TWOJE DOSKONAŁE ZDROWIE
w oparciu o indywidualny profil genetyczny

Jedno badanie na całe życie. Kompleksowa diagnostyka DNA pozwoli Tobie dowiedzieć się, jak zapobiegać określonym chorobom, jak je leczyć, a także jak dostosować program odżywiania i ćwiczeń do Twojego indywidualnego genotypu.

Już dziś zarezerwuj termin badania!

Umów się na konsultację i ustal, które badanie jest dla Ciebie najlepsze.

Badanie DNA jest bezbolesne, bardzo proste i nie naraża na stres, dlatego można je wykonać nawet bardzo małym dzieciom. Wystarczy pobrać odrobinę materiału DNA za pomocą wacika i umieścić w plastykowej tubie.

Zadzwoń i zarezerwuj termin
konsultacji: +48 603 395 844

Kompleksowe programy diagnostyczne:

DNA Complex – Najbardziej obszerna analiza genetyczna

Zawiera całą gamę badań DNA, które odpowiadają na potrzeby współczesnego człowieka. Najbardziej kompleksowy zestaw testów genetycznych dostępnych na rynku! Zawiera całą gamę badań DNA, które odpowiadają na potrzeby współczesnego człowieka. Daje możliwość wczesnego wykrycia wielu chorób cywilizacyjnych, genetycznych, ale również bada przyczynę otyłości oraz dostarcza wiedzę na temat optymalnego odżywienia organizmu.

DNA – Geno Dieta: Odchudzanie i Odżywianie

Analiza genów wpływających na odpowiednie odżywienie organizmu. Szeroka analiza genów wpływających na odpowiednie odżywienie organizmu oraz utrzymanie zdrowej, zgrabnej sylwetki. Bestseller 2016! Dieta zgodna z DNA!

DNA – Zdrowy Układ Pokarmowy

Badanie obejmuje analizę DNA pod kątem Choroby Leśniowskiego-Crohna oraz dwie analizy nietolerancji pokarmowych: glutenu i laktozy. Wynikom badań towarzyszą zalecenia: jak postępować, aby zapobiegać chorobie oraz jak najskuteczniej działać, jeżeli choroba lub ryzyko wystąpią.

DNA – Sport Master

Skuteczny trening i właściwe odżywianie. Osiągnij optymalną wydolność sportową! Analiza ponad 52 genów określa wrodzone predyspozycje do sportów siłowych lub wytrzymałościowych i co za tym idzie pozwala odpowiednio pokierować Twoją karierą sportową!

KOMPLEKSOWA I ZAAWANSOWANA DIAGNOSTYKA GENETYCZNA W CM VIMED

to Medycyna Przyszłości!

Gdy naukowcom uda się poznać cały ludzki organizm, wówczas otworzy się przed nami absolutnie nowa era leczenia. Badania krwi zastąpią badania DNA, a lekarz zamiast leczyć stawiając diagnozę i przepisując leki, będzie zapobiegał wystąpieniu choroby. Ale już dziś, medycyna genetyczna daje nam możliwość niedopuszczenia do rozwoju wielu chorób. A wszystko dzięki kompleksowym testom genetycznym!

Badanie wykonuje renomowane europejskie laboratorium genetyczne! Najlepsi specjaliści z całego świata opracują dla Ciebie kompleksową analizę Twojego DNA!

 • Jak zapobiegać chorobom do których masz predyspozycje i jak je leczyć?
 • Jak się optymalnie odżywiać – co jeść, czego unikać?
 • Jak dostosować program ćwiczeń do Twojego genotypu?
LABORATORIUM NOVOGENIA jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych laboratoriów w Europie. Posiada liczne certyfikaty i systemy kontroli jakości przewyższające międzynarodowe standardy.

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
w Klinice VIMED

Umów się na konsultację i ustal, które badanie jest dla Ciebie najlepsze.

Badanie DNA jest bezbolesne, bardzo proste i nie naraża na stres, dlatego można je wykonać nawet bardzo małym dzieciom. Wystarczy pobrać odrobinę materiału DNA za pomocą wacika i umieścić w plastykowej tubie.

Zadzwoń i zarezerwuj termin
konsultacji: +48 603 395 844

Dzięki współpracy z Centrum Diagnostyki Genetycznej Genelab możesz stworzyć swój własny program diagnostyczny!

Informacja to klucz do zdrowia! Zapewni Ci bezpieczeństwo!
Epigenetyka – to nauka o tym jak możesz zmienić swoje przeznaczenie!

Dzisiaj liczą się czas i pieniądze. Pacjenci i klienci oczekują od swoich specjalistów skuteczności.

Niskie koszty, szybkie efekty, brak skutków ubocznych. Możesz opracować optymalne postępowanie lecznicze, żywieniowe i treningowe, dostosowane do swoich unikalnych cech morfogenetycznych.

Każdy człowiek posiada swój unikalny profil genetyczny


Żywność, która stanowi podstawę naszej egzystencji, ma zasadniczy wpływ na nasze zdrowie, tak samo jak środowisko, w jakim się znajdujemy. Niektórzy, jedząc pewne pokarmy np. produkty wysokowęglowodanowe utrzymują zgrabną sylwetkę, podczas gdy inni przybierają znacząco na wadze, inni jeżdżą z zapałem na rowerze i chudną, podczas gdy grupa osób wykonująca tę samą czynność nie odnotowuje istotnego spadku masy ciała. Tak działają geny.

Każdy człowiek posiada swój unikalny profil genetyczny, który nie jest idealny, posiada mutacje, które są wynikiem ewolucji i wpływów środowiskowych. Mogą być one wywołane przez rożne czynniki np.:

 • promieniowanie jonizujące
 • promieniowanie UV
 • węgiel spożywany wraz z przypalonym jedzeniem
 • leki

Dlaczego warto wykonać kompleksowe testy DNA?


 • Najważniejsze analizy genetyczne w jednym pakiecie
 • Analiza ponad 200 mutacji genetycznych
 • wczesne wykrycie 35 chorób, w tym:
  • nowotworów,
  • cukrzycy,
  • chorób serca,
  • oczu,
  • czy związanych z układem pokarmowym
 • Optymalny program profilaktyki i leczenia chorób oparty na danych genetycznych
 • Ponad 2000 najczęściej stosowanych leków ocenionych na podstawie efektów terapeutycznych i skutków ubocznych
 • Optymalizacja żywienia genetycznego (Nutrigenetyka) – prawidłowe odżywianie zgodne z Twoim genotypem
 • Ponad 1000 rodzajów żywności ocenionych na podstawie Twoich genów
 • Szybsza i bezpieczniejsza redukcja wagi oraz utrzymanie jej w oparciu o informacje genetyczne – spersonalizowany program odchudzania
 • Ponad 100 stronicowy raport analizy genetycznej
 • Zapobieganie rozwojowi zaburzeń metabolicznych
 • indywidualny program ćwiczeń

a także wiele innych korzyści!

Nasi Ambasadorzy


Badanie DNA jest bezbolesne, bardzo proste i nie naraża na stres, dlatego można je wykonać nawet bardzo małym dzieciom. Wystarczy pobrać odrobine materiał DNA za pomocą wacika i umieścić w plastykowej tubie.

„Sposób odżywiania wpływa na ekspresję genów, moderując procesy biochemiczne zachodzące w żywych organizmach i ma decydujące znaczenie przy doborze środków stosowanych w leczeniu”

Dietetyk kliniczny CM VIMED o badaniach genetycznych


Czy wiesz, że geny można kontrolować?

Jednym z pierwszych i głośnych badań dotyczącym tego, że właściwe składniki odżywcze potrafią wyłączyć niekorzystne polimorfizmy genetyczne i włączyć te korzystne, było badanie dr Ornisha. Dowiodło ono, że dieta miała ogromne znaczenie u mężczyzn posiadających markery raka prostaty (PSA), redukując ekspresję nowotworu do poziomu 70% procent. Analiza ta dowiodła, że możliwe jest kontrolowanie ekspresji naszych genów poprzez pokarm, jaki przyjmujemy.

Do tej pory dietetycy działali metodą prób i błędów, w trakcie układania jadłospisów, próbując dopasować je do potrzeb danej osoby. Podobnie lekarze przepisując leki nie wiedzieli jak konkretny pacjent zareaguje na zapisany mu preparat. Jeżeli jeden lek nie działał zadowalająco, zapisywany był inny. W ten sposób tracony był czas, pieniądze i zdrowie pacjenta. Dziś już to możemy zmienić!

Badanie dr Ornisha wzbudziło wiele kontrowersji. Były to początki nauk nad nutrigenomiką i nutrigenetyką. Od tego czasu pojawiły się tysiące publikacji, które potwierdziły ten kierunek myślenia i dzięki temu rozwinęły się nowe dyscypliny nauki:

 • nutrigenetyka
 • nutrigenomika
 • farmakogenetyka
 • farmakogenomika,

które dołączyły do nauk genetycznych już wcześniej rozwiniętych, takich jak:

 • genomika (zajmuje się poznaniem sekwencji materiału genetycznego, mapowaniem genomu oraz określaniem wszelkich zależności i interakcji wewnątrz genomu)
 • genetyka (nauka o dziedziczności i zmienności organizmów, które są oparte na informacji zawartej w podstawowych jednostkach dziedziczności – genach)

Wynik testu to nie wyrok!

Świat naukowy dyskutuje nad tym, czy posiadamy już właściwe narzędzia do interpretacji takich testów i czy rzeczywiście jesteśmy gotowi by je wykorzystać. Na pewno nie wystarczy, badanie 3 czy 7 genów, żeby dowiedzieć się czy zachorujemy na jakąś chorobę, nie wspominając już o leczeniu chorób czy skutecznym pozbyciu się zbędnych kilogramów.

Badania genetyczne nie są tanie, dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze testów, aby wydane pieniądze przyniosły korzyści, jakich oczekujemy. Jeżeli bez odpowiedniej analizy specjalistycznej otrzymamy informację, że mamy wariant genu, który odpowiada za powstanie schorzenia, może to wywołać u nas tylko strach i przerażenie. A przecież taki czy inny wynik badania to ani nie wyrok, ani uniewinnienie.

Testy genetyczne mają sens tylko wtedy, kiedy na ich podstawie potrafimy wdrożyć postępowanie, dzięki któremu możemy albo wyleczyć istniejącą chorobę, albo zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia.

Dzisiaj możemy powiedzieć, że dysponujemy wreszcie badaniem dość dokładnym, dość rozległym i opartym na dostatecznie wiarygodnym materiale badawczym, aby zastosować je w naszej praktyce klinicznej. Ponadto dysponujemy specjalistami, którzy potrafią odpowiednio zinterpretować wyniki tych badań. Współpracujemy z jednym z najbardziej nowoczesnych laboratoriów na świecie (czego potwierdzeniem są uzyskane certyfikaty jakości), które jest członkiem sieci ponad tysiąca placówek naukowych z całego świata i które dysponuje unikalnym oprogramowaniem pozwalającym na niedostępną w innych placówkach analizę zebranego materiału. Zapewniamy ochronę danych osobowych i pełną anonimowość.

Koniecznie przeczytaj, zanim zdecydujesz się na wykonanie testów genetycznych!

 • Czy badanie pozwala na identyfikację korzystnych i niekorzystnych produktów spożywczych?

  „Nie poprzestajemy na tym by określić ryzyko zachorowania. Dzięki ocenie kompatybilności z naszym genotypem ponad 1000 produktów żywnościowych oraz dzięki optymalizacji i personalizacji aktywności fizycznej możemy opracować program zapobiegawczy, który obniży do minimum ryzyko pojawienia się choroby. W naszej klinice idziemy jeszcze o krok dalej, a mianowicie dostarczamy informacji, jakie leki i w jakich dawkach zażywać by były skuteczne, a nie wywoływały skutków ubocznych, które w dłuższej perspektywie mogą być bardzo niebezpieczne. Ta wiedza ma ogromne znaczenie dla doboru właściwej farmakoterapii przez prowadzącego nas lekarza.”
 • Na ile te badania są wiarygodne?

  Wszystkie nasze testy i interpretacje ich wyników posiadają gruntownie opracowane badania naukowe. Bardzo ważne jest dla nas, aby nie zostawiać pacjenta samego z wynikami testów. Informację o wynikach badania powinien przekazywać lekarz specjalista, ponieważ od razu będzie w stanie odpowiedzieć nam na nurtujące nas pytania i dać nam odpowiednie wskazówki na przyszłość.
 • Jak zostanie zaprezentowany wynik badania?

  Jeżeli mamy odnieść korzyści z wydania niemałej sumy pieniędzy, powinniśmy otrzymać raport, który będzie dla nas kopalnią wiedzy. Jak podkreśla prezes CM VIMED, kluczowe znaczenie ma pytanie: Czy będą to suche, informacje o zbadanych genach, czy też ważne, wyczerpujące i przejrzyście zaprezentowane wskazówki dla lekarza i pacjenta?
  Nasz raport, w zależności od wybranego programu, poza analizą predyspozycji genetycznych, zawiera informacje o zmianie stylu życia, czyli co powinniśmy jeść, a czego unikać, ze szczegółową listą ponad 1000 produktów spożywczych, jakie mamy zapotrzebowanie na witaminy i substancje mineralne, w tym żelazo, potas i magnez, czy powinniśmy zrezygnować z węglowodanów i tłuszczy, indywidualny program odżywiania i ćwiczeń oraz jakie badania profilaktyczne powinniśmy wykonywać.
 • Czy nasza informacja genetyczna jest właściwie chroniona?

  Bardzo ważną rzeczą jest też ochrona naszych danych osobowych. Informacja o kodzie genetycznym powinna być poufna. Niedopuszczalne jest by takie informacje, były wysyłane przez Internet. Proces znakowania próbki, przechowywania jej i wysyłki powinien być ściśle kontrolowany, aby ograniczyć ryzyko „wycieku danych”, które jest niezmiernie wysokie przy świadczeniu usług online. Pomyślmy tylko, co by się stało, kiedy tak szczegółowe dane osobowe mogłyby w jakiś sposób trafić w niepowołane ręce?
  Nasz osobisty genom, to kompleksowa informacja dotycząca naszego zdrowia, kondycji, czy sprawności fizycznej, nie wspominając o informacjach dotyczących chorób dziedzicznych, wad genetycznych, czy też wszelkiego rodzaju nieprawidłowościach. Taką analizę, która ma formę wydrukowanego raportu, bądź PDF–u dostarczonego na płycie CD, pacjent odbiera osobiście. Na specjalne życzenie, raport wysyłany jest przez kuriera. Wszystkie dane są odpowiednio zakodowane.
 • Czy jest zapewniona opieka specjalistów?

  Nowoczesna, kompleksowa diagnostyka genetyczna zastosowana przez odpowiednio przygotowanego lekarza w profilaktyce i leczeniu daje nieocenione możliwości. Możemy całkowicie spersonalizować procesy leczenia, które przyniosą skutek bez konieczności kosztownego i długotrwałego „testowania” kolejnych leków. Każdy z nas jest inny, inaczej reagujemy na leki, na składniki pożywienia, a nawet na toksyny obecne w naszym otoczeniu. Wiedza, jaką możemy uzyskać dzięki specjalistycznej analizie genetycznej może być dla nas bezcenną mapą, drogowskazem na przyszłe zdrowe życie. Jednak nie dajmy się oszukać.

Twoja check lista przed zakupem badania:

 • Badanie należy wykonać wyłącznie w sprawdzonej, wiarygodnej placówce medycznej, posiadającej odpowiednie doświadczenie w medycynie spersonalizowanej. Tylko tam możesz liczyć na fachową pomoc i pełną dyskrecję.
 • Sprawdź ile genów zostanie poddanych analizie. Im większa ich liczba, tym bardziej dokładne informacje otrzymasz. Nie daj się zwieść obietnicom, że przy analizie 3 genów, otrzymasz wskazówki na całe życie, dotyczące wszystkich aspektów Twojego zdrowia.
 • Całkowita cena badania – sprawdź ile płacisz za każdy gen dzieląc cenę badania przez ilość genów. Im większa ilość badanych genów, tym większa użyteczność badania.
 • Ile chorób podlega badaniu pod kątem predyspozycji do wystąpienia choroby. Może być tak, że obawiasz się jakiejś choroby i nie uświadamiasz sobie ryzyka wystąpienia innej.
 • Dowiedz się, czy badanie zawiera również analizę farmakogenetyczną – czy na liście badanych leków są również te, które zapisuje lub może zapisać Tobie Twój lekarz.
 • Dowiedz się ile produktów żywnościowych poddanych zostało analizie. Im więcej produktów tym łatwiej i tym lepszy program żywieniowy możesz uzyskać.
 • Upewnij się, że wraz z raportem otrzymasz także wskazówki żywieniowe i przepisy kulinarne. Ułatwi Ci to wdrażanie programu leczniczego czy prewencyjnego.
 • Sprawdź, czy raport zawiera informacje dotyczące zindywidualizowanego zapotrzebowania na składniki odżywcze – makro i mikroelementy oraz witaminy.
 • Dowiedz się, czy badanie obejmuje również szczegółowe zalecenia dotyczące aktywności fizycznej.
 • Upewnij się czy wynik badania jest dostatecznie obszerny, przejrzysty i wyczerpujący. Czy zawiera opis badania, interpretację wyników, wskazówki dla Ciebie.
 • Sprawdź, jak dostarczony zostanie do ciebie raport i czy są przestrzegane zasady bezpieczeństwa twoich danych.
 • Upewnij się, że wynik testu jest zaopatrzony w adnotacje dotyczące wyników badań naukowych dotyczącą konkretnego genu. To daje pewność wiarygodności badania.
 • Sprawdź, czy otrzymasz wsparcie specjalisty posiadającego doświadczenie w medycynie spersonalizowanej i medycynie żywieniowej – pamiętaj, że wynik testu genetycznego, który potwierdza pozytywną predyspozycję do wystąpienia choroby, nie oznacza, że choroba ta wystąpi u Ciebie na pewno. Choroba może nie wystąpić przez całe życie, jeżeli wprowadzisz odpowiednie zmiany w stylu życia.
 • Nasze zdrowie determinują geny i wpływy środowiska. Samo badanie genetyczne to nie wszystko i nie da nam jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego tak ważne jest nie interpretowanie samemu wyniku testu genetycznego. Upewnij się, że placówka, w której wykonujesz badanie umożliwia Ci skorzystanie z fachowej pomocy

Nowe obszary wiedzy


Nutrigenomika – zajmuje się badaniem wpływu składników żywności na regulację ekspresji genów, które mogą warunkować m.in. występowanie stanu zdrowia lub choroby. Analizuje związki pomiędzy dietą i genetycznymi predyspozycjami do tzw. chorób cywilizacyjnych, w tym chorób nowotworowych, metabolicznych i chorób układu krążenia. Identyfikuje mechanizmy decydujące o tym, w jaki sposób żywienie wpływa na stan zdrowia. Jednym z celów nutrigenomiki jest opracowanie indywidualnej diety zmniejszającej ryzyko wystąpienia choroby i poprawiającej stan zdrowia poszczególnych osób i społeczeństw.

Nutrigenetyka – zajmuje się identyfikacją genetycznej skłonności do chorób, jako efektu oddziaływania składnika pokarmowego na genom, czyli analizą różnic genetycznych u poszczególnych osób, które przekładają się na różnice w reakcji na składniki diety.

Farmakogenetyka – dział nauki z pogranicza farmakologii i genetyki zajmujący się badaniem wpływu pojedynczych genów na reakcję organizmu na podanie określonych leków.
Badania farmakogenetyczne mają istotne znaczenie dla prowadzenia prawidłowej i bezpiecznej farmakoterapii. W tych badaniach ocenia się: skuteczność, bezpieczeństwo leków (działania niepożądane), a także interakcje lekowe.

Skorzystaj z najważniejszych analiz zawartych w kompleksowym pakiecie i przebadaj aż 200 genów lub zdecyduj się na mniejsze pakiety albo pojedyncze sensory.


Oferujemy całą gamę badań genetycznych, które pozwalają bardziej świadomie pokierować własnym życiem. Badania dają możliwość wczesnego wykrycia predyspozycji do wielu uwarunkowanych genetycznie chorób cywilizacyjnych, ale również pozwalają ustalić przyczynę otyłości, dobrać optymalne leczenie farmakologiczne w wielu powszechnie występujących chorobach oraz dostarczają wiedzę na temat optymalnego odżywienia organizmu.

Im większy zakres genów podlega badaniu, tym więcej korzyści zdrowotnych otrzymasz!

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
w Klinice VIMED

Umów się na konsultację i ustal, które badanie jest dla Ciebie najlepsze.

Badanie DNA jest bezbolesne, bardzo proste i nie naraża na stres, dlatego można je wykonać nawet bardzo małym dzieciom. Wystarczy pobrać odrobinę materiału DNA za pomocą wacika i umieścić w plastykowej tubie.

Zadzwoń i zarezerwuj termin
konsultacji: +48 603 395 844