Nadciśnienie tętnicze – skuteczne leczenie i zapobieganie!

 

Nadciśnienie tętnicze to najważniejszy modyfikowalny czynnik ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Leczenie nadciśnienia tętniczego
Nadciśnienie tętnicze

Liczbę chorych na nadciśnienie tętnicze w Polsce można oszacować na około 11 mln osób. Jak oceniają specjaliści do 2035 roku liczba osób, u których rozwinie się nadciśnienie i ryzyko chorób układu sercowo naczyniowego zwiększy się nawet o połowę.

Połączenie czynników stylu życia, odziedziczonych genów i przewlekłego stanu zapalnego prowadzi nieuchronnie do rozwoju nadciśnienia tętniczego

Wysokie ciśnienie krwi jest najczęściej spowodowane czynnikami związanymi ze stylem życia (niewłaściwym odżywianiem, otyłością, niewystarczającą ilością ruchu, stresem). U niektórych osób występuje odziedziczona skłonność do wysokiego ciśnienia krwi powiązana z czynnikami genetycznymi.

Dziś wiemy już, że głównym czynnikiem odpowiedzialnym za nadciśnienie tętnicze jest przewlekły stan zapalny.

Zacznij działać jak tylko pojawią się pierwsze symptomy!

Większość osób z nadciśnieniem nie odczuwa niepokojących objawów w początkowym stadium choroby, nawet jeśli odczyty ciśnienia osiągają niebezpiecznie wysoki poziom. Wysokie ciśnienie krwi może utrzymywać się przez lata nie dając żadnych objawów, dlatego nie zdajemy sobie sprawy z ryzyka. Jedynie u niektórych pacjentów mogą pojawiać się bóle głowy, duszność, krwotoki z nosa.

Objawy te nie są jednak specyficzne. Zwykle nie pojawiają się, dopóki ciśnienie krwi nie osiągnie ciężkiego lub zagrażającego życiu poziomu. Najważniejszą rolę w prewencji wtórnej jest zwiększenie poziomu wykrywalności nadciśnienia tętniczego w bezobjawowym okresie choroby. Pomiary ciśnienia powinny być wykonywane co roku u wszystkich osób dorosłych, niezależnie od wcześniejszych wartości ciśnienia.

objawy nadciśnienia

Najskuteczniejszą metodą prewencji nadciśnienia jest modyfikacja stylu życia, zapobieganie otyłości, zwiększenie aktywności fizycznej.

Jak leczyć nadciśnienie

Stan zapalny na tle pokarmowym to Twój największy wróg

Przewlekły stres oksydacyjny, zarówno w nerkach, jak i w ścianach tętnic, ściśle związany z naciekiem zapalnym, odgrywa znaczącą rolę w rozwoju nadciśnienia tętniczego. Od wielu lat redukcja przewlekłego stanu zapalnego jest w naszej praktyce kluczem do zapobiegania i leczenia chorób sercowo-naczyniowych i nadciśnienia tętniczego.

Dzięki naszej zaawansowanej metodologii Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia, możemy zatrzymać proces rozwoju nadciśnienia, aby zapewnić Ci komfort życia przez lata. Jesteśmy ekspertami, a wiele lat doświadczenia pozwala nam dać Ci gwarancję sukcesu.

Teraz możesz skutecznie zapobiegać rozwojowi nadciśnienia tętniczego i chorób serca !

Nasi specjaliści od lat pomagają zatrzymać, a nawet odwrócić skutki chorób układu krążenia. Dzięki opracowanemu przez nas programowi masz szansę, by odstawić leki i uwolnić się od dożywotnich kosztów leczenia oraz związanych z nim efektów ubocznych.

Najlepszą, bo bardziej skuteczną i bezpieczną metodą leczenia nadciśnienia tętniczego jest zmiana stylu życia!

Prawdziwa przyczyna rozwoju nadciśnienia tętniczego została już odkryta!

Odpowiednia dieta pomoże Ci w leczeniu chorób układu krążenia, w tym nadciśnienia tętniczego!

Wyobraź sobie, że stan Twoich naczyń i serca nie zależy od tabletki, tylko od tego, co masz na talerzu. Od tego, co jesz i co przyswajasz zależy Twoje zdrowie. Pozwól nam sobie pomóc i odzyskać nadzieję na zdrowie. Dzięki naszemu innowacyjnemu badaniu – Kod Metaboliczny 200 możemy odkryć jakie składniki pożywienia powodują w Twoim organizmie stan zapalny.

Przyczyny rozwoju nadciśnienia tętniczego

Dzięki innowacyjnym badaniom cytotoksyczności składników pożywienia możemy odpowiednio zmodyfikować Twoją dietę. W ciągu kilku tygodni poprawi się Twoje samopoczucie, a wyniki badań wykażą, że cofa się przewlekły stan zapalny.

Dieta Fenotypowa, dostosowana do unikalnego fenotypu pacjentów, okazała się doskonalszą wersją diety DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension), którą amerykańscy kardiolodzy uznali za najzdrowszą. Skuteczność tej terapii żywieniowej została potwierdzona w dziesiątkach badań naukowych. Często stosuje się ją zamiast konwencjonalnego postępowania medycznego lub jako postępowanie lecznicze, lub uzupełniające.

Nie czekaj – zadzwoń już dzisiaj i umów się na konsultację z lekarzem medycyny funkcjonalnej

Walka z nadwagą i otyłością

1 Diagnostyka to podstawa w skutecznym leczeniu nadciśnienia tętniczego

Przed rozpoczęciem terapii wykonujemy szereg badań diagnostycznych. Posiadamy nowoczesne narzędzia, które pozwalają zidentyfikować pokarmowe źródła przewlekłego stanu zapalnego w Twoim organizmie. Dysponujemy najnowszej generacji testami cytotoksyczności składników pożywienia – Kod Metaboliczny 200. To badanie to Mercedes wśród testów na tak zwane nietolerancje pokarmowe.

Wyniki całego pakietu badań pozwalają na dopasowanie leczenia do Twojego unikalnego kodu metabolicznego – fenotypu.

2. Wieloczynnikowe podejście skraca czas leczenia nadciśnienia tętniczego

Precyzyjnie uderzamy w przyczyny nadciśnienia tętniczego. Wdrażamy kompleksową terapię przeciwzapalną, która wspomaga metabolizm komórkowy. Dzięki temu możliwa jest regeneracja naczyń krwionośnych oraz narządów odpowiedzialnych za rozwój nadciśnienia tętniczego. Pomagamy przywrócić lub utrzymać prawidłową masę ciała. Nasze wieloczynnikowe podejście zapewnia odpowiednie odżywienie i dotlenienie komórek, by nie dopuścić do wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych.

Wzmacniamy Twój organizm, zapewniając rewitalizację komórek i zbudowanych z nich narządów. Przywracamy ich prawidłowe funkcje.

3. W leczeniu nadciśnienia tętniczego kluczowy jest efekt synergii, czyli kiedy 2+2 = więcej niż 4

Wprowadzając naszą kompleksową terapię, zyskasz o wiele więcej niż może Ci się wydawać. Zabiegi medycyny fizykalnej są kluczowe, aby uzyskać efekt synergii.  Wspierają naturalne procesy metaboliczne związane z oddychaniem, odżywianiem i detoksykacją. Pomagają w szybkiej redukcji stanu zapalnego, pozwalając na leczenie nadciśnienia tętniczego, a także wielu innych chorób o podłożu zapalnym, w tym chorób autoimmunologicznych.

Regeneracja naczyń krwionośnych przywróci Ci energię i radość życia. Wszystkie Twoje narządy zaczną lepiej funkcjonować.

Centrum Medyczne VIMED od lat skutecznie pomaga pacjentom z przewlekłymi chorobami o podłożu zapalnym. Potwierdzają to historie setek pacjentów.

VIMED Warszawa
Leczenie nadciśnienia tętniczego

Leczenie nadciśnienia tętniczego

Choroby sercowo-naczyniowe są najczęstszą przyczyną zgonów w krajach uprzemysłowionych, a nadciśnienie tętnicze jest najczęstszym modyfikowalnym czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.