Personalizowane odżywianie
- wstęp do terapii żywieniowej


Kod Metaboliczny 200 czyli FARTEST 200 (Food Adverese Reaction Test) to nowoczesne badanie niepożądanych reakcji na pokarm, badające cytotoksyczność składników pożywienia.

Skorzystaj sam/sama lub przekaż tę ofertę komuś, kto jest dla Ciebie ważny!

Dzwoń już dziś: +48 603 395 844

Personalizowane odżywianie

Personalizowana terapia żywieniowa, która wzmocni Twój organizm jest w zasięgu Twoich rąk!

Wiesz, że najważniejsze jest to, co jesz i co przyswaja Twój organizm.

Codziennie, podczas każdego posiłku podejmujesz ryzyko, że to, co wkładasz do ust zaszkodzi Ci.

Zamiast wzmocnić Twój organizm, wywoła niepożądane reakcje, które spowodują poważne dolegliwości i przyczynią się do rozwoju najpoważniejszych chorób przewlekłych.

Wiadomo, że jedzenie to nie tylko źródło smaku, przyjemności i energii.

To także źródło surowców niezbędnych do miliardów reakcji biochemicznych, które mają miejsce w Twoim organizmie w każdej sekundzie w dzień i w nocy:

  • aminokwasów niezbędnych do budowy białek, hormonów i enzymów,

  • kwasów tłuszczowych do budowy komórek i podtrzymywania procesów metabolicznych

  • cukrów, które dostarczają Ci energii, a także

  • minerałów i witamin jako składników komórek oraz kofaktorów procesów biochemicznych

Niepożądane reakcje na pokarm (Food Adverse Reactions) z jednej strony świadczą o zaburzeniu tych procesów, a z drugiej wpływają negatywnie na ich przebieg. Wywołują niedobory składników odżywczych, przewlekłe stany zapalne i zaburzają funkcję narządów.

Jeżeli zabraknie w Twojej krwi jednego z niezbędnych składników – surowców do budowy hormonów i enzymów, będziesz szybciej się starzeć i ciężej chorować.

Na zdrowiu nie warto oszczędzać, bo 100 razy lepiej zainwestować w profilaktykę niż w leczenie zepsutego organizmu.

Personalizacja odżywiania
Kontrolowanie stanu zdrowia

Nasze Ciało stale się zmienia pod wpływem naszego stylu życia, otoczenia i upływającego czasu.

Dlatego niezbędne jest regularne kontrolowanie stanu zdrowia. Od czasu do czasu wykonujemy badania kontrolne, by upewnić się, że wszystkie narządy pracują prawidłowo. Sprawdzamy, czy mieszczą się w widełkach normy określonych dla określonej grupy osób bez objawów chorobowych.

Takie badania są niezwykle ważne, bo mogą pokazać nam, że nasze narządy nie działają prawidłowo, ale nie powiedzą, dlaczego tak się dzieje ani jak długo taki stan ma miejsce.

Tymczasem najważniejsze co powinniśmy zrobić, to upewnić się, czy podstawowe procesy związane z zasilaniem organizmu w niezbędne surowce przebiegają w sposób niezakłócony.

Zadzwoń już dziś i umów termin badań: +48 603 395 844

Celem nowoczesnych badań diagnostycznych i wdrożonego na ich podstawie postępowania terapeutycznego jest nie dopuścić do sytuacji, w której uszkodzeniu ulegają narządy, kiedy we krwi, czy w moczu można wychwycić markery wskazujące na stan zapalny i destrukcję tkanek.

Wiesz już, że najważniejsze jest zbadanie, czy to, czym się odżywiasz pozwala Twoim narządom na regenerację, czy może wręcz przeciwnie, sprzyja ich uszkadzaniu?!

Mówimy tutaj o tarczycy, trzustce, wątrobie, układzie pokarmowym, skórze, mięśniach, naczyniach krwionośnych i limfatycznych, narządach układu odporności oraz o wszystkich komórkach organizmu, w tym niezwykle ważnych komórkach układu nerwowego.

Takie badania kontrolne nie są tanie, ale istnieje coraz więcej dowodów na to, że to właśnie prawidłowe, zoptymalizowane odżywianie stanowi najlepszą ochronę przed infekcją wirusową, bakteryjną rozwojem nowotworu, czy ciężkim przebiegiem choroby – np. Covid-19.

Wiele osób więcej pieniędzy wydaje na przegląd swojego samochodu niż własnego zdrowia.

Tymczasem odpowiednie odżywianie może uchronić nas przed rozwojem chorób sercowo-naczyniowych, nowotworowych i wielu innych chorób przewlekłych.

Odpowiednia podaż wszystkich składników to także klucz do urody, młodego wyglądu, doskonałego umysłu i długowieczności.

Korzyści hydrokolonoterapii

Badania naukowe potwierdziły ponad wszelką wątpliwość, że wszyscy pacjenci z ciężkim przebiegiem Covid-19 mieli za niski poziom witaminy D! Właśnie w tej grupie pacjentów rosło też znacząco ryzyko zachorowań spowodowanych wirusem SARS-Cov-2*

Spersonalizowane odżywianie

Najlepsza droga do doskonałego zdrowia to spersonalizowane odżywianie, wdrożone na podstawie wyników badania cytotoksyczności składników pokarmowych Kod Metaboliczny 200 (FART – Food Adverse Reactions Test).

Już dzisiaj zarezerwuj termin badania

Pakiet badań obejmuje:

  • Badanie KOD METABOLICZNY 200 czyli Food Adverse Reactions Test (FART) Food Chemical Scan 21 – badanie dodatków do żywności,
  • Rozszerzony pakiet badań morfologicznych i biochemicznych (w tym OB, CRP, Albumina, Białko całkowite, glikemia, cholesterol + frakcje, Trójglicerydy, TSH, ALAT, ASPAT – transaminazy, kreatynina, mocznik, ferrytyna, kwas moczowy, witamina 25 (OH) – D-Total, homocysteina) +
  • Medyczną analizę składu ciała i poziomu odżywienia komórkowego oraz
  • Szczegółowy, wielostronicowy wywiad lekarski – konwencjonalny i funkcjonalny oraz dietetyczny,

a także

Analizę wyników badań i konsultację ze specjalistą w zakresie personalizowanych terapii medycyny stylu życia

  • Wyniki badań dostarczą informacji niezbędnych do tego, by zoptymalizować funkcjonowanie Twojego organizmu adekwatnie do Twojego wieku i stanu zdrowia.
  • Podczas konsultacji ze specjalistą uzyskasz mnóstwo bezcennych informacji o unikalnych właściwościach Twojego jedynego na świecie organizmu oraz wskazówki co do dalszego postępowania.

Ten podstawowy pakiet diagnostyczno-konsultacyjny pozwala rozpocząć, być może najważniejszą zmianę w Twoim życiu!

Pamiętaj, że personalizowane odżywianie na podstawie badania FART i pozostałych badań diagnostycznych to dopiero początek.

Każdy, kto może sobie pozwolić na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych decyduje się także na badanie genetyczne, które dostarcza jeszcze więcej bezcennych informacji. Dzięki temu ludzie zamożni żyją zdrowiej i dłużej.

Czy jest coś cenniejszego niż Twoje zdrowie?