Nadwaga i otyłość

mądre i skuteczne odchudzanie


Nadwaga i otyłość to złożone problemy metaboliczne, które nie poddają się łatwo leczeniu. Od niedawna dostępne są innowacyjne, wieloczynnikowe terapie, które okazały się niezwykle skuteczne dzięki personalizacji i wykorzystaniu efektu synergii.

Odchudzanie w Centrum Medycznym VIMED to skuteczne i bezpieczne leczenie nadwagi dzięki wiedzy i doświadczeniu.

Odchudzanie może być skuteczne, kiedy zrozumiemy, że nadwaga i otyłość to nie tylko problem estetyczny, ale efekt zaburzeń metabolicznych.

Wiele osób dostrzegając u siebie kilka nadprogramowych kilogramów, przez długi czas lekceważy ten problem. Często wmawiamy sobie, że mamy pełną kontrolę nad swoją masą ciała, a ta lekka nadwaga to nic innego jak skutek chwilowej słabości i wkrótce wszystko wróci do normy.

Mijają miesiące i lata, a my nadal wmawiamy sobie, że w każdej chwili jesteśmy w stanie zrzucić te kilka czy kilkanaście kilogramów, zamawiając popularną „dietę pudełkową”, przechodząc na kultowy „post Dąbrowskiej” czy kupując karnet na siłownię.

Dieta odchudzająca, skuteczna dla wszystkich nie istnieje.

Każdy człowiek jest inny. To przede wszystkim dlatego dotychczas stosowane metody odchudzania się nie sprawdziły. Diety redukcyjne, diety 100o kalorii, diety ketogeniczne, dieta paleo, dieta Dąbrowskiej, dieta Kwaśniewskiego, dieta Dukana i wiele innych cudownych diet u jednych działają lepiej, u innych gorzej, ale niemal zawsze prowadzą do efektu jo-jo.

Personalizowana dieta to podstawa

W naszej klinice od wielu już lat przekonujemy się na tysiącach pacjentów, którym pomogliśmy już zrzucić około 300 ton zbędnej tkanki tłuszczowej, że warunkiem skutecznego odchudzania jest personalizowana dieta.

Personalizacja leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Przywrócenie funkcji jelit i całego przewodu pokarmowego to drugi warunek skutecznego odchudzania.

Stan przewodu pokarmowego i równowaga mikrobiomu (mikroflory jelitowej) to czynniki decydujące o tym, czy wszystkie komórki organizmu będą odpowiednio odżywione i dotlenione.

Innowacyjne, wieloczynnikowe metody leczenia nadwagi okazały się bardzo skuteczne

Przeważnie nie zdajemy sobie sprawy, że nadwaga jest pierwszym sygnałem zaburzeń metabolicznych w naszym organizmie. Bez odpowiedniego leczenia te drobne wydawałoby się zaburzenia szybko doprowadzą do otyłości. Wraz z nią dochodzi do rozwoju powikłań, które z czasem coraz trudniej leczyć.

Staraj się nie dopuścić do rozwoju cukrzycy, zaburzeń hormonalnych, chorób sercowo-naczyniowych, czy nowotworów.

Odchudzanie wymaga czasu.
Im dłużej trwa nadwaga czy otyłość, tym dłużej trwa leczenie.

Po co uczyć się na własnych błędach, skoro mamy już tak wiele cudzych doświadczeń?

VIMED Warszawa

Nasze terapie odchudzające są szyte na miarę, przez zespół doświadczonych specjalistów.

Specjalne procedury i programy leczenia nadwagi zostały dostosowane do specyficznych potrzeb kobiet, dla mężczyzn, u których proces przebiega inaczej, dla nastolatków, którzy potrzebują specyficznego podejścia oraz dla dzieci, które trzeba wciągać do zabawy w zdrowe odchudzanie i przygotowywanie posiłków.

Zapraszamy Cię do naszej kliniki w Warszawie jeżeli myślisz poważnie o odchudzaniu i:

  • Szukasz metody leczenia nadwagi, która jest trwale skuteczna.
  • Ne akceptujesz już nieudanych prób odchudzania i efektu jo-jo.
  • Musisz bardzo szybko schudnąć z uwagi na stan zdrowia czy inne ważne wydarzenie.
  • Wiesz, że nie poradzisz sobie bez pomocy specjalistów.
  • Żadna metoda odchudzania nie przyniosła trwałych efektów.