Lipodemia i skuteczne leczenie obrzęku lipidowego


Jak schudnąć z ud? Modelowanie sylwetki typu gruszka, niwelowanie problemu grubych ud.

Leczenie obrzęku lipidowego

Odchudzanie: 30 kg mniej w 4 miesiące? To możliwe! Poznajcie historię Diany

Jak schudnąć z ud? Masz sylwetkę typu gruszka? A może musisz nosić spodnie o jeden, dwa rozmiary większe niż bluzki?

Mimo restrykcyjnych diet nie możesz zmniejszyć obwodów ud? Masz kompleksy na punkcie swoich grubych, masywnych ud, nieproporcjonalnych w stosunku do reszty Twojej figury? Wiele razy próbowałaś się odchudzać, intensywnie ćwiczyłaś, a Twoje uda nie zmniejszały swoich obwodów?

Prawdopodobnie cierpisz na lipodemię, czyli obrzęk lipidowy i związany z nim przewlekły stan zapalny.

Skuteczne leczenie obrzęku lipidowego – sylwetka typu gruszka

Obrzęk lipidowy, czyli sylwetka typu “gruszka”

Obrzęk lipidowy (in. lipodemia, lipoedema, syndrom bolącego tłuszczu) to przewlekła choroba zapalna, charakteryzująca się obustronnym symetrycznym odkładaniem się tkanki tłuszczowej w rejonie bioder i ud. Schorzenie to dotyczy przede wszystkim kobiet (nawet tych szczupłych!).

W początkowej fazie, w wieku kilkunastu lat wydaje się, że jest to „zwykła” nadwaga, którą można „wyćwiczyć” za pomocą aktywności fizycznej (bieganie, ćwiczenia). Okazuje się jednak, że tkanka tłuszczowa na udach nie ulega spalaniu nawet pod wpływem restrykcyjnych diet ani morderczych ćwiczeń.

Jak schudnąć z ud – cierpieć, czy leczyć?

Dziewczyny z tym problemem cierpią podwójnie, bo z jednej strony mają nieproporcjonalnie zbudowane ciało, a z drugiej strony są postrzegane przez otoczenie jako osoby o słabej woli: „nie możesz po prostu czegoś z tym zrobić?”. Prawda jest taka, że to nie jest ich wina, a problem nieproporcjonalnie grubych ud to przewlekła, trudna w leczeniu choroba metaboliczna. Od kilkunastu lat udaje nam się skutecznie ją leczyć dzięki wieloczynnikowej Terapii Metabolicznej.

Kiedy zaczyna się problem grubych ud?

Pierwsze objawy obrzęku lipidowego można zaobserwować już w okresie dojrzewania, często też obrzęk lipidowy rozwija się lub pogłębia w czasie ciąży, po operacjach ginekologicznych i w okresie menopauzy, a także podczas gwałtownego przybierania na wadze.

Przyczynami powstawania lipodemii są predyspozycje genetyczne (dziedziczone w linii żeńskiej), nierównowaga hormonalna, a także związane ze stanem zapalnym zaburzenia metabolizowania wysięku z naczyń krwionośnych. Komórki, które normalnie wróciłyby do obiegu, są odkładane w podskórnej tkance tłuszczowej.

Lipodemia, czyli obrzęk lipidowy

Obrzęk lipidowy (lipodemia) pozostaje wciąż mało znaną chorobą. Często nierozpoznany nawet przez lekarzy, mylony jest z otyłością czy obrzękiem limfatycznym. Z tego względu Pacjentki często są źle diagnozowane i prawie nigdy nie otrzymują właściwych zaleceń, które byłyby w stanie skutecznie leczyć obrzęk lipidowy. Nieleczony obrzęk lipidowy skutkuje nieodwracalnymi deformacjami ciała i staje się źródłem poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli chcesz schudnąć z ud, pamiętaj!

Nigdy nie lecz obrzęku lipidowego na własną rękę, bo możesz tylko nasilić problem! Stosowanie restrykcyjnych  diet odchudzających i następujący po nich efekt jo-jo spowodują natychmiastowe namnożenie komórek tkanki tłuszczowej w rejonie ud i bioder. Intensywne ćwiczenia spowodują mikrouszkodzenia w układzie mięśniowo-szkieletowym. W efekcie, zamiast wyleczyć obrzęk lipidowy, spowodujesz jeszcze większe dysproporcje ciała i dalszy postęp choroby!

Jak schudnąć z ud?

Nie pozwól, by choroba odebrała Ci zdrowie i długie lata życia! Postaw na personalizowaną Terapię Metaboliczną, czyli wieloczynnikowe, specjalistyczne, bezpieczne i skuteczne leczenie nieproporcjonalnie grubych ud i obrzęku lipidowego.

Poznaj 6 czynników, które powodują, że dieta jest ważniejsza niż aktywność fizyczna, jeżeli musisz schudnąć

Od lat mówiono nam, że ćwiczenia i wysiłek fizyczny to najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie, czyli redukcję nadmiernej masy ciała. Najnowsze badania pokazały, że jeżeli chcesz szybko schudnąć, musisz wybrać inną strategię. Poczytaj co odkryli naukowcy >>

Jeśli nie wiesz już jak schudnąć z ud i obserwujesz u siebie kilka z wymienionych poniżej objawów, możesz cierpieć na wymagający kompleksowego leczenia obrzęk lipidowy:

Wczesne objawy

 • Nierównomierne tycie, głównie w obszarze nóg, głównie ud, bioder i pośladków; nieproporcjonalnie grube nogi przypominające czasem masywne “kolumny”,
 • Chudnięcie tylko górnej części ciała, nawet przy długotrwałym stosowaniu restrykcyjnej diety i ćwiczeń,
 • Różnica nawet kilku rozmiarów pomiędzy ubraniami noszonymi w górnej i dolnej partii ciała,

Późniejsze objawy

 • Uczucie “ciężkich nóg”, puchnięcie nóg po długim staniu lub siedzeniu („zespół ortostatyczny”)
 • Cellulit II i III stopnia, objaw “pomarańczowej skórki”
 • Zwiększona częstość występowania siniaków (nawet przy najlżejszym dotknięciu) w partiach ciała dotkniętych obrzękiem lipidowym
 • Silne bóle w nogach, bolesna wrażliwość przy dotyku, uczucie mrowienia
Początki obrzeku lipidowego

Stadia obrzęku lipidowego

Symptomy choroby w Stadium O:

Pojawia się w okresie dojrzewania, u dziewcząt w wieku kilkunastu lat. Ciało na udach zaczyna robić się jakby gąbczaste. W miarę upływu czasu rzeźba mięśni pod skórą staje się coraz mniej widoczna. Po ucisku palcem przez kilka chwil utrzymuje się lekkie wgłębienie. To pierwszy sygnał alarmowy najczęściej jednak lekceważony. Leczenie jest względnie proste i stosunkowo niedrogie.

Widoczne objawy w Stadium I:

Skóra jest wciąż miękka i regularna, ale guzkowate zmiany wyczuwa się przy badaniu palpacyjnym. Nie ma barwnych zmian skóry, a tkanki podskórne przypominają gąbkę lub gumę. W tym stadium choroba może powoli, niemal niedostrzegalnie postępować przez kilka, do kilkunastu lat. Na tym etapie leczenie wymaga już kilku do kilkunastu miesięcy stosowania odpowiedniej, spersonalizowanej diety i zabiegów.

Dotkliwe objawy w Stadium II:

Powierzchnia skóry staje się nierówna i twardnieje. Na środkowej części uda oraz środkowej i bocznej części kostek zaczynają się formować duże płaty tłuszczowe. Pojawia się obrzęk, w którym po uciśnięciu pozostaje dołek, obrzęk ten narasta w ciągu dnia. Może dochodzić do wtórnego obrzęku limfatycznego. Kobiety często zgłaszają nadwrażliwość w zewnętrznej i środkowej części ud. Stan zapalny postępuje nadal w różnym tempie, w zależności od cech osobniczych – genetycznych i fenotypowych, w tym od stylu życia.

Zaawansowana postać w Stadium III:

Deformacja kończyn dolnych następuje w wyniku nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej. Uda są już bardzo wyraźnie zdeformowane i bolesne. Guzy wyczuwalne w badaniu palpacyjnym są coraz większe i osiągają rozmiary od orzecha, nawet do pięści. Masa ciała i zaburzenia krążeniowe mocno utrudniają życie. Pojawiają się choroby współistniejące. U wielu kobiet w tym stadium występuje wtórny obrzęk limfatyczny.

Nie możesz schudnąć z ud?

Obrzęk lipidowy to podstępne schorzenie, które postępuje wraz z upływem czasu. Najpierw masz po prostu trochę za grube uda i myślisz, że to minie z wiekiem. Potem katujesz się dietami „0” kalorii i morderczym treningiem pod okiem znanego trenera personalnego. Potem się załamujesz, wpadasz w depresję i lądujesz u psychiatry, który leczy Cię prochami, od których tyjesz. Tak wygląda historia milionów kobiet na całym świecie. Tymczasem nieleczony obrzęk lipidowy (lipodemia) prowadzi do poważnych powikłań zdrowotnych i znacznego pogorszenia jakości życia.

Konsekwencjami zdrowotnymi nieleczonego obrzęku lipidowego są:

 • Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kości i stawów,
 • Żylaki, czyli zmniejszenie powrotu żylnego i zatrzymanie płynu w dolnych partiach ciała,
 • Uszkodzenia w układzie żył głębokich – pogorszenie zdolności transportowej naczyń limfatycznych oraz wzrost ucisku na naczynia limfatyczne,
 • Rozwój chorób sercowo-naczyniowych,
 • Znaczny wzrost masy ciała i związanych z tym chorób,
 • Wtórny obrzęk limfatyczny to najgroźniejsze powikłanie obrzęku lipidowego. Dochodzi do wtórnej, przewlekłej blokady limfy. Płaty tłuszczu i komórki tłuszczowe osadzają się w tkance łącznej, gdzie są otaczane przez bardzo małe naczynia limfatyczne i krwionośne. Wzrost ilości komórek tłuszczowych stopniowo prowadzi do zablokowania najdrobniejszych naczyń limfatycznych, zwiększając przesiąkanie chłonki przez skórę. Skóra staje się podatna na zakażenia i infekcje (bakteryjne i grzybicze). Mogą pojawiać się trudno gojące się rany.
 • Czasami powikłaniem przewlekłego obrzęku limfatycznego jest nowotwór złośliwy – mięsak limfatyczny.

Wiemy jak leczyć obrzęk lipidowy i jego powikłania

Centrum Medyczne VIMED już od wielu lat skutecznie leczy chroniczne schorzenie tkanki podskórnej, jakim jest obrzęk lipidowy (lipodemia).

Jeśli chcesz skutecznie schudnąć z ud, zaufaj naszemu doświadczeniu. Dzięki efektowi synergii działań diagnostycznych, dietetycznych i zabiegowych, likwidujemy prawdziwą przyczynę zaburzeń lipidowych. Możemy skutecznie leczyć nadmiernie grube uda i obrzęk lipidowy oraz szereg związanych z nim dolegliwości. Dowiedz się, na czym polega Terapia Metaboliczna w obrzęku lipidowego?

Nowoczesne zabiegi rehabilitacji komórkowej są nieodłącznym elementem terapii, jeżeli chcesz skutecznie schudnąć z ud

Centrum Medyczne VIMED. Innowacyjna Klinika Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia – największe doświadczenie w medycznym, nieinwazyjnym leczeniu uciążliwej nadwagi i otyłości.

Pierwsze pozytywne efekty w niektórych wypadkach można dostrzec już po 14 dniach od rozpoczęcia leczenia!

Schudniesz z ud i pozbędziesz się obrzęku lipidowego oraz związanych z nim problemów.

Terapia Metaboliczna w centrum Medycznym VIMED:

Pozwala uzyskiwać świetne rezultaty pod okiem doświadczonej kadry medycznej bez inwazyjnych i obarczonym wysokim ryzykiem komplikacji zabiegów, operacji, liposukcji.

 • Pomożemy Ci cofnąć zmiany degeneracyjne tkanki podskórnej i powstrzymać dalszy rozwój obrzęku lipidowego,
 • Odzyskasz zgrabną sylwetkę i ładne, jędrne ciało,
 • Poczujesz przypływ energii i może pojawią się nowe szanse i perspektywy
 • Odzyskasz dobre samopoczucie, pewność siebie i szansę na powrót do normalnego, pełnego radości życia,
 • Zmniejszysz obwody ud oraz bioder, poprawisz proporcje swojej sylwetki, pozbędziesz się problemu z kupnem odzieży,
 • Pozbędziesz się męczących dolegliwości towarzyszących obrzękowi lipidowemu, uczucie ciężkości, ocierające się uda,
 • Zlikwidujesz przewlekły stan zapalny i poprawią się Twoje wyniki badań,
 • Pozbędziesz się schorzeń towarzyszących, takich jak insulinooporność, choroby układu krążenia, zaburzenia gospodarki hormonalnej, choroby przewodu pokarmowego, choroby stawów itd.
 • Unikniesz poważnych powikłań zdrowotnych i znacznego pogorszenia jakości życia,

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność

Jesteśmy renomowaną placówką medyczną, dysponująca największym doświadczeniem w stosowaniu metodologii personalizowanej funkcjonalnej medycyny stylu życia. Zespół naszych doświadczonych i troskliwych specjalistów złożony z lekarzy, dietetyków i fizjoterapeutów, będzie Cię wspierał przez cały czas terapii!

Personalizowana, wieloczynnikowa Terapia Metaboliczna, to najnowsze, przełomowe rozwiązanie w leczeniu zaburzeń lipidowych, w tym także obrzęku lipidowego. Dziś dysponujemy już odpowiednią wiedzą, dzięki której już od lat skutecznie leczymy zaburzenia metaboliczne i wiele chorób przewlekłych o podłożu zapalnym. Najczęściej są to choroby dieto zależne.

Co jeszcze zyskasz, poddając się Terapii Metabolicznej?

 • odzyskasz swoje życie wraz z dobrym samopoczuciem,
 • wraz ze zmniejszeniem obwodów ud i bioder, zmniejszy się masa Twojego ciała,
 • poprawi się wrażliwość Twoich komórek na insulinę, przez co nastąpi unormowanie poziomu glukozy we krwi,
 • lepsze wchłanianie i przyswajanie składników odżywczych pozwoli na lepsze funkcjonowanie wszystkich narządów,
 • poprawią się wyniki badań krwi,
 • jeżeli przyjmujesz leki, będzie można rozważyć obniżenie dawek leków,
 • zmniejszysz ryzyko wystąpienia chorób krążenia, cukrzycy typu II, zawału, udaru, choroby nowotworowej,
 • wyregulujesz gospodarkę hormonalną,
 • odbudujesz mikroflorę swoich jelit – miliardy prawdziwych sprzymierzeńców,
 • oszczędzisz mnóstwo pieniędzy na kosztach leczenia obrzęku lipidowego i jego powikłań,

Centrum Medyczne VIMED jest numerem 1 w leczeniu przewlekłych problemów zdrowotnych przy zastosowaniu nieinwazyjnych metod medycyny funkcjonalnej.

Dysponujemy odpowiednią wiedzą i skutecznie leczymy zaburzenia metaboliczne, w tym insulinooporność, dyslipidemie, nadciśnienie tętnicze, otyłość androidalną (trzewną). Wiemy jakie czynniki leżą u podłoża tych chorób, rozumiemy mechanizmy zapalne, alergiczne, immunologiczne, komórkowe, które wpływają na ich przebieg.

Tysiące zadowolonych pacjentów potwierdzają naszą skuteczność.

Zaufało nam już tysiące pacjentów, którzy po przejściu Terapii leczenia obrzęku lipidowego, zaobserwowali u siebie spektakularne efekty – redukcję obwodów ciała, lepsze samopoczucie.

Stosując nasze kompleksowe, wieloczynnikowe i jednocześnie bardzo bezpieczne metody leczenia obrzęku lipidowego (lipodemii), uzyskaliśmy nie tylko poprawę kształtu sylwetki, ale także poprawę wyników badań laboratoryjnych krwi. Najważniejsze z nich to normalizacja poziomu glukozy, cholesterolu, homocysteiny oraz gospodarki hormonalnej.

Badania diagnostyczne potwierdzają korzystne efekty Terapii Metabolicznej

Medyczne badanie składu ciała potwierdza utratę opornej tkanki tłuszczowej trzewnej oraz poprawę gospodarki wodnej. W każdym przypadku obserwujemy także poprawę poziomu odżywienia komórkowego oraz uregulowanie ciśnienia krwi.

Nasze pacjentki odzyskały zgrabną sylwetkę, lepszą kondycję. Dzięki temu wróciła także pewność siebie i mogą wreszcie czerpać radość z życia. W wyniku Terapii Metabolicznej obniżyły swój wiek biologiczny i stały się także wyraźnie młodsze na twarzy.

Centrum Medyczne VIMED to od lat Numer 1 w skutecznym leczeniu nadwagi i otyłości oraz modelowaniu sylwetki

Zadowleni Pacjenci VIMED

Wiedza i doświadczenie – Wiemy Jak

Unikalny sprzęt – zaawansowana technologia

 • Dysponujemy unikalnym zespołem urządzeń zabiegowych, które wspomagają zaburzone procesy detoksykacji, krążenia żylnego i limfatycznego, przywracając paniom piękne ciało.
 • Nasz personel, dysponuje unikalnym doświadczeniem, dzięki zaufaniu, jakim obdarzyło nas już ponad 40 000 zadowolonych pacjentów.
 • Jako jedyna klinika w Europie otrzymaliśmy osobistą rekomendację światowej sławy biochemika, profesora Colina Campbella, autora największych na świecie badań dotyczących zdrowego odżywiania!

Jak schudnąć z ud? Zobacz efekty naszej terapii obrzęku lipidowego – zmniejszenie obwodów grubych ud

Grube uda to problem, który najczęściej przechodzi z matki na córkę, choć nie zawsze. Teraz można ten proces zatrzymać. Odkryliśmy mechanizmy powstawania obrzęku lipidowego i udało nam się wypracować metodologię leczenia nieproporcjonalnie grubych nóg.

Poza efektem wyszczuplenia nóg pacjentki zaobserwowały spektakularne efekty. Wyciszenie współistniejących chorób, poprawę wyników badań, normalizację poziomu glukozy, cholesterolu, homocysteiny. Przywrócenie prawidłowej gospodarki hormonalnej, redukcję opornej tkanki tłuszczowej trzewnej czy uregulowanie ciśnienia krwi.

Pacjentki niejako „przy okazji” odmłodniały o kilka lat, odzyskały zgrabną sylwetkę, lepszą kondycję, pewność siebie i radość z życia.

Pamiętaj!

Jeżeli chcesz skutecznie schudnąć z ud, musisz wziąć pod uwagę, że w leczeniu obrzęku lipidowego kluczowe znaczenie ma odpowiednio wczesne zdiagnozowanie choroby i rozpoczęcie leczenia. Nasze doświadczenia pokazują, że w fazie zerowej i fazie pierwszej rozwoju choroby, jesteśmy w stanie całkowicie cofnąć obrzęk lipidowy i przywrócić prawidłowe proporcje ciała.

W fazie drugiej (II stadium), powodzenie w leczeniu obrzęku lipidowego zależy od kilku czynników. Podstawowe znaczenia ma wiek pacjentki i jej kondycja ogólna. Stopień zaawansowania choroby, choroby współistniejące są bardzo ważne w ocenie rokowań, Nie zawsze możemy cofnąć zaistniałe już zmiany  degeneracyjne. Najczęściej jednak możemy powstrzymać rozwój choroby, aby nie dopuścić do przejścia w trzecie, całkowicie nieuleczalne stadium.

Kompleksowe, wieloczynnikowe leczenie w Klinice Medycyny Stylu Życia
profesjonalne podejście w leczeniu zaburzeń lipidowych, nadwagi i otyłości.

Centrum Medyczne VIMED jest placówką medyczną, która od wielu już lat opracowuje i doskonali wieloczynnikowe, multidyscyplinarne podejście do leczenia chorób przewlekłych. Nasz zespół, grupa specjalistów złożona z lekarzy, dietetyków, pielęgniarek i fizjoterapeutów, będzie cały czas do Twojej dyspozycji!

Jeżeli cierpisz z powodu nadmiernie grubych ud, pomożemy Ci, bez względu na to, czy to faza początkowa, czy zaawansowana obrzęku lipidowego. Albo wyleczymy Cię całkowicie, albo w najgorszym przypadku, powstrzymamy rozwój choroby i poprawimy jakość Twojego życia.

Opieka specjalistyczna i wsparcie

Proces leczenia obrzęku lipidowego trwa zazwyczaj kilkanaście miesięcy, a w bardziej zaawansowanym stadium choroby nawet kilka lat. Musisz uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że jest to metoda nieinwazyjna.

Twoje ciało potrzebuje czasu na przebudowę tkanek i narządów. Korzyścią jest to, że jest to metoda całkowicie bezpieczna, w której nie występuje ryzyko powikłań, czy działań niepożądanych. Ponadto nie musisz tracić czasu i energii na siłowni. Nie musisz się tez głodzić. Twoje ciało odzyska prawidłowe kształty.

Przez cały czas leczenia obrzęku lipidowego będziesz pod ścisłą kontrolą doświadczonej kadry medycznej. Nie zwlekaj!  Liczy się każdy dzień Twojego życia. Zaczniesz się dobrze czuć w swoim ciele, zmniejszysz ryzyko ciężkich powikłań i zapewnisz sobie szczęśliwe, długie życie w zdrowiu.

Jak schudnąć z ud dzięki Medycynie Funkcjonalnej?

Czym różni się medycyna funkcjonalna od medycyny konwencjonalnej? Personalizowana medycyna funkcjonalna stara się odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego ta konkretna osoba ma tę chorobę?”. W medycynie konwencjonalnej lekarz skupia się wyłącznie na swojej specjalizacji: np. diabetologii, endokrynoligii, kardiologii. Lekarz „konwencjonalny” w pierwszej kolejności stara się ocenić, czy choroba, z jaką zmaga się pacjent, mieści się w obszarze jego specjalizacji.

Podejście lekarza medycyny konwencjonalnej

Lekarz „konwencjonalny”patrzy tylko na specyficzne dla jego specjalizacji objawy choroby i ocenia, czy może je leczyć dostępnymi środkami farmakologicznymi lub chirurgicznymi. Środki, jakimi dysponuje są takie same dla wszystkich pacjentów, bez względu na ich odmienność genetyczną i fenotypową.

Przy takim podejściu nie dziwi, że z czasem objawy powracają, bo praprzyczyna choroby nie została usunięta. Medycyna konwencjonalna nie dysponuje lekami, które mogłyby zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej.

Podejście lekarza medycyny funkcjonalnej

W medycynie funkcjonalnej lekarz patrzy pacjenta holistycznie, jako całość psychosomatyczną. Szuka początków, pierwotnych przyczyn choroby. Zawsze są to zaburzenia określonych funkcji organizmu. Specjaliści medycyny funkcjonalnej analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe.

Po zidentyfikowaniu przyczyn choroby proponują jak najmniej inwazyjne metody, które pomogą przywrócić zdrowie poprzez usprawnienie zaburzonych funkcji.

Dlaczego stosujemy lecenie przyczynowe w leczeniu problemu grubych ud, obrzęku lipidowego i innych zaburzeń lipidowych?

Likwidując przyczynę, w wypadku obrzęku lipidowego stan zapalny i zaburzenia krążenia w obrębie tkanki tłuszczowej, specjaliści medycyny funkcjonalnej leczą objawy choroby w sposób trwały. Nie ma ryzyka efektu Jo-Jo. Ponieważ nasze podejście likwiduje przewlekły stan zapalny, który jest przyczyną wielu chorób, personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia przynosi pozytywne rezultaty w tak wielu nieuleczalnych dotąd chorobach przewlekłych.