Dla kogo leczenie żywienioweNie łatwo jest dzisiaj znaleźć osobę, która jest w 100% zdrowa. Jest to spowodowane rozwojem dietozależnych chorób cywilizacyjnych, które najczęściej możemy już skutecznie leczyć, lub wspomagać ich leczenie. Od wielu lat pomagamy pacjentom, którzy zwracają się do nas z różnymi problemami zdrowotnymi i chorobami, które często po kilku tygodniach współpracy z naszymi specjalistami wycofują się całkowicie.


ŻYCIE BEZ DOLEGLIWOŚCI - WIEMY JAK


Czy można się zabezpieczyć przed chorobami serca, nowotworami, cukrzycą?

Aby cieszyć się pełnią życia w zdrowiu, nie wystarczy zwykły pakiet opieki medycznej i badań profilaktycznych. Pogarsza się stan środowiska i od lat dostarczamy do organizmu produkty obce biologicznie. Tracimy młodzieńczy wygląd, mamy objawy przedwczesnego starzenia się. Chroniczne zmęczenie, migreny, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, obniżone libido oraz choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, choroby skóry czy nowotwory, nadwaga i otyłość to najczęściej skutek przewlekłego stanu zapalnego. To czynnik, który możemy kontrolować.

„Zdrowie to całkowity fizyczny, psychiczny i społeczny dobrostan człowieka, a nie tylko brak choroby lub niedomagania”. Definicja WHO (Światowa Organizacja Zdrowia)

Personalizowane terapie: Fenotypowa, Metaboliczna, Ketogeniczna, Medycznej Detoksykacji, opracowane w CM VIMED to odpowiedź współczesnej medycyny na wyzwania cywilizacji – likwidując przyczyny przewlekłego stanu zapalnego, likwidujemy przyczyny chorób.


Terapia Fenotypowa zabezpiecza zdrowie, a nie tylko dostęp do lekarza na wypadek choroby.

Cykliczne procedury wspomagające detoksykację organizmu (Medical City Detox), czy terapie CM VIMED takie jak Terapia Metaboliczna, Terapia Ketogeniczna lub Terapia Fenotypowa to szansa dla każdego, bez względu na wiek i aktualny stan zdrowia:

  • u osób zdrowych – zapobiega wystąpieniu chorób cywilizacyjnych (otyłości, miażdżycy, nadciśnienia, cukrzycy, nowotworów, łuszczycy itd.) i spowalnia proces przedwczesnego starzenia się organizmu,
  • u chorych – wspomaga leczenie już istniejących schorzeń i normalizuje funkcjonowanie organizmu, pozwala na zmniejszenie dawek lub wręcz na odstawienie leków,
  • u dzieci – wspomaga leczenie schorzeń, u podłoża których może leżeć opóźniona alergia pokarmowa (m.in. nadwaga, ADHD, łuszczyca) i poprawia zdolność koncentracji,
  • u par pragnących założyć rodzinę – wspomaga naturalną płodność i eliminuje przyczyny niepłodności,
  • u sportowców – sprzyja szybszej regeneracji i rewitalizacji organizmu i poprawia wydolność fizyczną.

Nie ważne jak czujesz się dzisiaj. Dzięki naszemu wsparciu możesz żyć lepiej i czuć się młodziej. Nasze terapie zwiększają Twoje szanse by uchronić się przed chorobą prostaty, czy nowotworem piersi.


Kiedy należy zacząć terapię medycyny żywienia?

Na Terapię opartą o metodologię personalizowanej medycyny stylu życia nigdy nie jest za wcześnie, nigdy też nie jest na nią za późno. Żywienie, które zaspokaja potrzeby organizmu na składniki odżywcze jest tym, co decyduje o zdrowiu człowieka – najmłodsi pacjenci CM VIMED mają kilka lat, a najstarsi ukończyli już 85. rok życia i dzięki terapii odzyskali nadzieję na jeszcze kilka lat w zdrowiu. Im wcześniej terapia zostanie przeprowadzona, tym większe i trwalsze przyniesie ona efekty.

Oferujemy rozwiązania dla pacjentów o najwyższych wymaganiach, pozostając nadal kliniką dostępną dla każdego.