PROMOCJA! Zdrowy Uczeń

Niech wszystkie dzieci dobrze się rozwijają! Aby wyprawka szkolna Twojego dziecka zapewniła mu doskonałe warunki.Jesteśmy rodzicami, którzy troszczą się o swoje dzieci. Chcielibyśmy przychylić im nieba. Dbamy o nie codziennie, obserwując jak rosną na naszych oczach. Czujemy się dobrze wiedząc, że są zdrowe, uśmiechnięte i szczęśliwe.lub zadzwoń: 22 201 90 71

 

Zaczęła się szkoła. Szykujemy wyprawki, jesteśmy zatroskani o to aby nasze dzieci miały w plecaku wszystkie niezbędne książki, zeszyty i przybory, jadły zdrowe posiłki w domu i w szkole. Ale co to tak naprawdę oznacza “zdrowe posiłki”? Jest tyle sprzecznych informacji. Czy na pewno dobrze odżywiamy nasze dziecko? Co możemy zrobić, aby zapewnić dziecku zdrowy rozwój?


 

Jak powinniśmy sobie poradzić w sytuacji, gdy nasze dziecko:

 • wydaje się za szczupłe albo za grube?
 • ma nadmierny apetyt lub przeciwnie nic nie je?
 • ma niższy wzrost w porównaniu do rówieśników?
 • często skarży się że boli brzuch albo głowa?
 • często łapie infekcje?
 • nie może się skupić w klasie, podczas odrabiania lekcji, ma słabe wyniki w nauce?
 • jest smutne, senne, apatyczne, traci kontakt z rówieśnikami?
 • nie chce podejmować aktywności sportowej, unika lekcji WF?
 • pojawiają się wysypki, zmiany skórne?
 • opuchlizna na twarzy, wokół kostek?
 • bolą kolana lub inne stawy?
 • nie chce jeść nic innego poz słodyczami.

Wtedy:
Nie bagatelizujmy tych objawów. Mogą to być pierwsze symptomy ukrytego stanu zapalnego na tle tak zwanej opóźnionej alergii pokarmowej (nietolerancji pokarmowej), związanej z zespołem złego wchłaniania.

Niekorzystne dla dziecka substancje w posiłkach powodują stan zapalny w jelitach. Pojawiają się reakcje układu odpornościowego, które prowadzą do zniszczenia kosmków jelitowych odpowiedzialnych za wchłanianie składników odżywczych z pożywienia. Nawet jeśli dziecko prawidłowo się odżywia, to obniża się efektywność przyswajania witamin i minerałów w komórkach organizmu. Otyłe dziecko może być skrajnie niedożywione na poziomie komórkowym, nie mniej niż dziecko wychudzone na skutek zaburzeń metabolicznych.

Dzieci z tym zaburzeniami tyją, ponieważ ciągle są głodne - niedożywione komórki wysyłają do mózgu sygnały niedoborów. Dziecko zjada dużo, ale nie przyswaja składników odżywczych, a wtedy nadmiar pożywienia (białek, węglowodanów i tłuszczy) odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Pojawia się nadwaga, a później otyłość. Powstają patologiczne złogi lipidów nie tylko pod skórą, ale także w naczyniach krwionośnych, prowadząc do miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, otłuszczenia wątroby i serca.

Aby do tego nie dopuścić lub cofnąć niekorzystne zmiany, warto sprawdzić które produkty spożywcze są dla naszego dziecka wskazane, a które należy okresowo wykluczyć, by nie podtrzymywać przewlekłego stanu zapalnego u dziecka. Do tego celu najlepsze jest nowoczesne, bardzo czułe badanie “nutriimmunologiczne”, wykonywane w Polsce z próbki krwi obwodowej, o nazwie Profil Metaboliczny 145.

Ten test pokarmowy pozwala na sprawdzenie korzystnego lub niekorzystnego wpływu 145 produktów żywnościowych na organizm dziecka. Należą do nich między innymi: pszenica, produkty mleczne, orzechy, migdały, kofeina, rodzynki, mięso, ryby, warzywa i owoce.

Rozpoczęcie roku szkolnego to najlepszy moment na wykonanie Profilu Metabolicznego, nie odkładajmy tego na później. Badanie można wykonać w jednej z naszych placówek w Warszawie lub Krakowie.


Nowoczesne badania: Profil Metaboliczny 145 + mBIA* dla Twojego Dziecka!

Jak co roku przygotowaliśmy ofertę specjalną “Zdrowy Uczeń” pod hasłem: “Niech wszystkie dzieci dobrze się rozwijają! Odkoduj przyczynę złego samopoczucia Twojego dziecka.”

W tym roku, tylko we wrześniu, dla każdego dziecka w wieku od 7 do 17 lat, mamy prezent w postaci upustu o wartości 400 zł.

PROMOCJA: Do końca września obniżona cena na dwa unikalne badania:

 • Profil Metaboliczny 145 w cenie 1200 zł - cena w promocji 998 zł

Ponadto wraz z badaniem wykonany bezpłatnie medyczne badanie składu ciała Twojego dziecka mBIA – badanie, wykonane na najbardziej zaawansowanym urządzeniu diagnostycznym SECA (Warszawa), pozwala ocenić stopień odżywienia, sprawdzić ilość masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej oraz wody wewnątrz i zewnątrzkomórkowej. W Krakowie badanie wykonywane jest na urządzeniu Body Composition Analyser.

 • mBIA*w cenie 200,- zł - cena promocyjna 1 zł


lub zadzwoń: 22 201 90 71

 

Stłuszczenie wątroby pojawia się u coraz młodszych dzieci, a zaburzenia odżywiania dotyczą już prawie połowy Polskich dzieci. Nowoczesne techniki diagnostyczne pozwalają zapanować nad tym niebezpiecznym trendem.

Badania Profil Metaboliczny 145 oraz mBIA* są dedykowane nie tylko dla dzieci z zaburzeniami odżywiania, ale również dla młodych sportowców. Pozwalają na lepsze dopasowanie diety do poszczególnych systemów treningowych. Zapewnienie właściwego poziomu substancji odżywczych oraz minerałów i witamin we wszystkich komórkach ciała jest warunkiem prawidłowego rozwoju funkcji fizycznych i psychicznych naszego dziecka w każdym wieku.

Zapraszamy na badania, które powinny stać się częścią wyprawki szkolnej naszych dzieci. Zadbajmy aby nasze dzieci jadały śniadania i obiady, które je wzmacniają. Niech ich pożywienie będzie dla nich lekarstwem :)


* - Medyczne badanie składu ciała Twojego dziecka mBIA trwa ok 40 min. i wykonywane jest w dniu odbioru wyników badania Profil Metaboliczny 145. Badanie składu ciała w Warszawie wykonywane jest na urządzeniu SECA, w Krakowie na urządzeniu Body Composition Analyser.