Miażdżyca może być dzisiaj leczona szybko, skutecznie i bezpiecznie!

 

Jeżeli wiesz jak rozwija się miażdżyca i podejmiesz odpowiednie działania we właściwym czasie, nie umrzesz w młodym wieku na zawał serca czy mózgu.

Leczenie miażdżycy

Miażdżyca to choroba zapalna naczyń krwionośnych.

Polega na patologicznym tworzeniu się tak zwanej blaszki miażdżycowej w ściankach naczyń krwionośnych. Efektem tej podstępnej choroby jest twardnienie ścian, zmniejszenie elastyczności i zwężenie światła naczyń.

Z biegiem lat ten miażdżyca postępuje i często nie daje wyraźnych objawów, aż do wystąpienia incydentu określanego jak zawał serca lub zawał mózgu.

Miażdżyca naczyń

Miażdżyca naczyń, gdy nie jest leczona, może prowadzić do zawału serca, udaru mózgu czy amputacji kończyn!

Miażdżyca jest efektem stan zapalnego organizmu, kiedy w wyniku zaburzeń metabolizmu komórkowego dochodzi do uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych. Kompleksy immunologiczne, tworzące się w wyniku stanu zapalnego oraz cholesterol odkładają się w naczyniach krwionośnych w celu naprawienia uszkodzeń.

Podstępna

Niebezpieczeństwo tej choroby polega na tym, że miażdżyca stopniowo zwęża naczynia ograniczając przepływ krwi. Prowadzi to do zaburzeń metabolizmu tkanek zaopatrywanych przez uszkodzone naczynia. Jednak przy zwężeniu średnicy światła naczynia o mniej niż 50% nie dostrzegamy żadnych dolegliwości.

Groźna

Dopiero gdy postępująca miażdżyca zwęża przekrój naczynia doprowadzającego krew do serca o więcej niż 50% występują dolegliwości podczas zwiększonego obciążenia mięśnia sercowego (np. wysiłek fizyczny, stres). Na ogół jednak nie dostrzegamy, że na skutek niedotlenienia przyspieszył proces starzenia się całego organizmu.

Uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych
Pierwsze symptomy miażdżycy

Zacznij działać, zanim pojawią się pierwsze symptomy miażdżycy!

Styl życia w krajach cywilizowanych powoduje, że każdy człowiek narażony jest na rozwój miażdżycy już od najmłodszych lat. Nieodpowiedni sposób odżywiania, przetworzona żywność, nadmiar cukru, dodatki do żywności, konserwanty i barwniki oraz brak aktywności fizycznej prowadzi do rozwoju niepożądanych reakcji zapalnych.

Miażdżyca występuje zazwyczaj jednocześnie w różnych tętnicach: wieńcowych, doprowadzających krew do głowy, narządów wewnętrznych, kończyn itd. Należy jednak pamiętać, że miażdżyca zaczyna się najczęściej w najmniejszych naczyniach włosowatych, które doprowadzają krew do pojedynczych komórek.

Zabójcza

Ponieważ zwężenie światła tętnicy o więcej niż 80% może powodować krytyczne niedokrwienie narządów, objawy dławicowe pojawiają się już w stanie spoczynku, czy przy niewielkim wysiłku. Dalsze powiększenie się blaszki lub jej pęknięcie prowadzi do całkowitego zamknięcia naczynia, czego skutkiem jest zawał serca.

Niedokrwienie narządów

Nie warto czekać na stan, kiedy pojawią się objawy w postaci duszności, czy nadmiernej męczliwości. Zawał serca lub mózgu powoduje już nieodwracalne skutki.

Leczenie miażdżycy

Miażdżyca może być skutecznie leczona

Miażdżyca tętnic rozwija się na tle przewlekłego stanu zapalnego. Ponieważ kardiolodzy dotąd sądzili, że przyczyną miażdżycy jest to wyłącznie spichrzanie lipidów,  w terapii przeciwmiażdżycowej skupiano się głównie na obniżaniu poziomu cholesterolu. Uzyskiwali to przy pomocy podawanych przez wiele lat środków farmakologicznych o szeregu działań niepożądanych.

W naszej klinice od lat skutecznie leczymy przyczynę problemu miażdżycy, czyli przewlekły stan zapalny.

Opracowane przez specjalistów w CM VIMED Terapie pozwalają na likwidację przewlekłych stanów zapalnych w organizmie. Dzięki naszej zaawansowanej metodologii Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia, możemy zatrzymać proces rozwoju miażdżycy i zmniejszyć ryzyko związanych z nią powikłań.

Nasza kompleksowa, wieloczynnikowa terapia zapewni Ci komfort życia przez lata.

Teraz możesz skutecznie zapobiegać wystąpieniu przykrych konsekwencji miażdżycy, w tym zawału serca i udaru mózgu !

Terapia Fenotypowa to wieloczynnikowa, spersonalizowana metoda nakierowana na zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie. Od lat leczymy skutecznie miażdżycę, a także inne przewlekłe choroby kardiologiczne, w tym nadciśnienie. Wiemy jakie czynniki leżą u podłoża tych chorób, rozumiemy mechanizmy, które wpływają na ich przebieg.

Skuteczne leczenie miażdżycy

Leczymy przyczynę miażdżycy, a nie tylko jej skutki!

Zmiana stylu życia ukierunkowana na zdrowy ruch i odżywianie to najlepsza strategia dla każdego!
Dlaczego jednak ta doskonała rada działa tylko u 50% osób, które ją stosują?

Nadciśnienie dieta

Dlaczego tak ważna jest personalizacja odżywiania?

Codziennie podawane do przewodu pokarmowego składniki pożywienia podtrzymują lub niwelują przewlekły stan zapalny  w Twoim organizmie. Ponieważ każdy człowiek jest inny i „zdrowe odżywianie” dla jednej osoby może okazać się „niezdrowym” odżywianiem dla innej.

Kluczowe jest znalezienie tych produktów, które dla Ciebie lekarstwem i zidentyfikowanie tych, które wywołują niepożądane reakcje pokarmowe. Dzięki naszemu innowacyjnemu badaniu – Kod Metaboliczny 200 możemy odkryć, jakie składniki pożywienia wywołują i podtrzymują w Twoim organizmie stan zapalny.

Już po kilku tygodniach terapii zaobserwujesz, że subiektywnie lepiej się czujesz, a wyniki Twoich badań pokażą w sposób zobiektywizowany, że choroba jest w odwrocie.

Walka z nadwagą i otyłością

1. Diagnostyka to podstawa w skutecznym leczeniu miażdżycy

Nasze nowoczesne narzędzia diagnostyczne pozwalają odkryć pokarmowe źródła przewlekłego stanu zapalnego w Twoim organizmie. Najnowszej generacji badanie cytotoksyczności składników pożywienia – Kod Metaboliczny 200 to mercedes wśród testów na nietolerancje pokarmowe. Wyniki pozwolą nam odkryć Twój unikalny KOD metaboliczny i dopasować odżywianie do Twojego fenotypu. Już po kilku dniach zaobserwujesz korzystne zmiany.

2. Kompleksowe podejście zapewnia szybkie i skuteczne leczenie miażdżycy

Wdrażamy kompleksową terapię przeciwmiażdżycową, która wspomaga metabolizm komórkowy. W wyniku zastosowanego leczenia usprawnimy dowóz tlenu i składników odżywczych do Twoich naczyń krwionośnych. W efekcie nie tylko powstrzymamy zmiany miażdżycowe, ale spowodujemy, że blaszka miażdżycowa zacznie się zmniejszać Zapewniając rewitalizację komórek układu krwionośnego przywrócimy prawidłowe funkcje wszystkich komórek i narządów.

3. Wieloczynnikowa terapia miażdżycy pozwala uzyskać efekt synergii, czyli kiedy 2+2 = więcej niż 4

Dostosowanie diety do Twojego fenotypu, czy genotypu to jeszcze nie wszystko. Ponieważ stan zapalny rozwija się latami, a nam zależy na każdym dniu Twojego życia, musimy jak najszybciej usprawnić procesy metaboliczne. W tym celu  wykorzystujemy w trakcie terapii zabiegi medycyny fizykalnej, które przyspieszają redukcję stanu zapalnego. Te unikalne, nieinwazyjne zabiegi pozwalają na uzyskanie efektu synergii, zwiększając skuteczność leczenia przeciwmiażdżycowego.

Centrum Medyczne VIMED od lat skutecznie pomaga pacjentom z przewlekłymi chorobami o podłożu zapalnym. Potwierdzają to historie setek pacjentów.