Przewlekłe choroby skóry - leczenie łuszczycy, AZS i egzemy, | VIMED

Leczenie łuszczycy, atopowego zapalenia skóry (AZS) i egzemy


Skuteczne leczenie łuszczycy, atopowego zapalenia skóry (AZS), egzemy i innych przewlekłych chorób skóry jest możliwe przy zastosowaniu nowej, wieloczynnikowej metodologii.

Innowacyjna, nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna metoda leczenia daje szansę tysiącom pacjentów.

Sukcesy   |   Opis   |   Objawy   |   Powikłania   |   Leczenie   |   Nowa metoda   |   Korzyści   |   Dlaczego my   |   Jak zacząć

Zobacz efekty naszej wieloczynnikowej terapii w leczeniu przewlekłych chorób skóry takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, egzema.

Pacjenci, u których zastosowaliśmy wieloczynnikową Terapię Metaboliczną zaobserwowali u siebie spektakularne efekty – wycofanie się zmian łuszczycowych, czy atopowych zmian skórnych. Często uzyskujemy nawet całkowitą remisję zmian chorobowych.

Mówimy wtedy o wyleczeniu, choć łuszczyca uważana jest za nieuleczalną. Z doświadczenia wiemy, że jeśli pacjenci przestrzegają naszych zaleceń po zakończeniu leczenia, objawy łuszczycy nie powracają.

Pacjenci odzyskali pewność siebie i radość życia. Otworzyły się przed nimi nowe perspektywy.

Przewlekłe choroby skóry związane są z przewlekłym, ogólnoustrojowym stanem zapalnym

Przewlekłe choroby skóry – kluczem do pozbycia się uciążliwych zmian skórnych jest wyeliminowanie przewlekłych stanów zapalnych, wywołanych przez alergie i nietolerancje pokarmowe. To właśnie uczulające pokarmy, inne u każdej osoby, upośledzają pracę układu odpornościowego i inicjują stan zapalny.

Dlatego wspomagając pracę wątroby i procesy oczyszczania organizmu, dostarczając tlen do tkanek, specjaliści medycyny funkcjonalnej poprawiają wchłanianie substancji odżywczych i metabolizm komórkowy.

Dzięki zabiegom w komorze hiperbarycznej w podwyższonym ciśnieniu następuje przyspieszona regeneracja naskórka, obniżenie poziomu prozapalnych cytokin oraz poprawa odżywienia wszystkich komórek ciała.

Terapia Metaboliczna oraz Terapia Fenotypowa, to wieloczynnikowe terapie opierające się na personalizowanej medycynie funkcjonalnej, które nie wywołują żadnych efektów niepożądanych.

Przewlekłe choroby skóry

Okazuje się, że personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia jest o wiele tańsza niż konwencjonalna opieka medyczna, jeżeli porównamy koszty w perspektywie kilku lat.

Objawy przewlekłych chorób skóry

Przewlekłe choroby skóry o podłożu zapalnym – OBJAWY 

Objawy atopowego zapalenia skóry

Atopowe Zapalenie Skóry to przewlekła choroba zapalna skóry o podłożu immunologicznym i alergicznym. Zlokalizowany na kończynach, tułowiu, skórze głowy lub twarzy wyprysk atopowy w postaci grudek, zaczerwienień, pęcherzyków, strupków i sączących się ranek. W związku z tym skóra Pacjenta staje się przesuszona i pogrubiała, świąd staje się coraz bardziej dokuczliwy.

Objawy łuszczycy

Łuszczyca to przewlekła choroba zapalna skóry o podłożu immunologicznym i genetycznym. Zlokalizowane na tułowiu, kończynach i skórze głowy czerwonobrunatne i wyraźnie odgraniczone wykwity grudkowe, o drobnopłatowym złuszczaniu powierzchni.

Wczesne zmiany łuszczycowe są rozsiane, drobne i dochodzą do 1-2 cm. Zmiany w pełni rozwinięte dochodzą do kilku centymetrów i pokryte są mocno przylegającymi srebrzystymi łuskami (tzw. blaszkami łuszczycowymi).

Przewlekłe choroby skóry – POWIKŁANIA

Powikłania atopowego zapalenia skóry AZS

W poważniejszych przypadkach, gdy wyprysk atopowy i zmiany zapalne zlokalizowane są na powiekach, choroba może upośledzać widzenie u Pacjenta.

Powikłaniem wyprysku atopowego są zakażenia gronkowcem złocistym (ropne sączące się krostki) oraz zakażenia wirusem Herpes simplex (drobne grudki i pęcherzyki, podbiegnięte krwią), które – jako potencjalnie zagrażające życiu – wymagają natychmiastowego leczenia lekami przeciwwirusowymi.

Powikłania łuszczycy

Łuszczyca może przybrać postać uogólnioną (erytrodermia), obejmującą cała powierzchnię ciała. Uogólnionej postaci łuszczycy towarzyszy często trudna do opanowania gorączka oraz zwiększenie liczby leukocytów we krwi.

Niewątpliwie szczególnie niebezpieczną formą łuszczycy jest łuszczyca stawowa czyli Łuszczycowe Zapalenie Stawów (ŁZS) z bólem, obrzękiem, zesztywnieniem i deformacją stawów, które może prowadzić nawet do trwałego inwalidztwa.

Powikłania przewlekłych chorób skóry

 Przewlekłe choroby skóry – STANDARDOWE LECZENIE

Konwencjonalne leczenie AZS

Miejscowe: emolienty, glikokortykosteroidy w postaci maści i kremów, antybiotyki, leki grzybobójcze.
Ogólne: antybiotyki, leki przeciwwirusowe, leki antyhistaminowe, naświetlanie światłem ultrafioletowym, cyklosporyna.

Rutynowe leczenie łuszczycy

Miejscowe: dermokosmetyki, preparaty keratolityczne, dziegcie, glikokortykosteroidy miejscowe, analogi witaminy D3.
Ogólne: fototerapia i fotochemioterapia, cyklosporyna, metotreksat, retinoidy, leki biologiczne.

Przewlekłe choroby skóry – leczenie  łuszczycy, atopowego zapalenia skóry i egzemy

Powszechnie stosowane przez lekarzy dermatologów leczenie objawowe, w tym także biologiczne leczenie łuszczycy, ma na celu jedynie złagodzenie uciążliwych objawów i zmniejszenie dyskomfortu Pacjenta.

Takie podejście nie leczy przyczyn łuszczycy, atopowego zapalenia skóry czy egzemy.

Na pytanie: Skąd się to u mnie wzięło? Lekarz zazwyczaj odpowiada zgodnie z prawdą: NIE WIEM.

Farmakologiczne leczenie łuszczycy

Farmakologiczne leczenie łuszczycy i innych przewlekłych chorób skóry

Antybiotyki, sterydy, retinoidy, kwasy, emolienty, lecznicze kąpiele, okłady czy zasypki – standardowo zalecane środki na złagodzenie objawów. Te preparaty są dostosowywane do rodzaju choroby skóry oraz stadia jej rozwoju i okresowo zmieniane.

Dlatego przypomina to eksperymentowanie na żywym organizmie – “proszę teraz spróbować tego, może pomoże”.

Leczenie biologiczne łuszczycy

Leczenie biologiczne łuszczycy jest dopiero w fazie eksperymentów i wciąż poza zasięgiem wielu osób. Pomimo wysokiej ceny biologiczne leczenie łuszczycy także nie likwiduje przyczyny choroby. Zadaniem leczenia biologicznego łuszczycy jest jedynie łagodzenie objawów łuszczycy.

Niewątpliwie te metody, pomimo że są kosztowne, stosowane długotrwale i obarczone wieloma skutkami ubocznymi, nie są w stanie dotrzeć do przyczyny choroby. W związku z tym nie leczą, a nawet nie dają Pacjentowi cienia szansy na wyleczenie.

Nowe możliwości w leczeniu łuszczycy, atopowego zapalenia skóry i egzemy

Czy to znaczy, że terapie łuszczycy, atopowego zapalenia skóry i innych przewlekłych chorób skóry zawsze będą skazane na niepowodzenie? Pacjenci po chwilowej remisji będą już nieustannie zmagać się z nawrotami objawów, które przenosić się będą do coraz to nowych obszarów skóry, paznokci, stawów?

Już od kilku lat na to pytanie możemy odpowiedzieć: Zdecydowanie nie! Pod warunkiem, że odwrócimy tradycyjny schemat postępowania medycznego i zamiast leczenia objawowego przewlekłych chorób skóry, wdrożymy leczenie przyczynowe.

Personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia, w odróżnieniu od farmakologicznego, czy biologicznego leczenia łuszczycy, koncentruje się na leczeniu przyczyn choroby, a nie tylko na łagodzeniu objawów. Ponieważ u podłoża wszystkich tych chorób leży przewlekły stan zapalny.

Nowe możliwości w leczeniu łuszczycy

Każdy, kto cierpi na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry AZS lub egzemę, lub ma w rodzinie, kogoś, kto zmaga się z tą chorobą, wie jak trudna jest walka o zdrową skórę, bez ognisk zapalnych, rybiej łuski i uporczywego świądu. Dlatego nie warto zwlekać. Już dziś skontaktuj się z nami i dowiedz się jak możemy Ci pomóc.

Przyczynowe leczenie łuszczycy i atopowego zapalenia skóry (AZS) – terapia wieloczynnikowa

Przyczynowe leczenie łuszczycy i atopowego zapalenia skóry (AZS) zapewnia nam personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia. Przede wszystkim to zupełnie nowe wieloczynnikowe podejście, które powstało dzięki połączeniu zaawansowanych badań naukowych i najnowocześniejszych technologii medycyny konwencjonalnej z tysiącletnimi doświadczeniami medycyny naturalnej.

Wieloczynnikowa, holistyczna terapia, oparta na personalizacji wykorzystuje zjawisko synergii. Dzięki temu uzyskujemy efekty terapeutyczne niedostępne dla innych metod leczenia.

Łuszczyca, egzema i atopowe zapalenie skóry to ogólnoukładowe choroby zapalne

W przeciwieństwie do innych definicji, w tym ujęciu łuszczyca, czy atopowe zapalenie skóry nie są wyizolowanym zespołem objawów, które wystarczy jak najszybciej wyciszyć farmakologicznie. Należy dostrzec, że te przewlekłe choroby skóry są odzwierciedleniem zaburzonej homeostazy całego ustroju.

Podsumowując: skóra, nasz największy i najbardziej widoczny narząd, jest zarazem “wyświetlaczem” wskazującym na przewlekły stan zapalny, jaki podstępnie utrzymuje się w organizmie.

Skuteczne leczenie łuszczycy i atopowego zapalenia skóry

Przede wszystkim specjaliści medycyny funkcjonalnej “prześwietlają” życie pacjenta, analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe, w celu zidentyfikowania przyczyn choroby. Dopiero po przeprowadzeniu rozbudowanej diagnostyki i wywiadu planują przebieg spersonalizowanej terapii.

Niewątpliwie najważniejsze jest zidentyfikowanie i wyeliminowanie czynników odpowiadających za wywołanie i podtrzymywanie stanu zapalnego. Wieloczynnikowe leczenie polega na eliminacji pokarmowych i innych źródeł stanu zapalnego.

Poza tym trzeba zapewnić prawidłowy metabolizm wszystkich komórek organizmu, zaczynając od przywrócenia funkcji jelit i całego przewodu pokarmowego oraz zapewnienia odpowiedniej podaży tlenu do tkanek.

Skuteczne leczenie łuszczycy i atopowego zapalenia skóry
Terapia Metaboliczna

Terapia Metaboliczna w leczeniu łuszczycy, atopowego zapalenia skóry (AZS) i egzemy

Oparta na nowoczesnej diagnostyce immunologicznej Terapia Metaboliczna wykazuje zaskakująco wysoką skuteczność w leczeniu łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Jest to efekt synergii, czyli jednoczesnego stosowania zabiegów rehabilitacji komórkowej w połączeniu z optymalnie spersonalizowaną terapią żywieniową.

W przeciwieństwie do innych, ta innowacyjna metoda leczenia przewlekłych chorób skóry okazała się niezwykle skuteczna także w leczeniu atopowego zapalenia skóry u dzieci.

Przy okazji leczenia łuszczycy od wewnątrz, medycyna funkcjonalna pozwala na jednoczesne leczenie także innych chorób współistniejących, które zawsze rozwijają się pod wpływem przewlekłego stanu zapalnego. Jest to najczęściej uporczywa nadwaga, a nawet otyłość u dzieci.

Zalecenia żywieniowe opracowywane są na podstawie wyników testu cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200 (specjalistycznego testu na nietolerancje pokarmowe). Coraz więcej badań naukowych potwierdza rolę diety w leczeniu łuszczycy.

Czasami niezbędne jest rozszerzenie diagnostyki o dodatkowe badania genetyczne. Dzięki temu terapia jest jeszcze lepiej spersonalizowana, czyli dostosowana do unikalnego genotypu i fenotypu pacjenta. Taką terapię nazywamy Terapią Fenotypową.

Korzyści wieloczynnikowej Terapii Metabolicznej w leczeniu łuszczycy i innych chorób skóry:

 • cofnięcie zmian łuszczycowych, wyprysku atopowego, zmian trądzikowych, rumienia i teleangiektazji,
 • pozbycie się dokuczliwego swędzenia, pieczenia, kłucia skóry,
 • zmniejszenie podrażnienia i wygładzenie skóry,
 • ograniczenie obszaru i nasilenia zmian skórnych,
 • likwidacja stanu zapalnego i złagodzenie innych objawów towarzyszących,
 • naprawienie i regeneracja naskórka uszkodzonego naświetlaniami,
 • lepsza odporność i funkcjonowanie całego organizmu,
 • poprawa samopoczucia i więcej energii,
 • zdrowa skóra wpływa na wzrost poczucia własnej wartości i pewności siebie,
 • zmniejszenie wydatków na leki i kosmetyki,
 • brak powikłań związanych z przewlekłą farmakoterapią,
 • powrót do normalnego życia, bez codziennego rytuału smarowania skóry
Korzyści wieloczynnikowej Terapii Metabolicznej
VIMED Warszawa

Dlaczego VIMED to najlepszy wybór w leczeniu łuszczycy i innych przewlekłych chorób skóry o podłożu zapalnym?

Przede wszystkim klinika VIMED już od wielu lat, jako jedyny podmiot w Polsce skutecznie leczy choroby przewlekłe o podłożu zapalnym, stosując nieinwazyjną metodologię personalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia. Dlatego chroniczne choroby skóry i tkanki podskórnej, podobnie jak inne choroby zapalne, poddają się leczeniu przy zastosowaniu wieloczynnikowej Terapii Metabolicznej.

Godne uwagi jest to, że zaufało nam już tysiące pacjentów, którzy po przejściu Terapii Metabolicznej, zaobserwowali u siebie spektakularne efekty.

Dlaczego warto nam zaufać? Bo przemawia za nami:

 • Wiedza i wiele lat doświadczenia,
 • Unikalne zaplecze diagnostyczne i zabiegowe,
 • 40 000+ zadowolonych pacjentów i ich prawdziwe relacje Video,
 • Bezpieczeństwo – nasze terapie są nieinwazyjne, pozbawione skutków ubocznych,
 • Rachunek ekonomiczny – to się po prostu opłaca,

Jesteśmy jedyną kliniką w Europie, która posiada osobistą rekomendację światowej sławy biochemika, profesora Colina Campbella, autora największych na świecie badań dotyczących zdrowego odżywiania: “The China Study”!

Przewlekłe choroby skóry – leczenie

LECZENIE ŁUSZCZYCY i EGZEMY U DOROSŁYCH
ŁUSZCZYCA U DZIECI I MŁODZIEŻY
LECZENIE ATOPOWEGO ZAPALENIA SKÓRY
LECZENIE AZS U DZIECI I MŁODZIEŻY