Program Aktywnej Profilaktyki – to najlepsze ubezpieczenie zdrowotne


ZABEZPIECZAMY ZDROWIE


Ubezpieczenie zdrowotne – Program Aktywnej Profilaktyki to innowacyjny model opieki medycznej, który zabezpiecza zdrowie, czyli chroni Cię przed zachorowaniem. W odróżnieniu od innych pakietów opieki zdrowotnej, czy ubezpieczenia zdrowotnego, nasze podejście chroni Cię przed chorobą, a nie tylko zapewnia dostęp do lekarza na wypadek choroby.

Najlepsze ubezpieczenie zdrowotne

Personalizowana dieta to nie kolejna dieta cud, lecz droga do zdrowego i szczęśliwego życia

Inwestycja w zdrowie ZAWSZE się zwraca – prędzej, czy później. Dlaczego nie miałbyś żyć bez chorób i lekarzy? Zachęcamy Cię, by zainwestować w zabezpieczenie zdrowia, a nie czekać biernie na wystąpienie choroby.

Czy można kupić sobie zdrowie? Tak dzisiaj jest to już możliwe.

Ubezpieczenie zdrowotne – Program Aktywnej Profilaktyki to koncepcja polegająca na tym, by nie czekając na rozwój choroby wykonać szereg badań diagnostycznych, które pozwolą dostosować styl Twojego życia do Twojego unikalnego fenotypu i genotypu. Następnie, w razie potrzeby przeprowadzić serię nieinwazyjnych zabiegów medycyny fizykalnej, które wspomagają naturalne procesy obronne organizmu.

To logiczne postępowanie uchroni Cię przed rozwojem wielu chorób cywilizacyjnych i zapewni Ci młodość, sprawność i witalność w ciągu wielu lat życia w zdrowiu.

Większość najzamożniejszych ludzi już to zrobiła. Ci ludzie prawie nigdy nie chorują. Zastanawiałeś się dlaczego? Pozostali myślą błędnie, że to przekracza ich możliwości finansowe. Tymczasem jak się dobrze policzy, okazuje się, że zdrowie można mieć zupełnie za darmo.

Czy można kupić sobie zdrowie?

Dlaczego ludzie chorują?

Wiele osób ma wręcz bzika na punkcie zdrowia. Biegają, morsują, jeżdżą na rowerze, chodzą na siłownię, wprowadzają dietę wegetariańską lub wegańską. Takie podejście daje często znakomite rezultaty. Dlaczego jednak dzieci tych zdrowych ludzi są często chore i otyłe? Dlaczego u tych zdrowych ludzi rozwijają się przewlekłe choroby skóry, choroby przewodu pokarmowego, choroby układu sercowo-naczyniowego?

Stara filozofia dbania o zdrowie nie została dostosowana do unikalnego fenotypu i genotypu konkretnej osoby. To, co dobre dla jednej osoby może być szkodliwe dla innej.

Do niedawna nie nie znaliśmy tych mechanizmów. Badania naukowe dawały sprzeczne wyniki. Dlaczego dieta wegańska u jednych przynosiła same korzyści a u innych prowadziła nawet do raka trzustki? Teraz, dzięki nowoczesnym badaniom diagnostycznym wiemy, że słowo klucz to PERSONALIZACJA. Personalizacja odżywiania, leczenia i treningu. Każdy człowiek jest inny!

Choroby cywilizacyjne

Ubezpieczenie zdrowotne a rozwój cywilizacji

Dzisiaj nie wystarczy już zwykły pakiet opieki medycznej i badań profilaktycznych. Statystyki są alarmujące: mimo coraz lepszej opieki medycznej częstość występowania chorób cywilizacyjnych w ostatnich latach drastycznie rośnie. Nadwaga, otyłość, cukrzyca, alergie, choroby sercowo-naczyniowe, choroby z autoagresji i inne choroby przewlekłe rozwijają się u pacjentów w coraz młodszym wieku.

Dlatego należy zmienić dotychczasową strategię podejścia do ochrony naszego najcenniejszego zasobu, jakim jest zdrowie.

Ubezpieczenie zdrowotne zapewnia nam dostęp do lekarza kiedy zachorujemy. Lekarz zaproponuje leczenie farmakologiczne, które głównie skupia się na łagodzeniu objawów. W leczeniu cywilizacyjnych chorób przewlekłych konwencjonalna medycyna jest niemal całkowicie bezradna.

Nowoczesne ubezpieczenie zdrowia dzięki nauce

Program Aktywnej Profilaktyki opiera się na zupełnie innej, innowacyjnej metodologii. To podejście oparte na personalizowanej, funkcjonalnej medycynie stylu życia. Zmiana stylu życia, dostosowanie sposobu odżywiania, metody leczenia i rodzaju aktywności fizycznej do unikalnych cech fenotypowych to znacznie skuteczniejsza strategia ochrony zdrowia niż tylko polisa ubezpieczenia zdrowotnego.

Nowoczesne ubezpieczenie zdrowia

Zmiana paradygmatu opieki zdrowotnej spowodowana zmianą środowiska

Nasze naturalne środowisko życia w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat zmieniło się całkowicie. Niestety wraz z postępem cywilizacyjnym pojawiły się zanieczyszczone powietrze i woda, chemiczna żywność, smog elektromagnetyczny, brak ruchu oraz stres.

Technologia wytwarzania żywności zmieniła się w tempie, za którym nie nadąża nasza biologiczna ewolucja. Ilość obcych biologicznie środków chemicznych przyjmowanych przez nas w postaci leków, konserwantów i dodatków do żywności dawno przekroczyła zdolności naszego organizmu do ich neutralizacji.

Ewolucja

Biologicznie nadal jesteśmy ssakami ukształtowanymi dziesiątki tysięcy lat temu

Tymczasem nasz organizm niewiele różni się biologicznie od organizmu naszych pra-pra przodków. Cywilizowany człowiek nie zdążył się dostosować do tych zmian środowiskowych. Coraz częściej zapadamy na choroby nowotworowe, choroby układu sercowo-naczyniowego i wiele innych chorób, które nazywamy cywilizacyjnymi, bo dawniej nie występowały.

Czy ubezpieczenie zdrowotne zapewni nam zdrowie?

Większość klinik medycznych w swoich pakietach profilaktycznych oferuje standardowe badania przesiewowe.

Pozwalają one coraz lepiej diagnozować wiele chorób we wczesnym stadium ich rozwoju, umożliwiając tym samym wczesną interwencję lekarską. Niestety ta interwencja związana jest zawsze z zastosowaniem kolejnych preparatów chemicznych – leków, a często także z okaleczeniem ciała np. amputacją piersi, usunięciem macicy, nierożnej żyły, fragmentów żołądka, jelita czy prostaty.

Rozum nakazuje zmienić to podejście. Zamiast czekać, aż lekarz wykryje u Ciebie raka, czy inne paskudztwo, zastanów się co możesz zrobić, by zmniejszyć szanse na rozwój tej choroby.

Personalizacja leczenia nieswoistego zapalenia jelit

Program Aktywnej Profilaktyki to jedyny taki program ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce

W Centrum Medycznym VIMED wychodzimy poza standardowe badania przesiewowe i proponujemy nową koncepcję profilaktyki zdrowotnej – nazywamy ją wczesną i aktywną profilaktyką zdrowotną.

Korzystając z najbardziej precyzyjnych narzędzi diagnostycznych oraz nieinwazyjnych urządzeń zabiegowych, badamy i doprowadzamy do wyeliminowania przyczyn wielu chorób, odpowiedzialnych za dysfunkcję naszego organizmu, nie dopuszczając do stworzenia warunków do zawiązania się zalążka poważnej choroby.

Program Aktywnej Profilaktyki to zestaw procedur diagnostycznych, konsultacyjnych i zabiegowych, które dzięki personalizacji i synergii, pozwalają przywrócić homeostazę (równowagę na wszystkich poziomach regulacji) i zapewnić regenerację wszystkich narządów naszego organizmu. Uruchamiamy w ten sposób mechanizmy samoleczenia.

Uruchamiamy w ten sposób mechanizmy samoleczenia.

Program Aktywnej Profilaktyki to ubezpieczenie zdrowotne, które polega na:

Diagnoza

zdiagnozowaniu indywidualnych czynników ryzyka

Eliminacji przyczyn chorób

eliminacji przyczyn chorób przewlekłych

Oczyszczanie na poziomie komórkowym

dotlenianiu, odżywianiu i oczyszczaniu na poziomie komórkowym

Korzyści z wdrożenia Programu Aktywnej Profilaktyki

 • usprawnienie procesów metabolicznych – przemiany materii
 • poprawa gospodarki węglowodanowej i lipidowej organizmu
 • wzmocnienie naczyń krwionośnych i limfatycznych
 • niedopuszczenie do powstania zalążków choroby
 • zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób przewlekłych
 • mobilizacja naturalnych mechanizmów obronnych organizmu
 • szansa na uniknięcie cierpienia i wysokich kosztów leczenia.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Prosta i przejrzysta ścieżka postępowania:

Konsultacja wstępna on line

Konsultacja wstępna on line – kwalifikacja do leczenia. Skierowanie na badania diagnostyczne

Konsultacja specjalistyczna – opracowanie planu terapii i ocena i kosztów

Właściwa terapia (konsultacje, zabiegi, dieta) realizowana na przestrzeni kilku lub kilkunastu miesięcy

Ubezpieczenie zdrowotne praktycznie za darmo

Personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia pozwala zabezpieczyć zdrowie – chroniąc pacjenta przed chorobą. Dzięki temu jest to inwestycja, która ZAWSZE się zwraca – prędzej czy później w wyniku zmniejszenia wydatków na lekarzy i leki. Także ilość absencji chorobowych znacznie się obniża. Nasi pacjenci przez wiele lat nie korzystają z pomocy lekarzy.

Zmiany stylu życia w trakcie terapii powodują, że zmieniają się nawyki żywieniowe i model konsumpcji. Pacjenci wydają mniej pieniędzy na jedzenie – jedzą mniej niż dotąd, a ponadto wydają mniej na:

 • używki – alkohol, tytoń,
 • słodycze – czekolada, batoniki, lody
 • na junk foods – nie kupują żywności przetworzonej
 • na restauracje – częściej przygotowują posiłki w domu
Ubezpieczenie zdrowotne praktycznie za darmo

Prelekcja – Personalizacja i synergia leczenia w Centrum Medycznym VIMED

Podczas prelekcji nasi specjaliści dostarczają niezbędnych informacji o naszym innowacyjnym podejściu do ubezpieczenia zdrowia poprzez Program Aktywnej Profilaktyki

 • dzielimy się najnowszą wiedzy z zakresu medycyny żywienia, medycyny stylu życia i medycyny funkcjonalnej,
 • opierajmy się na wieloletnim doświadczeniu specjalistów dietetyków klinicznych i lekarzy,
 • wyjaśniamy jak czynniki stylu życia wpływają na rozwój chorób przewlekłych,
 • pokazujemy możliwości najnowocześniejszej diagnostyki w celu personalizacji leczenia, odżywiania i treningu,
 • umożliwimy zapoznanie się z zabiegami wspomagającymi naturalne mechanizmy samouzdrawiania
 • wyjaśnianiy, jaka rolę pełni oczyszczanie, oddychanie i odżywianie organizmu na poziomie komórkowym,
 • systematyzujemy wiedzę o prawidłowych nawykach żywieniowych i obalamy mity dotyczące dbania o zdrowie.
Ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników

Ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników Twojej firmy

Na całym świecie zwraca się coraz większą uwagę na jakość pracy i efektywność pracowników. Wiadomo, że są one uzależnione od zdrowia, samopoczucia i zaangażowania zatrudnionego. Choroba i spowodowana nią obniżona wydajność pracownika wiążą się z utratą produktywności firmy i zmniejszeniem jej rentowności.

Program Aktywnej Profilaktyki to ubezpieczenie zdrowotne, które pozwala poprawić wyniki finansowe Twojej firmy.