Odmładzanie w komorze hiperbarycznej, czyli - jak cofnąć czas?

Odmładzanie w komorze hiperbarycznej, czyli jak cofnąć czas?

Komórki macierzyste - odmładzanie Medycyna Regeneracyjna

O co chodzi w odmładzaniu?

Odmładzanie to temat, który interesuje dzisiaj niemal wszystkich. Można byłoby pomyśleć, że to bardzo dobrze, bo to oznaczałoby, że chce się nam żyć jak najdłużej i doceniamy wartość długiego życia w zdrowiu. Niestety, większość osób myśląc o odmładzaniu koncentruje się jedynie na zewnętrznych aspektach młodości. Mówiąc wprost większości z nas zależy przede wszystkim na tym, by wyglądać młodo.

To dlatego spędzamy mnóstwo czasu w salonach urody, w klinikach medycyny estetycznej lub u chirurgów plastycznych.

Nie tylko skóra się starzeje

Niewiele osób myśli o tym, że tak jak starzeje się nasza skóra, tak samo starzeją się narządy wewnętrzne. Serce, naczynia krwionośne, płuca, wątroba, mięśnie, stawy, włókna nerwowe nie są odporne na upływ czasu. Jeżeli jeszcze “dla zdrowia i urody” intensywnie ćwiczymy na siłowni, proces starzenia przyspiesza.

Odmładzanie całego ciała, a nie tylko skóry

Dlatego warto dowiedzieć się co można zrobić, aby odmłodzić nie tylko skórę, ale także by wszystkie narządy wewnętrzne także były młodsze. By pełniły swoje funkcje równie efektywnie jak jeszcze 10 lat temu. Tak, to możliwe. Dzięki terapii, która mobilizuje Twoje własne komórki macierzyste (Stem Cell) do regeneracji uszkodzonych komórek, z których zbudowane są poszczególne narządy.

 

Komórki macierzyste Medycyna Regeneracyjna

Odmładzanie w komorze hiperbarycznej to zupełnie nowa jakość w medycynie regeneracyjnej.

Uroda, sprawność fizyczna i intelektualna oraz dobre samopoczucie zależy od funkcji wszystkich narządów naszego ciała. 

Czas mija i każdy się starzeje.

To nieuchronne, jednak można ten proces spowolnić. Nie tylko odmładzając skórę i przeciwdziałając wypadaniu włosów, ale także dbając o funkcję naczyń krwionośnych, mięśni oraz układu nerwowego.

Bez wątpienia możesz utrzymać doskonałą kondycję, sprawność seksualną i czerpać radość z życia. A to wszystko dzięki Terapii Fenotypowej, komorze hiperbarycznej i komórkom macierzystym Stem Cell. 

Komórki macierzyste - odmładzanie Medycyna Regeneracyjna

Czym jest Terapia Fenotypowa?

Odmładzanie kojarzy nam się z powierzchownymi zabiegami chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej. Jednak to nie lustro, a zdrowie, dobre samopoczucie, sprawność intelektualna i fizyczna oraz seksualna warunkują to jak wyglądamy i funkcjonujemy, niezależnie od wieku. 

Czas nieubłaganie płynie, jednak my, za sprawą rozwiązań nowoczesnej personalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia, możemy opóźnić i spowolnić efekty jego działania. 

Terapia fenotypowa to nasza unikalna metodologia odmładzania całego ciała, nie tylko skóry.

Terapia fenotypowa to nasza unikalna metodologia odmładzania całego ciała, nie tylko skóry

To wieloczynnikowa terapia, wykorzystująca dorobek tej nowej gałęzi medycyny, jaką jest personalizowana, funkcjonalna medycyna stylu życia. 

Ta rozwijająca się nowa medycyna bazuje na wiedzy specjalistów z dziedziny inżynierii biomedycznej, medycyny, biotechnologii. Jej celem jest, za sprawą wykorzystania  komórek macierzystych, terapii genowej oraz inżynierii biomedycznej, naprawa i regeneracja tkanek organizmu. 

Niewątpliwie podstawą terapii regeneracyjnej jest wykorzystanie potencjału komórek macierzystych. Są to  niewyspecjalizowane, niedojrzałe komórki organizmu zdolne do przekształcenia się w każdą inną komórkę, dowolnej tkanki. 

Komórki macierzyste mają przede wszystkim możliwość różnicowania się i proliferacji.  Komórki te wydzielają także wiele rodzajów czynników wzrostu i cytokin, które regulują mikrośrodowisko tkanek.

Odmładzanie komórkami macierzystymi Stem Cell

Tradycyjna terapia komórkami macierzystymi polega na pobraniu komórek od dawcy wykazującego zgodność tkankową z biorcą.  Jest to wówczas przeszczep allogeniczny, lub pobraniu komórek własnych – przeszczep autogeniczny. 

W przypadku drugiej opcji nie mamy problemu z poszukiwaniem dawców, nie ma ryzyka odrzutu i zmniejszamy prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań. 

Obecność komórek macierzystych zmniejsza nasilenie przewlekłego stanu zapalnego związanego z wiekiem. Zatem ułatwia gojenie i naprawę uszkodzonych i starzejących się tkanek. Iniekcja w miejsce uszkodzenia, przyspiesza proces regeneracji. 

Same komórki macierzyste stymulują proces syntezy kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, dzięki czemu wspomagają odnowę skóry.

Same komórki macierzyste stymulują proces syntezy kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, dzięki czemu wspomagają odnowę skóry

W związku z tym, cenne właściwości komórek macierzystych są wykorzystywane w walce z łysieniem, leczeniu zwyrodnienia stawów, leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, krwi, chorób nowotworowych oraz metabolicznych 

Przeszczepienie komórek macierzystych, oprócz ryzyka immunizacji niesie dodatkowe konsekwencje. Terapia może być nieskuteczna u starszych pacjentów, bowiem aktywność “młodocianych” komórek macierzystych – pobranych od młodszych dawców lub z embrionów, może być tłumiona przez „starzejące się środowisko” organizmu pacjenta. 

Nowoczesna terapia komórkami macierzystymi Stem Cell w odmładzaniu całego ciała

Możemy produkować 8 razy więcej komórek macierzystych!

Najbardziej innowacyjnym i pomysłowym rozwiązaniem jest stymulacja organizmu w taki sposób, by sam mógł produkować większą liczbę komórek macierzystych, niezależnie od wieku.  

Terapia Fenotypowa Stem Cell to terapia komórkami macierzystymi bez pobierania komórek, bez ich namnażania in vitro, obróbki i iniekcji. 

Dzięki Terapii Fenotypowej organizm jest w stanie wytwarzać nawet 8 razy więcej komórek macierzystych niż zwykle.

W czym tkwi sekret tej metody? Przede wszystkim działa przyczynowo – likwiduje stan zapalny, który odpowiada za proces starzenia się organizmu. Dzięki odżywieniu organizmu na poziomie komórkowym i zwiększeniu ilości komórek macierzystych, które same odnajdują uszkodzone miejsca i zastępują zużyte komórki, jesteśmy w stanie naprawdę cofnąć czas. 

Efekt widoczny jest także na skórze. W związku z tym, że wspomagamy odbudowę komórek kolagenowych, zwiększa się ilość elastyny, kwasu hialuronowego. A to wszystko bez ryzyka powikłań, jakie czekają na nas u chirurga plastycznego.

Dzięki Terapii Fenotypowej organizm jest w stanie wytwarzać nawet 8 razy więcej komórek macierzystych niż zwykle.

Odmładzanie w komorze hiperbarycznej HBOT

Nieinwazyjna Terapia Fenotypowa wykorzystuje tlenoterapię pod ciśnieniem w komorze hiperbarycznej, która mobilizuje własne komórki macierzyste. Liczne badania wykazały, że HBOT (Hyperbaric Oxygen Therapy) może wywierać korzystny efekt poprzez redukcję ilości wolnych rodników tlenowych i mobilizacji śródbłonkowych komórek progenitorowych. 

Przede wszystkim zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa, w porównaniu z innymi metodami mobilizacji komórek macierzystych. 

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji wstępnej!

Liczy się każdy dzień Twojego życia!

1
Zaplanuj dogodny termin zdalnej konsultacji wstępnej
2
Spotkaj się ze specjalistą, który dobierze optymalny dla Ciebie wariant terapii
3
Zaplanuj dwa tygodnie – ok. 10 dni, w których przeznaczysz około 1-2 godzin na wdrożenie zaleceń żywieniowych oraz zabiegi wspomagające Twój organizm

 

lub ZAREZERWUJ PRZEZ TEL.: 22 201 90 71

lub ZAREZERWUJ PRZEZ
TEL.: 22 201 90 71

Bibliografia
  1. https://www.ncbr.gov.pl/potrzebuje-wiedzy-uczelniainstytut/sciezki-komercjalizacji-b-r/szczegoly/news/medycyna-regeneracyjna-regulacje-i-metody-50209/
  2. Yu Y. (2018) Application of Stem Cell Technology in Antiaging and Aging-Related Diseases. In: Wang Z. (eds) Aging and Aging-Related Diseases. Advances in Experimental Medicine and Biology, vol 1086. Springer, Singapore
  3. Hyperbaric oxygen therapy activates hypoxia-inducible factor 1 (HIF-1), which contributes to improved wound healing in diabetic mice.Sunkari VG, Lind F, Botusan IR, Kashif A, Liu ZJ, Ylä-Herttuala S, Brismar K, Velazquez O, Catrina SB Wound Repair Regen. 2015 Jan-Feb; 23(1):98-10
  4. Stem cell mobilization by hyperbaric oxygen Stephen R. Thom, Veena M. Bhopale, Omaida C. Velazquez, Lee J. Goldstein, Lynne H. Thom, and Donald G.
  5. Travis J.Block, David D.Dean, Xiao-DongChen (2019) A Roadmap to Non-Hematopoietic Stem Cell-based Therapeutics
  6. https://vimed.pl/stem-cell/
  7. Rafael de Cabo, Didac Carmona-Gutierrez, Michel Bernier, Michael N. Hall, Frank Madeo, The Search for Antiaging Interventions: From Elixirs to Fasting Regimens
  8. Peña-Villalobos, Isaac et al. “Hyperbaric Oxygen Increases Stem Cell Proliferation, Angiogenesis and Wound-Healing Ability of WJ-MSCs in Diabetic Mice.” Frontiers in physiology vol. 9 995. 30 Jul. 2018, 
Dr Sylwiusz Trawiński
Dr Sylwiusz Trawiński
doktor nauk ekonomicznych, od 20 lat zajmuje się medycyną zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Jest współzałożycielem i Prezesem Zarządu Centrum Medycznego „VIMED Health & Beauty” – pierwszej w Polsce kliniki stosującej nowatorską metodologię personalizowanej, funkcjonalnej medycyny stylu życia w leczeniu chorób przewlekłych. Współtworzył pionierskie, holistyczne podejście w medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej. Wraz z zespołem współpracowników stworzył szereg procedur diagnostycznych i zabiegowych, wykorzystujących najnowsze technologie. Bazujące na wiedzy, doświadczeniu i technologii wieloczynnikowe, personalizowane terapie pozwoliły na uzyskanie efektu synergii. Dzięki temu stało się możliwe skuteczne leczenie chorób uważanych dotąd za nieuleczalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *