Medycyna Stylu Życia i Spersonalizowana Medycyna Funkcjonalna to zupełnie nowe podejście w medycynie!

Zacznij skuteczne, bezpieczne leczenie od spotkania z lekarzem medycyny funkcjonalnej, który zbada Cię i zaproponuje optymalną ścieżkę postępowania.

Zadzwoń i zarezerwuj termin:
Infolinia: 22 201 90 71

 

Zaufaj specjalistom
pierwszej w Polsce Kliniki Medycyny Stylu Życia!


Zobacz efekty naszej terapii


Jeżeli jesteś już zdecydowany na wykonanie kompleksowych badań i chcesz dostać szczegółowe zalecenia, korzystając z atrakcyjnego rabatu, umów się pakiet diagnostyczno konsultacyjny:

Wstęp do leczenia w Klinice Spersonalizowanej Medycyny Funkcjonalnej


Choroby przewlekłe to codzienne dolegliwości o różnym charakterze i nasileniu: bóle głowy, bóle brzucha, bóle stawów, zaburzenia rytmu serca, zmiany skórne, złe samopoczucie, zmęczenie i brak koncentracji, zaparcia, biegunki, wzdęcia i problemy trawienne, obrzęki, uporczywa nadwaga, czy zaburzenia hormonalne. To mogą być objawy poważnych chorób, których nie wolno lekceważyć, bo skracają nasze życie i obniżają jego jakość!

Wiele z tych chorób uważanych jest za nieuleczalne, związane z rozwojem cywilizacji – lekarze mówią, że trzeba nauczyć się z nimi żyć.

Jednak współczesna nauka dostarczyła nam nowe, funkcjonalne metody leczenia tych chorób, oparte na zupełnie innym podejściu. Kluczem do leczenia tych chorób przewlekłych są czynniki stylu życia dostosowane do indywidualnych cech każdego pojedynczego pacjenta. Podstawą tej metody są badania diagnostyczne umożliwiające personalizację leczenia i wdrożenie procedur, które przywracają organizmowi witalność i zdolność do samoleczenia.
W Centrum Medycznym VIMED oferujemy najbardziej kompleksowy pakiet badań diagnostycznych, dzięki któremu można szczegółowo sprawdzić stan swojego zdrowia i dowiedzieć się, co zrobić, aby rozpocząć skuteczny proces nowoczesnego leczenia w klinice Medycyny Funkcjonalnej.

Pierwszy krok w kierunku zdrowia, sił witalnych i doskonałego samopoczucia!

Kompleksowa diagnostyka w Klinice to pierwszy etap na drodze do odzyskania zdrowia!


Skorzystaj ze specjalnego programu: „Wstęp do leczenia w Klinice Medycyny Funkcjonalnej”, a otrzymasz personalizowaną analizę stanu zdrowia wraz z rekomendacjami zespołu specjalistów Medycyny Funkcjonalnej, do dalszego postępowania w zakresie leczenia i profilaktyki.

Kompleksowy pakiet najbardziej szczegółowych badań obejmuje:


 • Zaawansowaną diagnostykę laboratoryjną:
  • cytotoksyczny test nietolerancji pokarmowej Kod Metaboliczny 200, który jako jedyny, spośród wszystkich testów dostępnych na rynku, wskazuje ukryty i szkodliwy wpływ produktów spożywczych na organizm. Pozwala na wdrożenie indywidualnej diety eliminacyjno-rotacyjnej, która pomaga w eliminacji przewlekłych stanów zapalnych (przyczyny większości chorób przewlekłych).
  • morfologiczną i biochemiczną, która pozwoli ocenić poziom odczynów zapalnych oraz prawidłowość funkcjonowania narządów wydzielania wewnętrznego, poziom witaminy D, tyreotropiny (TSH), enzymów wątrobowych i innych.
 • Medyczną analizę składu ciała wykonaną na najnowocześniej, medycznej aparaturze, pozwalającą między innymi precyzyjnie ocenić ilość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, zawartość wody oraz podstawowy metabolizm. Pozwala to określić poziom odżywienia organizmu. Dodatkowo dzięki oznaczeniu kąta fazowego uzyskujemy aktualny obraz jakości naszych komórek.
 • USG jamy brzusznej – pozwala ocenić stan narządów związanych z funkcjonowaniem przewodu pokarmowego i wykryć nawet drobne nieprawidłowości i zmiany w ich budowie – wątroba, drogi żółciowe, trzustka, jelita i inne.
 • Pomiary antropometryczne wraz z pomiarem ciśnienia tętniczego i dokumentacją fotograficzną sylwetki oraz ewentualnych zmian skórnych – pozwalają na określenie prawidłowych do wieku, płci wymiarów i proporcji ciała oraz na wczesne wykrycie odchyleń od normy i przeciwdziałanie trwałym zmianom upośledzającym zdrowie.
 • Obszerny wywiad zdrowotny przeprowadzony w formie ankiet, pozwalający na gruntowną ocenę stanu zdrowia i indywidualnych czynników ryzyka.
 • Konsultację z lekarzem Medycyny Funkcjonalnej, który przeanalizuje wyniki badań, zaproponuje optymalne strategie postępowania terapeutycznego, wyjaśni wszelkie wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania.
 • Konsultację z dietetykiem klinicznym, który w oparciu o wyniki badań i opinię lekarza zaproponuje optymalne spersonalizowane strategie postępowania żywieniowego, wyjaśni wszelkie wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania.
 • Na podstawie tak szczegółowej analizy, wspólnie z pacjentem zostanie opracowany Plan Terapii czyli zalecane zabiegi Medycyny Fizykalnej, optymalna suplementacja, wskazówki żywieniowe.

W tym momencie mamy już za sobą pierwszy krok. Na specjalne życzenie pacjenta możemy wszystkie te informacje przygotować w formie pisemnej, aby ułatwić pacjentowi podjęcie świadomej decyzji o podjęciu leczenia.


Medycyna Funkcjonalna w CM VIMED!


PK_raport_new

Dlaczego stworzyliśmy personalizowany Plan Terapii?

Przede wszystkim staramy się odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego pacjent zachorował?” W medycynie konwencjonalnej lekarz zajmuje się pacjentem, w zależności od swojej specjalizacji: np. neurologia, ginekologia czy endokrynologia i kardiologia. Patrzy tylko na specyficzne dla jego specjalizacji objawy choroby i tylko te objawy leczy, tymi samymi zresztą sposobami u wszystkich pacjentów. W Medycynie Funkcjonalnej lekarz patrzy na pacjenta – holistycznie. Szuka początków – przyczyn choroby – zaburzeń określonych funkcji organizmu na poziomie komórkowym i subkomórkowym – molekularnym. Specjaliści medycyny funkcjonalnej “prześwietlają” życie pacjenta, analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe, w celu zidentyfikowania przyczyn choroby i znalezienia metod, które usprawniając zaburzone funkcje pomogą przywrócić optymalne zdrowie.

Udowodniono, że odpowiednie żywienie (w tym kliniczne zastosowanie witamin, minerałów i innych składników odżywczych), połączone z detoksykacją organizmu, medycyną manualno-rehabilitacyjną (masaże i inne zabiegi), ćwiczeniami oraz technikami radzenia sobie ze stresem, mają potężny wpływ na zdrowie pacjenta.

Plan Terapii jest pełnym opisem tych wszystkich zależności. Ułatwia pacjentowi podjęcia decyzji o dalszym leczeniu. Można powiedzieć, że jest to indywidualna instrukcja zdrowia i propozycja najbardziej skutecznego planu terapeutycznego.

Nie jest to jednak konieczne – można zaoszczędzić pieniądze i zamiast na tworzenie obszernego opracowania, przeznaczyć je na leczenie – czyli wdrożenie zaleceń przekazanych przez lekarza i dietetyka podczas konsultacji.

Spersonalizowana Medycyna Funkcjonalna to zupełnie nowa jakość, z coraz większym entuzjazmem przyjmowana przez coraz większe grono lekarzy i pacjentów na całym świecie!


Nasza rada dla wszystkich pacjentów, cierpiących od lat nawet na najcięższe choroby przewlekłe:

NIE TRAĆ NADZIEI!


Medycyna oparta na epigenetyce, rehabilitacji komórkowej i personalizacji odżywiania, dzięki nutriimmunologii, daje zupełnie nowe możliwości. W dzisiejszych czasach wiemy już, że tak zwane zdrowe żywienie to za mało, bo każdy jest inny i potrzebuje innego podejścia, dostosowanego do genotypu i fenotypu. Dlatego ogólnie dostępne „zdrowe zasady odżywiania” nie zawsze działają. Zazwyczaj dla skutecznego leczenia niezbędne jest uzyskanie efektu synergii w wyniku połączenia szeregu działań – sama dieta nie pomoże.

Najważniejsza wiadomość jest taka, że nawet jeżeli nasze geny sugerują duże ryzyko rozwoju choroby przewlekłej, to nie jest to wyrok. Zawsze jest nadzieja, a nasze doświadczenia pokazują, że Terapia Fenotypowa w Klinice Medycyny Funkcjonalnej jest bardzo skuteczna i potrafi działać cuda.

Zacznij już dziś i zarezerwuj sobie terminy badań!

Nasi specjaliści pomogą Ci pozbyć się dolegliwości i odzyskać zdrowie. Twoje życie zacznie się od nowa jak tylko będziesz budzić się co rano bez dolegliwości.

Infolinia: 22 201 90 71


Dlaczego Medycyna Funkcjonalna?


Najnowsze badania wykazują, że kompleksowe zmiany stylu życia, w tym zwłaszcza sposobu odżywiania, mogą nie tylko zapobiec wielu chorobom, ale również przynieść rezultaty porównywalne z terapią farmakologiczną lub standardowym postępowaniem medycznym, bez jakichkolwiek skutków niepożądanych.
Dzisiaj pacjenci mają do dyspozycji tak wiele możliwości leczenia, że często nie wiedzą jaką drogę wybrać. Warto się zastanowić komu chcemy powierzyć swoje zdrowie, bo poza medycyną konwencjonalną mamy do wyboru wiele opcji i każdy sam musi podjąć decyzję o wyborze lekarza i metody leczenia.

Samodzielnie podejmij decyzję


Dokonywanie skutecznych wyborów w zakresie opieki zdrowotnej naszym zdaniem obejmuje lekarza, klinikę medycyny funkcjonalnej i pacjenta w relacji, w której wartość mają informacje i przekonania, uwaga i wiedza, komunikacja i zaufanie. Praktycy medycyny funkcjonalnej uczą się, jak spersonalizować plan terapeutyczny zorientowany na każdego unikalnego pacjenta, wykorzystując dowody i wiedzę, sztukę i naukę.

Centrum Medyczne VIMED

to pierwsze w Polsce Centrum Medyczne, które już w roku 2007 wdrożyło w sposób kompleksowy medycynę stylu życia, w tym spersonalizowaną medycynę żywienia, jako podstawę postępowania w chorobach cywilizacyjnych. Odkrycia i publikacje wybitnych międzynarodowych autorytetów, stały się dla specjalistów CM VIMED inspiracją do opracowania metodologii kompleksowego, spersonalizowanego leczenia – Terapii FenotypowejTM.

Wśród najważniejszych należy wymienić takie nazwiska jak doktor Max Gerson i jego córka Charlotte Gerson, Linus Pauling, dr Theron Randolph, dr Matthias Rath, dr Dean Ornish, prof. Collin T. Campbell, dr Caldwell Esselstyn, prof. Louis Ignarro, Paul Pitchford, Andreas Moritz, dr Terry Wahls, dr Joel Fuhrman i wielu, wielu innych.

Opracowaliśmy standardy postępowania żywieniowego, które w połączeniu z zabiegami wspomagającymi organizm w regeneracji komórkowej, okazały się niezwykle skuteczne. Z powodzeniem zastosowaliśmy je w leczeniu nadwagi i otyłości, chorobach układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy, reumatologicznych, neurologicznych, autoimmunizacyjnych, chorobach skóry, w leczeniu niepłodności, a także w profilaktyce tych chorób.

Wdrożenie tego postępowania w obszarze medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej wpłynęło na spowalnianie procesów starzenia się organizmu i cofanie zmian wywołanych już tymi procesami. Pacjenci zarówno w subiektywnych odczuciach, jak i w obiektywnych badaniach, cofali zegar biologiczny o kilka do kilkunastu lat.

Zaufało nam już…

0


Zadowolonych Pacjentów


W jaki sposób medycyna funkcjonalna różni się od konwencjonalnego systemu medycznego?


Współczesna „medycyna konwencjonalna” znakomicie radzi sobie z leczeniem urazów, czy ostrych stanów zapalnych. Niestety jest niemal zupełnie bezradna w leczeniu chorób przewlekłych o tak zwanym podłożu cywilizacyjnym. Celem medycyny konwencjonalnej jest umożliwienie lekarzom zdiagnozowania chorób poprzez rozpoznanie określonych, w przekazanych im wytycznych, wzorców i leczenie objawów tak zdiagnozowanych chorób, przez przepisywanie terapii objawowych opartych na lekach, które są w zasadzie takie same dla wszystkich pacjentów z określoną chorobą.

Celem Medycyny Funkcjonalnej jest wspomaganie zdrowia i witalności pacjenta. Specjaliści badają każdy element stylu życia pacjenta i niepowtarzalne czynniki biochemiczne w celu zidentyfikowania przyczyn ich choroby i znalezienia sposobów leczenia, które pomogą przywrócić pacjentom optymalne zdrowie. Model Spersonalizowanej Medycyny Funkcjonalnej rozpatruje oczywiście diagnozę, ale także stara się odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego ta osoba ma tę chorobę?” Odpowiedź na to pytanie ujawnia się poprzez odkrycie czynników wyzwalających i mediatorów leżących u podstaw objawów i patologicznych przejawów choroby.

Ponadto, genetyka medyczna może identyfikować fenotypową ekspresję genów związanych z chorobą i ich produktów, dostarczając kolejną soczewkę, za pomocą której można patrzeć na choroby. Przewlekłe choroby dotykają wielu narządów i wymagają systematycznej metody obserwacji każdego pacjenta.

Lekarz czy dietetyk, który sam nie gotuje, raczej nie będzie w stanie pomóc pacjentowi

Medycyna stylu życia to nie tylko znajomość wyników badań naukowych i wiedza o specyficznym, dobroczynnym działaniu składników pokarmowych zawartych w pożywieniu. Nie wystarczy również znajomość zawartości makro- i mikroelementów w poszczególnych produktach i wiedza o warunkach ich biodostępności czy bio przyswajalności. To także wiedza obejmująca sztukę kulinarną, pozwalającą w taki sposób komponować posiłki, by zapewnić najwyższą wartość odżywczą składników pokarmowych, aby posiłki były nie tylko zdrowe, ale także smaczne i łatwe do przygotowania.

Ile to kosztuje?


Koszty terapii nie są małe, i jak dotąd nie są w Polsce refundowane. Nasz zespół, jako jedyny w kraju dysponuje tak bogatym doświadczeniem – kilkadziesiąt tysięcy zadowolonych pacjentów, którzy płacą za terapię leczniczą lub prewencyjną z własnej kieszeni, to najlepszy dowód, że terapia działa. Choć, kiedy mówimy, że leczymy jedzeniem, na początku wielu z nich podchodzi sceptycznie. Trudno się dziwić, skoro jesteśmy przyzwyczajeni do publicznej opieki zdrowotnej, ewentualnie pakietów zdrowotnych finansowanych przez pracodawców i unikamy wydawania pieniędzy na leczenie – zwłaszcza, kiedy nic nas jeszcze nie boli.

Warto zauważyć, że Medycyna Funkcjonalna jest opłacalna dla pacjentów, także dlatego, że poza leczeniem doraźnych, czy długotrwałych problemów zdrowotnych, koncentruje się na profilaktyce i promocji zdrowego stylu życia, stosując zrównoważone, nieinwazyjne metody leczenia, które uwzględniają przyczyny dysfunkcji, przywracając zdrowie pacjentom.

Prawda o kosztach Terapii Fenotypowej jest taka, w wyniku zmniejszenia wydatków na jedzenie, używki i leki, koszty terapii zwracają się często już w ciągu kilku miesięcy!


Konwencjonalne zabiegi medyczne to często kosztowne leki, które należy przyjmować na czas nieokreślony, czasem do końca życia, które na dodatek nie rozwiązują problemu leżącego u podstaw dolegliwości, lecz jedynie tłumią objawy. Zdecyduj się na nowoczesne leczenie Twoich “nowoczesnych” cywilizacyjnych dolegliwości.

Zacznij już dziś i zarezerwuj sobie terminy badań! Liczy się każdy dzień, bo chodzi przecież o każdy dzień Twojego Życia!


Zadzwoń do nas już teraz!
INFOLINIA: 22 201 90 71

Napisz do nas!


Kontakt

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?


mediraty

Copyright © 2017 VIMED Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone