Leczenie cellulitu
i rozstępów skóry!


Poznaj kompleksową terapię, która jest skuteczna.
Wieloczynnikowe, profesjonalne leczenie.

Leczenie cellulitu

Kompleksowe leczenie cellulitu i ewentualnie rozstępów skóry powinnaś wdrożyć jak najwcześniej. Jeżeli po uchwyceniu fałdy skóry na udach, biodrach, a czasem także w okolicy kolan, pośladków i ramion widzisz coś w rodzaju pomarańczowej skórki, nie czekaj.

Posłuchaj jak piękna młoda piosenkarka opowiada o tym, jak dzięki wieloczynnikowej terapii pozbyła się cellulitu, który wydawał się nieuleczalny.

Te zmiany same nie znikną, a z czasem będą coraz trudniejsze do wyleczenia. Pojawienie się wyraźnych guzków i zgrubień oznacza, że choroba skóry weszła już w kolejną fazę.

Także rozstępy skóry zaczynają się od ledwo widocznych, podłużnych zmian zabarwienia skóry, a dopiero później widzisz, że głębsze warstwy skóry zaczynają wręcz pękać.

Wygląd Twojej skóry i jakość Twojego życia zależy tylko od Ciebie.

Nie lekceważ nawet drobnych oznak cellulitu czy rozstępów skóry. Takie drobne zmiany będą się z czasem tylko pogłębiać, jeżeli nie będą prawidłowo leczone.

Kiedy zmiany cellulitowe i rozstępy są już bardzo zaawansowane, możemy tylko walczyć o powstrzymanie dalszego postępu choroby skóry, ale nie da się ich cofnąć. Na całkowite wyleczenie w III i IV fazie choroby jest już za późno.

Czas gra na Twoją niekorzyść!

Próbowałaś już wielu „skutecznych” metod leczenia cellulitu i nic nie pomogło… Wiemy już co nauka mówi o odchudzaniu. Wiemy, że ćwiczeniami nie spalimy już nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dlaczego? Bo nasz metabolizm blokowany jest przez przewlekły stan zapalny.

W Centrum Medycznym VIMED wiemy, że tylko kompleksowe, wieloczynnikowe podejście daje efekt synergii, który pozwala na uzyskiwanie znakomitych rezultatów leczenia wielu chorób skóry.

Leczenie cellulitu i rozstępów skóry
– FAŁSZYWE MITY

Od lat mówiono nam, że bieganie i ćwiczenia na siłowni to najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie, czyli redukcję nadmiernej masy ciała, pozbycie się cellulitu. Okazało się, że to nieprawda. Także różne cudowne kremy i maści nie sprawdziły się w leczeniu cellulitu i rozstępów skóry.

Zabiegi kosmetologiczne okazały się porażką, i dopiero pojawienie się laserów w gabinetach medycyny estetycznej poprawiło nieco sytuację. Efekty tych wszystkich działań były jednak ograniczone. Piszemy o tym w dalszej części.

Teraz przeczytasz szokujące słowa: „Siłownia to najgorsze miejsce, jeżeli chcesz się pozbyć cellulitu”

Okazało się, że to najszczersza prawda. Zdrowe odżywianie, bieganie, gry zespołowe, pływanie, rower to świetny sposób, aby NIE DOPUŚCIĆ do rozwoju cellulitu i rozstępów skóry.

Kiedy jednak masz już pomarańczową skórkę, albo pęknięcia podskórne, niewiele Ci to pomoże. Także wiek odgrywa ogromną rolę. Przed dwudziestką jest dużo łatwiej. Potem tylko wieloczynnikowe profesjonalne podejście pozwala leczyć przewlekły stan zapalny podskórnej tkanki łącznej.

Leczenie cellulitu i rozstępów skóry

Zanim podejmiesz decyzję czy leczyć cellulit i rozstępy skóry

Jeżeli nadal nie wierzysz, że leczenie cellulitu i rozstępów skóry wymaga innego podejścia, spójrz na fakty i dane statystyczne. Miliony ludzi katują się w siłowniach, uprawiają morderczy jogging i nie mogą ani schudnąć, ani pozbyć się cellulitu, ani nieproporcjonalnie grubych ud. Żadnej kobiecie, która przekroczyła 20 rok życia nie udało się w ten sposób pozbyć rozstępów skóry spowodowanych niedożywieniem podskórnej tkanki łącznej.

Odczaruj mit na temat aktywności fizycznej w leczeniu cellulitu i rozstępów skóry

Aktywność fizyczna jest dla Ciebie bardzo ważna z wielu powodów, także zdrowotnych. Jednak kiedy masz już znaczną, uporczywą nadwagę, jest ona wręcz szkodliwa i na pewno nie pomoże Ci pozbyć się cellulitu, ani złogów nieprawidłowej tkanki tłuszczowej! Wręcz przeciwnie wytwarza się nadmiar wolnych rodników związanych z intensywną aktywnością fizyczną (stres oksydacyjny).

Jednocześnie w wyniku przewlekłego stanu zapalnego zaburzone są procesy odpowiedzialne ich neutralizowanie. W konsekwencji organizm szybciej się zestarzeje. Może będziesz bardziej umięśniona, ale Twoja twarz zrobi się bardziej szara i pojawią się, albo pogłębią się zmarszczki.

Skuteczne leczenie cellulitu

Nie pozwól sobie wmówić, że cellulit i rozstępy skóry to normalność

Trenerzy fitness, kosmetolodzy, dietetycy, lekarze nie radzą sobie z leczeniem cellulitu. Teraz zaczynają nam wmawiać, że cellulit to norma, że skoro 80% kobiet ma problem z cellulitem, to trzeba go zaakceptować. Nie wierz w to. Jeżeli nie chcesz, nie musisz godzić się z cellulitem na całe życie.

Nie akceptuj cellulitu, bo to prosta droga do poważnych problemów zdrowotnych.

W Centrum Medycznym VIMED od lat skutecznie leczymy cellulit i rozstępy skóry. Leczymy także tak zwane grube uda (obrzęk lipidowy), czy otyłość brzuszną – gruby brzuch (zespół metaboliczny). WIEMY JAK TO SIĘ ROBI.

Leczenie cellulitu. Czas spojrzeć prawdzie w oczy

Zbudowano ogromny przemysł oparty na tych FAŁSZYWYCH MITACH. Siłownie, trenerzy personalni, producenci leków i różnych cudownych kremów, gabinety kosmetyczne prześcigają się w reklamach swoich produktów i usług.

To niesamowite, jak wiele ludzi wierzy w te reklamy, pomimo że nie mają żadnych naukowych dowodów na skuteczność tych środków. Wręcz przeciwnie doświadczenie milionów kobiet na całym świecie dowodzi czegoś wręcz odwrotnego – TO NIE DZIAŁA.

Udokumentowana wiedza i doświadczenie leczeniu cellulitu i rozstępów skóry

Teraz nie tylko nasze doświadczenie, ale także doskonale udokumentowane badania naukowe potwierdziły, że kiedy już masz nadwagę, rozstępy skóry lub skórkę pomarańczową (cellulit), nie pozbędziesz się tych problemów uprawiając sport, czy ćwicząc na siłowni. To efekty stanu zapalnego i muszą być leczone, najlepiej odpowiednio spersonalizowana dietą oraz odpowiednio dobranymi zabiegami.

Cellulit i rozstępy oraz nadwagę trzeba leczyć. Poznaj dowody naukowe.

Oczywiście tym bardziej nie pozbędziesz się trwale cellulitu, czy zbędnych kilogramów, jeżeli cierpisz już z powodu otyłości. To nie jest po prostu możliwe. W najlepszym wypadku czeka Cię huśtawka, która nazywa się efektem JO-JO. CO ROBIĆ?

 • by trwale pozbyć się cellulitu i rozstępów skóry?
 • kiedy masz nieproporcjonalnie grube uda?

Postaw na wieloczynnikowe, profesjonalne leczenie cellulitu, które zaczyna się od personalizacji odżywiania i wspomagania procesów metabolicznych. Poznaj Terapię Metaboliczną. Nr 1 w leczeniu cellulitu i rozstępów skóry.

Skuteczne leczenie cellulitu, przed i po.
Skuteczne leczenie cellulitu, przed i po.
Skuteczne leczenie cellulitu, przed i po.
Leczenie cellulitu - skuteczna terapia.
Leczenie cellulitu - skuteczna terapia.
Leczenie cellulitu - skuteczna terapia.

JESTEŚ GOTOWA NA ZMIANY?
Postaw na profesjonalne, bezpieczne i skuteczne leczenie cellulitu i rozstępów skóry pod okiem specjalistów!


Nie ma znaczenia czy masz nadwagę, czy jesteś szczupła i wysportowana – cellulit może dotknąć każdą kobietę. To samo z rozstępami skóry. Z przerażeniem stwierdzasz, że brzuch, uda, pośladki, a nawet łydki zaatakowała “pomarańczowa skórka” lub pojawiają się nieprzyjemne podskórne pęknięcia.

Próbujesz z tym walczyć, a mimo to z roku na rok jest coraz gorzej? Najpierw cellulit był tylko z tyłu na udach, a teraz, kupując spodenki na lato, w przymierzali zauważasz, że jest też z przodu! Czytasz o cudownych kremach, bańkach, masażach, drenażach, pilingach, ćwiczeniach, zabiegach, endermologiach, dietach, suplementach, owijasz się foliami – pełna nadziei na cud – a cudu jak nie było, tak nie ma.

Cellulit i rozstępy skóry należą do największych defektów, naszego ciała. Czy można z nimi wygrać, skoro nic nie pomaga? Tak, można! Teraz kiedy już wiadomo, jaka jest patofizjologia cellulitu i rozstępów skóry, wiemy, że są to choroby zapalne tkanki łącznej, możemy je leczyć. Leczenie cellulitu i rozstępów wymaga jednak połączenia szeregu działań, które pozwalają na uzyskanie efektu synergii. Zadzwoń już dziś i skorzystaj z naszego specjalnego, kompleksowego programu antycellulitowego – STOP CELLULIT.

Wieloczynnikowa terapia w Centrum Medycznym VIMED to według naszej wiedzy jedyna tak skuteczna i bezpieczna metoda leczenia cellulitu i rozstępów skóry, dla kobiet po 25 roku życia!

Cellulit to problem medyczny, a nie tylko estetyczny! Działaj szybko, bo kiedy cellulit jest już zbyt zaawansowany, na pomoc może być za późno. Powodzenie terapii zależy od stopnia nasilenia choroby – umów się na Konsultację Wstępną, aby upewnić się, czy możemy Ci pomóc.

Dysponujemy skuteczną i sprawdzoną metodą leczenia przewlekłych chorób tkanki podskórnej, w tym właśnie cellulitu i rozstępów skóry. Dzięki temu kompleksowemu, multidyscyplinarnemu podejściu, osiągamy niezwykłą skuteczność. Zaufaj naszemu doświadczeniu! Personalizacja odżywiania oraz synergistyczne działanie zabiegów to klucz do sukcesu.


Cellulit to nie wyrok i możesz go zlikwidować dopóki nie jest za późno! Leczenie cellulitu jest możliwe!


Nasi specjaliści mogą Ci pomóc!

Twój Problem: Cellulit, czyli na powierzchni skóry ud, bioder, kolan, pośladków, a nawet rąk widzisz guzki i zgrubienia, a Twoja skóra jest wiotka i straciła jędrność.

Możemy Ci pomóc!


Nie lekceważ cellulitu, bo jest to problemem nie tylko estetyczny. Może przyczynić się do powstania poważnych dolegliwości zdrowotnych. Nieleczony osiąga trzecie stadium rozwoju, który jest niezwykle bolesny i skutkuje szeregiem powikłań.

Cellulit łatwo zdiagnozować za pomocą podstawowego „testu uszczypnięcia” – jeśli skóra staje się nierówna i pofałdowana, jest to pierwszy etap cellulitu: przestrzenie międzykomórkowe gromadzą płyny, skóra jest nieco obrzęknięta i napięta. Na tym etapie najczęściej cellulit można całkowicie WYLECZYĆ.

Z drugim stadium cellulitu mamy do czynienia wówczas, gdy cellulit można zaobserwować bez wykonywania „testu uszczypnięcia”. To ostatni moment, kiedy można całkowicie lub częściowo odwrócić zmiany spowodowane przez cellulit.

W trzecim stadium z kolei nierówności są już bardzo widoczne w każdym świetle; bez względu na to, czy obserwowana osoba stoi, siedzi czy leży. Chorobie towarzyszy często ból pojawiający się w różnych porach dnia i nocy. Cellulit przestaje już być postrzegany przez kobiety jako defekt estetyczny, lecz staje się dotkliwą chorobą tkanki łącznej.

Niestety, na tym etapie spustoszenia wywołane przez chorobę są już NIEODWRACALNE.

Skuteczne leczenie cellulitu.

„Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że kremy przeciwcellulitowe działają.”

— dr Lisa M. Donofrio, adiunkt dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Yale

Co to jest cellulit?


Rodzaje cellulitu

Cellulit wodny?

Z Internetu możemy się dowiedzieć, że jednym z najczęściej występujących rodzajów cellulitu jest „cellulit wodny – twardy”. Możemy przeczytać, że „Główną przyczyną powstania cellulitu wodnego jest zatrzymywanie się wody oraz toksyn w organizmie”. Niestety ta definicja nie wyjaśnia, skąd ta „woda” się bierze.

Cellulit tłuszczowy?

Kosmetolodzy mówią o nim „cellulit tłuszczowy – miękki”. I znowu genialna definicja „Powstanie tego rodzaju cellulitu może być spowodowane wiotkością tkanki mięśniowej, jej słabym napięciem oraz nadmiarem komórek tłuszczowych.” Ale co jest przyczyną, tego się od kosmetologów nie dowiesz.

Cellulit cyrkulacyjny ?

Od kosmetologów dowiesz się, że istnieje jeszcze trzeci „rodzaj” cellulitu, cellulit cyrkulacyjny. Piszą oni, że „cellulit cyrkulacyjny jest najcięższą, oporną formą do redukcji. Wynika to z tego, iż stanowi połączenie cellulitu wodnego i tłuszczowego. Powstaje w wyniku zatrzymania się wody i toksyn w organizmie oraz szybkiego przyrostu tkanki tłuszczowej (lipidów).

Główną przyczyną jego powstania jest nagły przyrost masy ciała, który wpływa na gospodarkę wodną organizmu i jego mikrokrążenie. Tworzy twarde, zbite grudki, które przy dotknięciu są bardzo bolesne.”

Także w tym przypadku nie dowiesz się dlaczego doszło do „zatrzymania się wody”, „szybkiego przyrostu tkanki tłuszczowej”, czy „nagłego przyrostu masy ciała”.

Cellulit i rozstępy skóry to choroba tkanki łącznej!

Tymczasem te wszystkie „rodzaje” cellulitu to ten sam problem, czyli stan zapalny tkanki łącznej, występujący w różnych fazach, manifestujący się różnymi objawami. Te objawy są uzależnione od wieku, cech genetycznych oraz cech fenotypowych, takich jak sposób odżywiania, przebyte choroby, sposoby leczenia, aktywność fizyczna.

Medyczna definicja cellulitu!

Cellulit jest to nieprawidłowo rozrośnięta tkanka łączna, w której w wyniku przewlekłego stanu zapalnego, kumulują się uboczne produkty przemiany materii. Kiedy mówi się o tak zwanym cellulicie wodnym, jest to najczęściej pierwsza faza cellulitu. W wyniku utrzymywania się stanu zapalnego oraz coraz większego ucisku nieprawidłowo nagromadzonych komórek dochodzi do zaburzeń w przepływie krwi i limfy. Stan zapalny nasila się w miarę upływu czasu. Dobrze jest to wiedzieć, bo jeżeli nie będzie prawidłowo leczony może się rozwinąć do drugiej fazy.

Jak postępuje rozwój cellulitu?

W wyniku utrzymującego się stanu zapalnego i zaburzenia metabolizmu tkanki łącznej dochodzi do zmian degeneracyjnych tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa składa się z pojedynczych komórek, które łączą się w grupy przypominające wyglądem kolumny.

Kiedy podczas dojrzewania proces gromadzenia tłuszczy nasila się, komórki tłuszczowe stają się coraz większe, jednak ze względu na zaburzenia krążenia krwi i limfy ich wielkość jest zróżnicowana. Skóra, zaczyna być nierówna, pojawiają się grudki i zagłębienia.

W początkowej fazie cellulit nie daje żadnych dotkliwych objawów. Możemy mówić nawet o fazie O. Nie widać jeszcze żadnych zmian. Dopiero po jakimś czasie ujawniają się grudkowate skupiska tkanki podskórnej, kiedy uchwycimy fałd skóry palcami. W momencie, kiedy schorzenie jest już widoczne gołym okiem, bez tworzenia fałdu skóry, proces chorobowy jest już dość zaawansowany.

Jeżeli masz wątpliwości, w jakiej fazie jest Twój cellulit, umów się na Konsultację Wstępną. Nasi specjaliści przekażą Ci rzetelną informację na temat stadium choroby oraz rokowań co do jej wyleczenia.

Cellulit nieleczony w fazie I i II, rozwija się do III stadium kiedy zmiany stają się już nieodwracalne.

To przewlekła choroba zapalna, a nie problemem kosmetycznym!


Cellulit nie jest stanem statycznym! Jeżeli nie jest leczony może ulec pogorszeniu. Najlepszym lekarstwem jest szybka interwencja! Możemy powstrzymać lub opóźniać dalsze postępowanie tych zmian, które mają znaczenie nie tylko estetyczne, ale także zdrowotne.

Jako jedyny podmiot leczniczy w Polsce dysponujemy tak unikalną aparaturą medyczną i doświadczeniem specjalistów niezbędnym do skutecznego leczenia cellulitu.

Leczenie cellulitu - skuteczna terapia.

Nie trać nadziei, nie akceptuj choroby!

Im szybciej podejmiesz leczenie cellulitu, tym więcej osiągniesz! Permanentny stan zapalny tkanki łącznej jest główną przyczyną pogłębiania się cellulitu.

Wszechstronna, nieinwazyjna i zaawansowana diagnostyka pozwoli ocenić stan zdrowia, zidentyfikuje zagrożenia i określi najodpowiedniejsze kierunki działań terapeutycznych.

Leczenie cellulitu

Wstęp do wieloczynnikowej terapii leczenia cellulitu

diagnostyka to pierwszy krok w leczeniu cellulitu i rozstępów

Spotkaj się ze specjalistą Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia. Dowiesz się, co możesz zrobić na obecnym etapie swojego życia i rozwoju choroby. Na podstawie wywiadu przeprowadzonego OnLine, bez wychodzenia z domu, uzyskasz wskazówki na temat zalecanych badań diagnostycznych i niezbędnych zabiegów.

Po tej konsultacji podejmiesz decyzję, czy i kiedy skorzystasz z wieloczynnikowej, kompleksowej terapii.

Leczenie cellulitu - genetyka.

Testy genetyczne

Jedno badanie na całe życie. Kompleksowa diagnostyka DNA!

Poddaj się analizie genetycznej, a odkryjesz zdrowie zapisane w genach. Informacja w Twoim DNA pozwoli poprawić jakoś Twojego zdrowia, a tym samym, jakość życia. Dziś medycyna personalizowana na podstawie badań genetycznych daje nam ogromne możliwości leczenia dolegliwości oraz zapobiegania rozwojowi wielu chorób.

To jest możliwe dzięki kompleksowym testom genetycznym! Badanie DNA jest bezbolesne i nie naraża na stres.


Czym grozi nieleczony cellulit?

 • rozwój żylaków,
 • ból,
 • zastój naczyniowy,
 • chroniczny stan zapalny,
 • upośledzenie eliminacji toksyn i zaburzenia przemiany materii,
 • niedrożność układu limfatycznego,
 • zatrzymanie wody i obrzęki,
 • uszkodzenia w układzie żył głębokich,
 • ograniczenie możliwości ruchowych.

Leczenie cellulitu i rozstępów skóry to zadanie dla multidyscyplinarnych zespołów specjalistów.

Przez długi czas cellulit był uważany przez dermatologów i kosmetologów za łagodny stan zapalny podskórnej tkanki łącznej. Pod wpływem potężnych kampanii reklamowych wierzono, że stosowane zewnętrznie kremy powinny być zadowalające. Doszło do tego, że cellulit uważa się już niemal za normę. „Musi się Pani z tym pogodzić, bo dotyka to 80% kobiet”

Leczenie cellulitu i rozstępów skóry jest konieczne

Obecnie już wiemy, że obniżające się napięcie skóry prowadzi do zastoju limfy w skórze i produkty uboczne komórkowej przemiany materii zaczynają gromadzić się w komórkach tłuszczowych. Następnie w tkankach dotkniętych cellulitem mogą pojawić się tętniaki i uszkodzenie naczyń włosowatych. Według najnowszych teorii zjawisko to można wytłumaczyć jako zaleganie w tkance tłuszczowej substancji toksycznych. Kobiety cierpiące na tę chorobę odczuwają ciągłe uczucie napięcia oraz ciężkości w nogach, wrażliwość na dotyk, a w zaawansowanym stadium choroby – chroniczny ból.

Cellulit a brak ochoty na seks

Cellulit obniża jakość życia i to nie tylko z powodów estetycznych – wstyd przed pokazaniem się na plaży, ale także z powodów medycznych: z czasem pojawiają się dotkliwe zmiany psychosomatyczne. W wyniku utrzymującego się stanu zapalnego zaburzone są wszystkie funkcje organizmu, łącznie z obniżonym libido.

Cellulit i rozstępy skóry po porodzie

Bardzo często tak się zdarza, że w trakcie ciąży, w miarę napięcia skóry, pojawiają się rozstępy skóry. Jest to spowodowane utratą elastyczności skóry, w wyniku utrzymującego się przewlekle łagodnego stanu zapalnego na tle pokarmowym. Problem ten ma swój początek na długo przed zajściem w ciążę. U kobiet z takim problemem po urodzeniu dziecka, albo jeszcze wcześniej pojawić się może także pomarańczowa skórka. Zobacz, JAK ZADBAĆ O CIAŁO PO PORODZIE.

Dlatego też tak zwane „środki na cellulit”: zabiegi, suplementy diety czy kremy są nieskuteczne, ponieważ nie rozwiązują prawdziwej przyczyny problemu. Nie leczą przewlekłego stanu zapalnego!

Klinika Medycyny Stylu Życia
Nie zwlekaj – zacznij profesjonalne leczenie cellulitu!


Doświadczenie pokazuje, że leczenie cellulitu jest bardzo trudne. Większość metod zawodzi. Musisz wiedzieć, że nie istnieje jeden zabieg na “pomarańczową skórkę”. Cellulit jest podstępny, bo związany jest z postępującym cały czas przewlekłym stanem zapalnym. Tylko synergia wielu działań – odpowiedniej diagnostyki, zabiegów rehabilitacji komórkowej i odpowiedniego odżywiania, skutecznie wyeliminuje przyczyny cellulitu. Na tym właśnie polega wieloczynnikowa terapia cellulitu w Centrum Medycznym VIMED.

Kompleksowe podejście w leczeniu choroby

Wieloczynnikowa terapia cellulitu i rozstępów skóry

Zespół specjalistów z Centrum Medycznego VIMED oparł się na najnowszych badaniach naukowych (science-based medicine, w skrócie: SBM) w tym tzw. Medycynie Funkcjonalnej i Medycynie Stylu Życia. Opracowaliśmy swoja autorską, wieloczynnikową terapię, która zamiast leczenia objawowego, skupia się na leczeniu przyczynowym. Nazwaliśmy ją Terapią Metaboliczną.

Kluczem do skutecznego leczenia cellulitu i rozstępów skóry jest znajomość mechanizmów rozwoju tej podstępnej choroby. Wiedzieliśmy, że choroba rozwija się na podłożu zapalnym, ale do niedawna nie było wiadomo, co jest źródłem przewlekłego stanu zapalnego, który podtrzymuje chorobę.

Dzisiaj wiemy już, że w zdecydowanej większości przypadków za rozwój stanu zapalnego tkanki łącznej i skóry (cellulit, rozstępy, atopowe zapalenie skóry) odpowiada niepożądana, ukryta reakcja pokarmowa.

Personalizowana dieta eliminacyjna stała się podstawowym elementem terapii cellulitu i rozstępów skóry

Od czasu, kiedy zaczęliśmy wykorzystywać nowoczesne narzędzia diagnostyczne, mogliśmy trafnie rozpoznawać pokarmy odpowiedzialne za stan zapalny, który w miarę upływu czasu wywoływał u kobiet rozwój cellulitu. Także rozstępy skóry miały jak się okazało podobne podłoże. Stan zapalny powodował zaburzenia metaboliczne, czyli zaburzenia odżywiania podskórnej tkanki łącznej, a w konsekwencji stan zapalny. Wykluczenie z diety posiłków wywołujących stan zapalny i zastąpienie ich produktami, które odżywiają komórki jest podstawą naszej wieloczynnikowej terapii cellulitu.

Cellulit i rozstępy skóry a zmiana stylu życia zachodnich społeczeństw

W miarę przyjmowania się sposobu odżywiania opartego na produktach coraz bardziej przetworzonych, stan zapalny na tle pokarmowym rozwijał się w coraz młodszym wieku. Dlatego zarówno cellulit, jak i rozstępy skóry coraz częściej obserwujemy u całkiem jeszcze młodych dziewcząt.

Przełom w leczeniu cellulitu i rozstępów skóry dzięki badaniom naukowym

Wyposażenie w wiedzę oraz nowoczesne narzędzia diagnostyczne, takie jak test cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200, mogliśmy opracować metodę leczenia cellulitu i rozstępów skóry. Wdrożenie zabiegów wspomagających procesy detoksykacji i procesy metaboliczne pozwoliło nam wdrożyć kompleksowe, wieloczynnikowe programy terapeutyczne.

Dopiero kompleksowe, wieloczynnikowe oddziaływanie zapewniło nam sukcesy terapeutyczne. Terapia wieloczynnikowa pozwoliła na uzyskanie efektu synergii. Dzięki temu nasza Terapia Metaboliczna okazała się tak skuteczna u ponad 90% kobiet w różnym wieku.

Od lat walczysz bezskutecznie z cellulitem?
Zgłoś się do nas! Pomożemy! Leczenie cellulitu i rozstępów skóry to nasza specjalność.


Leczenie cellulitu.
 • skutecznie pozbędziesz się cellulitu
 • zredukujesz obwód ud, bioder, pośladków, brzucha
 • poprawisz gęstość, elastyczność i napięcie skóry,
 • odzyskasz zgrabną sylwetkę likwidując nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • zwiększy się ukrwienie tkanek i poprawi zakłócone mikrokrążenie,
 • poprawisz metabolizm komórkowy i usprawnisz odprowadzanie produktów przemiany materii,
 • zredukujesz obrzęki i stan zapalny w tkance podskórnej,
 • wzmocnisz tkankę łączną, wyraźnie wygładzisz i ujędrnisz skórę, zmniejszysz rozstępy,
 • zregenerujesz fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych,
 • poczujesz się komfortowo w swoim ciele,
 • zwiększysz swoją atrakcyjność, poprawisz samopoczucie i odzyskasz pewność siebie!

Pozytywne efekty obserwujemy aż u 90% pacjentek

Dowiedz się co na temat leczenia cellulitu i rozstępów skóry mówią nasi pacjenci!


Nie czekaj dłużej!
Postaw na skuteczne leczenie cellulitu i rozstępów skóry.

Pokonaj cellulit i odzyskaj pewność siebie.
Zaoszczędź pieniądze, czas i energię – już dziś zdobądź idealną sylwetkę!

Dlaczego Personalizowana, Funkcjonalna Medycyna Stylu Życia jest skuteczna w leczeniu cellulitu i innych przewlekłych chorób skóry?


Przede wszystkim Medycyna Funkcjonalna stara się odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego pacjent zachorował?”. Tymczasem w medycynie konwencjonalnej lekarz zajmuje się pacjentem, w zależności od swojej specjalizacji. Lekarz dermatolog patrzy tylko na specyficzne dla jego specjalizacji objawy choroby i tylko te objawy leczy, tymi samymi zresztą sposobami u wszystkich pacjentów.

W medycynie funkcjonalnej lekarz patrzy na pacjenta – holistycznie. Szuka początków – przyczyn choroby – zaburzeń określonych funkcji organizmu na poziomie komórkowym i subkomórkowym – molekularnym (jądro komórki, mitochondria, geny). Lekarz zastanawia się nad tym, jakie zakłócenia funkcjonalne spowodowały cellulit, rozstępy skóry, czy nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej i szuka możliwości ich naprawy.

Holistyczne, spersonalizowane, wieloczynnikowe leczenie

Personalizowana, Funkcjonalna Medycyna Stylu Życia wykorzystuje wszystkie zasady medycyny holistycznej, a ponadto, dzięki nowoczesnym badaniom diagnostycznym, zapewnia maksymalną personalizację leczenia. Specjaliści medycyny funkcjonalnej „prześwietlają” życie pacjenta, analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe.

Te szczegółowe informacje ułatwiają zidentyfikowanie przyczyn choroby. Włączenie nieinwazyjnych zabiegów wspomagających naturalne procesy metaboliczne usprawnia zaburzone funkcje. Na tym właśnie polega efekt SYNERGII, który pozwala przywrócić optymalne zdrowie.