Osteoporoza
-Nie daj się złamać

 

Osteoporoza – poznaj najnowszą metodę leczenia: Personalizowana, Funkcjonalna Medycyna Stylu Życia

Leczenia osteoporozy
Jak powstrzymać osteoporozę

Osteoporozę można powstrzymać!
Zmień styl życia, zanim będzie za późno

Aż 1,5 mln Polaków nie wie, że choruje na osteoporozę. Ta choroba często przez wiele lat rozwija się w ukryciu, a jej pierwszym objawem jest bolesne złamanie kości. To moment, który zmienia całe nasze dotychczasowe życie. Dlatego lepiej nie lekceważyć ryzyka wystąpienia osteoporozy. Dzisiaj dysponujemy już badaniami diagnostycznymi, które dostarczą informacji o ryzyku zachorowania na tyle wcześnie, by nie dopuścić do jej rozwoju.
Osteoporoza jest często powikłaniem chorób zapalnych przewodu pokarmowego, układu sercowo naczyniowego, chorób tarczycy i stawów oraz chorób nowotworowych.

Osteoporoza prowadzi do złamań kości i bardzo pogarsza jakość życia.

Jak nie dać się złamać?

Leczyć przyczyny choroby, nie czekając aż pojawią się objawy osteoporozy. Prawdziwą przyczyną chorób cywilizacyjnych jest przewlekły stan zapalny. Pozbywając się go możesz cieszyć się szczęśliwym życiem bez bólu. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że codziennie jesz pokarmy, które wywołują u Ciebie  przewlekły stan zapalny związany ukrytymi alergiami i nietolerancjami pokarmowymi.

Uciążliwa rehabilitacja, unieruchomienie, uzależnienie od pomocy innych powoduje, że trzeba całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie.

Jakie są skutki osteoporozy
Wyniki badania Kod Metaboliczny 200

Osteoporoza, a dieta?

Kod Metaboliczny 200 – podstawa spersonalizowanej diety

Test cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200 pozwala na ułożenie diety, która wykluczy pokarmy wywołujące u Ciebie nietolerancje i alergie pokarmowe. To nie są zwykłe zalecenia dietetyczne, to dieta w 100% spersonalizowana, ułożona tylko dla Ciebie i dopasowana do Twojego unikalnego fenotypu.

Dieta eliminacyjno-rotacyjna ułożona na podstawie testu Kod Metaboliczny 200 przynosi ulgę u 75% osób cierpiących na osteoporozę.

Terapia Fenotypowa, Terapia Metaboliczna – innowacyjne metody leczenia osteoporozy

Leczenie dietą to podstawowy element nowatorskich, wieloczynnikowych terapii funkcjonalnych – Terapii Fenotypowej i Terapii Metabolicznej.

Spersonalizowana, zdrowa dieta pomaga zapanować nad stanem zapalnym, bo umożliwia zaopatrzenie organizmu w składniki pokarmowe, które są konieczne do budowy układu kostnego. Nowoczesna, zindywidualizowana dieto terapia w połączeniu z zabiegami medycyny komórkowej wzmacnia organizm i uruchamia naturalne procesy samoleczenia

Dzięki wykorzystaniu efektu synergii, zarówno Terapia Fenotypowa, jak i Terapia Metaboliczna, umożliwiają regenerację jelit i mikrobiomu jelitowego, poprawia wchłanianie składników odżywczych, minerałów i witamin. Twoje ciało pozbywa się toksyn, a komórki stają się odżywione,  dotlenione i pełne energii. Teraz możesz cieszyć się życiem w zdrowiu.

Metody leczenia Nieswoistego Zapalenia Jelit

Dlaczego Terapia Fenotypowa i Terapia Metaboliczna działa?

Terapia Fenotypowa i Terapia Metaboliczna to unikalne na skalę światową autorskie rozwiązania specjalistów kliniki VIMED w Warszawie.

CM Vimed – wiedza poparta badaniami naukowymi

Wszystkie nasze terapie oparte są na wynikach badań naukowych. Badania te potwierdzają, że spersonalizowane żywienie, które dostarcza potrzebne składniki odżywcze i eliminuje te szkodliwe, przyczynia się do likwidacji stanów zapalnych. Dlatego precyzyjnie zindywidualizowane odżywianie to podstawa w leczeniu chorób przewlekłych o podłożu zapalnym.

CM VIMED – doświadczenie w leczeniu osteoporozy

Innowacyjne terapie funkcjonalne są dostępne już od lat na świecie. Ponieważ w CM VIMED już od 2006 roku stosujemy personalizowaną, funkcjonalną medycynę stylu życia obserwujemy, jak nasze terapie sprawdziły się u tysięcy naszych Pacjentów. Poprawa wyników badań laboratoryjnych i obrazowych oraz remineralizacja kości to konkretne wymierne wskaźniki sukcesu.

CM VIMED – komfortowe warunki leczenia osteoporozy

Ponieważ nie stosujemy leków, a nasze zabiegi są nieinwazyjne i nie powodują skutków ubocznych, nasza terapia jest całkowicie bezpieczna. Wykorzystujemy unikalne badania diagnostyczne oraz urządzenia zabiegowe niedostępne w wielu innych placówkach na świecie.  Zapewniamy najwyższe standardy leczenia.

Leczenie osteoporozy
Leczenia nieswoistego zapalenia jelit

Przede wszystkim skutecznie lecząc osteoporozę oszczędzasz na przyszłość

Ponieważ konwencjonalna medycyna skupia się jedynie na leczeniu objawów, tak długo, jak to jest możliwe, przyczyny osteoporozy nie znikają. Osteoporoza jako choroba przewlekła, która znacznie obniża jakość Twojego życia, pozostaje z Tobą na zawsze. Dlatego wciąż musisz szukać pomocy kolejnych specjalistów, wydawać pieniądze na konsultacje i leki.

Medycyna stylu życia traktuje organizm jako delikatną, połączoną całość i szuka odpowiedzi na pytanie o przyczyny choroby. Dlatego jest tak skuteczna. Leczenie w CM VIMED to inwestycja, która szybko się zwraca. Zyskujesz zdrowie, dzięki czemu możesz pracować i nie wydawać więcej pieniędzy na leczenie i szkodliwe jedzenie, które pogłębia problem.

W podsumowaniu, dzięki spersonalizowanym terapiom medycyny stylu życia w leczeniu osteoporozy:

 • zapanujesz nad stanem zapalnym,
 • odbudujesz zdrową mikroflorę jelit,
 • poprawisz wchłanianie i przyswajanie witamin i minerałów,
 • schudniesz,
 • zmniejszysz dawki lub całkowicie odstawisz leki,
 • zminimalizujesz ryzyko powikłań osteoporozy (złamania, uciążliwa rehabilitacja),
 • wyregulujesz gospodarkę hormonalną organizmu.
Personalizowane Terapie VIMED

Osteoporoza – leczenie w Centrum Medycznym VIMED

Konsultacja wstępna - kwalifikacja do leczenia. Skierowanie na badania diagnostyczne

Konsultacja specjalistyczna - opracowanie planu terapii i ocena kosztów

Właściwa terapia (konsultacje, zabiegi, dieta) na przestrzeni kilku lub kilkunastu miesięcy

Potrzebujesz więcej informacji, zanim umówisz się na konsultację wstępną?

Osteoporozę można leczyć, więc nie trać czasu.
Im wcześniej się z nami skontaktujesz, tym szybciej odczujesz korzyści.

Zarezerwuj już dziś konsultację wstępną online ze specjalistą

Dowiesz się, czy kwalifikujesz się do terapii funkcjonalnej w naszej klinice. Jeżeli tak, już po kilku tygodniach terapii zaobserwujesz korzystne zmiany.

„Złamania wynikające z istnienia osteoporozy są główną przyczyną niepełnosprawności u osób starszych, a w przypadku złamań kości udowej, mogą one prowadzić do przedwczesnej śmierci. Ponadto nakładają one znaczne finansowe obciążenie służby zdrowia, z roku na rok są to koszty obejmujące wiele miliardów dolarów. Niezbędne jest wdrożenie działań prewencyjnych.”

– WHO

Dlaczego VIMED?

 • Wiedza oparta na badaniach naukowych i doświadczeniach klinicznych
 • Tysiące zadowolonych pacjentów
 • Wiele lat doświadczenia w leczeniu osteoporozy
 • Komfortowe warunki leczenia
 • Wiarygodność i bezpieczeństwo
 • Oszczędność czasu i pieniędzy
VIMED Warszawa
Leczenie osteoporozy

Leczenie osteoporozy

Co wiemy o osteoporozie i jakie są najnowsze metody jej leczenia.

Zarezerwuj termin konsultacji wstępnej.

Sprawdź, czy nie jesteś zagrożona rozwojem osteoporozy i wylecz przyczyny choroby.