5 najważniejszych korzyści z jednoczesnego badania ukrytej alergii pokarmowej i nietolerancji pokarmowej? | VIMED

5 najważniejszych korzyści z jednoczesnego badania ukrytej alergii pokarmowej i nietolerancji pokarmowej?

Ukryte alergie pokarmowe i nietolerancje pokarmowe są nie tylko szkodliwe dla zdrowia, ale także zagrażają życiu!

Te zaburzenia, powodując niedożywienie i przewlekły stan zapalny, utrzymujący się latami, sprzyjają rozwojowi chorób, które znacząco obniżają jakość życia, ale także prowadzą do przedwczesnej śmierci:

 • Choroby sercowo naczyniowe – miażdżyca, nadciśnienie, choroba wieńcowa, zawał serca
 • Choroby metaboliczne – cukrzyca
 • Choroby neurologiczne – udary mózgu, stwardnienie rozsiane, Alzheimer, Parkinson
 • Choroby nowotworowe – rak prostaty, rak płuc, rak jelita grubego, rak trzustki, rak jajników

Opóźnione alergie i nietolerancje pokarmowe są najczęściej odpowiedzialne za dolegliwości, które odbierają radość życia, a mogą pojawić się w każdym wieku.

Co robić?

 • Nietolerancja pokarmowaTe niepożądane reakcje występują powszechnie we wszystkich krajach o wysokim poziomie rozwoju, więc nic dziwnego, że także w Polsce wykrywane są coraz częściej u coraz młodszych ludzi a nawet u niemowląt. Jest to związane z naszym stylem życia i środowiskiem w jakim żyjemy.
 • Wieloletnie spożywanie produktów nietolerowanych przez organizm sprzyja rozwojowi przewlekłego stanu zapalnego, który jest zawsze podłożem rozwoju wielu bardzo poważnych chorób, w tym także tych najbardziej niebezpiecznych chorób sercowo naczyniowych i nowotworowych.
 • Pierwsze sygnały zaburzeń na tle ukrytych alergii pokarmowych i nietolerancji pokarmowych to biegunki, zaparcia, mdłości, wzdęcia, zgaga, nieprzyjemny zapach z ust czy trądzik, a także przewlekłe zmęczenie, bóle mięśni i stawów, migreny i zmiany zachowania.
 • Układ odpornościowy człowieka jest bardzo skomplikowany i nie wszystkie jego mechanizmy zostały do końca poznane. Ponadto za rozwój niepożądanych reakcji na pokarm poza mechanizmami alergicznymi odpowiadają także mechanizmy genetyczne i enzymatyczne – wywołujące tak zwane nietolerancje. Z tego powodu dla opracowania skutecznej diety eliminacyjno rotacyjnej nie wystarczy badanie stężenia przeciwciał klasy IgA, IgE czy IgG. Dla uzyskania efektów terapeutycznych już za pierwszym razem, wskazane jest zastosowanie badania, które pozwoli zidentyfikować reakcje bez względu na mechanizm ich powstawania. Ludzie nie mają dzisiaj czasu na wielomiesięczne eksperymentowanie ze swoim zdrowiem.
 • Stosowane w naszej klinice badania nutri immunologiczne, w odróżnieniu od wielu dostepnych testów nietolerancji pokarmowej, nie skupiają się na oznaczeniu stężenia przeciwciał klasy IgG, w pobranej od pacjenta krwi. Unikalna metodologia badania sprawia, że nasi specjaliści mogą przeanalizować wszystkie niepożądane reakcje jakie występują w chwili badania, zarówno te o podłożu alergicznym jak i te, w których mechanizm jest inny – niealergiczny.
 • Dzięki temu uzyskujemy bardzo precyzyjną informację o pokarmach wywołujących niepożądaną reakcję organizmu, bez względu na to, czy jest ona związana z wytwarzaniem przeciwciał, czy też cytokin prozapalnych.
 • Tylko takie badanie pozwala na niezwłoczne wdrożenie niezbędnych zmian w sposobie odżywiania, bez straty czasu na kolejne testy, próby i błędy. Pacjenci nie mają czasu na eksperymenty – chcą jak najszybciej odczuć efekty.

Jakie są korzyści badania?

W wyniku badania uzyskujemy kluczowe dla naszego zdrowia informacje:

 1. Testy pokarmoweUzyskasz pełną informację o tym, na które produkty spożywcze i dodatki do żywności reaguje Twój układ organizm oraz jaki jest stopień nasilenia reakcji, które prowadzą do tworzenia się kompleksów immunologicznych, długotrwałego utrzymywania się ukrytych stanów zapalnych i rozwoju chorób nowotworowych, chorób sercowo naczyniowych, chorób z autoagresji, chorób skóry, chorób układu nerwowego, chorób reumatycznych, cukrzycy i wielu innych.
 2. Dowiesz się jakie produkty są bezpiecznych dla Twojego organizmu a jakie są dla niego szkodliwe – wręcz trujące. Ta wiedza pozwoli na opracowanie spersonalizowanego programu odżywiania – indywidualnej diety eliminacyjno rotacyjnej, która eliminując szkodliwe substancje, zapewni Ci jednocześnie właściwą podaż wszystkich składników odżywczych.
 3. Wdrożysz okresowo nowe zasady odżywiania, sprzyjając regeneracji układu pokarmowego, usprawniasz mechanizmy wchłaniania składników odżywczych z pożywienia, wspomagasz organizm w wyciszaniu przewlekłych ognisk zapalnych i ułatwiasz jego detoksykację.
 4. Twój organizm już po kilku dniach zaczyna wracać do równowagi. W zależności od stanu Twojego zdrowia okres ten może się wydłużyć do paru tygodni czy nawet kilku miesięcy. Im szybciej zaczniesz, tym większe masz szanse na pozbycie się dolegliwości i tym krótszy będzie okres powrotu do zdrowia.
 5. Ponowne wykonanie badania, po upływie kilku miesięcy od wdrożenia diety eliminacyjno rotacyjnej pozwala sprawdzić, czy spersonalizowana dieta wdrożona po zbadaniu nietolerancji pokarmowych przyniosła spodziewane efekty i uchronić się przed spożywaniem produktów, które w przyszłości mogą wywołać niepożądane objawy.

Jak wszyscy wiemy, ze zdrowiem jest tak, że wczesne wykrycie nieprawidłowości zwiększa szanse na pełne wyleczenie, bo choroby przewlekłe rozwijają się podstępnie, nie dając objawów przez wiele lat. Dlatego tak ważne jest reagowanie już przy pierwszych niepokojących symptomach choroby. Dolegliwości to kumunikat od naszego organizmu – sygnał, który mówi na zrób coś, bo nie jest dobrze. Odpowiednio wcześnie wykonanie badania i wdrożenie diety eliminacyjno rotacyjnej oraz zabiegów wspomagających organizm, pozwoli znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju przewlekłych chorób cywilizacyjnych – dietozależnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *