Terapia Hiperbaryczna to oczyszczanie z toksyn i metali ciężkich, które są między innymi rakotwórcze. To znakomita profilaktyka antynowotworowa.)
  • pobudza układ nerwowy (stymuluje pracę układu nerwowego konieczną w takich chorobach jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe. Dotlenia mózg, zwiększa jego aktywność, pobudza do pracy. Dociera do niedotlenionych obszarów mózgu, ożywiając i pobudzając do życia uśpione od dawna komórki, przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie.)

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT)
to najbardziej efektywna metoda dostarczania tlenu bezpośrednio do komórek.


ZADZWOŃ: 22 201 90 71

HBOT – Wysokociśnieniowa tlenoterapia hiperbaryczna

Zwiększenie ilości komórek macierzystych

Jednym ze spektakularnych efektów terapii jest ośmiokrotnie zwiększone wytwarzanie komórek macierzystych po serii 20 zabiegów w komorze hiperbarycznej w ciśnieniu 2 do 2,4 ATA.

Komora wieloosobowa czy jednoosobowa?

W zastosowaniach leczniczych w Europie, do tlenoterapii hiperbarycznej  wykorzystywane są głównie wieloosobowe (8 – 12 osób) komory hiperbaryczne, gdzie pacjenci przebywający w pozycji siedzącej oddychają czystym tlenem przez specjalne maski.

W Stanach Zjednoczonych standardem są jednoosobowe, wysokociśnieniowe komory hiperbaryczne, wykonane z przezroczystego akrylu. Pacjenci w tych komorach także oddychają czystym tlenem przez specjalne maski, znajdując się w pozycji leżącej. W tych komorach często też spręża się pacjentów w czystym tlenie.