Kim jesteśmy


CM VIMED to zespół bardzo dobrze wykształconych, zaangażowanych, troskliwych i oddanych pacjentom specjalistów – lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów i pielęgniarek oraz pasjonatów zdrowego stylu życia i doskonałego jedzenia.


Misja

Przedłużamy życie ludzi w zdrowiu i poprawiamy jego jakość, stosując spersonalizowaną medycynę stylu życia.

… przy zastosowaniu najnowszych odkryć naukowych, w połączeniu z tysiącletnią tradycją medycyny, poprzez wdrożenie terapii bazujących głównie na czynnikach stylu życia, nasi pacjenci mają realną szansę na życie w pełnym zdrowiu, dłuższe o kilka do kilkunastu lat. Oznacza to nową jakość życia, zupełnie nowe szanse i możliwości. Osiągnięcie tego celu wymaga czasu oraz niezwykłego wysiłku interdyscyplinarnego zespołu specjalistów, w którego centrum jest pacjent.

Czym się zajmujemy?

Medycyna Stylu Życia to najnowsza gałąź medycyny. Personalizacja, możliwa dzięki odkryciom naukowym, otworzyła przed nami nowe horyzonty. Dzięki rozwojowi nauki – immunologii, genetyki, nutrigenetyki, nutrigenomiki, medycyny komórkowej i wielu innych obszarów fizyki, medycyny i biologii, opanowaliśmy jedną z największych tajemnic życia – udało nam się poznać przyczyny chorób cywilizacyjnych i spowolnić proces starzenia się. Dzięki temu możemy zapewnić pacjentom znakomitą formę przez całe życie, jeżeli tylko zaczną terapię odpowiednio wcześnie. Likwidując przyczyny chorób, dążymy do całkowitego ich wyleczenia, połączonego z cofnięciem zmian chorobowych a tam gdzie to niemożliwe, do powstrzymania rozwoju choroby. Wierzymy, ze pełnia zdrowia jest najcenniejszą wartością każdego człowieka.

Dlaczego to robimy?

Choroby cywilizacyjne i skutki przedwczesnego starzenia się dotykają nas wszystkich oraz członków naszych rodzin. Wielu naszych przyjaciół umarło przedwcześnie lub jakość ich życia dramatycznie się obniżyła. Kiedy w domu pojawia się choroba przewlekła, choruje cała rodzina, koledzy i przyjaciele chorego.
Kiedy odkryliśmy sposób na przedłużanie życia w zdrowiu poprzez zapobieganie ciężkim chorobom, skuteczne ich leczenie i spowolnienie procesu starzenia się, postanowiliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by jak największa grupa ludzi mogła z tego sposobu skorzystać. Tak powstało Centrum Medyczne VIMED. Codziennie jesteśmy zdumieni niezwykłymi rezultatami, jakie osiągają nasi pacjenci – pozbywając się dolegliwości, cofając zegar biologiczny, odzyskując nowe życie – nowe szanse zawodowe i osobiste.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowy styl życia jest największym kapitałem, który determinuje długość życia i określa liczbę lat przeżytych w zdrowiu. Ryzyko chorób krążenia można zmniejszyć o 80%, nowotworów o 40%, a cukrzycy nawet o 90%. Spersonalizowana Medycyna Stylu Życia pozwala te wskaźniki znacząco poprawić i nie tylko zapobiegać tym chorobom, ale także je skutecznie leczyć. Aktualna definicja zdrowia brzmi następująco:
“Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia).”

Do kogo adresujemy nasze usługi?

Pomogliśmy już kilkudziesięciu tysiącom pacjentów u których wykonaliśmy setki tysięcy badań, konsultacji i zabiegów. Pomogliśmy im zatrzymać czas i utrzymać świetną kondycję psychofizyczną. Wielu pomogliśmy pozbyć się chorób i dolegliwości, które od wielu lat ograniczały im możliwość pełnego korzystania z życia. Niektórzy nasi pacjenci przysyłają listy z podziękowaniami, ciesząc się z sukcesów swoich i swoich najbliższych. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, bo to dla nas najcenniejsza nagroda.
Dzięki ich świadectwu jesteśmy w stanie wykazać, że nigdy nie jest za późno ani za wcześnie, by zadbać o zdrowie, oraz że można to zrobić w sposób mądry, często nawet bez stosowania jakichkolwiek preparatów farmakologicznych.
Jeśli chcesz zapewnić sobie długie, zdrowe życie, musisz w to zainwestować swoją uwagę, swój czas i pieniądze. Tak jak w banku – im wcześniej zaczniesz inwestycję tym lepsza będzie Twoja przyszła kondycja psychofizyczna – odsetki zapewnią Ci długie, ciekawe i wartościowe życie oraz bezpieczną i spokojną starość. Czy warto w tym celu poświęcać swój czas i pieniądze? – Pomyśl o tym:

„Choć zdrowie nie jest wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym”

— Artur Schopenhauer

Nasze placówki

Centrum Medyczne VIMED to pierwszy na świecie ośrodek, oferujący tak nowoczesne i kompleksowe podejście do zwalczania szeregu chorób przewlekłych metodami naturalnymi. Stosowane przez nas terapie charakteryzują się nieosiągalną gdzie indziej skutecznością. Prowadząc placówki w Warszawie i w Krakowie, zyskaliśmy uznanie dziesiątek tysięcy pacjentów, którzy znaleźli tu rozwiązanie swoich często skomplikowanych i uciążliwych problemów. Żadna placówka w kraju nie dysponuje tak bogatym i wszechstronnym, praktycznym doświadczeniem w realizacji terapii opartych na spersonalizowanej medycynie stylu życia.

CM VIMED – gwarancja dobrego wyboru