Terapia Metaboliczna

Personalizowana Terapia Metaboliczna to proces zindywidualizowanego, żywieniowego wspomagania leczenia chorób przewlekłych (nadwaga, otyłość, choroby sercowo naczyniowe, cukrzyca, choroby skóry, choroby neurologiczne i inne).

Program terapeutyczny jest opracowywany indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie pakietu specjalistycznych badań diagnostycznych.

Jest to podstawowy program Funkcjonalnej, Personalizowanej Medycyny Stylu Życia, który dedykowany jest przede wszystkim dla osób, które chcą dokonać racjonalnych zmian w stylu życia. Pod opieką specjalistów pacjenci wdrażają zindywidualizowany, dopasowany do swojego unikalnego fenotypu, sposób odżywiania.

Terapia Metaboliczna jest personalizowana na podstawie pakietu badań diagnostycznych.

Kluczowe znaczenie w tej terapii mają testy badające cytotoksyczność składników pożywienia in vitro (poza organizmem człowieka) – Kod Metaboliczny 200. Badanie może być uzupełnione o panel 21 najczęściej stosowanych dodatków do żywności – Food Chemical Scan 21. Te nowoczesne testy nazywane także testami na nietolerancje pokarmowe badają zakres i nasilenie niepożądanych reakcji pokarmowych

Warianty Terapii Metabolicznej

Terapia Metaboliczna – Detox

Program Terapii Metabolicznej Detox jest dostosowywany każdorazowo do stanu zdrowia i rodzaju problemów, z jakimi zmaga sie pacjent. Standardowo program obejmuje dwukrotne wykonanie badania poziomu odżywienia komórkowego zaawansowane medyczne badanie składu ciała mBCA (medical Body Composition Analysis).

W ramach programu przewidziane są konsultacje lekarskie, konsultacje ze specjalistą medycyny stylu życia, a w razie potrzeby także z dietetykiem klinicznym. W skład programu wchodzą zabiegi medycyny komórkowej wspomagające naturalne procesy detoksykacji. Dzięki temu usprawniamy zaburzone szlaki detoksykacji organizmu.

Terapia Metaboliczna – Ketogeniczna

Program Terapii Metabolicznej – Ketogenicznej obejmuje dwukrotne wykonanie badania poziomu odżywienia komórkowego zaawansowane medyczne badanie składu ciała mBCA (medical Body Composition Analysis), konsultacje lekarskie i konsultacje z dietetykiem klinicznym wraz z personalizowanymi zaleceniami żywieniowymi.

W skład programu wchodzi także konsultacja pielęgniarska oraz wszelkie niezbędne akcesoria do krótkookresowego (7 dni) wdrożenia odżywiania do żołądkowego, przez sondę nosowo żołądkową. Ponadto program obejmuje zabiegi medycyny komórkowej, wspomagające metabolizm, krążenie żylne i limfatyczne oraz detoksykację. Program może być uzupełniony o zalecone przez lekarza wlewy witaminowo minerałowe.

Program Terapia Metaboliczna – HBOT

Program Terapii Metabolicznej – z tlenem hiperbarycznym – HBOT, obejmuje dwukrotne zaawansowane medyczne badanie składu ciała mBCA (Body Composition Analysis), konsultacje lekarskie, konsultacje z dietetykiem klinicznym i spersonalizowane zalecenia żywieniowe. Terapia obejmuje także serię zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej HBOT, wspomagających oddychanie i odżywianie komórkowe oraz detoksykację poprzez lepsze doprowadzenie tlenu do tkanek i wspomaganie funkcjonowania wszystkich układów w wyniku usprawnienie układów limfatycznego i krwionośnego.

Elementy składowe Terapii Metabolicznej

Indywidualny Program Żywieniowy – dieta eliminacyjna

Wieloletnie badania potwierdziły, że pewne produkty spożywcze, wywołują niepożądane reakcje pokarmowe, prowadzące do mikrouszkodzeń błony śluzowej jelita. Zaburzenia, które rozpoczynają się w jelitach wywołują całą kaskadę reakcji, które prowadzą do niedożywienia organizmu na poziomie komórkowym. Dlatego najważniejszym elementem terapii jest usunięcie pokarmowych źródeł tych reakcji.

Rozwiązaniem jest okresowa eliminacja z codziennej diety produktów spożywczych, powodujących niepożądane reakcje pokarmowe. Jednak pojawia się pytanie: Które produkty wyeliminować? Na to pytanie dają odpowiedź testy na cytotoksyczność składników pożywienia Kod Metaboliczny. Dlatego to laboratoryjne badanie nadwrażliwości pokarmowej in vitro, pozwala na identyfikację szerokiego spektrum niepożądanych reakcji. Dzięki temu wiemy, co możemy jeść bezpiecznie, a co trzeba wykluczyć.

Zabiegi w ramach Terapii Metabolicznej w Centrum Medycznym VIMED

W terapiach medycyny stylu życia stosujemy całkowicie bezpieczne, bezbolesne zabiegi. Celem tych innowacyjnych zabiegów jest usprawnienie naturalnych, komórkowych procesów metabolicznych – odżywiania, oddychania i detoksykacji. Ponieważ wszystkie zabiegi, stosowane są w ramach naszych terapii są nieinwazyjne, nie są związane z żadnym ryzykiem.

Dla wyeliminowania najmniejszego choćby ryzyka, przed wystawieniem skierowania na zabiegi, lekarz bada szczegółowo pacjenta, by ocenić, czy nie występują żadne przeciwwskazania. Na temat każdego z tych zabiegów dostępna jest obszerna literatura, jednak tutaj opowiemy o nich bardzo krótko.

Tlenoterapia hiperbaryczna – HBOT

Tlenowa terapia hiperbaryczna HBOT wykorzystuje ciśnienie wyższe niż atmosferyczne pozbawiając tlen fizjologicznych barier przenikania przez tkanki. W trakcie zabiegu pacjent oddycha 100% tlenem medycznym podawanym z butli tlenowej.  Podczas zabiegu pacjent przebywa pod ciśnieniem zaleconym przez lekarza – pomiedzy 1,6 a 3,2 ATA, w szczelnym pomieszczeniu, jakim jest komora hiperbaryczna. Dzięki temu tlen skutecznie wysyca tkanki i przenika nie tylko do krwinek – jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym.

Vacuiono – terapia podciśnieniowa wraz z inhalacją

VACUIONO – Zabieg polega na stymulacji układu limfatycznego i krwionośnego w specjalnej komorze wytwarzającej zmienne podciśnienie. Zmniejsza obrzęki, usprawnia przepływ krwi i limfy. Wspomagamy w ten sposób angiogenezę i regenerację włosowatych naczyń krwionośnych. Podczas zabiegu wykonywany jest równolegle zabieg IONO, który polega na podawaniu przez maskę tlenową specjalnie przygotowanego, ujemnie zjonizowanego powietrza. Dzięki temu poprawia się wysycenie krwi tlenem, który dociera wszystkich narządów, przyczyniając się do usprawnienia procesów metabolicznych.

Hydrokolonoterapia – medyczna irygacja jelita grubego

Medyczna hydrokolonoterapia to całkowicie bezpieczny i absolutnie bezbolesny zabieg wspomagający oczyszczanie jelita grubego. Wykonywany przy zastosowaniu specjalistycznej, atestowanej aparatury, przez wyspecjalizowany personel medyczny. Zabieg ten znajduje zastosowanie w terapii szeregu dolegliwości o przewlekłym charakterze. Wspomaga naturalne procesy oczyszczania organizmu, ponieważ ułatwia regenerację błony śluzowej jelita oraz odbudowę flory bakteryjnej.  Działa korzystnie na układ pokarmowy, a także na układ krwionośny. Z tego powodu stanowi podstawę wielu terapii, których celem jest usprawnienie procesów metabolicznych.

Zastosowania Terapii Metabolicznej

Leczenie nadwagi u dzieci

Leczenie nadwagi u dzieci

Centrum Medyczne VIMED ma unikalne doświadczenie w skutecznym i bezpiecznym leczeniu nadwagi u dzieci i młodzieży. W trakcie kompleksowej, personalizowanej terapii dzieci odzyskują należną masę ciała i szansę na prawidłowy rozwój. Pomagamy w walce z plagą otyłości u dzieci.

Nadwaga i otyłość u dorosłych

Nadwaga i otyłość u dorosłych

Opracowane przez nas programy odchudzania pozwalają na skuteczne i bezpieczne leczenie nadwagi i otyłości. Jest to dzisiaj możliwe bez odczuwania głodu i morderczych ćwiczeń. Terapia jest realizowana pod opieką lekarza i dietetyka. Bez efektu jo-jo i bez uczucia głodu, bez morderczych ćwiczeń. Procesy metaboliczne zostają uregulowane trwale i naturalnie, a komórki oczyszczone i odżywione. Tkanka tłuszczowa ulega lipolizie – następuje bezpieczna, utrata masy ciała. Oczyszczają się narządy wewnętrzne, poprawia się sylwetka.

Nawet kilka kilogramów w ciągu 7-10 dni.

Holistyczne Leczenie Chorób Cywilizacyjnych

Leczenie Przewlekłych Chorób Cywilizacyjnych

Choroby przewodu pokarmowego, układu krążenia, układu nerwowego, otyłość, reumatyzm, choroby skóry, cukrzyca, zawał serca, wylew krwi, nowotwory są powiązane ze sposobem odżywiania i dotykają już nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Zabierają bezcenne miesiące i lata naszego życia. Nowoczesna, personalizowana terapia żywieniowa pozwala skutecznie i trwale leczyć i wspomagać leczenie tych chorób.

Profilaktyka niewydolności serca i udarów

Niewydolność serca i układu krążenia

Całe spektrum chorób autoimmunologicznych (układ odpornościowy pacjenta atakuje jego własne tkanki), leczy się dzisiaj stosując różnego rodzaju diety eliminacyjne. Możliwe jest postępowanie dietetyczne, które pozwala na obniżenie poziomu trójglicerydów i cholesterolu całkowitego we krwi zmniejsza ryzyko miażdżycy oraz choroby niedokrwiennej serca. Stabilizacja poziomu glukozy pomaga kontrolować apetyt i zapobiega cukrzycy typu II. To wszystko jest możliwe bez leków, które zawsze wywołują działania niepożądane. W rezultacie uzyskujemy zmniejszenie ryzyka udarów niedokrwiennych.

Program Odmładzania i Rewitalizacji

Program Odmładzania i Rewitalizacji

Procesy starzenia się zachodzą we wszystkich komórkach i narządach. Najbardziej widoczne są na twarzy i innych odsłoniętych częściach ciała, jednak te same procesy zachodzą także pod powierzchnią skóry – starzeją się wszystkie narządy: serce, wątroba, mięśnie, mózg, naczynia krwionośne i wszystkie inne. Nasza terapia umożliwia przedłużanie młodości oraz cofanie skutków przedwczesnego starzenia się od wewnątrz. Ta młodość promieniuje także na zewnątrz. Nasza metoda odmładzania działa na poziomie komórkowym.

Leczenie niepłodności u kobiet i mężczyzn

Leczenie niepłodności

Tradycyjnie przyczyną problemów z poczęciem dziecka były zaburzenia zdrowia kobiety. W większości przypadków modyfikacja stylu życia prowadząca do likwidacji przewlekłych stanów zapalnych pozwala przywracać naturalne zdolności rozrodcze kobiety. Niestety coraz częściej obserwujemy, że nie wystarczy wyleczyć przyszłą matkę, bo przyczyny problemów z poczęciem dziecka leżą po stronie mężczyzny.

Zdrowa ciąża to zdrowy maluch

Zdrowa ciąża i zdrowe dzieci

Rodzice i dziecko to naczynia połączone. Odpowiednie przygotowanie do ojcostwa i macierzyństwa zapewni zdrową ciążę bez powikłań. Od tego, jak dobrze rodzice przygotują się do rodzicielstwa zależy nie tylko to, czy dziecko w ogóle się urodzi. Od tego zależy przede wszystkim, czy urodzi się zdrowe dziecko, które będzie cieszyć się pełnią życia, dając radość swoim rodzicom. W ten sposób można zasadniczo obniżyć ryzyko problemów związanych z leczeniem i wychowywaniem przewlekle chorego dziecka.

Terapia Trychologiczna - Piękne włosy

Terapia Trychologiczna – Piękne włosy

Coraz częściej skutki oddziaływania czynników środowiskowych – cywilizacyjnych widoczne są na naszych głowach. Objawiają się w postaci takich przykrych dolegliwości jak:

  • nadmierne wypadanie włosów: na tle hormonalnym, genetycznym, po odchudzaniu, chemioterapii czy narkozie;
  • włosy są rzadkie, cienkie, łamliwe i pozbawione blasku;
  • łysienie androgenowe, telogenowe lub plackowate;
  • choroby skóry głowy: łuszczyca, łupież, atopowe zapalenie skóry, świąd, łojotok lub łojotokowe zapalenie skóry

Dlaczego warto poddać się Terapii Metabolicznej?

Podejmuj racjonalne decyzje.

Poprawisz zdrowie i jakość swojego życia,

wdrażając oparte na wiedzy i doświadczeniu, dostosowane specjalnie dla ciebie modyfikacje stylu życia, a efekty wprowadzonych zmian zaobserwujesz już po pierwszych 8 dniach od rozpoczęcia terapii, której podstawowym elementem jest spersonalizowane odżywianie.Minimalizujesz stosowanie leczenia farmakologicznego.

Inwestujesz swój czas i pieniądze.

Nie ma lepszej inwestycji, niż inwestycja we własne zdrowie. Mając zdrowie możesz mieć wszystko, a wszystko bez zdrowia staje się niczym. Pamietasz, kto to powiedział? Kiedyś mówiło się, ze zdrowia nie można kupić. Dzisiaj już można!

Szybko i bezpiecznie,

zazwyczaj już w ciągu kilku do kilkunastu tygodni cofają się dolegliwości i objawy większości chorób przewlekłych, z którymi zwracają się do nas pacjenci. Eliminując przewlekłe stany zapalne wzmacniasz swój układ odpornościowy, odzyskujesz równowagę hormonalną, kontrolę masy ciała i usprawniasz procesy metaboliczne na poziomie makro i mikro.

Personalizowana Medycyna Stylu Życia

to nie to samo, co Zdrowy Styl Życia. To nowa gałąź medycyny, pozwalająca na skuteczne leczenie lub wspomaganie leczenia najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Naszą wiarygodność potwierdzają światowe autorytety medyczne, tysiące publikacji naukowych, wiele lat doświadczeń naszego personelu i dziesiątki tysięcy zadowolonych pacjentów.

Holistyczne, zintegrowane podejście do leczenia człowieka a nie choroby

nasze Terapie Medycyny Stylu Życia – to oddziaływanie na cały organizm w celu leczenia przyczyn schorzeń, a nie tylko usuwania objawów. Wzmacniają wszystkie funkcje organizmu działając korzystnie na ciało i na psychikę pacjenta.

Personalizacja to podstawa skutecznego leczenia.

Zarówno postępowanie żywieniowe, jak i zalecenia zabiegowe opracowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta w oparciu o wyniki badań diagnostycznych. Nie ma jednego leku dla wszystkich chorych, bo każdy pacjent to odrębna historia – unikalny fenotyp.

Synergia działań to źródło sukcesów naszych pacjentów.

Jednoczesne wdrożenie szeregu działań: spersonalizowanego programu żywieniowego oraz odpowiednio dobranych zabiegów wspomagających mobilizację komórek macierzystych i rehabilitację komórkową. To warunek skuteczności – żadne z tych działań osobno nie przyniesie takich efektów.

Opieka zespołu specjalistów

jest niezbędna przy wdrażaniu tak specjalistycznych procedur medycznych, wymaga wykwalifikowanego, zespołu specjalistów, którzy poza formalnym wykształceniem dysponują ogromnym, unikalnym doświadczeniem i ciągle doskonalą swoją wiedzę. Praca z dziesiątkami tysięcy pacjentów pozwala na stosowanie niestandardowego podejścia.

Optymalne wykorzystanie możliwości biologicznej odnowy organizmu.

Specjaliści CM VIMED opracowali kompletny zestaw bezpiecznych metod, które sprawdziły się już przez lata, w terapii dziesiątek tysięcy pacjentów. Te działania pozwalają na odblokowanie potężnych, naturalnych sił obronnych i zdolności regeneracyjnych organizmu. Znakomicie poprawia się jakość życia w pełnym wymiarze psychofizycznym.

Najnowocześniejszy sprzęt i technologie medyczne

Jesteśmy podmiotem leczniczym, który w diagnostyce i terapii wykorzystuje najbardziej nowoczesny sprzęt, od sprawdzonych, międzynarodowych dostawców. Zapewniamy najwyższą jakość usług i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Konsultacje i zabiegi odbywają się w komfortowych warunkach naszych placówek medycznych.

Zacznij od konsultacji wstępnej.

Pomimo, że każdy w zasadzie wie, jak się zdrowo odżywiać, jednak w praktyce gubimy się w gąszczu sprzecznych zaleceń i wskazówek. Nie ma jednej zdrowej diety dla wszystkich. Nasi specjaliści dobiorą najbardziej odpowiedni program terapeutyczny, który zostanie dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Terapia CM VIMED to wyrafinowane metody personalizowanej medycyny stylu życia – wymagają aktywnej współpracy pacjenta, który bierze odpowiedzialność za swoje zdrowie.

Aż 98% pacjentów stosujących się do naszych zaleceń osiąga wyznaczone cele terapeutyczne i cieszy się efektami.