Jak zacząć

leczenie żywieniowe
w Centrum Medycznym VIMED

Konsultacja Wstępna OnLine – bez wychodzenia z domu.

 

Wykonaj pierwszy krok, bo warto mieć zdrowie.
TO SIĘ PO PROSTU OPŁACA

Specjalista Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia, lekarze, dietetycy, pielęgniarki, operatorzy komór hiperbarycznych, fizjoterapeuci i kosmetolodzy – jeden zespół specjalistów dla całej rodziny

Konsultacja wstępna to Twój pierwszy krok do zdrowia

Pamiętaj, że każda choroba przewlekła zaczyna się od zaburzeń funkcjonalnych pojedynczych komórek Twojego organizmu. Dlatego funkcjonalna medycyna komórkowa okazuje się tak skuteczna w leczeniu chorób cywilizacyjnych.

Bez względu na to, czy źle się czujesz, czy  nie masz żadnych problemów, warto spotkać się ze specjalistą Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia na Konsultacji wstępnej.

To zupełnie nowa dziedzina medycyny, o której wielu lekarzy nawet jeszcze nie słyszało. Dlatego nie szukaj u nas diabetologa, endokrynologa, czy kardiologa – mamy zupełnie inne podejście.

Nasi lekarze i dietetycy uprawiają personalizowaną, funkcjonalną medycynę stylu życia, likwidując przyczyny chorób, a nie tylko ich objawy.

Podczas Konsultacji Wstępnej dowiesz się, w jaki sposób ta nowa metoda leczenia może być zastosowana u Ciebie. Uzyskasz informacje o niezbędnych badaniach i dostępnych opcjach leczenia.

Dowiesz się, co możesz zrobić na obecnym etapie swojego życia, jeżeli:

  • Leczysz się i cierpisz z powodu przewlekłych dolegliwości lub zdiagnozowanych chorób,
  • Chcesz wzmocnić układ odpornościowy, aby skuteczniej się chronić przed chorobami,
  • Pragniesz zregenerować i odmłodzić swój organizm, by cieszyć się latami życia w zdrowiu.

Podczas Konsultacji wstępnej spotkasz się On-Line, lub w gabinecie w przychodni, z doświadczonym specjalistą.

Na podstawie wywiadu,  nawet bez wychodzenia z domu, uzyskasz szczegółowe wskazówki na temat zalecanych badań diagnostycznych oraz wstępne informacje o możliwości leczenia w naszej klinice.

Jeżeli chcesz jak najszybciej rozpocząć terapię, najlepiej zacząć od standardowego zestawu badań diagnostycznych.

Wypełnij ankietę i wybierz badanie najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

Jak zacząć leczenie? Konsultacja wstępna – Pierwszy krok

Konsultacja wstępna u specjalisty, zajmującego się medycyną funkcjonalną bardzo się różni od typowej wizyty u lekarza. Każdy pacjent to osobna historia. Konsultacja ma na celu poznanie Twojej zdrowotnej historii i określenie, czy w Twoim konkretnym przypadku personalizowana medycyna stylu życia to właściwy wybór.

Podczas tej konsultacji nie będziesz jeszcze gruntownie zbadany w sposób konwencjonalny. Nie otrzymasz też żadnych zaleceń żywieniowych ani lekarskich, bo poza wstępnym wywiadem nie mamy jeszcze żadnych wyników Twoich badań diagnostycznych.

Personalizowana medycyna stylu życia tym różni się także od konwencjonalnej medycyny, że nie ma standardowych, gotowych zaleceń dostosowanych do charakterystycznych objawów danej choroby. Nie wystarczy tu różnicowanie jednostek chorobowych.

My musimy najpierw ustalić, jakie czynniki Twojego stylu życia doprowadziły do zaburzeń, które wywołały dolegliwości i spowodowały rozwój choroby.

Najważniejsze jest wyeliminowanie pokarmów wywołujących stan zapalny, bo nasze zdrowie zależy głównie od tego, czym się odżywiamy i jak nasz organizm metabolizuje składniki pożywienia. Dlatego im wcześniej wykonasz badania, tym szybciej odczujesz efekty terapii.

Po konsultacji wstępnej już wiesz, czy warto poddać się terapii. Z chwilą wykonania badań diagnostycznych i wdrożenia pierwszych zaleceń zaczyna się Twoja podróż do zdrowia.

timeline_pre_loader

Diagnostyka czyli PERSONALIZACJA

Terapia zaczyna się od szczegółowej oceny stanu zdrowia. Na tym etapie, w ramach terapii lub kwalifikacji do terapii, będziesz poddawany wnikliwym badaniom laboratoryjnym, obrazowym i funkcjonalnym – wszystkie te badania są nieinwazyjne i całkowicie pozbawione jakichkolwiek ryzyk.

Z wynikami badań trafisz do lekarza, który przeprowadzi ich analizę, oraz zbada cię w gabinecie lekarskim i dopasuje szczegółowy program terapii do Twoich unikalnych cech psychofizycznych. Ta wizyta musi odbyć się osobiście w naszej klinice. Wizyty kontrolne często mogą odbywać się zdalnie.

W zależności od wariantu terapii, zalecenia żywieniowe przekaże Ci lekarz, lub spotkasz się jeszcze z dietetykiem klinicznym.

Diagnostyka

Personalizacja leczenia

Terapia - efekt SYNERGII czyli 2+2=>4

Niezwłocznie po konsultacji lekarskiej planowane są zalecane przez lekarza zabiegi, które mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia efektu SYNERGII. W zależności od sytuacji zabiegi mogą być planowane codziennie, albo w odstępie kilku dni.

Niektóre zabiegi, jak na przykład tlenoterapia hiperbaryczna HBOT w wysokociśnieniowej komorze hiperbarycznej, mogą odbywać się nawet dwa razy dziennie, w seriach po 10 – 20 zabiegów.

Inne zabiegi, jak te wspomagające układ krwionośny, układ limfatyczny i układ oddechowy, jak VACU i IONO, odbywają się w seriach po 4 do 10 zabiegów dzień po dniu. Zabiegi hydrokolonoterapii, czy zabiegi stymulacji endodermicznej, jak na przykład Body lifting, czy Deep oscillation odbywają się często w odstępach kilkudniowych.

Wszystkie zabiegi i procedury w ramach terapii, oraz ich częstotliwość, są dobierane indywidualnie przez lekarza na podstawie badań i wywiadu. Są one niezbędne do uzyskaniu efektu SYNERGII. 

Bez zabiegów wspomagających procesy metaboliczne, uzyskanie spektakularnych efektów terapeutycznych byłoby najczęściej wogóle niemożliwe, lub wymagałoby znacznie więcej czasu.

To właśnie SYNERGIA, czyli równoległe połączenie oddziaływań terapeutycznych na kilku poziomach zapewnia, że Twoje komórki otrzymują właściwe składniki odżywcze. Dzięki synergii we właściwym czasie do komórek dociera odpowiednia ilość tlenu, niezbędna do prawidłowego metabolizowania składników odżywczych.

HOMEOSTAZA - Równowaga - czyli długie życie w zdrowiu

W trakcie terapii, trwającej kilka do kilkudziesięciu tygodni, dowiesz się co jeść, a czego lepiej unikać. Jak planować i przygotowywać posiłki. Jak zarządzać swoim organizmem, by służył Ci jak najdłużej. Po zakończeniu terapii będziesz dysponować wiedzą o tym jak zapewnić swojemu organizmowi optymalne funkcjonowanie i utrzymać HOMEOSTAZĘ (równowagę).

Poznasz indywidualną instrukcję obsługi swojego organizmu.

Pomyśl, zanim zdecydujesz się, by poświęcić swój bezcenny czas i wydać ciężko zarobione pieniądze na kosztowną terapię. Skorzystaj z okazji spotkania z doświadczonym praktykiem Personalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia.

Zapisz się na Konsultację wstępną, bo warto wiedzieć, co jest dla Ciebie najlepsze w tym momencie Twojego życia.

Długie życie

Sprawdź

Immun Boost – Terapia przeciwwirusowa
Najbardziej zaawansowana Terapia Fenotypowa
Najczęściej wybierana Terapia Metaboliczna

Dowiedz się więcej

Holistyczne leczenie
Badania i terapie