Depresja – epidemia cywilizacji! Nowa metoda leczenia Warszawa| VIMED

Depresja – epidemia cywilizacji!

Czy czujesz czasem, że brak Ci sił do życia? Jesteś smutny, apatyczny, rozdrażniony i nie masz ochoty na kontakty towarzyskie, czujesz niepokój, masz osłabioną koncentrację i uczucie zmęczenia? To są objawy depresji. Depresja jest uznana już za chorobę cywilizacyjną. Ciągły stres, pośpiech, narastające problemy, przepracowanie i jak się okazuje… niewłaściwa dieta – to wszystko przyczynia się do powstawania tej choroby!

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
z naszym specjalistą

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 350 milionów ludzi na świecie cierpi na depresję, a każdego roku liczba ta ulega zwiększeniu!

Depresja – epidemia cywilizacji!

Czy czujesz czasem, że brak Ci sił do życia? Jesteś smutny, apatyczny, rozdrażniony i nie masz ochoty na kontakty towarzyskie, czujesz niepokój, masz osłabioną koncentrację i uczucie zmęczenia? To są objawy depresji.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 350 milionów ludzi na świecie cierpi na depresję, a każdego roku liczba ta ulega zwiększeniu!Depresja jest uznana już za chorobę cywilizacyjną. Ciągły stres, pośpiech, narastające problemy, przepracowanie i jak się okazuje… niewłaściwa dieta – to wszystko przyczynia się do powstawania tej choroby!

Na depresję częściej zapadają kobiety w przedziale wiekowym 35-44 lata. A ogólnie osoby urodzone po 1960 roku.

Daj sobie drugą szansę!

Jak walczyć z depresją? Wspieraj leczenie farmakologiczne, wprowadzając kilka zmian w stylu życia, by szybciej odzyskać utracone siły i energię.

Jedzenie jest bardzo ważne we wspomaganiu leczenia objawów depresyjnych. Dostarczanie pokarmów, które wywołują Opóźnioną Alergię Pokarmową ma związek z zaburzeniami nastroju, w tym z depresją! Alergia bowiem stwarza idealne warunki do jej rozwoju, twierdzi psycholog Paul S. Marschall.

To, co jemy, ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale i na nastrój. Zdaniem lekarzy aż 60-70% objawów uważanych za psychosomatyczne związanych jest z nierozpoznaną alergią pokarmową.
Jak pozbyć się nietolerancji pokarmowej? Sposobem jest wykonanie testów na Opóźnioną Alergię Pokarmową – Kod Metaboliczny. Ujawni on, które produkty działają destrukcyjnie na Twój organizm. Wykonanie takiego testu to jedyny sposób na dopasowanie pożywienia do Twojego niepowtarzalnego fenotypu.

„Istnieje coraz więcej dowodów no to, że ryby i oleje rybne są korzystne dla zdrowia psychicznego.
W badaniach przekrojowych, częstość występowania depresji jest niższa w krajach o widoczne wyższej konsumpcji ryb i wśród osób z wyższym spożyciem ryb.”

Journal of Epidemiology and Community Health

Jedzenie na dobry nastrój

Test umożliwi opracowanie i wdrożenie odpowiednio zbilansowanej Diety Fenotypowej – bez produktów, które Ci szkodzą:

 • eliminacja składników alergizujących i zastąpienie ich właściwymi (dieta rotacyjno-eliminacyjna)
 • dostarczenie niezbędnych składników mineralnych i witamin
 • eliminacja stanów zapalnych
 • wprowadzenie naturalnych antydepresantów
 • odciążenie układu odpornościowegoodciążenie układu nerwowego
 • zapobieganie wystąpieniu objawów depresyjnych
“Badania potwierdziły hipotezę, że zdrowa dieta ma potencjał nie tylko w leczeniu depresji, ale także w jej zapobieganiu”

University of Eastern Finland

Zacznij nowe życie! Dotleń się!

Tlen ma ogromny wpływ na układ nerwowy. Odpowiednie dotlenienie mózgu jest kluczowe dla właściwego jego funkcjonowania. Wspomóż pracę tego organu, korzystając z nowoczesnego urządzenia, jakim jest Komora Hiperbaryczna, pozwalająca na dostarczenie do organizmu tlenu pod zwiększonym ciśnieniem.

 • stymuluje pracę układu nerwowego
 • przywraca komórkom ich prawidłowe funkcjonowanie
 • poprawia metabolizm w tkance nerwowej
 • poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu
 • zwiększa przepuszczalność barier krew-mózg

Dlaczego VIMED?

Klinika Vimed już od 10 lat skutecznie leczy chroniczne schorzenia skóry i tkanki podskórnej. Zaufaj naszemu doświadczeniu – dzięki efektowi synergii różnych działań diagnostycznych, zabiegowych i terapeutycznych, likwidujemy prawdziwą przyczynę Twojej choroby.

Zaufało nam już tysiące pacjentów, którzy po przejściu Terapii Fenotypowej, zaobserwowali u siebie spektakularne efekty.

 • 10 lat doświadczenia
 • 30 000+ zadowolonych pacjentów
 • Jako jedyna klinika w Polsce posiadamy osobistą rekomendację światowej sławy biochemika, profesora Colina Campbella, autora największych na świecie badań dotyczących zdrowego odżywiania!
Zadowleni Pacjenci VIMED

Już dziś zarezerwuj termin konsultacji
z naszym specjalistą

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Efekty terapii uzależnione są od indywidualnych preferencji zdrowotnych Pacjenta.