Nowa, wieloczynnikowa metoda leczenia AZS (atopowego zapalenia skóry)


Zamiast leczenia objawowego, zastosuj przyczynowe skuteczne leczenie atopowego zapalenia skóry.

Leczenie AZS

Zobacz jak Pani Maria pozbyła się Atopowego Zapalenia skóry w CM VIMED i zaczęła nowe życie!

Skuteczne leczenie AZS dzięki personalizowanej, funkcjonalnej medycynie stylu życia!

Korzystając z personalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia możesz w końcu wyleczyć AZS!

Centrum Medyczne VIMED to pierwsza w Polsce klinika, która wdrożyła metodologię personalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia. Jesteśmy jedyną placówką w Polsce, która stosuje tak spersonalizowane i kompleksowe podejście w leczeniu atopowego zapalenia skóry (AZS). 

Dlaczego medycyna stylu życia jest skuteczna w leczeniu AZS?

Ta innowacyjna metodologia pozwala nie tylko łagodzić objawy, ale w większości przypadków doprowadzić do trwałego wycofania się choroby.

Terapia Przeciwzapalna, Terapia Fenotypowa, czy Terapia Metaboliczna to wieloczynnikowe, zindywidualizowane podejście, które dzięki personalizacji i synergii, likwiduje nie tylko objawy choroby, ale przede wszystkim jej przyczyny.

Medycyna Funkcjonalna jest coraz częściej stosowana na świecie i powoli wkracza także do Polski. Coraz więcej badań naukowych potwierdza, że łuszczycę i inne choroby o podłożu zapalnym można skutecznie leczyć czynnikami stylu życia i zabiegami wspomagającymi naturalne siły samoleczenia organizmu.

Personalizacja w leczeniu AZS

Personalizacja w leczeniu AZS 

Po wielu latach doświadczeń wiemy już z całą pewnością, że jesteśmy w stanie skutecznie leczyć wiele chorób przewlekłych o podłożu zapalnym. Wymaga to jednak spersonalizowanego i indywidualnego podejścia w każdym przypadku. Poza tym warunkiem sukcesu jest wykorzystanie efektu synergii. 

Specjaliści medycyny funkcjonalnej dosłownie „prześwietlają” pacjenta, analizują jego styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe. Liczy się wszystko: sposób odżywiania, przebyte choroby, zastosowane leczenie, rodzaj wykonywanej pracy, miejsce zamieszkania, aktualnie przyjmowane leki, czy umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Badania diagnostyczne i wywiad dostarczają niezbędnych informacji do opracowania programu leczenia.

Program terapii jest dostosowywany do unikalnych, właściwości fenotypowych pacjenta. Terapia wykorzystująca test cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200 i profesjonalną komorę hiperbaryczną skutecznie wycisza stan zapalny, który jest przyczyną powstawania zmian atopowych.

Synergia w leczeniu AZS

Synergia w leczeniu AZS

Niezbędnym elementem każdej skutecznej terapii są unikalne zabiegi rehabilitacji komórkowej, które pozwalają na uzyskanie efektu synergii. Wieloczynnikowa terapia daje niesamowity efekt – większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań. Synergia leczenia zapewnia optymalizację funkcjonowania wszystkich układów organizmu na poziomie komórkowym. 

Zabiegi medycyny fizykalnej i odpowiednia dieta wspomagają procesy metaboliczne, czyli odżywiania i detoksykacji na poziomie komórkowym. Za sprawą profesjonalnej komory hiperbarycznej, życiodajny tlen dociera do wszystkich, dotychczas niedotlenionych komórek skóry, usprawniające ich metabolizm i regenerację.

Reasumując zyska nie tylko Twoja skóra, ale każda najmniejsza komórka Twojego organizmu!
Homeostaza w leczeniu AZS, czyli równowaga i samoleczenie organizmu

Homeostaza, czyli równowaga i samoleczenie organizmu

Wieloczynnikowa terapia stosowana w CM VIMED wykorzystuje naturalne mechanizmy regeneracyjne organizmu. Usprawnia pracę narządów odpowiedzialnych za odżywianie, oddychania i detoksykację. Dzięki temu w ciągu kilku tygodni obserwujemy jak poprawia się stan skóry i znikają zmiany atopowe.

Terapia funkcjonalna przywracająca homeostazę organizmu składa się z trzech komponentów: zaawansowanej diagnostyki, medycyny żywieniowej i medycyny fizykalnej.

Skutecznie leczymy AZS! 

Do niedawna nie mieliśmy zbyt wielu możliwości leczenia AZS – wszystko, co mogliśmy zrobić, to jedynie próbować łagodzić objawy choroby. 

Na szczęście pojawiła się nowa dziedzina medycyny, która otwiera nowe perspektywy w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Okazało się, że leczenie wieloczynnikowe, oparte na metodologii personalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia, dobrane nie tylko do stadium choroby, ale także do cech fenotypowych pacjenta, pozwala uzyskać niezwykły efekt terapeutyczny.

Unikalne doświadczenia i wiedza specjalistów Centrum Medycznego VIMED pozwala wyleczyć AZS

Dysponujemy bezcennym doświadczeniem w leczeniu atopowego zapalenia skóry (AZS). Od lat leczymy skutecznie AZS, a także inne przewlekłe choroby skóry o podłożu alergicznym i autoimmunologicznym. Wiemy jakie czynniki leżą u podłoża tej choroby, rozumiemy mechanizmy, które wpływają na jej przebieg. Wiemy, jak trwale wyciszyć chorobę.

Możesz liczyć na trwałe efekty leczenia AZS! 

Zaufało nam już tysiące pacjentów.  Osoby zmagające się z AZS, po przejściu Terapii Funkcjonalnej odnotowały spektakularne efekty – załkowite lub znaczne wyciszenie objawów choroby. Pacjenci odzyskali radość życia, dobre samopoczucie i możliwość normalnej pracy. Efekty takie obserwujemy aż u 70% pacjentów, u pozostałych natomiast dostrzegamy redukcję dotkliwych symptomów o 50%.

AZS u dzieci - Skuteczne i trwałe wyleczenie zmian łuszczycowych dzięki innowacyjnej technologii

Nowa jakość życia po wyleczeniu atopowego zapalenia skóry

Pacjent, którego skóra przestaje boleć i przyjmuje naturalny zdrowy wygląd, zaczyna inaczej funkcjonować. Powraca pewność siebie w relacjach prywatnych i zawodowych. Życie nabiera nowego wymiaru. Koszty poniesione na terapię funkcjonalną szybko się zwracają. Nie ma już wydatków na leki, kremy, emolienty, naświetlania i lekarzy.

Funkcjonalne leczenie AZS w CM VIMED jest całkowicie bezpieczne, bez negatywnych efektów ubocznych

Personalizowana terapia funkcjonalna jest obecnie najskuteczniejszą i jednocześnie najbezpieczniejszą  formą leczenia AZS. W przeciwieństwie do leczenia farmakologicznego charakteryzuje ją brak ciężkich i uprzykrzających życie objawów niepożądanych. Wręcz przeciwnie, w wyniku terapii zyskuje nie tylko skóra, ale każda komórka Twojego ciała.

Terapia funkcjonalna nie tłumi reakcji układu odpornościowego, lecz usuwa przyczyny wywołujące taką reakcję.

Dlaczego warto leczyć AZS w CM VIMED

Nie będziemy leczyć tylko objawów, ale precyzyjnie uderzymy w przyczynę choroby!

Uwolnimy Cię od czasochłonnej pielęgnacji, sterydów i drogich kosmetyków. 

Wraz ze zdrową skórą odzyskasz radość życia, pewność siebie i atrakcyjny wygląd! 

Co zyskasz jeśli zdecydujesz się leczenie AZS w Centrum Medycznym VIMED?

Co zyskasz jeśli zdecydujesz się leczenie AZS w Centrum Medycznym VIMED?

Cała tajemnica skuteczności terapii to specyficzne połączenie zabiegów rehabilitacji komórkowej z indywidualnie dobraną terapią żywieniową. Nasi pacjenci po przejściu już po pierwszych dwóch tygodniach wieloczynnikowej terapii funkcjonalnej zauważają spektakularne efekty:

 • wyciszenie choroby,
 • ustąpienie zmian skórnych,
 • złagodzenie wyprysku i zaczerwienienia,
 • ustanie świądu,
 • redukcja bólu,
 • normalizację snu.

Aby osiągnąć wymarzone efekty i pozbyć się AZS, wszyscy nasi podopieczni muszą zastosować się w 100% do stworzonego przez specjalistów indywidualnego Planu Terapii.

Jakie są wady medycyny stylu życia?

Musisz zaangażować swój czas

Ta nowa metoda leczenia wymaga zaangażowania i współpracy ze strony pacjenta. Zazwyczaj jest to związane z koniecznością wyjścia ze strefy komfortu. 

Terapia trwa kilka miesięcy, w których czasie trzeba poświęcić od 3 do 6 godzin tygodniowo na zabiegi i konsultacje oraz na naukę przygotowywania posiłków w nowy sposób. Łącznie jest to kilkadziesiąt godzin dedykowanych dla własnego zdrowia. 

W nagrodę otrzymujemy kilka tysięcy godzin dodatkowego życia w zdrowiu. To się po prostu opłaca.

Musisz zainwestować swoje pieniądze

Terapia medycyny stylu życia nie jest jeszcze refundowana przez NFZ, dlatego musisz zaangażować własne pieniądze.

Specjalistyczne badania diagnostyczne, opieka specjalistów posiadających unikalną wiedzę i doświadczenie oraz zabiegów rehabilitacji komórkowej. Kosztowne zabiegi wymagają kosztownych urządzeń, o wysokich kosztach eksploatacji i serwisu.

Nagrodą są oszczędności związane ze zmianą struktury wydatków i nowe szanse w życiu prywatnym i zawodowym.

Jak przebiega leczenie atopowego zapalenia skóry AZS?

Konsultacja wstępna - kwalifikacja do leczenia. Skierowanie na badania diagnostyczne

Konsultacja specjalistyczna - opracowanie planu terapii i ocena kosztów

Właściwa terapia (konsultacje, zabiegi, dieta) na przestrzeni kilku lub kilkunastu miesięcy

Zarezerwuj już dziś konsultację wstępną online ze specjalistą.

Dowiesz się, czy kwalifikujesz się do terapii funkcjonalnej w naszej klinice. Jeżeli tak, już po kilku tygodniach terapii zaobserwujesz korzystne zmiany.

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?

Oblicz wysokość miesięcznej raty.

Prawdziwe opinie pacjentów, video relacje i rekomendacje – Historie sukcesów

Wieloczynnikowa terapia metaboliczna okazała się niezwykle skuteczna w leczeniu nawet ciężkich przypadków atopowego zapalenia skóry. Już po kilku tygodniach terapii nasi pacjenci odczuwają korzystne efekty.

Terapia Funkcjonalna stosowana Centrum Medycznym VIMED to zupełnie inne podejście w leczeniu atopowego zapalenia skóry AZS!

Zamiast leczenia objawowego, leczenie przyczynowe.

Personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia, to zupełnie nowe podejście, które dzięki wykorzystaniu personalizacji i synergii okazało się niezwykle skuteczne w leczeniu AZS. Narzędzia diagnostyczne, jakimi się posługujemy, pozwalają dopasować leczenie do unikalnego fenotypu pacjenta i do stadium rozwoju choroby.

Poza Personalizacją, kluczowym czynnikiem sukcesu w leczeniu AZS jest Synergia, czyli jednoczesne oddziaływanie na organizm pacjenta na kilku poziomach. To nowatorska metoda leczenia atopowego zapalenia skóry polega na zastosowaniu personalizowanego odżywiania i leczenia, wspomaganego zabiegami usprawniającymi procesy komórkowe.

W wyniku  leczenia następuje wyciszenie przewlekłego stanu zapalnego i rozpoczyna się regeneracja tkanek wszystkich warstw skóry, co w większości przypadków pozwala całkowicie uciszyć chorobę.

VIMED Warszawa
Leczenie AZS

Pacjenci leczeni z powodu AZS sygnalizują:

 • Poprawę samopoczucia po wyłączeniu leków,
 • Mniejszą skłonność do powstawania podrażnień skóry,
 • Oszczędność czasu wobec braku konieczności czasochłonnej pielęgnacji,
 • Oszczędność wydatków na leki i drogie środki pielęgnacji skóry,
 • Poprawę stanu psychicznego, bez ciągłego ukrywania zmian skórnych,
 • Brak problemów związanych z nadkażeniami bakteryjnymi i wirusowymi.

Czy personalizowana medycyna stylu życia to medycyna alternatywna?

Personalizowana medycyna stylu życia to w żadnym wypadku NIE jest medycyna ludowa, czy medycyna alternatywna, choć bardzo często czerpie z doświadczeń przekazywanych przez lekarzy od tysięcy lat, od czasów Hipokratesa i Avicenny. 

Jest to nowa gałąź medycyny akademickiej, od kilkunastu już lat wykładana na najlepszych uniwersytetach medycznych na świecie. Pierwszym ośrodkiem kształcenia specjalistów medycyny funkcjonalnej była Harvard Medical School, która w roku 2007 uruchomiła studia podyplomowe dla lekarzy. 

W naszej praktyce wykorzystujemy coraz bogatszą wiedzę medyczną na temat chorób o podłożu zapalnym. Korzystamy z innowacyjnych badań diagnostycznych. Używamy unikalnych urządzeń zabiegowych, które pomagają nam zmobilizować upośledzone narządy do prawidłowego funkcjonowania.

Leczenie, które w ostatecznym rozrachunku nic nie kosztuje

Czy będzie mnie stać na taką innowacyjną terapię?

Nasze kompleksowe terapie wydają się pacjentom kosztowne, bo badania diagnostyczne, opieka specjalistyczna i zabiegi to wydatek kilku tysięcy złotych. Jednak te nakłady się bardzo szybko zwracają w wyniku zmiany struktury wydatków po przejściu terapii. 

Inwestycja w terapię zwraca się całkowicie w perspektywie roku, najdalej dwóch.

Oszczędności na lekach, kosmetykach i lekarzach na przestrzeni lat są większe niż koszty terapii, ale to nie wszystko. Zmiana sposobu odżywiania przynosi też oszczędności w wydatkach na żywność i używki.

Okazuje się, że terapia funkcjonalna oparta na metodologii personalizowanej medycyny stylu życia nic nie kosztuje.

Marsz alergiczny od AZS do astmy.

Marsz Alergiczny. Od alergii pokarmowej przez AZS do astmy

Liczne badania potwierdzają, że AZS to czynnik ryzyka astmy oskrzelowej! Innymi słowy, astma oskrzelowa jest silnie skorelowana z występowaniem atopowego zapalenia skóry w wieku dziecięcym. 

Atopowe Zapalenie Skóry – AZS przyczyna i leczenie

Atopowe Zapalenie Skóry – AZS przyczyna i leczenie

Atopowe zapalenie skóry ( AZS) jest przewlekłą i nawrotową dermatozą zapalną. Sprawdź jakie są przyczyny AZS. Czy jest szansa na całkowite wyleczenie atopowego zapalenia skóry?

Leczenie chorób skóry – czy można wyleczyć “nieuleczalne” choroby skóry: łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, trądzik?

Leczenie chorób skóry – czy można wyleczyć “nieuleczalne” choroby skóry?

Pacjenci przekonują się, że Terapia Fenotypowa jest szybką i skuteczną metodą na wyleczenie chorób skóry, takich jak atopowe zapalenie skóry (AZS), łuszczyca czy najcięższa postać trądziku.

Jak zacząć? To proste!

1
Już dziś zarezerwuj termin konsultacji wstępnej
REZERWACJA ON LINE lub TELEFON: 22 201 90 71
2
Spotkaj się ze specjalistą, który dobierze optymalny dla Ciebie wariant terapii
3
Zaplanuj dwa tygodnie – 10 dni, w których przeznaczysz kilkanaście godzin dla siebie
Lidia Tarwińska

Już dziś umów się na konsultację ze specjalistą Terapii Fenotypowej!

Szkoda każdego dnia!

Specjalista na podstawie wywiadu, dobierze najwłaściwszą strategię postępowania. Ustali stopień nasilenia Twojej choroby i określi orientacyjny czas trwania terapii.

Czas trwania leczenia uzależniony jest od stopnia zaawansowania choroby oraz od tego jak będziesz przestrzegać zaleceń naszych specjalistów.