Zabiegi chirurgiczne


Czeka Ciebie ingerencja z zakresu medycyny estetycznej, koniecznego zabiegu chirurgicznego czy też poważna operacja? Przygotuj się do tego odpowiednio a unikniesz wielu komplikacji! A może jesteś już po operacji i nie możesz szybko powrócić do zdrowia? Daj sobie szanse na szybką rekonwalescencje!

Szybka rekonwalescencja
po zabiegach chirurgicznych


Sekret odżywionych komórek!


Najważniejszym czynnikiem jest właściwe odżywienie na poziomie komórkowym. Co to znaczy? Chodzi o to, żeby dostarczyć organizmowi wszelkich i niezbędnych składników odżywczych i witamin.

Właściwe odżywione komórki będą sobie w stanie poradzić ze wstrząsem spowodowanym operacja – anestezją, transfuzją krwi, środkami przeciwbólowymi czy antybiotykami. W tym pomoże Tobie Terapia Fenotypowa, czyli indywidualnie dobrana dieta, zgodna z Kodem Metabolicznym.

Wyeliminowane zostaną te produkty, które Tobie szkodzą i dodatkowo wywołują stany zapalne.

Powróć do formy jak najszybciej!


Najczęstszymi i najpoważniejszy i powikłaniami pooperacyjnymi są: zakażenia, obrzęki, niedokrwienie, martwica, niedowłady. To powoduje znaczne pogorszenie stanu zdrowia, wydłuża czas hospitalizacji oraz zwiększa koszty leczenia. Powikłania pojawiają się najczęściej z powodu niedotlenienia tkanek. Brak tlenu uniemożliwia szybki powrót do zdrowia.

Rozwiązaniem jest Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT – Hyperbaric Oxygen Therapy). Niebywała skuteczność Tlenoterapii Hiperbarycznej w okresie rekonwalescencji pooperacyjnej to efekt wywołanej dostawą tlenu poprawy krążenia krwi i maksymalnego dotlenienia tkanek. „Zapas” tlenu w komórkach, do którego przyczynia się Tlenoterapia Hiperbaryczna, sprawia, że po zabiegach chirurgicznych regeneracja organizmu przebiega zdecydowanie szybciej i nie dochodzi do powikłań infekcyjnych.

Zacznij nowe życie! Dotleń się!

Tlen ma ogromny wpływ na układ nerwowy. Odpowiednie dotlenienie mózgu jest kluczowe dla właściwego jego funkcjonowania. Wspomóż pracę tego organu, korzystając z nowoczesnego urządzenia, jakim jest Komora Hiperbaryczna, pozwalająca na dostarczenie do organizmu tlenu pod zwiększonym ciśnieniem.

 • stymuluje pracę układu nerwowego
 • przywraca komórkom ich prawidłowe funkcjonowanie
 • poprawia metabolizm w tkance nerwowej
 • poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu
 • zwiększa przepuszczalność barier krew-mózg

Tlenoterapia hiperbaryczna pomaga zminimalizować ryzyko powikłań i skraca czas rekonwalescencji:

 • ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych, które wykazują zdolność regeneracji
 • tworzenie nowych naczyń krwionośnych (angiogeneza)
 • stymulacje aktywności leukocytów i niedopuszczenie do powstania infekcji
 • zwiększenie aktywność granulocytów, które wykazują zdolność niszczenia bakterii
 • stymulację fibroblastów, które odpowiedzialne są za syntezę m.in. kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze
 • przyśpieszenie regeneracja nabłonka
 • zwiększenie utlenowania i przepływu krwi w tkankach niedotlenionych
 • pobudzenie i przyspieszenie naturalnych procesów leczenia ran
 • przyspieszenie wydalanie toksyn i poprawia metabolizm całego ciała
„Tlen wywołuje również dość spektakularny efekt, zwany w fizjologii efektem Robin Hooda – poprawia przepływ krwi w tkankach niedotlenionych, kosztem tkanek dobrze natlenionych, wpływa na tworzenie się naczyń krwionośnych tam, gdzie ich nie ma, gdzie ich zabrakło, powodując, że tworzą się nowe kanały, którymi może dotrzeć do tkanek, a także pobudzić komórki, które są odpowiedzialne za mechanizmy obronne, jak działanie antybakteryjne. Hiperbaria jest metodą numer jeden w przypadkach rozwoju zakażeń spowodowanych działaniem bakterii beztlenowych, które uwielbiają środowisko, gdzie nie ma tlenu. My zmieniając te warunki, powodujemy, że te bakterie po prostu zamierają”– mówi dr n. med. Maciej Naskręt, adiunkt w Zakładzie Medycyny Ratunkowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Chirurdzy oraz specjaliści dermatologii estetycznej zalecają Tlenoterapię Hiperbaryczną szczególnie pacjentom, którzy mają problemy z gojeniem się ran, m.in. palaczom, diabetykom, osobom z nadwagą czy osobom z osłabioną odpornością.

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?