Poprawiamy jakość życia ludzi i przedłużamy ich życie w zdrowiu


Dzięki rozwojowi nauki opanowaliśmy jedną z największych tajemnic - udało nam się poznać przyczyny chorób cywilizacyjnych i spowolnić proces starzenia się organizmu. Teraz możemy zapewnić pacjentom znakomitą formę przez całe życie.

Wieloczynnikowa terapia funkcjonalna

Misja kliniki VIMED to leczyć bezpiecznie i skutecznie

Stosować jak najmniej inwazyjne metody leczenia chorób. Zamiast ryzykownych ingerencji farmakologicznych, czy chirurgicznych rozważyć wszystkie możliwości odblokowania naturalnych sił obronnych i regeneracyjnych organizmu.

Stosować metody oparte na najnowszych odkryciach naukowych, uwzględniając niezakwestionowane przez naukę osiągnięcia minionych pokoleń

Od tysięcy lat medycyna rozwijała metody wspierania naturalnych procesów „resetowania” funkcji organizmu. Lekarze niemal od zawsze szukali odpowiednich procedur wspomagających oczyszczanie i usprawniających metabolizm.

Pod koniec XX i na początku XXI wieku rozwój techniki umożliwił prowadzenie badań, które dostarczyły nowych informacji oraz metod diagnostyki i leczenia. W rezultacie dokonał się przewrót wręcz kopernikański w obszarze współczesnej medycyny i nauki o żywieniu.

Pragnąć jak najskuteczniej realizować swoją misję, Innowacyjne Centrum Medyczne VIMED integruje tysiącletnie doświadczenia medycyny naturalnej z najnowszymi odkryciami nauki. W ten sposób zapewniamy swoim pacjentom rewitalizację organizmu i skuteczne leczenie chorób.

Program terapeutyczny
Medycyna funkcjonalna

Aby realizować naszą misję, opieramy się na wynikach badań

Styl życia decyduje o zdrowiu w dużo większym stopniu niż medycyna

Badania naukowe ostatnich 50 lat potwierdziły ponad wszelką wątpliwość, że kompleksowe zmiany stylu życia w znacznie większym stopniu wpływają na zachowanie zdrowia, wysokiej jakości i długości życia ludzi niż wysiłki wszystkich szpitali i specjalistów medycyny.

Personalizacja leczenia przynosi znacznie lepsze wyniki

Uwzględnienie genotypowej i fenotypowej odmienności poszczególnych osób zwiększa skuteczność i skraca czas trwania leczenia. Takie spersonalizowanie –  dopasowanie procedur  do pacjenta, zmniejsza koszty leczenia i ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Odżywianie to jeden z najważniejszych czynników stylu życia

Indywidualne dostosowanie sposobu odżywiania do unikalnego fenotypu pacjenta pozwoliło na uzyskanie znaczącej poprawy u pacjentów cierpiących na choroby uważane dotąd za nieuleczalne.  Efekty postępowania żywieniowego dały niejednokrotnie rezultaty lepsze lub porównywalne z terapią farmakologiczną, chroniąc pacjenta przed postępowaniem chirurgicznym.

Założyciele Centrum Medycznego VIMED

Lidia Trawińska i Sylwiusz Trawiński, wykorzystali najnowsze osiągnięcia nauki i techniki. Połączyli bogate tradycje medycyny z nowoczesnymi narzędziami diagnostycznymi (badania nietolerancji pokarmowych, badania genetyczne) i terapeutycznymi (zabiegowymi), by wprowadzić medycynę w nowy wymiar.

Uznanie uczonych o międzynarodowej renomie

Opracowana przez zespół specjalistów kliniki VIMED autorska metoda personalizowanego leczenia wieloczynnikowego, zastosowana została u dziesiątek tysięcy pacjentów.

Ta oryginalna i wciąż w skali światowej unikalna metodologia żywieniowego leczenia i profilaktyki niezakaźnych chorób przewlekłych – cywilizacyjnych, spotkała się z wyrazami uznania ze strony jednego z największych autorytetów w dziedzinie zdrowego odżywiania, profesora Colina Campbella. Jest on autorem ponad 300 publikacji naukowych, w tym bestsellera: „The China Study” z 2006 roku.

Medycyna oparta na wiedzy
Zdrowie

Nasza misja jest ukierunkowana na sukces pacjenta

Likwidując przyczyny chorób, dążymy do całkowitego ich wyleczenia, które polega na cofnięciu zmian chorobowych. Jeżeli zmiany są nieodwracalne, naszym celem jest powstrzymanie dalszego rozwoju choroby, bo jesteśmy przekonani, że pełnia zdrowia jest najcenniejszą wartością każdego człowieka.

Dlatego staramy się ze wszystkich sił pomóc pacjentom wyrwać się ze strefy niezdrowego komfortu i zmienić sposób odżywiania, aby zapewnić im lepsze i dłuższe życie w zdrowiu.

Regeneracja komórek prowadzi do rewitalizacji organizmu i odbudowy sił witalnych

Personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia zapewnia regenerację komórek, tkanek i narządów, by mogły ponownie realizować swoje skomplikowane zadania.  Nie dziwi zatem, że efektem jest odzyskanie sprawności, ustąpienie dolegliwości oraz poprawa jakości i długości życia pacjenta.

Taka właśnie jest nasza misja