Jak zacząć? | VIMED

Medycyna Stylu Życia i Spersonalizowana Medycyna Funkcjonalna to zupełnie nowe podejście w medycynie!


Zaczynamy od diagnostyki i diagnozy postawionej przez lekarza w oparciu o kompleksowe badania. Następnie opracowujemy plan terapii i wdrażamy spersonalizowane postępowanie dietetyczne i zabiegowe. Po pierwszych 6 tygodniach dokonujemy oceny postępów leczenia i wybieramy strategię dalszego postępowania, jeżeli jest to konieczne.

Kompleksowy program leczenia i profilaktyki chorób przewlekłych

Terapia Fenotypowa – w Klinice Medycyny Funkcjonalnej

Leczenie spersonalizowane jest dostosowywane do unikalnego fenotypu każdego pacjenta.

  • Program obejmuje pierwszy, najważniejszy etap – około 6 tygodni leczenia i zawiera szereg badań, konsultacji i zabiegów.
  • Po tym okresie znika już większość dolegliwości, widoczna jest wyraźna poprawa stanu zdrowia, wracają siły witalne, następuje regeneracja organizmu i poprawa samopoczucia!
  • Zawiera najlepszy test opóźnionej alergii pokarmowej Kod Metaboliczny 200!

NAJPEŁNIEJSZA GWARANCJA

Gwarancja

Terapia Fenotypowa to zupełnie inne podejście do zdrowia, niż to, które znamy. Już dziesiątki tysięcy ludzi skorzystały z tej terapii, bo jest to naprawdę mądry wybór. Najtrudniej jest zacząć, ze względu na stosunkowo wysokie koszty diagnostyki i konieczność zaangażowania swojego czasu na badania, konsultacje i zabiegi. Potem koszty finansowe są już znacznie niższe. Także zaangażowanie czasowe jest już znacznie mniejsze. Poza tym u niemal każdej osoby pojawiają się wątpliwości: “Czy u mnie to zadziała?” lub “Czy ja sobie poradzę z przyrządzaniem posiłków?” Tak, to ważne pytania, ale okazuje się, że odpowiedzi na nie są tak jednoznacznie pozytywne, że z pewnością nie będziesz się dłużej zastanawiać nad podjęciem decyzji.

Koszty leczeniaCzy mogę sobie pozwolić na tę terapię? To najczęściej podnoszony i najpoważniejszy argument na nie. Tymczasem często znacznie więcej wydajemy na jeden urlop. Wielu z nas więcej wydaje na telewizor, który i tak za kilka lat trzeba będzie wymienić. Ponieważ od samego początku leczenie można sfinansować korzystając z systemu ratalnego, czynnik finansowy przestaje mieć znaczenie. Przy rozłożeniu płatności na 36 rat, nasze leczenie będzie kosztowało niewiele więcej niż 100 zł miesięcznie. Jeżeli pamiętamy, że wydatki na zdrowie to nie koszt lecz inwestycja, bo zdrowie jest najważniejsze, kwestia finansowa nie powinna być dla nikogo problemem.

Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię dotyczącą kosztów leczenia: kwota kilku tysięcy złotych wydaje się astronomiczna i dla wielu osób nie osiągalna. Mamy dla Ciebie nieprawdopodobną wręcz informację o prawdziwych kosztach leczenia przy zastosowaniu Medycyny Stylu Życia; otóż prawda jest taka, za ta forma leczenia NIC NIE KOSZTUJE. Źródła finansowania terapii to: oszczędności na lekarzach, lekach, kremach, maściach, naświetlaniach do końca życia oraz na ograniczeniu spożycia przetworzonej żywności – fast foody, wędliny, wyroby garmażeryjne, soki, napoje, ciasta, ciasteczka, lody czekolady i inne słodycze czy używek, takich jak kawa, papierosy, alkohol. Jeżeli sfinansować terapię z kredytu rozłożonego na 36 do 60 miesięcy, to spłatę rat tego kredytu można sfinansować bez najmniejszego trudu, oszczędnościami związanymi ze zmianą stylu życia. W tej sytuacji nawet nie odczuje się kosztów leczenia, a straty “przyjemności” związanych z wykluczeniami są z nawiązką rekompensowane przyjemnościami związanymi z nowymi smakami, doskonałym samopoczuciem i nowymi perspektywami w życiu osobistym i zawodowym.

Nie czekaj aż ta metoda leczenia będzie refundowana przez NFZ – to może potrwać jeszcze wiele lat. Już teraz skorzystaj z atrakcyjnego rabatu i zacznij się skutecznie leczyć, bo ważny jest każdy dzień Twojego życia.

Czas na leczenieCzy ja znajdę czas na to leczenie? – To leczenie pochłania dużo czasu pacjenta – badania, konsultacje, zabiegi, zakupy, przyrządzanie posiłków – to wszystko prawda. W pierwszym okresie trzeba poświęcić kilka godzin tygodniowo, średnio w okresie 6 tygodni jest to jednak nie więcej niż około 5 godzin tygodniowo, wraz z dojazdami. Czy to dużo, biorąc pod uwagę, że możesz zyskać kilkaset, a może nawet kilka tysięcy dni życia w zdrowiu? Pomyśl: inwestujesz 30 godzin swojego cennego czasu, w zamian za poprawę jakość swojego życia i szansę jego przedłużenia w dobrej kondycji o kilka lat. Oszczędzisz czas na lekarzy, na niedyspozycję związaną z nasileniem objawów choroby, na leczenie szpitalne, które nikogo z nas pewnie nie ominie, tylko że jeżeli podejmiesz właściwą decyzję, Ciebie zacznie dotyczyć dopiero po 80 roku życia, a może dopiero po 90 tce?

Skuteczne leczenieCzy to na pewno zadziała? To bardzo dobre pytanie zwłaszcza u osób, które “próbowały już wszystkiego”. Wielu naszych pacjentów od lat zmagało się z chorobą zanim do nas trafili. Leczyli się u najlepszych lekarzy w kraju, a często także za granicą. Objawy czasami ustępowały, czasami trzeba było wielokrotnie zmieniać stosowane leki, a mimo to objawy i dolegliwości powracały. Trudno uwierzyć, żeby nagle pojawiła się metodologia, która to wszystko zmieni. A jednak tak, to prawda, Medycyna Stylu Życia to zupełnie nowe podejście, które adresuje przyczyny problemu a nie tylko objawy. Medycyna Funkcjonalna schodzi do jądra komórki i działa na poziomie mitochondriów, przywracając ich potencjał i witalność. Dlatego ta metoda działa. Dlaczego nie jest stosowana przez Konwencjonalną medycynę. Podejrzewamy, że wiemy, ale nie wypada nam o tym pisać. Mówi o tym, czasami aż nazbyt dobitnie, znany popularyzator zdrowia pan Jerzy Zięba. Mamy jedynie nadzieję, że z czasem się to zmieni i Medycyna Stylu Życia, medycyna Funkcjonalna, Medycyna Mitochondrialna znajdą się w programie nauczania na uczelniach medycznych. To się zresztą już dzieje zarówno za oceanem, jak i w Europie, a nawet na Polskich uniwersytetach medycznych. Coraz więcej lekarzy zainteresowanych jest skutecznym wyleczeniem pacjentów a nie tylko ich uporczywym, długotrwałym leczeniem. Wiele jest doniesień z całego świata, że ta metoda działa. Nasza metoda Terapii Fenotypowej działa na pewno, co potwierdzają dziesiątki tysięcy naszych pacjentów, a niektórzy zechcięli nawet mówić o tym publicznie, za co bardzo im dziękujemy. Biorąc udział w popularyzacji tej metodologii przyczyniają się do tego, że dzięki ich świadectwu, ten świat staje się lepszy.

Łatwe gotowanieCzy ja sobie z tym poradzę? “Nigdy nie gotowałam nic, poza herbatą.” Tak, bardzo wiele współczesnych młodych kobiet nie miało okazji nauczyć się samodzielnego przygotowywania ciepłych posiłków innych niż te, odgrzewane w mikrofalówce. Nie martw się, to nie jest takie skomplikowane jak się wydaje. Podczas konsultacji uczymy naszych pacjentów, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, a także dzieci, samodzielnego przyrządzania pełnowartościowych ciepłych posiłków. Zakupy na targu, przyrządzanie świeżego, pachnącego i kolorowego jedzenia wraz z członkami rodziny. Tak okazuje się, że to prawdziwa frajda – poznawanie nowych smaków i poczucie, że to, co wkładamy do ust odżywia nas a nie truje, że poprawia się nasze samopoczucie każdego, kolejnego dnia. Nieograniczona wyobraźnia powoduje, że nawet jeśli poznamy na przykład 100 sposobów na przyrządzenie i podanie bakłażana, nasz własny może być sto pierwszym. Bardzo niewiele osób się poddaje, bo przyjemność ze wspólnego jedzenia na przykład własnoręcznie upieczonego chleba ze świeżym masłem i pachnącym pomidorem z cebulką, będziecie pragnęły powtarzać w nieskończoność!

Prawidłowa diagnoza to podstawa leczenia. Wiemy z całą pewnością, że większość chorób przewlekłych ma podłoże zapalne i rozpoczyna się w przewodzie pokarmowym. Wiemy, że źródłem problemów są zaburzenia wchłaniania i wynikające stąd niedożywienie na poziomie komórkowym. Te zaburzenia są związane z określonymi składnikami pożywienia, które odpowiadają za utrzymywanie się przewlekłego stanu zapalnego. Musimy więc ustalić tych winowajców, ale to nie wszystko. Żeby postawić diagnozę, lekarz musi zebrać jeszcze bardzo wiele innych informacji o pacjencie. Po wykonaniu kompleksowych badań otrzymasz szczegółowe zalecenia specjalistów i dowiesz się jakie są rokowania i jakie postępowanie wdrożyć. Rozpoczniesz leczenie i już po kilku tygodniach zauważysz, że było warto.

Leczenie w Klinice Spersonalizowanej Medycyny Funkcjonalnej to najlepsza droga do zdrowia!

Leczenie w Klinice Medycyny Funkcjonalnej CM VIMED, trwa zazwyczaj od około 50 do około 100 dni. W zależności od stanu zdrowia i rodzaju problemów ten okres może się wydłużyć. Czasem proces leczenia trwa nawet kilka lat, zanim nastąpi całkowity powrót do zdrowia. W tym okresie następuje regeneracja wszystkich komórek i uzdrowieniu ulega cały organizm. Terapia Fenotypowa działa zatem nie tylko leczniczo, ale także profilaktycznie.

Choroby przewlekłe to codzienne dolegliwości o różnym charakterze i nasileniu:

złe samopoczucie, zmęczenie i brak koncentracji, bóle głowy, bóle brzucha, bóle stawów, zaburzenia rytmu serca, zmiany skórne, świąd, biegunki, wzdęcia, zaparcia i inne problemy trawienne, obrzęki, uporczywa nadwaga, impotencja, obniżone libido, zaburzenia płodności czy zaburzenia hormonalne. To mogą być objawy poważnych chorób, których nie wolno lekceważyć, bo obniżają jakość życia i prowadzą do przedwczesnej śmierci! Wiele z tych chorób uważanych jest za nieuleczalne, związane z rozwojem cywilizacji – lekarze mówią często, że trzeba nauczyć się z nimi żyć.

Choroba niedokrwienna serca, choroba wieńcowa, miażdżyca, nadciśnienie, choroby nowotworowe, cukrzyca, choroby tarczycy – choroba Hashimoto, choroby skóry – łuszczyca, atopowe zapalenie skóry (AZS), rumień, trądzik, toczeń, grzybice, depresja, stwardnienie rozsiane, migrenowe bóle głowy, autyzm, zespół Aspergera, choroby przewodu pokarmowego, osteoporoza, reumatyzm, to tylko niektóre z nich.

Jednak współczesna nauka dostarczyła nam nowe, funkcjonalne metody leczenia tych chorób, oparte na zupełnie innym podejściu. Kluczem do leczenia tych chorób przewlekłych są czynniki stylu życia dostosowane do indywidualnych cech każdego pacjenta. Podstawą tej metody są badania diagnostyczne umożliwiające personalizację leczenia i wdrożenie procedur, które przywracają organizmowi witalność i zdolność do samoleczenia.

W Centrum Medycznym VIMED oferujemy najbardziej kompleksowy, spersonalizowany pakiet diagnostyczno terapeutyczny, dzięki któremu można sprawdzić stan swojego zdrowia i dowiedzieć się, co zrobić, aby rozpocząć proces skutecznego leczenia. Pierwszy krok w kierunku zdrowia, sił witalnych i doskonałego samopoczucia!

Kompleksowa terapia w Klinice Medycyny Funkcjonalnej Centrum Medycznego VIMED to pierwszy etap na drodze do odzyskania zdrowia!

Skorzystaj ze specjalnego programu: „Terapia Fenotypowa w Klinice Medycyny Funkcjonalnej”, a otrzymasz personalizowaną analizę stanu zdrowia wraz z rekomendacjami zespołu specjalistów Medycyny Funkcjonalnej, do dalszego postępowania w zakresie leczenia i profilaktyki. W cenie pakietu zawarte są także konsultacje ze specjalistami i zabiegi rehabilitacji komórkowej dobrane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Najpełniejsza gwarancja


  • Gwarancja ceny – oferujemy najniższe ceny dzięki temu, że jesteśmy na rynku już od 2006 roku i wykonujemy najwięcej badań, w ścisłej współpracy amerykańskimi i włoskimi dostawcami narzędzi diagnostycznych. Niektóre nasze badania, mimo że bardziej kompleksowe, są tańsze niż zwykłe testy IgG.
  • Gwarancja jakości – nasze badania charakteryzują sie najwyższą czułością – żadne badanie nietolerancji pokarmowej nie może się równać z badaniem cytotoksycznym, jeżeli chodzi o czułość i szerokość spektrum badanych reakcji na pokarm
  • Gwarancja bezpieczeństwa – nasze badania są wykonywane przez doświadczonych diagnostów laboratoryjnych w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym, posiadającym odpowiednie wpisy i certyfikaty
  • Gwarancja profesjonalizmu – konsultacje są prowadzone przez dietetyków klinicznych posiadających unikalne kwalifikacje i największe doświadczenie
  • Gwarancja skuteczności – ponad 40 000 zadowolonych pacjentów, potwierdza skuteczność naszych rozwiązań. Jesteśmy pionierem w medycynie personalizowanej skoncentrowanej na leczeniu chorób na tle ukrytych alergii (nietolerancji) pokarmowych zajmujemy się tym już od 10 lat!
  • Gwarancja szybkości – nikt nie wykona badania szybciej – wyniki w ciągu 48 godzin od otrzymania materiału, bo badamy pełną krew a nie tylko osocze i badania wykonujemy codziennie, niezwłocznie po otrzymaniu materiału, nie czekając aż spłyną próbki z całej Europy.

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?


O szczegóły zapytaj naszych konsultantów.