Odmładzanie - jak zachować młodość, sprawność i witalność? | VIMED

Odmładzanie – jak zachować młodość, sprawność i witalność?

Odmładzanie - zachowaj młodość, sprawność i witalność.

Odmładzanie – jak zachować młodość, sprawność i witalność?

Odmładzanie to pojęcie kojarzone głównie z medycyną estetyczną. Zabiegi chirurgii plastycznej, zwiększanie jędrności skóry, poprawianie owalu twarzy i tym podobne. Jednak proces starzenia się zachodzi nie tylko na Twojej twarzy. Tak samo jak skóra twarzy starzeje się Twoje serce, płuca, wątroba, trzustka, mózg, kości i stawy. To wszystkie narządy decydują o tym czy rzeczywiście czujesz się młodo? Czy tylko z wierzchu wydaje się, że wyglądasz młodo?

Ile naprawdę mamy lat?

Tkanka łączna – utrzymuje strukturę tkanek i narządów

Tkanka łączna – utrzymuje strukturę tkanek i narządów

O tym, ile naprawdę mamy lat, decyduje tkanka łączna, która łączy, spaja i nadaje kształty narządom. Pełni funkcje podtrzymujące i ochronne, pośredniczy w odżywianiu komórek, a poza tym, ma właściwości regenerowania i odnawiania całego ciała.

Wątroba – odpowiada za metabolizm i detoksykację

Wątroba – odpowiada za metabolizm i detoksykację

Jednym z organów, którego zmiany szczególnie dotkliwie wpływają na kondycję naszego organizmu, jest wątroba. Uszkodzenia i dysfunkcje tego organu często sygnalizowane są wieloma zewnętrznymi zmianami widocznymi na skórze. Zanim do tego dojdzie, proces chorobowy rozwija się w ukryciu, czasem całymi latami.

Masz tyle lat na ile się czujesz!

Zróżnicowanie biologiczne ludzi po pięćdziesiątce może nawet o ponad 10 lat odbiegać od ich wieku metrykalnego. W tym przedziale wiekowym możemy więc równie dobrze spotykać ludzi, którzy wyglądają jak emeryci, oraz ich rówieśników wyglądających na 10 lat młodszych – niekoniecznie za sprawą operacji plastycznych.

Jednak już w wieku trzydziestu lat widujemy rówieśników, którzy znacznie różnią się od siebie. Niektóre panie wyglądają jak swoje młodsze siostry, a ich koleżanki bardziej przypominają swoje własne matki.

Dzisiaj wiadomo już, że to nie tylko geny odpowiadają za taki stan rzeczy. Nie znamy recepty na nieśmiertelność i odmładzanie, ale gruntowna analiza mechanizmów starzenia się pozwala dziś dość łatwo zidentyfikować, co odpowiada za ten proces.

Okazuje się, że nawet bez szczególnych wysiłków możemy stale utrzymywać nasz wiek biologiczny na poziomie o kilka lat niższym od metrykalnego. Oznacza to nie tylko otwieranie się nowych ciekawych perspektyw zawodowych i osobistych, lecz także zdolność do podejmowania wyzwań zbyt wyczerpujących dla wielu naszych znajomych. Oznacza to także, że będziemy mogli biegać, tańczyć lub grać w tenisa w okresie, w którym większość naszych rówieśników już nie będzie mogła tego robić.

Jeżeli potrafimy zapobiegać:

to możemy również opóźnić kryzys, którego nadejście dla człowieka jest nieuchronne. Od nas zależy, czy zauważymy go tuż po czterdziestce, czy za kilkadziesiąt lat.

Jak potrafimy zapobiegać procesom starzenia.
Program aktywnej profilaktyki.

Program aktywnej profilaktyki pomaga zachować młodość!

Pojawianie się zmarszczek jest nieuniknionym wynikiem zmian w strukturze skóry związanych z upływem czasu. Mamy jednak wiele możliwości, by ten proces istotnie spowolnić, by odmłodzić swoją skórę. Zabiegi kosmetyczne oraz różnego rodzaju kremy nie zapobiegają zbyt wczesnemu pojawianiu się zmarszczek. Dzieje się tak, ponieważ z reguły działają tylko w obrębie naskórka i nie przenikają do głębszych warstw skóry, gdzie odbywają się właściwe procesy regeneracyjne.

Właściwa kondycja tkanki łącznej, wątroby oraz prawidłowe odżywianie i oczyszczanie komórek skóry pozwalają znacząco opóźnić procesy starzenia się skóry i zapewnić odmłodzenie.

Nasz Program Aktywnej Profilaktyki nie tylko zapewnia zdrowie i chroni przed chorobami, lecz także pozwala zachować młodość. To recepta na odmłodzenie organizmu!

Program Aktywnej Profilaktyki to także:

Personalizacja: Każdy człowiek jest inny. Dobierz sposób odmładzania do siebie i swoich indywidualnych predyspozycji.

Możesz mieć to wszystko! Zarezerwuj termin konsultacji ze specjalistą!

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *