Jaka jest cena zdrowia? Czy można kupić sobie zdrowie?

Czy zdrowie będziemy zawsze mieli za darmo?

Jaka jest cena zdrowia? Jak przełożyć zdrowie na pieniądze? Czy musimy przedwcześnie umierać z powodu braku pieniędzy? Odpowiedź brzmi NIE. Dzisiaj zdrowie można sobie kupić, a właściwie można je mieć za darmo. Trzeba jednak najpierw zainwestować trochę czasu i pieniędzy.

Miażdżyca, odpowiedzialna za prawie połowę zgonów w Polsce, pojawia się już u bardzo małych dzieci. Cukrzyca typu II przybiera rozmiary epidemii. Choroby nowotworowe i sercowo-naczyniowe są powszechną przyczyną przedwczesnych zgonów. Większość osób po ukończeniu 50 roku życia przyjmuje regularnie co najmniej jeden lek.

Ryzyko wystąpienia tych chorób można znacznie ograniczyć, stosując odpowiedni program wspomagania procesów dotleniania, odżywiania i oczyszczania komórek organizmu. Dzięki aktywnej profilaktyce można cofnąć lub powstrzymać rozwój nawet zaawansowanych zmian degeneracyjnych wywołanych przez wiele chorób przewlekłych o podłożu zapalnym.

Na leczenie dramatycznych konsekwencji tych chorób, w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, czeka się wiele miesięcy, a czasami lat. Z tego powodu wielu pacjentów cierpi lub umiera przedwcześnie. W Polsce na zawał serca codziennie umiera dwieście osób.

Cena zdrowia – podstawowe pytania

 • Jak sądzisz, czy dostępność do publicznych usług medycznych poprawi się w najbliższych latach? Kolejki do specjalistów wydłużają sią, zamiast się skracać.

 • Czy wiesz, że nikt tak naprawdę nie musi umierać przed osiemdziesiątką, a mimo to wielu z nas nie dożyje 70. urodzin? Tymczasem niektórzy w wieku 100 lat mogą jeszcze na przykład grać w tenisa.

 • Unikamy myślenia o starości. Obserwujemy dookoła, że starość może być straszna. Ale może być też całkiem przyjemna, w otoczeniu rodziny i wnuków – to zależy przede wszystkim od Ciebie.

 • Jeżeli prowadzisz własną firmę, Twoja wydajność i kreatywność ma ogromne znaczenie. Od tego zależy sukces Twój, twojej rodziny oraz Twoich pracowników. A to zależy przede wszystkim od Twojego zdrowia.

 • Kiedy dotknie Cię poważna choroba, czy będziesz gotów sprzedać swoje mieszkanie lub dom? Czy to wystarczy, aby uratować Twoje życie lub zdrowie?

 • A spośród tych, którzy dożyją 80 roku życia, większość latami będzie cierpieć na różnego rodzaju choroby przewlekłe, wydając większość swoich pieniędzy na leki.

 • Czy wiesz, że otyłość i przewlekłe dolegliwości mogą ograniczyć Twój potencjał zawodowy nawet o 90%? Oznacza to mniejsze możliwości awansu i niższe zarobki.

 • Czy wiesz, że szpital to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc, w których możesz się znaleść?

Cena zdrowia – ile zdrowie naprawdę kosztuje?

Czy wiesz, że koszty powszechnej opieki medycznej pokrywane są z Twoich podatków?

Zdajesz sobie sprawę, że potwornie drogie w utrzymaniu szpitale nie pracują za darmo?

Czy wiesz, że prywatne leczenie specjalistyczne zabiera mnóstwo czasu i pieniędzy?

Ceny wybranych usług medycznych:

 • operacje na sercu kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych
 • przeszczep serca kosztuje średnio 1 milion złotych
 • rok kuracji antynowotworowej kosztuje dziesiątki (a nawet setki) tysięcy złotych
 • wiele osób finansuje z własnych środków endoprotezę stawu biodrowego
 • większość operacji zaćmy finansowanych jest z prywatnej kieszeni
 • ceny implantów stomatologicznych od 2000 do 6000 za sztukę
 • wiele osób po ukończeniu 40 roku życia wydaje corocznie tysiące złotych na leki.

Specjalistyczna ambulatoryjna opieka medyczna

Bardzo wiele specjalistycznych usług leczniczych finansowanych jest głównie ze środków własnych pacjentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na czekanie przez kilka miesięcy na wizytę u specjalisty:

 • stomatologa
 • ginekologa
 • leczenie zaburzeń płodności
 • gastrologa – choroby układu pokarmowego
 • choroby układu sercowo-naczyniowego
 • urologa – choroby układu moczowo-płciowego
 • choroby dermatologiczne
 • alergologa – choroby alergiczne
 • choroby neurologiczne

Konsultacje prywatne kosztują od 150 do 500 złotych za krótką wizytę. Jeżeli leczenie wymaga wizyty u lekarza co 2 miesiące przez na przykład 5 lat, to koszty konsultacji u lekarza przekroczą kilka tysięcy złotych, bez uwzględnienia wydatków w aptece.

Czy warto inwestować w zdrowie? Ustaw priorytety.

Mając ograniczone zasoby finansowe, dobrze zastanów się nad swoimi priorytetami, aby dokonać właściwego wyboru. Kiedy zabraknie zdrowia, wszelkie inne plany przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie.

Opieka zdrowotna

Według prognoz specjalistów, ciągu trzech lat koszty energii wzrosną trzykrotnie. Jak bardzo wzrosną koszty opieki medycznej? Czy wiesz, że już dziś z powodu braku pieniędzy ludzie umierają przedwcześnie? Kupujemy ubezpieczenie zdrowotne – pakiet usług medycznych, żeby mieś dostęp do lekarza, kiedy zachorujemy. Rozumiemy, że zdrowie jest najważniejsze. Pomyśl jednak, czy taki pakiet uchroni Cię przed chorobą?

Nauka i edukacja

Po co ludzie poświęcają wiele lat swojego życia na naukę i studia? Dlaczego wydajemy dziesiątki i setki tysięcy na prywatną edukację? Bo inwestujemy w swoją przyszłość! Chcemy zarabiać więcej i mieć lepsze perspektywy życiowe i zawodowe. Zastanów się, co Ci przyjdzie z dyplomu magistra, czy MBA, jeżeli w wieku 40 lat będziesz już nierozłącznie związany z jednym lub kilkoma lekarzami?

Program Aktywnej Profilaktyki

Program aktywnej profilaktyki zdrowotnej zapewnia nie tylko świetny wygląd i doskonałe samopoczucie. To także znakomita decyzja z punktu widzenia finansowego. Nie jesteś w stanie zarabiać, cieszyć się życiem dawać radości innym, jeżeli nękają Cię przewlekłe dolegliwości. Dobre zdrowie i brak zmartwień z jego powodu zapewni Ci możliwość aktywnego życia i zarabiania.

Inwestycja w zdrowie to sukces na wyciągnięcie ręki

Dzisiaj każdy może zabezpieczyć swoje zdrowie. Każdy może osiągnąć sukces życiowy i zawodowy dzięki skutecznemu leczeniu chorób przewlekłych, w tym także w leczeniu uporczywej nadwagi. Zapewnij sobie sukces, korzystając z wieloczynnikowych, unikalnych terapii – najnowszej koncepcji spersonalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia.

Ile kosztuje zdrowie

Twoje zdrowie to Twoje najcenniejsze aktywo. Bez zdrowia wszystko inne traci wartość. U każdego z nas zdrowie kiedyś NA PEWNO się zepsuje i trzeba będzie wydać mnóstwo pieniędzy na jego podratowanie, zanim odejdziemy do “lepszego” świata.

Inwestycja w zdrowie ZAWSZE się zwraca – prędzej czy później w wyniku zmniejszenia wydatków na lekarzy i leki. Stare przysłowie mówi, że 1 zł na profilaktykę = 100 zł na leki i lekarzy.

Inwestując w zdrowie dzisiaj, zapewniasz sobie długie lata w dobrej kondycji. Dzięki temu zyskujesz możliwość czerpania z życia i zarabianie pieniędzy dzięki zdrowiu, energii i niczym niezakłóconej kreatywności.

Cena zdrowia. Czy można mieć zdrowie za darmo?

Tak, jeżeli zdecydujesz się na wieloczynnikową, personalizowaną terapię profilaktyczną w Centrum Medycznym VIMED, po kilku miesiącach zorientujesz się, że zaszły istotne zmiany Twojego stylu życia. Te zmiany, wprowadzone przez ciebie pod okiem naszych specjalistów, w trakcie terapii spowodowały, że wydajesz mniej pieniędzy na artykuły spożywcze, w tym zwłaszcza na

 • używki – alkohol, tytoń,
 • słodycze – czekolada, batoniki, lody,
 • na junk foods – żywność przetworzoną,
 • na restauracje – częściej przygotowujesz posiłki w domu,

Często wydatki na terapie w Centrum Medycznym VIMED zwracaja się w ciągu kilku miesięcy. Czasem trwa to nawet dwa lata, ale zawsze się zwracają.