Terapia ketogeniczna
czy dieta ketogeniczna?


Bezinwazyjne, szybkie i skuteczne odchudzanie
pod opieką specjalistów. Zapewnia spadek
masy ciała nawet o 7-10% w ciągu 7 do 10 dni
.

Terapia Ketogeniczna

Pomogliśmy bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy dziesiątkom tysięcy pacjentów.

Jeśli musisz bardzo szybko schudnąć, wybierz Terapię Ketogeniczną®

Terapia Ketogeniczna® to szybkie i całkowicie bezpieczne rozwiązanie problemu uciążliwej nadwagi, a także innych problemów zdrowotnych.

Terapia Ketogeniczna® to nie to samo, co tak ostatnio modna dieta ketogeniczna.

Terapia Ketogeniczna® to innowacyjna, naukowa metoda odchudzania. Jest to najbardziej nowoczesna i bezpieczna metoda leczenia nadwagi i otyłości.

Podobnie jak dieta ketogeniczna, Terapia Ketogeniczna® budzi kontrowersje.

Lekarze, dietetycy i trenerzy fitness na ogół niewiele wiedzą o Terapii Ketogenicznej®, która w przeciwieństwie do diety ketogenicznej nie wymaga spożywania ogromnych ilości tłuszczu.

Często mylona z dietą ketogeniczną, Terapia Ketogeniczna® znacząco się różni:

 • Dieta ketogeniczna opiera się na długotrwałym spożywaniu dużych ilości tłuszczy. W diecie ketogenicznej najczęściej stosowany jest olej kokosowy i inne tłuszcze zawierające zarówno nasycone, jak i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Tłuszczy nie podaje się w ogóle  w Terapii Ketogenicznej.
 • Dietę ketogeniczną poleca się do długotrwałego stosowania. Jest reklamowana jako nowy styl życia, w którym dieta składa się z dużych ilości tłuszczu i białka.  Terapia Ketogeniczna to kilkudniowy okres przestawiania organizmu na odżywianie ketonowe. Po tym okresie pacjent wraca do pełnowartościowej, zróżnicowanej diety.
 • W diecie ketogenicznej pacjentów traktuje się tak samo, nie uwzględniając ich odrębności genotypowej i fenotypowej. W zależności od „szkoły” wszyscy jedzą mniej więcej to samo. W Terapii Ketogenicznej każdy odżywia się inaczej. Dieta jest dostosowana do indywidualnego fenotypu każdego pacjenta.

Kiedy musisz szybko schudnąć, a nie masz już 20 lat, nie poradzisz sobie bez pomocy specjalistów. Zamiast się latami „odchudzać” i niszczyć swoje zdrowie, postaw na profesjonalne leczenie nadwagi.

Terapia Ketogeniczna® polecana jest szczególnie w leczeniu:

Terapia Ketogeniczna® to wieloczynnikowe postępowanie lecznicze, złożone jest z szeregu specjalistycznych, nieinwazyjnych procedur medycznych. Podobnie jak w diecie ketogenicznej, Terapia Ketogeniczna polega na wykorzystaniu zjawiska ketozy. Jednak stan ketozy uzyskuje się zupełnie innymi metodami i jest to stan krótkotrwały, w pełni kontrolowany.

Terapia Ketogeniczna® zapewnia szybki spadek masy ciała bez jakichkolwiek niepożądanych efektów ubocznych i bez ryzyka.

Dzięki Terapii Ketogenicznej® zlikwidujesz nadmiar tkanki tłuszczowej tam, gdzie najtrudniej ją usunąć.

 • na twarzy, na brzuchu i na ramionach, na biodrach i udach
 • spalisz tkankę tłuszczową w mięśniach, naczyniach krwionośnych i wokół narządów wewnętrznych

Terapia Ketogeniczna® opiera się na badaniach naukowych

Terapia Ketogeniczna, to naukowo opracowana metoda skutecznego odchudzania, wykorzystująca poznane już przez naukę zjawiska biochemiczne W trakcie Terapii Ketogenicznej przez kilka dni, bezpośrednio do żołądka podawana jest specjalna dieta, w celu wywołania krótkotrwałej ketozy.

Ketoza polega na wykorzystywaniu tkanki tłuszczowej do zaspokojenia zapotrzebowania organizmu na energię. Dieta ketogeniczna podawana jest przez sondę nosowo żołądkową.

Sonda nosowo żołądkowa to specjalna, cienka rurka przeznaczona do podawania pokarmu. Stosowana jest na przykład u niemowląt, które tuż po urodzeniu nie mogą samodzielnie przyjmować pokarmu od matki.

W Terapii Ketogenicznej okres karmienia dożołądkowego trwa tylko kilka dni. Sonda jest bardzo cienka i elastyczna i nie wywołuje żadnych negatywnych efektów ubocznych.

Bezpieczeństwo Terapii Ketogenicznej®

Terapia Ketogeniczna® w Centrum Medycznym VIMED jest całkowicie bezpieczną metodą skutecznego odchudzania, bez leków i bez uczucia głodu.

Najważniejsze jest to, że możliwe jest zrzucenie nawet 30 kilogramów nadmiernej masy ciała bez powikłań oraz innych problemów charakterystycznych dla diet redukcyjnych, balonów żołądkowych, czy operacji bariatrycznych.

W trakcie Terapii Ketogenicznej® cały czas dostarczasz do organizmu odpowiednią ilość niezbędnych minerałów, witamin i substancji odżywczych. Jednak w przeciwieństwie do diety ketogenicznej nie dostarczasz tłuszczu.

Czy w czasie Terapii Ketogenicznej® można normalnie funkcjonować?

W trakcie stosowania Terapii Ketogenicznej® możesz normalnie funkcjonować i chodzić do pracy, chociaż wiele osób woli w trakcie terapii pozostać w domu. Jeżeli jest to uzasadnione medycznie, pacjenci na czas terapii otrzymują zwolnienie lekarskie.

Kiedy odżywiasz się przez sondę nosowo żołądkową nic nie jesz, poza specjalną mieszanką, która podawana jest bezpośrednio do żołądka. W tym czasie możesz pić wodę, czy herbatę.

Co najważniejsze – nie czujesz w ogóle głodu.

Terapia ketogeniczna pozwala zrzucić kilka kilogramów nawet w ciągu kilku dni!


Odcudzanie kobiet

Terapia Ketogeniczna® dla pań

Chcesz wcisnąć się w wymarzony strój kąpielowy lub po prostu dobrze się czuć na plaży?

Twoja sukienka okazała się nagle za mała i nie masz się w co ubrać, a impreza jest już za dwa tygodnie?

Twoim celem jest ujędrnienie skóry? Likwidacja cellulitu, zbyt odstającego brzuszka lub zbyt grubych ud?

Może chcesz po prostu zmniejszyć masę ciała i obwody?

A może chcesz tylko szybko zrzucić oponkę na brzuchu, na którą nie pomagają żadne ćwiczenia? Teraz to możliwe!

Terapia Ketogeniczna® to także doskonałe rozwiązanie dla panów

Brzuszek piwny, za mała marynarka, lub spodnie?

A może zauważyłeś, że koszule się nie dopinają i rozważasz zakup nowych koszul?

Masz coraz większe problemy z pokonaniem schodów?

Pojawiły się męskie problemy z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji?

Odcudzanie mężczyzn

Zamiast zmieniać garderobę i faszerować się chemią, lepiej pozbyć się zbędnego tłuszczu. Korzyści są nie tylko finansowe.

 • Odzyskasz atrakcyjny wygląd i sprawność fizyczną.
 • Będzie widać Twoje mięśnie pod zdrową i jędrną skórą.
 • Poprawisz swoją sprawność seksualną i odzyskasz ochotę na seks.
 • Uchronisz się przed ryzykiem cywilizacyjnych chorób przewlekłych.
 • Zyskasz energię, zwiększysz kreatywność i wydajność w pracy.

Zaczynamy przygotowania do lata!

Terapia Ketogeniczna to nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna, autorska metoda opracowana przez naszych specjalistów.

Dzięki dziesiątkom tysięcy pacjentów, którym pomogli, posiadają oni ogromną wiedzę i unikalne, wieloletnie doświadczenie w leczeniu uporczywej, przewlekłej nadwagi i otyłości.

Terapia Ketogeniczna trwa około 4 tygodni i składa się z kilku etapów, ale najważniejsze jest 7 do 10 dni odżywiania przez sondę nosowo żołądkową, taką samą, jakiej używa się w odżywianiu niemowląt.

W czasie trwania Terapii Ketogenicznej®, w zależności od potrzeb, masz możliwość skorzystania z wielu zabiegów, które wspomagają procesy regeneracji organizmu i poprawiają Twoją cerę:

Modelowanie sylwetki
Ujędrnianie skóry
Leczenie cellulitu
Oczyszczanie cery

Możesz schudnąć w 7 dni

– wystarczy 7 dni odżywiania przez sondę nosowo żołądkową, by przełamać metabolizm i zrzucić kilka kilogramów. Zaczyna się proces systematycznego zmniejszania masy ciała oraz wyciszania przewlekłego stanu zapalnego.

Nasze doświadczenia pokazują, że w krótkim czasie możesz w sposób całkowicie bezpieczny pozbyć się od kilku, do nawet 30 kilogramów zbędnej tkanki tłuszczowej. Dzięki Terapii Ketogenicznej teraz naprawdę prawie każdy może schudnąć.

Czy są jakieś przeciwwskazania do terapii?

Oczywiście nie każdy kwalifikuje się do tej terapii, ale lista przeciwwskazań nie jest długa. Zapisz się jak najwcześniej na Konsultację Wstępną, by dowiedzieć się, czy w Twoim przypadku będzie można zastosować Terapię Ketogeniczną.

Odchudzanie kobiet

U każdej osoby proces odchudzania przebiega nieco inaczej, bo każdy jest inny. Wszystko zależy od tego ile ważysz, ile masz lat, jak długo zmagasz się z nadwagą, jak długo utrzymuje się u Ciebie stan zapalny.

Nie mniej ważne jest ile produktów pokarmowych działa na Ciebie uczulająco?

DZIAŁAJ! Jedno jest pewne: Im szybciej zaczniesz, tym szybciej zaczniesz żyć nowym życiem!


7 do 10 dni zupełnie bez gotowania i bez zakupów!

Teraz prawie każdy może schudnąć!


Terapia Ketogeniczna® – skuteczne odchudzanie bez leków, diet i morderczych ćwiczeń.

Wygląda na hardcore, ale taka nie jest!

Nasi lekarze dają Ci gwarancję bezpieczeństwa!

Tube Diet – skąd się wzięła Terapia Ketogeniczna?

Największe odkrycia są najczęściej dziełem przypadku. Dowiedz się więcej o Tube Diet.

Ta genialne metoda opracowana wiele lat temu we Włoszech, przez chirurga, profesora Capello,  stała się podstawą do nowoczesnej koncepcji leczenia zaburzeń metabolicznych w Centrum Medycznym VIMED w Warszawie.

Musisz szybko schudnąć, a nie działa na Ciebie żadna dieta ani nawet intensywne ćwiczenia?

Wypróbuj opracowaną przez nas Terapię Ketogeniczną! To rewolucyjna i całkowicie bezpieczna metoda odchudzania, oparta na doświadczeniach włoskich i amerykańskich specjalistów zajmujących się leczeniem nadwagi i otyłości.

We Włoszech używana jest nazwa Diet Tube, a w USA amerykańska odmiana tej metody nazywana jest Tube Diet.

Metodologia Tube Diet ma pewne przeciwwskazania i wymaga specjalistycznej opieki. Dlatego nie powinna być stosowana poza placówkami medycznymi.

Niestety, w USA była oferowana przez niektóre dietetyczki i trenerów fitness zamiast racjonalnego odżywiania. Z tego powodu w niektórych miejscach zyskała złą sławę!!!

W Centrum Medycznym VIMED rozwinęliśmy metodę Tube Diet, wzbogacając ją o szereg elementów zwiększających bezpieczeństwo pacjentów. Dlatego naszą odmianę Tube Diet nazwaliśmy Terapia Ketogeniczna®

Terapia Ketogeniczna® opracowana przez naszych specjalistów jest znacznie bardziej rozbudowana niż ta, stosowana we Włoszech i USA.

W naszej Terapii Ketogenicznej® odżywianie przez sondę to trwający tylko kilka dni fragment dłuższego, kilkutygodniowego procesu terapeutycznego. Terapia zawsze poprzedzona jest etapem diagnostyki i kwalifikacji do terapii.

Przed założeniem sondy pacjent jest odpowiednio przygotowywany dietetycznie. Także po wyjęciu sondy pacjent jest pod opieką specjalistów, którzy czuwają nad prawidłowym procesem odżywiania organizmu.

Terapia Ketogeniczna® wydaje Ci się hardcorowa?

Myślisz, że nie dasz rady wytrzymać kilka dni z rurką w nosie? Zanim powiesz “nie, to nie dla mnie” przyjdź do naszego specjalisty i porozmawiaj.

Terapia Ketogeniczna może okazać się właśnie dla Ciebie najlepszą opcją.

Jeżeli się nie zdecydujesz nic nie stracisz, a uzyskasz wiele ciekawych informacji.

Nie musisz się niczego obawiać – nic Ci nie zagraża.

Ryzyko powikłań wynosi 0%

Czy w czasie Terapii Ketogenicznej stosowana jest dieta ketogeniczna?

I tak i nie. Właściwa Terapia Ketogeniczna polega na podawaniu przez okres 7 do 10 dni specjalnie przygotowanej diety – mieszanki odżywczej, zawierającej białka, witaminy i minerały. Ta mieszanka zawiera wszystko, co jest Ci potrzebne, by zdrowo i bezpiecznie spalać Twoją tkankę tłuszczową.

Organizm jest wprowadzony w stan ketozy, więc pod tym względem uzyskasz efekt podobny, jak w wypadku diety ketogenicznej. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do popularnej w klubach fitness diety ketogenicznej, którą stosuje się najczęściej przez wiele miesięcy, naszą dietę ketogeniczną stosujesz nie dłużej niż 7 do 10 dni. W tym okresie nie zjadasz ani grama tłuszczu.

W trakcie Terapii Ketogenicznej nie musisz robić żadnych zakupów, nie musisz zamawiać żadnych posiłków. Wszystko, co niezbędne dla Twojego organizmu w trakcie tej swoistej diety ketogenicznej otrzymasz od nas.

Mieszanka odżywcza, czyli specjalna dieta ketogeniczna jest podawana bezpośrednio do żołądka, specjalną, cienką i elastyczną rurką za, pomocą specjalnej pompy, którą nosisz w torebce.

Czy rzeczywiście w Terapii Ketogenicznej chudnie się tak szybko?

W trakcie Terapii Ketogenicznej® następuje szybkie spalanie zapasów tkanki tłuszczowej, czego efektem może być – UTRATA AŻ DO 7% MASY CIAŁA W CIĄGU 7 DNI!

W zależności od masy wyjściowej redukcja masy ciała może wynieść od kilku do kilkunastu kilogramów.

W trakcie Terapii Ketogenicznej® uzupełniamy Twój organizm odpowiednią dawką witamin i minerałów podawanych dożylnie, jeżeli okaże się to konieczne.

Dbamy także o prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego w okresie odżywiania pozbawionego błonnika.

Opieka specjalistyczna w trakcie Terapii Ketogenicznej

Terapia Ketogeniczna, przeprowadzona jest pod okiem specjalistów i gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Ponieważ Terapia Ketogeniczna nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych, nie wymaga hospitalizacji, nie ogranicza normalnego funkcjonowania.

Nasi specjaliści są w stałym kontakcie telefonicznym z pacjentami. Osoby, które ze względu na charakter pracy zawodowej nie mogą połączyć Terapii Ketogenicznej z pracą, otrzymują zwolnienie lekarskie na czas odżywiania dietą ketogeniczną przez sondę.

Terapia Ketogeniczna zastosowana w odpowiednim momencie jest doskonałą alternatywą dla inwazyjnych i ryzykownych, chirurgicznych metod leczenia otyłości, czy też dla baloników żołądkowych.

Terapia Ketogeniczna jest nieobciążająca, skuteczna i nie powoduje żadnego ryzyka powikłań.

Wybór zdaje się prosty. Czasami Terapia Ketogeniczna potrafi ratować życie.

Wyobraź sobie osobę o masie ciała 120 kg. W ciągu zaledwie 7 dni możemy pomóc jej schudnąć nawet do 8,5 kg! Żaden inny zabieg, czy dieta nie gwarantuje takiej skuteczności, w tak krótkim czasie.

Niektóre osoby nie kwalifikują się do Terapii Ketogenicznej. Nie martw się, jeżeli nasz lekarz stwierdzi, że Terapia Ketogeniczna nie jest dla Ciebie odpowiednia, zaproponuje Ci inną skuteczną terapią odchudzającą, na przykład Terapię Metaboliczną.

Terapia Ketogeniczna to bezinwazyjne, szybkie i skuteczne odchudzanie. Zapewnia spadek masy ciała nawet o 7-10% w ciągu 7 do 10 dni.


Jaki jest mechanizm działania Terapii Ketogenicznej?

W pierwszej kolejności spalane są złogi tłuszczowe w naczyniach krwionośnych, a następnie w narządach wewnętrznych. Tkanka tłuszczowa spalana jest w mięśniach, w tym także w mięśniu sercowym. Spaleniu ulega także tłuszcz trzewny – w okolicy żołądka, wątroby i jelit.

Następnie spalana jest tkanka tłuszczowa w takich miejscach jak uda, biodra, boczki, brzuch, które mają wpływ na wygląd sylwetki. Powoduje to zmniejszenie obwodów ciała szczególnie w okolicach brzucha, bioder i ud.

Jednocześnie do mózgu wysyłany jest sygnał zmniejszający uczucie głodu, więc zmniejsza się łaknienie i skłonność do podjadania.

Ketoza sprzyja poprawie parametrów reologicznych krwi, która ulega rozrzedzeniu, staje się mniej lepka i łatwiej dociera do tkanek za pośrednictwem naczyń włosowatych.

W wyniku usprawnienia działania układu hormonalnego i układów enzymatycznych, w trakcie Terapii Ketogenicznej nie odczuwasz głodu.

Terapia Ketogeniczna® w CM VIMED to:

 • nadzieja dla tysięcy osób od lat zmagających się z problemem uporczywej nadwagi,
 • szybka i bezpieczna utrata masy ciała bez ryzyka powikłań,
 • wyeliminowanie niebezpiecznych zabiegów chirurgicznych – bariatrycznych,
 • utrata nadmiernej tkanki tłuszczowej z miejsc, z których najtrudniej ją usunąć – z brzucha, bioder i ud, a także z tkanki trzewnej,
 • brak uczucia głodu w trakcie odchudzania i morderczych ćwiczeń,
 • kompleksowa i troskliwa opieka wykwalifikowanego personelu – lekarzy, pielęgniarek i dietetyków.

Terapia Ketogeniczna to nie to samo co popularna dieta ketogeniczna!

Dieta ketogeniczna nie jest bezpieczna w dłuższym okresie

Zwróć uwagę na rozróżnienie Terapia Ketogeniczna a dieta ketogeniczna to nie to samo. W Internecie krąży wiele mitów na temat diety ketogenicznej, która rzeczywiście pozwala szybko schudnąć.

Ostrzegamy Was przed tak popularną „dietą ketogeniczną”. W dłuższym okresie dieta ketogeniczna może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia, zwłaszcza pacjentów z przewlekłym stanem zapalnym na tle pokarmów stosowanych w diecie ketogenicznej.

Także dla zdrowych osób długotrwała, monotonna dieta oparta na wysokiej podaży kwasów tłuszczowych okazuje się szkodliwa dla zdrowia.

Nasi specjaliści nie polecają stosowania diety ketogenicznej, pomimo że napisano na jej temat wiele pozytywnych recenzji.

Tymczasem Terapia Ketogeniczna®, która w naszej klinice zawsze poprzedzona jest konsultacją lekarską – kwalifikacją do terapii, jest bezpieczną formą terapii i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka.

Terapia Ketogeniczna to:

 • odchudzanie pod opieką specjalistów
 • szybkie i skuteczne odchudzanie
 • bezpieczne odchudzanie i leczenie
 • odchudzanie bez morderczych ćwiczeń
 • chudniesz bez uczucia głodu
 • 7 dni bez zakupów i gotowania

Poznaj naszych pacjentów:


Terapia Ketogeniczna®, stosowana pod ścisłą opieką lekarza i dietetyka klinicznego, znalazła zastosowanie  w wielu różnych sytuacjach klinicznych.

dieta ketogeniczna

Leczenie otyłości – alternatywa dla chirurgii bariatrycznej

ketoza

Uporczywa nadwaga – przełamanie metabolizmu

Choroby
przewlekłe o podłożu zapalnym

Szybkie odchudzanie – przed ważnym wydarzeniem

Poznaj historię Diany – 30kg w 4 miesiące!


Diana to nasza pacjentka z Warszawy, która opowiada o swojej metamorfozie. Schudła 30 kg w 4 miesiące!

Uwaga! Uważaj na niebezpieczne dla zdrowia Diety Ketogeniczne!

Terapia Ketogeniczna w Centrum Medycznym VIMED wywołuje pożądany efekt ketozy, jednak jej mechanizm jest zupełnie inny niż w przypadku wysoko tłuszczowych diet ketogenicznych, czy wysoko białkowych diet paleo.

  • W Terapii Ketogenicznej przez 7 do 10 dni w ogóle nie podajemy tłuszczu!
  • Terapia Ketogeniczna trwa tylko kilka dni i stale monitorujemy poziom ketozy!
  • W trakcie Terapii Ketogenicznej cały czas jesteś pod opieką lekarza i dietetyka klinicznego!

Terapia Ketogeniczna® jest często wybawieniem

Terapia Ketogeniczna® wykorzystywana jest w naszej przychodni w bardzo określonych sytuacjach: kiedy zgłasza się do nas pacjent z dużą nadwagą lub otyłością. W leczeniu szeregu chorób o podłożu zapalnym stosujemy ją wspomagająco.

Kiedy pacjent musi szybko schudnąć przed operacją ortopedyczną, czy kardiologiczną, Terapia Ketogeniczna® okazuje się niezastąpiona w sytuacji walki z uporczywą nadwagą,

Terapia Ketogeniczna® wykorzystywana jest też w nagłych wypadkach, kiedy musisz bardzo szybko schudnąć, bo zostało tylko kilkanaście dni do ważnego wydarzenia, i nie możesz się „wcisnąć” w sukienkę, czy ulubiony garnitur.

Terapia Ketogeniczna® to przede wszystkim:

szybkie odchudzanie

naukowe odchudzanie

skuteczne odchudzanie

bezpieczne odchudzanie

Dzięki odkryciom genialnych lekarzy oraz dzięki rozwojowi medycyny, dostępne są nareszcie nowoczesne, skuteczne i bezpieczne metody leczenia uporczywej nadwagi, otyłości.

Także pacjenci cierpiący z powodu zaburzeń metabolicznych, odnoszą korzyści z Terapii Ketogenicznej – bezpiecznej metody nieinwazyjnego wspomagania leczenia wielu chorób przewlekłych o podłożu zapalnym.

Pamiętaj, aby nie mylić diety ketogenicznej z Terapią Ketogeniczną, która w naszej klinice zawsze poprzedzona jest konsultacją lekarską – kwalifikacją do terapii, nie niesie ze sobą żadnego ryzyka.

Jakie są podstawy naukowe Terapii Ketogenicznej®?


Wszystko zaczęło się ponad 40 lat temu we Włoszech. Zakład Żywienia Klinicznego Szpitala Policlinico Umbreto w Rzymie, już pierwszą wersję Terapii Ketogenicznej uznał za najbardziej skuteczną metodę walki z nadwagą i otyłością.

Magazyn TIME uznał Tube Diet za najpopularniejszą dietę 2012 roku.

Brak działań niepożądanych, pomimo przeprowadzenia setek tysięcy terapii na całym świecie, stanowi niewątpliwe potwierdzenie jej bezpieczeństwa.

Terapia Ketogeniczna w Polsce. Pierwsze badanie naukowe

W naszym Centrum Medycznym, pod kierunkiem dr n. med. Żanny Pastuszak przeprowadzone zostało badanie, które potwierdziło skuteczność terapii Ketogenicznej w leczeniu nadwagi i otyłości u pacjentów po 40 roku życia. ( Evaluation of effectiveness and safety of short term low fat ketogenic diet in the reduction of fat mass in patients over 40 years old).

Od 50 lat Terapia Ketogeniczna stanowi przedmiot badań naukowych na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Rezultaty, jakie udało się uzyskać w terapii wielu tysięcy pacjentów, oraz niewielka ilość przeciwwskazań do stosowania tej metody sprawiają, że zyskuje ona coraz większą popularność także w innych rejonach świata.

Cappello et al.: Ketogenic enteral nutrition as a treatment for obesity: short term and long term results from 19,000 patients. Nutrition & Metabolism 2012 9:96. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23110922

Niemal w 100% skuteczna metoda, wynaleziona przez włoskiego profesora medycyny, od lat popularna w USA, teraz dostępna już w Polsce!

„Terapia Ketogeniczna, powoduje bardzo szybką utratę masy ciała i daje pacjentowi komfort psychiczny, ponieważ widzi natychmiastowe rezultaty”

— Nutrition and Metabolism

Co wyróżnia Terapię Ketogeniczną®
na tle innych metod leczenia nadwagi?


 • SKUTECZNOŚĆ – wieloletnie badania naukowe potwierdzają, że Terapia Ketogeniczna to niezawodny sposób na utratę nawet 7–10% masy ciała już w ciągu 7–10 dni.
 • BEZPIECZEŃSTWO – sprawdzona technologia oraz opieka wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek i dietetyków to czynniki zapewniające pełne bezpieczeństwo.
 • NIEINWAZYJNOŚĆ – brak ingerencji chirurgicznej w porównaniu do ryzykownej i okaleczającej chirurgii bariatrycznej stosowanej powszechnie w leczeniu otyłości.
 • BEZBOLESNOŚĆ – Terapia Ketogeniczna nie powoduje bólu, nie wywołuje uczucia głodu, nie wymaga intensywnych ćwiczeń fizycznych, które mogłyby nadmiernie obciążyć stawy i serce.
 • WYGODA – nie wymaga hospitalizacji i odpoczynku w domu, nie ogranicza normalnego funkcjonowania; jest też znacznie mniej uciążliwa niż metoda balonu żołądkowego,
 • OPŁACALNOŚĆ – Koszty leczenia w Terapii Ketogenicznej są znacznie niższe niż koszty skutecznego leczenia nadwagi i otyłości innymi metodami,
 • TRWAŁOŚĆ –   W wyniku terapii pacjent zmienia trwale nawyki żywieniowe, unika powikłań i kosztów leczenia chorób współistniejących.

Lista przeciwwskazań do terapii jest bardzo krótka, co oznacza, że może ona być bezpiecznie stosowana niemal w każdym przypadku.

Kiedy szczególnie zalecana jest Terapia Ketogeniczna®


Terapia Ketogeniczna® w leczeniu dużej nadwagi i otyłości

Stanowi znakomitą alternatywę dla ryzykownej i okaleczającej operacji bariatrycznej. Co więcej, jest to metoda odchudzania znacznie mniej ryzykowna, mniej bolesna i mniej uciążliwa niż zastosowanie popularnego balonu żołądkowego.

Terapię Ketogeniczną® powinno się brać pod uwagę jako metodę z wyboru w pierwszej kolejności. Pod opieką lekarzy, dietetyków, pielęgniarek i fizjoterapeutów.

Po kilku seriach Terapii Ketogenicznej® pacjenci z bardzo dużą nadwagą mogą zrzucić nawet 60 kilogramów w ciągu roku do dwóch lat, bez niebezpiecznej operacji i związanych z nią negatywnych skutków ubocznych.

W leczeniu uciążliwej, opornej na leczenie nadwagi nie wynaleziono nic lepszego niż Terapia Ketogeniczna®

Terapia Ketogeniczna® zastosowana do walki z nadwagą u osób w dobrej kondycji ogólnej, u których wskutek określonego zdarzenia (np. ciąża, menopauza, leki, sytuacje stresowe) doszło do gwałtownego wzrostu masy ciała. Kiedy, pomimo racjonalnej diety i aktywnego stylu życia, nie możesz poradzić sobie z redukcją tkanki tłuszczowej.

To zdarza się coraz częściej, kiedy w wyniku zaburzeń metabolicznych, mimo intensywnych wysiłków, masz długotrwały problem z przywróceniem masy ciała.  Jeżeli należysz do tej grupy osób, Terapia Ketogeniczna przyniesie Ci natychmiastowe efekty.

Otyłość miejscowa, np. otyłość brzuszna, obrzęk lipidowy na biodrach i udach (tak zwane „grube uda”), to szczególne przypadki, kiedy Terapia Ketogeniczna® działa cuda. Pod opieką naszych doświadczonych specjalistów nasi pacjenci wdrożysz zdrowe nawyki żywieniowe.

Terapia Ketogeniczna® w leczeniu chorób przewlekłych o podłożu zapalnym

Terapia Ketogeniczna jest nieoceniona w leczeniu pacjentów, u których w wyniku długotrwałego utrzymywania się stanów zapalnych rozwinęły się choroby przewlekłe.

W leczeniu chorób z autoagresji, jak niektóre choroby tarczycy, choroby układu nerwowego, choroby przewodu pokarmowego, choroby skóry, choroby narządu ruchu i wiele innych, Terapia Ketogeniczna® okazała się niezwykle pomocna.

U pacjentów z tej grupy, zakwalifikowanych wcześniej do Terapii Fenotypowej® lub Terapii Metabolicznej. Terapia Ketogeniczna pozwala usprawnić procesy metaboliczne wspomagając odżywianie i oddychanie komórkowe oraz procesy detoksykacji.

Terapia Ketogeniczna® w szybkim odchudzaniu, przed ważnym wydarzeniem

Terapia Ketogeniczna® jest absolutnie niezastąpiona, kiedy musimy szybko schudnąć przed ważnym wydarzeniem. Na przykład, kiedy na kilka tygodni, czy kilka dni przed ślubem, weselem, zabawą sylwestrową, balem karnawałowym lub wręczeniem ważnej nagrody.

W ciągu dosłownie kilku dni możesz pozbyć się właśnie tych kilku zbędnych kilogramów.

W takich sytuacjach Terapia Ketogeniczna® jest jedynym mądrym wyjściem. Już po siedmiu dniach możemy z powodzeniem zmieścić się w ulubioną sukienkę, kreację, czy wybrany garnitur.

Co niezwykle istotne, nie musisz nawet specjalnie zmieniać swojego tryby życia. Podczas odżywiania przez sondę nosowo żołądkową, możesz pracować, spacerować, a nawet biegać.

Terapia Ketogeniczna® to naprawdę NOWA ERA w leczeniu nadwagi

Jak widzisz dzisiaj nie ma już wymówek – niemal każdy, kto chce, może pozbyć się zbędnych kilogramów, czy problemów z cerą i dobrze wyglądać. Terapia Ketogeniczna® może być zastosowana u osób dorosłych niemal w każdym wieku.

Przeciwwskazania są tak nieliczne, że niemal w każdej sytuacji można zastosować Terapię Ketogeniczną.

Przez cały czas terapii będziesz pod ścisłą opieką doświadczonej kadry medycznej.

Psychologiczne i zdrowotne aspekty Terapii Ketogenicznej w leczeniu otyłości


 • Terapia Ketogeniczna jest jedyną rozsądną alternatywa dla chirurgii bariatrycznej w leczeniu otyłości. Co więcej, jest to metoda bezbolesna i znacznie mniej uciążliwa niż zastosowanie np. balonu żołądkowego. Powinno się ją brać pod uwagę w pierwszej kolejności.
 • W trakcie Terapii Ketogenicznej zaleca się wdrożenie serii zabiegów wspomagających ujędrnienie skóry. Zabiegi pozwalają uniknąć konieczności przeprowadzania chirurgicznego usuwania skóry z brzucha u pacjentów z otyłością. Jest to duży i ryzykowny zabieg, którego można go uniknąć

Dlaczego Centrum Medyczne VIMED?

Jako jedyna klinika w Europie, posiadamy osobistą rekomendację światowej sławy biochemika, profesora Colina T. Campbella. Autora największych na świecie badań dotyczących odżywiania i światowego bestseleru „Nowoczesne Zasady Ożywiania”!


Co charakteryzuje Centrum Medyczne VIMED?

   • Wiedza – metodologia oparta na najnowszych doniesieniach naukowych,
   • Doświadczenie – wiele lat doświadczeń w wykorzystywaniu zjawiska ketozy,
   • Personalizacja – unikalne testy cytotoksyczności pożywienia Kod Metaboliczny 200,
   • Skuteczność – bardzo skuteczni także dzięki wykorzystaniu efektu synergii,
   • Wiarygodność – ponad 40 000 zadowolonych pacjentów,
   • Technologia – dysponujemy unikalnymi urządzeniami do nieinwazyjnych zabiegów,
   • Prestiż – nasze terapie uzyskały szereg prestiżowych wyróżnień.

Nigdzie nie zrzucisz nadwagi tak:

 • szybko – nawet 10 kg w ciągu miesiąca bez uczucia głodu
 • bezpiecznie – żadnych negatywnych skutków ubocznych
 • skutecznie – masz gwarancję, że stracisz co najmniej kilka kilogramów
 • przyjemnie – najlepsze i sprawdzone przepisy kulinarne
 • łatwo – brak uczucia głodu i morderczych ćwiczeń
 • trwale – bez efektu jo-jo i bez ryzyka powikłań
 • pewnie – metody potwierdzone przez tysiące zadowolonych pacjentów
 • tanio – najtaniej w porównaniu do innych metod skutecznego leczenia nadwagi i otyłości

Każda terapia jest personalizowana na podstawie badań i wywiadu lekarskiego. Efekty terapii uzależnione są od indywidualnej odpowiedzi organizmu pacjenta oraz od jego zaangażowania w modyfikację swojego stylu życia.