Skuteczne leczenie łysienia androgenowego kobiet i mężczyzn, łysienia plackowatego oraz nadmiernego wypadania włosów i chorób skóry głowy

Jeśli Twoim problemem są wypadające włosy, łysienie, łojotokowe zapalenie skóry, łupież łuszczyca skóry głowy i inne choroby skóry głowy, rozwiązaniem Twojego problemu zajmie się nasz najlepszy trycholog – lekarz posiadający specjalizację z medycyny estetycznej.

Komu pomoże interdyscyplinarny zespół CM VIMED w Warszawie (trycholog, lekarz, dietetyk)?

Warszawa, ul. Czerniowiecka 9 – to adres naszej kliniki, gdzie otrzymasz profesjonalną pomoc trychologiczną i pozbędziesz się wstydliwego i uporczywego problemu. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób chorych, jak i tych, które pragną profilaktycznie odżywić zniszczone włosy oraz dotlenić skórę głowy, aby zapobiec problemom z wypadaniem włosów, łupieżem i przedwczesnym łysieniem.

 • Jeśli  skarżysz się na nadmierne  wypadanie włosów: na tle hormonalnym, genetycznym, po odchudzaniu, chemioterapii czy narkozie;
 • Jeśli Twoje włosy są rzadkie, cienkie, łamliwe i pozbawione blasku;
 • Jeśli cierpisz na łysienie androgenowe, telogenowe lub plackowate;
 • Jeśli zmagasz się z chorobami skóry głowy, takimi jak: łuszczyca, łupież, atopowe zapalenie skóry, świąd, łojotok lub łojotokowe zapalenie skóry

Trycholog w Warszawie

Nasz najlepszy trycholog świadczy swoje specjalistyczne usługi mieszkańcom Warszawy i okolic, którzy pragną skorzystać z badań trychologicznych. Dzięki wczesnej interwencji trychologa możesz spowolnić lub zatrzymać proces wypadania włosów lub wyleczyć choroby skóry głowy. Po przeprowadzeniu wywiadu i wykonaniu badań zaproponujemy Ci najbardziej dopasowaną do Twojego problemu terapię. Lekarz dobierze właściwą terapię skóry głowy oraz terapię ogólnoustrojową dla dla osób zmagających się z łojotokowym zapaleniem skóry głowy, wypadającymi włosami oraz chorobami skóry głowy. Nasz najlepszy trycholog oferuje pacjentom mieszkającym w Warszawie oraz w okolicy warszawy kompleksowe leczenie chorób skóry głowy, do których należą choroby takie jak: Łysienie androgenowe, Łysienie plackowate, Łysienie telogenowe, Łysienie bliznowaciejące, Łysienie po chemioterapii, Łysienie okresowe, łojotokowe zapalenie skóry, przetłuszczająca się skóra głowy oraz łuszczyca.

Czym zajmuje się trycholog

Trychologia – dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy. W Polsce trycholog, to często kosmetolog, który pomaga rozwiązywać problemy związane z nadmiernym wypadaniem włosów. Spotyka się czasem gabinety kosmetologiczne, które używają nazwy klinika, pomimo, że nie mają nic wspólnego z działalnością leczniczą.

Klinika Trychologii CM VIMED zatrudniając trychologów, kosmetologów, dietetyków i lekarzy zajmuje się kompleksowym leczeniem schorzeń skóry głowy i dlatego w naszej klinice pacjent spotyka się z lekarzem. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że problemem wypadających włosów i chorobami skóry głowy powinien zajmować się lekarz, który specjalizuje się w trychologii. W Warszawie znajduje się najwięcej gabinetów trychologicznych.

W Klinice Trychologii przy Centrum Medycznym VIMED interdyscyplinarny zespół (trycholog, lekarz, dietetyk) konsultuje i leczy głównie pacjentów mieszkających w rejonie miasta Warszawa i okolic. Jednak nasze kompleksowe podejście w leczeniu wielu chorób przewlekłych, w tym chorób skóry głowy, przyciąga do naszej kliniki pacjentów z całego kraju.

Odwiedzają nas także mieszkańcy innych krajów, pragnący skorzystać z fachowej skutecznej terapii w rozsądnej cenie. Dzięki temu każdy może skorzystać z naszej oferty, zbadać skórę swojej głowy i uzyskać profesjonalną pomoc trychologiczną.

Wskazania do wizyty u trychologa

 • Różne rodzaje łysienia.
 • Nadmierne wypadanie włosów
 • Miejscowe przerzedzenia włosów.
 • Schorzenia skóry głowy
 • Poprawa stanu i kondycji włosów.
 • Terapia przeciwnowotworowa.
 • Łysienie męskie, plackowate, bliznowaciejące
 • Łysienie u kobiet i dzieci.

Klinika Trychologii CM VIMED

To zespół doświadczonych lekarzy, trychologów, kosmetologów i specjalistów medycyny funkcjonalnej, którzy w leczeniu chorób skóry głowy i wypadania włosów stosują zaawansowane metody diagnostyki oraz zintegrowane terapie z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, medycyny stylu życia, medycyny żywienia oraz medycyny fizykalnej.

Zadbaj o skórę głowy, zanim jedynym wyjściem będzie peruka, czy kosztowny przeszczep włosów.

Konsultacja trychologiczna z lekarzem w Klinice Trychologicznej w Warszawie

Trycholog, specjalista medycyny funkcjonalnej i medycyny stylu życia podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie. Pierwsze spotkanie rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Trycholog Kliniki Trychologicznej Centrum Medycznego VIMED, której siedzibą jest Warszawa, zapyta pacjenta o ogólny stan zdrowia pacjenta, choroby,stosowane leki, przebyte operacje, tryb życia, dietę oraz zabiegi kosmetologiczne. Bardzo ważnym źródłem informacji jest wykonanie badania trychologicznego, czyli trichoskopii, która polega na analizie skóry głowy oraz mieszków włosowych przy użyciu specjalnej kamery, która zapewniając duże powiększenie zapewnia właściwą diagnozę. Dzięki trichoskopii trycholog oceni stan skóry głowy oraz zaplanuje leczenie.

Skuteczne metody leczenia chorób skóry głowy i wypadania włosów

Trychologia – jako dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy – powstała u schyłku XIX wieku i szybko zyskała uznanie na całym świecie. Dzisiaj trychologia jest najskuteczniejszym orężem w walce z łysieniem i problemem wypadających włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Trychologia wykorzystuje najnowocześniejsze metody diagnostyczne i zabiegowe, sytuując się pomiędzy dermatologią a medycyną estetyczną i kosmetologią. Medycyna funkcjonalna uzupełnia miejscowe leczenie chorób skóry głowy przyczynowe leczenie holistyczne całego organizmu. Zanim konieczny będzie przeszczep włosów, dysponuje całą gamą metod skutecznego leczenia chorób skóry głowy i zabiegów powstrzymujących dalsze wypadanie włosów.

Diagnostyka

Trichoskopia - Badanie trychologiczne + wywiad specjalistyczny

Trichoskopia (in. trychoskopia) jest profesjonalnym i nieinwazyjnym badaniem włosów i skóry głowy, wykonywanym przez trychologa przy użyciu wysokiej klasy trychoskopu cyfrowego (in. trichoskopu). Specjalistyczna trychologiczna kamera cyfrowa oraz zaawansowane oprogramowanie trychologiczne. Podczas badania – na ekranie monitora – specjalista ogląda skórę głowy, mieszki i cebulki włosowe oraz włosy w 200-krotnym powiększeniu, co pozwala mu na dokładną analizę stanu skóry głowy i włosów pacjenta z uwzględnieniem poszczególnych faz wzrostu włosa. Możliwość zapisu zdjęć w karcie pacjenta umożliwia interdyscyplinarnemu zespołowi specjalistów analizę przyczyn problemów, skoordynowane planowanie kompleksowej terapii trychologicznej i śledzenie postępów leczenia.

Dowiedz się więcej

Badania genetyczne

Dzięki zaawansowanej analizie genetycznej Beauty Sensor specjaliści medycyny stylu życia uzyskują spersonalizowany “portret genetyczny” pacjenta, precyzyjnie wskazując “mocne” i “słabe” strony jego DNA pod względem specyficznych uwarunkowań w procesie starzenia. Na podstawie tego unikalnego profilu genetycznego tworzony jest program pielęgnacji DNA Beauty Control, który zawiera szczegółowe informacje o głównych czynnikach wpływających na tempo starzenia się skóry u danego pacjenta: rozkład i produkcja kolagenu, ochrona skóry przed promieniowaniem UV, nawilżenie skóry, stres oksydacyjny, efekt koenzymu Q10, zapotrzebowanie na selen, reakcje zapalne. Badanie dostarcza także analizę wieku biologicznego badanej osoby.

Dowiedz się więcej

Badania laboratoryjne rozszerzone

W celu oceny przyczyn problemów z wypadającymi włosami, czyli łysienia, wykonujemy szereg badań laboratoryjnych: morfologia, OB, CRP, profil lipidowy, glukoza, kreatynina, kwas moczowy, mocznik, TSH, ALAT/ASPAT (tranaminazy) albuminy, magnez, sód, potas, białko całkowite, Witamina D, żelazo, całkowita zdolność wiązania żelaza, homocysteina.

W kompleksowej terapii wypadających włosów istotne są czynniki dietetyczne, dlatego polecamy pacjentom wykonanie cytotoksycznego badania niepożądanych reakcji pokarmowych (nietolerancji pokarmowych) Kod Metaboliczny 200.

Dowiedz się więcej

Plan kompleksowej terapii

Klinika Trychologii CM VIMED w Warszawie to interdyscyplinarny zespół doświadczonych lekarzy, trychologów, kosmetologów, specjalistów medycyny funkcjonalnej i dietetyków klinicznych, którzy w leczeniu chorób skóry głowy i wypadania włosów stosują zaawansowane metody diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej oraz zintegrowane terapie z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, medycyny żywienia oraz medycyny fizykalnej.

Po wnikliwej analizie stanu skóry głowy i włosów – uzupełnionej o badania hormonalne i biochemiczne krwi specjalista trycholog ustala optymalnie dobraną do potrzeb pacjenta i jego problemu terapię trychologiczną oraz plan zabiegów trychologicznych, na które składają się m.in.: unikalna, podciśnieniowa mezoterapia iniekcyjna igłowa skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia iniekcyjna koktailami witaminowo peptydowymi,

leki powierzchniowo czynne, terapia specjalistycznym laserem LLLT, naświetlanie światłem LED, infuzja tlenowa. W terapii trychologicznej chorób skóry głowy i wypadania włosów wykorzystywane są także metody detoksykacji komórkowej, diety-eliminacyjno-rotacyjnej i tlenoterapii hiperbarycznej.

Dowiedz się więcej

Terapia

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa (mikronakłuwanie) to innowacyjny zabieg pozwalający w kontrolowany sposób doprowadzić do utworzenia sieci mikrokanalików w naskórku i skórze właściwej za pomocą głowicy z tytanowymi igłami o niewielkiej średnicy, które wykonują aż 88 000 nakłuć, poprzez które do skóry podaje się indywidualnie dobrane składniki aktywne i preparaty lecznicze. Zabieg mezoterapii mikroigłowej hamuje wypadanie włosów w przypadku wszystkich typów łysienia.

Dowiedz się więcej

Mezoterapia iniekcyjna jednoigłowa

Mezoterapia igłowa skóry głowy to niechirurgiczna i mało inwazyjna terapia wykorzystująca powierzchowne ostrzykiwanie skóry głowy niewielkimi dawkami odpowiednio skomponowanych składników aktywnych. Mezoterapia igłowa poprawia mikrokrążenie skóry głowy, dzięki czemu mieszki włosowe są lepiej dotlenione i odżywione. Skutecznie hamuje proces łysienia: zarówno androgenowego, jak i plackowatego. Pobudza mieszki do wzrostu, wzmacnia i odżywia włosy słabe, cienkie i kruche.

To technika powszechnie stosowana w gabinetach trychologicznych w leczeniu wypadających włosów i chorób skóry głowy.

Dowiedz się więcej

Mezoterapia iniekcyjna próżniowa

Innowacyjny i bezbolesny zabieg, będący połączeniem mezoterapii igłowej i mikroigłowej z działaniem próżni, dzięki której możliwe jest zasysanie naskórka i docieranie do jego głębszych warstw. Sterowany komputerowo system pozwala na aplikowanie wieloigłową głowicą precyzyjnie określonej ilosci substancji aktywnych (koktajli witaminowych, osocza bogatopłytkowego, preparatów leczniczych) wprost do skóry i cebulek włosowych na precyzyjnie określoną głębokość. (Vital Injector)

Bezbolesne i efektywne osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia skóry głowy z użyciem osocza bogatopłytkowego to zabieg trychologiczny dla osób wrażliwych, alergików oraz tych, którzy cenią sobie naturalne preparaty. Osocze bogatopłytkowe PRP to autologiczny preparat otrzymywany z krwi pacjenta o bardzo silnych właściwościach regeneracyjnych. Wzmacnia cebulki włosowe, aktywizuje je do wzrostu, stymuluje namnażanie się komórek naskórka, pobudza mikrokrążenie oraz produkcję kolagenu.

Specjalny, podciśnieniowy „pistolet” (Vital Injector) zapewnia bezbolesne wstrzyknięcie na określoną głębokość 

Dowiedz się więcej

Komora hiperbaryczna - HBOT

Zabieg Tlenoterapii Hiperbarycznej HBOT polega na wdychaniu leczniczego tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia w specjalnej, jednoosobowej komorze hiperbarycznej. Dzięki podwyższonemu ciśnieniu tlen dociera do komórek i tkanek, które na co dzień nie mają szans na prawidłowe dotlenienie. W ten sposób tlen wysyca tkanki i przenika do komórek, jego stężenie zwiększa się w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. Tlenoterapia Hiperbaryczna „ożywia” wszystkie komórki organizmu, pobudzając je do życia i przywracając im prawidłowe funkcjonowanie. HBOT sprzyja fizjologicznym procesom w organizmie, usprawnia gojenie i regenerację tkanek (w tym także komórek skóry głowy i cebulek włosowych), działając przeciwzapalnie i spowalniając procesy starzenia się organizmu.

Dowiedz się więcej

Laser Trychologiczny LLLT i terapia LED

Kompleksowa terapia trychologiczna z użyciem najnowocześniejszej technologii LLLT (Low Level Laser Therapy). Specjalnie opracowane światło „miękkiego” lasera diodowego LLLT z łatwością przenika przez kolejne warstwy skóry, działając biostymulująco, regulując procesy komórkowe i odżywiając mieszki włosowe. Laser Trychologiczny LLLT i terapia LED odżywia i rewitalizuje skórę głowy; reguluje procesy komórkowe, lecząc choroby skóry głowy; zwiększa produkcję koenzymu ATP w komórkach skóry głowy; odbudowuje cebulki włosowe i stymuluje wzrost włosów; odwraca proces miniaturyzacji mieszków włosowych; przyczynia się do powstawania nowych komórek włosa, a tym samym odżywia zniszczone włosy, zwiększa ich gęstość i grubość; zapobiega wypadaniu osłabionych włosów. laser trychologiczny Jest skuteczny w leczeniu łysienia plackowatego i androgenowego

Dowiedz się więcej

Wlewy witaminowe - dożylne kroplówki

Dożylne wlewy witaminowe to szybka i bezpieczna forma suplementacji, detoksykacji i wzmocnienia organizmu. Odpowiednio dobrany – na podstawie wyników badań laboratoryjnych danego pacjenta – skład kroplówki jest ważnym elementem kompleksowej terapii trychologicznej, uzupełniając niedobory witamin i minerałów w organizmie, wspomagając jego naturalną detoksykację, eliminując wolne rodniki i hamując stres oksydacyjny.

Dobrze odżywione mieszki włosowe zapewniają wzrost nowych włosów oraz powoduje, że włosy stają się zdrowsze i grubsze następuje szybsze zagęszczenie włosów.

Dowiedz się więcej

Leki i koktajle trychologiczne

Minoxidil stosowany powierzchniowo, Profalan czy Follixin stosowane doustnie oraz lecznicze preparaty trychologiczne, osocze bogatopłytkowe oraz odżywcze koktajle witaminowe i peptydowe, jak np Dr.Cyj – aplikowane drogą iniekcyjną (w mezoterapii), iniekcyjno-próżniową lub poprzez infuzję tlenową – docierają w głąb skóry i cebulek włosowych, bezpośrednio do niedożywionych komórek – źródła problemów z wypadającymi włosami. Precyzyjnie dobrane przez trychologa do rodzaju łysienia – skutecznie hamują wypadanie włosów, wzmacniając cebulki włosowe i aktywizując je do wzrostu. Substancje aktywne działają przeciwzapalnie, regulują metabolizm komórkowy skóry głowy, stymulują namnażanie się komórek naskórka, pobudzają mikrokrążenie oraz produkcję kolagenu.

Dowiedz się więcej

Terapia Fenotypowa

Opracowana przez nas, chroniona prawem patentowym Terapia Fenotypowa, to spersonalizowane postępowanie lecznicze lub profilaktyczne, dostosowane do indywidualnych i unikalnych cech genetycznych i fenotypowych pacjenta. Postępowanie dietetyczne i zabiegowe opracowane i dostosowane specjalnie dla każdej pojedynczej osoby. Terapia fenotypowa to sposób na uchronienie się przed chorobami przewlekłymi i zapewnienie sobie długiego życia w zdrowiu.

Dowiedz się więcej

Terapia Metaboliczna

Personalizowana Terapia Metaboliczna to proces zindywidualizowanego, żywieniowego wspomagania leczenia chorób przewlekłych, opracowywany w oparciu o badanie niepożądanych reakcji na pokarm (nietolerancji i opóźnionych alergii pokarmowych) oraz pakiet badań diagnostycznych. Pozwala wyeliminować pokarmowe czynniki zapalne.

Personalizowana Terapia Metaboliczna obejmuje badanie niepożądanych reakcji pokarmowych (nietolerancji pokarmowych), rozszerzone badania laboratoryjne, badanie USG jamy brzusznej, konsultacje z lekarzem medycyny funkcjonalnej i dietetykiem klinicznym (razem 6 konsultacji). Program terapeutyczny uzupełniony jest o pakiet zabiegów medycyny komórkowej, usprawniających metabolizm, wspomagających krążenie żylne i limfatyczne, oddychanie i odżywianie komórkowe oraz detoksykację.

Dowiedz się więcej

Detoksykacja organizmu

Przyczyną nadmiernego wypadania włosów oraz chorób skóry głowy może być upośledzony proces detoksykacji organizmu. Procedura Medical City Detox – ukierunkowana na wspomaganie naturalnych procesów oczyszczenia organizmu z metali ciężkich, wirusów, bakterii, pasożytów, grzybów i zanieczyszczeń środowiska – to pakiet bezpiecznych i nieinwazyjnych procedur realizowanych pod opieką lekarza, który wspomaga fizjologiczne procesy oczyszczania komórkowego. Połączenie terapii witaminowych z zabiegami stymulującymi pracę układu limfatycznego pozwala na usunięcie zalegających w głębszych warstwach skóry toksyn oraz dotlenienie i zwiększenie przepływu krwi w tkankach organizmu, a tym samym właściwe ukrwienie i odżywienie skóry głowy i cebulek włosowych.

Dowiedz się więcej

Spersonalizowana suplementacja

Ponieważ nie wszystkie składniki odżywcze są w stanie przeniknąć przez skórę, a nie każdy pacjent kwalifikuje się do wlewów witaminowych, uzupełnieniem kompleksowej terapii trychologicznej jest program nutrigenetyczny NutriMe Complete w postaci spersonalizowanej – wyprodukowanej specjalnie dla jednego pacjenta, mieszanki mikroelementów niezbędnych do prawidłowej ochrony przeciwstarzeniowej organizmu. Analiza nutrigenetyczna, uwzględniając indywidualny genotyp pacjenta, pozwala ocenić osobnicze zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Na podstawie badań genetycznych tworzona jest spersonalizowana mieszanka witamin i minerałów, tak zbilansowanych, aby w pełni zaspokajać potrzeby konkretnego organizmu, bez ryzyka przedawkowania czy niedoborów poszczególnych substancji. Nowoczesna technologia mikroenkapsulacji zapewnia efektywną i bezpieczną suplementację witamin i minerałów, w oparciu o analizę ponad 50 wariantów genetycznych odpowiadających za 20 różnych procesów metabolicznych w naszym organizmie.

Dlaczego wybrać warszawską Klinikę Trychologii przy Centrum Medycznym VIMED?

Klinika Trychologii przy CM VIMED w Warszawie to zespół specjalistów, z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się, kompleksowym rozwiązywaniem problemów z wypadaniem włosów oraz leczeniem chorób skóry głowy. Pacjentom, którzy zgłaszają się do nas z problemem wypadających włosów zapewniamy skuteczne leczenie, dyskrecję, bezpieczeństwo.

Ponadto:

 • Skutecznie leczymy już od 1997 roku
 • 40 000 zadowolonych pacjentów
 • Jako jedyna klinika w Polsce posiadamy osobistą rekomendację światowej sławy biochemika, profesora Colina Campbella, autora największych na świecie badań dotyczących odżywiania!
Zadowleni Pacjenci VIMED