INNOWACYJNE CENTRUM MEDYCZNE VIMED - Holistic Health

pionierem spersonalizowanej medycyny stylu życia


Innowacyjne Centrum Medyczne VIMED - Holistic Health jest pierwszym na świecie podmiotem leczniczym, który w sposób tak kompleksowy i wieloaspektowy wdrożył metodologię Spersonalizowanej Medycyny Stylu Życia w leczeniu i profilaktyce. Istotą tego podejścia jest personalizacja postępowania terapeutycznego (żywieniowego i zabiegowego), w oparciu o zaawansowane narzędzia diagnostyki immunologicznej i genetycznej.

W przychodniach zlokalizowanych w Warszawie i Krakowie pomagamy pacjentom, którzy zwracają się do nas z problemami z zakresu kardiologii, diabetologii, dermatologii, alergologii, onkologii, ortopedii, medycyny sportowej, gastrologii, neurologii, endokrynologii.

Największa grupa pacjentów to osoby, które potrzebują pomocy w leczeniu uciążliwej nadwagi i otyłości u siebie lub u swoich dzieci. Przekrój wieku naszych pacjentów to przedział od 1 do 90 roku życia.


Innowacyjne Centrum Medyczne VIMED wyprzedza światowe trendy


W Innowacyjnym Centrum Medycznym VIMED - Holistic Health opracowaliśmy koncepcję Terapii Fenotypowej, która składa się z pakietu badań diagnostycznych, programów wspomagających procesy detoksykacji organizmu oraz zabiegów wykorzystujących nowoczesną technikę do mobilizacji komórek macierzystych i wspomagania komórkowych procesów oddychania i odżywiania. Efektem jest wzmocnienie organizmu w takim stopniu, by mógł zwalczyć w zarodku wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe i bakteryjne oraz nieprawidłowe mutacje komórkowe, stanowiące zalążek chorób nowotworowych.

Terapia fenotypowa w dużej mierze adresuje potrzeby klientek i klientów klinik medycyny estetycznej i anti-aging. Jednak w odróżnieniu od metod miejscowych, stosowanych w tych klinikach, Terapia Fenotypowa działa ogólnoustrojowo, na wszystkie narządy i tkanki pacjenta, więc regeneruje i odmładza cały organizm, a nie tylko skórę. Problemem jest to, że tamte zabiegi działają szybko i poza niewielkim dyskomfortem nie wymagają większego wysiłku ze strony pacjentów. Tymczasem Terapia Fenotypowa trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy i wymaga zmiany stylu życia, nawyków żywieniowych i kilkunastu do kilkudziesięciu godzin przeznaczonych na zabiegi, badania i konsultacje specjalistyczne. Oznacza to konieczność wyjścia ze strefy komfortu. Jednak efektem jest nie tylko poprawa wyglądu skóry, ale autentycznie spowalnia procesy starzenia się całego organizmu zapewniając nie tylko dobry wygląd skóry, ale także piękne włosy, blask oczu, nieograniczoną energię i dobre samopoczucie wynikające z braku jakichkolwiek dolegliwości.

Terapia Fenotypowa wyprzedza światowe trendy w medycynie. To najbardziej innowacyjna, nieinwazyjna koncepcja medycyny regeneracyjnej i zapobiegawczej. Stymuluje wytwarzanie własnych, multipotencjalnych komórek macierzystych, (zwiększając ich ilość nawet ośmiokrotnie) i mobilizuje je do aktywacji procesów samoregeneracji organizmu. To metoda najbardziej bezpieczna, bo przebiega bez ryzykownych zabiegów pobierania, obróbki i przeszczepów tkanek, bez iniekcji, najczęściej całkowicie bez leków, bez konieczności przerywania aktywności życiowej. To metoda, która adresuje przyczyny zaburzeń zdrowia a nie tylko objawy.


TERAPIA FENOTYPOWA TO ODPOWIEDŹ MEDYCYNY NA WYZWANIA CYWILIZACJI


Terapia Fenotypowa to odpowiedź medycyny na wyzwania cywilizacji. Główne jej zastosowanie to zwalczanie skutków jakie wywiera dynamiczny rozwój cywilizacji na zdrowie człowieka: przedwczesne starzenie się, choroby przewlekłe (cywilizacyjne), pojawiające się w coraz młodszym wieku, zaburzenia płodności, epidemia nadwagi i otyłości, a także wspomaganie osób uprawiających sport amatorsko, czy zawodowo – optymalizacja odżywiania i treningu, regeneracja po treningu, czy zawodach sportowych.

W ciągu ostatnich 30 lat rozwój badań pozwolił na odkrycie wiedzy, jaką nauka nie dysponowała wcześniej. Ta nowa wiedza już dzisiaj zmienia medycynę i pozwala leczyć choroby przewlekłe, które dotąd uważane były za nieuleczalne. Okazuje się, że można nie tylko leczyć przyczynowo nadwagę, otyłość, cukrzycę, łuszczycę, AZS, RZS, SM i wiele innych chorób przewlekłych, ale nawet odwracać zmiany wywołane miażdżycą czy też te, spowodowane naturalnymi procesami starzenia się organizmu. Wiemy już jak czynnikami stylu życia mobilizować organizm do wytwarzania enzymu telomerazy, który wpływa na wydłużenie telomerów, odpowiedzialnych za długowieczność.


BADANIA NAUKOWE NIE POZOSTAWIAJĄ WĄTPLIWOŚCI! Z TERAPIĄ FENOTYPOWĄ WYPRZEDZISZ CHOROBĘ!


Jeżeli sama zmiana sposobu odżywiania może uchronić Cię przed większością nowotworów i chorób sercowo naczyniowych, to kompleksowa, spersonalizowana Terapia Fenotypowa może zdziałać cuda – może zabezpieczyć Cię przed najpoważniejszymi chorobami cywilizacyjnymi! Stymulując wytwarzanie, aktywność i dystrybucję własnych komórek macierzystych, naprawia mikrouszkodzenia, zanim staną się wykrywalne w badaniach przesiewowych. Wykorzystując informację genetyczną i immunologiczną, oraz zabiegi w pierwszym w Polsce Centrum Personalizowanej Medycyny Hiperbarycznej, dysponującym jednoosobowymi komorami hiperbarycznymi o ciśnieniu roboczym do 3,2 ATA w których pacjent oddycha 100% tlenem z butli, Terapia Fenotypowa wspiera naturalne mechanizmy biochemiczne i bioenergetyczne.

Opracowana w Polsce, przy współpracy ze specjalistami z całego świata (USA, AUSTRIA, WŁOCHY, IZRAEL, ROSJA, NIEMCY, FRANCJA), Terapia Fenotypowa, zmienia także model konsumpcji. W jej wyniku znacznej redukcji ulega spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego. Przyczynia się do ochrony zdrowia, portfela pacjentów i naszego środowiska naturalnego. Skutecznie zabezpiecza zdrowie i zwiększa szanse na długowieczność.

Terapia Fenotypowa wspiera wszystkie układy funkcjonalne organizmu. Zapewnia optymalne odżywianie i oddychanie komórkowe, oczyszcza z toksyn, wzmacnia układ odpornościowy, przywraca równowagę kwasowo zasadową, likwiduje pasożyty i przewlekłe stany zapalne. To główne praprzyczyny chorób nowotworowych, większości innych chorób przewlekłych i wszystkich chorób autoimmunologicznych.


NAJNOWSZE ODKRYCIA NAUKOWE OTWIERAJĄ NOWE MOŻLIWOŚCI PRZEDŁUŻANIA ŻYCIA W ZDROWIU!


Medycyna zmienia się na naszych oczach: nutri immunologia, genetyka i epigenetyka, proteonomika, medycyna holistyczna, medycyna funkcjonalna, medycyna komórkowa, medycyna środowiskowa, medycyna ekologiczna, medycyna mitochondrialna, medycyna żywieniowa, medycyna systemowa, medycyna integracyjna, dietetyka kliniczna – to nowe dziedziny medycyny. Modyfikując styl życia, Terapia Fenotypowa pozwala niemal za darmo, zapewnić sobie świetną kondycję, młody wygląd, zgrabną sylwetkę i doskonałe zdrowie do późnej starości! Za darmo, bo oszczędności wynikające ze znacznego ograniczenia ilości spożywanego pożywienia i używek, pokrywają z nawiązką wszelkie koszty związane z prowadzeniem terapii.To prawdziwa rewolucja w Medycynie Przeciwstarzeniowej – leczenie chorób przewlekłych i przedłużenie życia w zdrowiu nawet o dwadzieścia lat, za rozsądną cenę, jest już możliwe dla każdego, dzięki regeneracji wszystkich komórek organizmu i zbudowanych z nich narządów.


TERAPIA FENOTYPOWA JAKO UBEZPIECZENIE NA ZDROWIE


Terapia FenotypowaTM – jest znakomitym uzupełnieniem ubezpieczenia zdrowotnego, bo to polisa na długie życie w zdrowiu, a nie tylko środki na pokrycie określonych polisie kosztów leczenia. Terapia Fenotypowa to opracowany w Polsce, w oparciu o badania naukowe z całego świata, oryginalny, kompleksowy program medyczny, wykorzystujący wiedzę naukową o tym, jak wykorzystać czynniki stylu życia, w celu zapewnienia pełnego, fizycznego i mentalnego dobrostanu. W ciągu trwającej od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy terapii, pod opieką specjalistów, każdy może odnieść korzyści, bez względu na aktualny stan zdrowia.


TERAPIA FENOTYPOWA W LECZENIU CHORÓB PRZEWLEKŁYCH


LECZENIE - u osób, cierpiących już z powodu różnego rodzaju dolegliwości spowodowanych przez choroby przewlekłe. Stosowana jako podstawowa lub wspomagająca procedura terapeutyczna. W leczeniu chorób sercowo naczyniowych (miażdżyca, nadciśnienie, choroba wieńcowa), chorób skóry (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty), chorób neurologicznych (ADHD, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, udary niedokrwienne), cukrzycy, reumatyzmu, zaburzeń hormonalnych jak choroba Hashimoto, chorób przewodu pokarmowego (zespół drażliwego jelita IBS, Leśniowskiego Crohna), alergii, astmy, otyłości, uporczywej nadwagi i wielu innych. Terapia likwiduje nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny chorób, leczy lub wspomaga ich leczenie (choroby nowotworowe) i przywraca zdrowie. U osób pragnących założyć rodzinę wspomaga naturalną płodność, eliminuje najczęstsze przyczyny niepłodności, pomaga zapewnić zdrową i bezpieczną ciążę oraz zwiększa szansę na naturalne urodzenie zdrowych dzieci.


TERAPIA FENOTYPOWA W PROFILAKTYCE


PROFILAKTYKA - u osób bez jakichkolwiek objawów choroby, stosowana w celu przedłużenia tego dobrostanu – niedopuszczenia do rozwoju choroby i spowolnienia naturalnych procesów starzenia się organizmu. Zapobiega rozwojowi chorób u dzieci oraz artrozy, demencji, nowotworów i innych u starszych. Zapewnia kreatywność, energię, zgrabną sylwetkę, młody wygląd, poprawia zdolność koncentracji i sprawność psychoruchową. Pomaga utrzymać jędrność skóry szyi, i całego ciała oraz sprawność seksualną. U sportowców sprzyja szybszej regeneracji i rewitalizacji organizmu i poprawia wydolność fizyczną i wytrzymałość, przyczyniając się znacząco do poprawy wyników. Umożliwia skrócenie czasu odpoczynku między treningami i wspomaga samoleczenie mikrouszkodzeń mięśni, stawów i naczyń krwionośnych.


TERAPIA FENOTYPOWA W REWITALIZACJI


REWITALIZACJA – u osób, u których nie stwierdzono żadnych konkretnych chorób, ale nastąpiły już związane z wiekiem zmiany degeneracyjne – niewielka nadwaga, łagodne stłuszczenie wątroby, rozstępy skórne, obwisła skóra, zmarszczki, plamy wątrobowe i przebarwienia skóry, pogorszenie pamięci, siwe włosy, worki pod oczami lub inne dolegliwości, objawiające się np. bólami głowy, wzdęciami, zaparciami, przewlekłym zmęczeniem, itp. Te naturalne procesy, których nie da się całkowicie zablokować, można znacznie spowolnić, a niektóre zmiany nawet cofnąć. Rewitalizacja rozpoczęta odpowiednio wcześnie, może o kilkadziesiąt procent poprawić jakość i długość Twojego życia.