Personalizowane Terapie
lecznicze i profilaktyczne

FUNKCJONALNA MEDYCYNA STYLU ŻYCIA


Nasze kompleksowe, wieloczynnikowe terapie pozwalają skutecznie leczyć choroby przewlekłe. Zabezpieczą Cię przed zachorowaniem w przyszłości i pomogą rozwiązać wiele problemów zdrowotnych.

Zobacz jak przebiega terapia w CM VIMED

Terapia Fenotypowa Medycyna XXI wieku
Opracowana przez nas, chroniona prawem patentowym Terapia Fenotypowa, to najbardziej kompleksowe, spersonalizowane postępowanie dostosowane do indywidualnych i unikalnych cech genetycznych i fenotypowych pacjenta. Postępowanie dietetyczne i zabiegowe opracowywane jest specjalnie dla każdej pojedynczej osoby!
Terapia Metaboliczna
Zindywidualizowane, żywieniowe wspomaganie leczenia chorób przewlekłych. Szczegółowy program opracowywany jest indywidualnie w oparciu o badanie niepożądanych reakcji na pokarm (nietolerancji i opóźnionych alergii pokarmowych) oraz pakiet badań diagnostycznych.
Eliminuje pokarmowe czynniki zapalne.
Terapia Ketogeniczna Medical Keto Therapy
Stosowana pod ścisłą opieką lekarza i dietetyka klinicznego wykorzystywana jest w naszej przychodni w bardzo określonych sytuacjach: kiedy zgłasza się do nas pacjent z dużą nadwagą lub otyłością. Medical Keto Therapy (Terapia Ketogeniczna) stosujemy także wspomagająco w leczeniu szeregu chorób o podłożu zapalnym.
Terapia Trychologiczna
Leczenie łysienia androgenowego, łysienia plackowatego oraz nadmiernego wypadania włosów i chorób skóry głowy. Kompleksowe, zintegrowane terapie wieloczynnikowe są skutecznym remedium na wypadające włosy, łysienie, łojotokowe zapalenie skóry, łupież, łuszczycę skóry głowy i inne choroby skóry głowy.
Terapia przeciwwirusowa Immun Boost
Opracowana specjalnie do usprawniania procesów odżywiania komórkowego, likwidacji przewlekłych stanów zapalnych i wzmacnianiu sił obronnych organizmu. Prawidłowy metabolizm komórkowy jest warunkiem sprawnego działania komórek układu odpornościowego (immunologicznego).

Terapie Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia

Autorskie programy terapeutyczne, optymalnie dopasowywane do stanu zdrowia i potrzeb pacjentów, dobierane są przez naszych specjalistów podczas Konsultacji Wstępnej Pierwszy Krok.

Synergię działań zapewniają unikalne Zabiegi Rehabilitacji Komórkowej

Nasze doświadczenie pozwala dobierać zabiegi rehabilitacji komórkowej w taki sposób, by uzyskać najlepsze efekty terapeutyczne. Wszystkie zabiegi służą wspomaganiu komórkowych procesów metabolicznych.

Detoksykacja

Procesy detoksykacji decydują o wszystkich procesach metabolicznych, czyli o naszym zdrowiu lub chorobie. Detoksykacja organizmu realizowana jest na kilku poziomach organizmu. Poziom podstawowy, to procesy detoksykacji, realizowane w każdej pojedynczej komórce, która wyposażona jest w specjalne geny, odpowiedzialne za wydalanie substancji toksycznych.
Poza tym szereg narządów realizuje procesy detoksykacji, a wśród nich najważniejsze to wątroba, nerki, płuca, układ limfatyczny, układ krwionośny, układ pokarmowy i skóra.