Julia Trawińska – ekspert funkcjonalnej genomiki, specjalista personalizowanej medycyny stylu życia i medycyny długowieczności, autorka książki „Piękne, zdrowe piersi”, prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia, CEO kliniki VIMED. Dzięki niej Polska jest trzecim krajem w Europie i dziewiątym na świecie, w którym to rewelacyjne badanie stało się dostępne dla każdej kobiety.
dr n med Jerzy Zwoliński – Ordynator Oddziału Położnictwa Szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie. Koordynator Programu Badań Prenatalnych Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny. Badania USG wykonuje od 1996 r. Posiada certyfikat Fetal Medicine Foundation z Londynu do wykonywania badania USG w 11 – 13 tygodniu ciąży z oceną przezierności karkowej i kości nosowej oraz testów PAPPA od 2004 r. Był jedną z pierwszych osób w Polsce zdających w Londynie egzamin praktyczny, zaliczający certyfikację FMF. Od ponad 20 lat przeprowadza obroty zewnętrzne płodu z położenia miednicowego do główkowego, co aktualnie zaowocowało stworzeniem wiodącego ośrodka w Polsce w Szpitalu Św. Rodziny, zajmującego się tą procedurą.
Natalia Przybysz – ambasadorka Fundacji Medycyny Stylu Życia i Kliniki VIMED – piosenkarka – wydała singiel Miód „Zapomniałam o swoich piersiach”, bardzo zaangażowana w kampanię profilaktyki raka piersi. Ambasadorka Fundacji Medycyny Stylu Życia, od lat pacjentka CM VIMED, która wykonała badanie Thermalytix®️, aby NIE zapominać o swoich piersiach, jest oczarowana skutecznością, dokładnością, komfortem wykonania badania i uważa, że KAŻDA kobieta powinna wpisać sobie w kalendarz coroczną kontrolę tym nieinwazyjnym badaniem, a jeśli coś ono wykryje, koniecznie udać się na dalszą diagnostykę.
W prezentacji badania w studiu telewizyjnym udział wzięły także Klaudia Pączek – Elektroradiolog CM VIMED oraz Angelika Jasiukowicz – specjalista d/s obsługi pacjentów w CM VIMED.
Wdrożone w naszej klinice badanie stało się dostępne dla pacjentek w styczniu bieżącego roku, a już w marcu zostaliśmy wyróżnieni Złotym Medalem SALMED 2024. Zarówno pacjentki, jak i specjaliści, którzy zapoznają się z metodologią badania Thermalytix®️ są nim zachwyceni.
Dlatego było nam bardzo miło, że zostaliśmy zaproszeni do jego zaprezentowania w studiu telewizyjnym. Badanie jest tak innowacyjne, tak przełomowe i posiada tak wiele zalet, że w pierwszej chwili wydaje się aż nieprawdopodobne, żeby było to możliwe. Dlatego gorąco zachęcamy do obejrzenia prezentacji przebiegu badania i rozmowy na jego temat.
Dzięki nam Polska staje się trzecim krajem w Europie, w którym wszystkie kobiety od 18 do 80 roku życia mogą bezpiecznie badać swoje piersi pod kątem zmian nowotworowych. Bez bólu, bez promieniowania, bez dotykania i bez skrępowania. Bez względu na wiek, wielkość piersi i stan zdrowia – także w okresie ciąży, czy leczenia onkologicznego. Możesz także sprawdzić stan implantów oraz węzłów chłonnych.
Badanie Thermalytix®️ nie zastępuje konwencjonalnych metod badania piersi, takich jak mammografia, USG, czy rezonans magnetyczny, ale stanowi ich znakomite uzupełnienie, dając kobietom ogromną ilość bezcennych informacji.
Thermalytix to badanie, które może uratować życie i poprawić jakość życia dziesiątkom tysięcy kobiet. Innowacyjna technologia przenosi profilaktykę antynowotworową na zupełnie nowy obszar – teraz wszystkie kobiety mogą już bez lęku przychodzić na badania przesiewowe w ramach profilaktyki raka piersi. Do tej pory kobiety mogły korzystać jedynie z badań anatomicznych. Teraz możliwe jest przeprowadzenie nieinwazyjnego badania funkcjonalnego, które może pokazać niepokojące zmiany przednowotworowe na wiele lat wcześniej.
Termograficzne badanie piersi Thermalytix®️ z użyciem sztucznej inteligencji to nieinwazyjne badanie przesiewowe w celu wykrycia wczesnych symptomów raka piersi. Pozwala na precyzyjny pomiar rozkładu temperatury w tkance piersi, oferując pełne bezpieczeństwo dla pacjentek. Dzięki tej technologii możliwe jest wczesne identyfikowanie zmian, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia, w tym nowotworów piersi.