Detox tytoniowyRzucenie palenia to wielki sukces! Ale to nadal nie wystarczy, by oczyścić organizm z nagromadzonych latami toksyn. Nieważne, czy byłeś czynnym czy biernym palaczem. Dym tytoniowy zawiera ponad 4.000 substancji chemicznych, z czego aż 40. wykazuje działanie toksyczne, rakotwórcze i będące przyczyną wad rozwojowych płodu. Te substancje nie znikają z Twojego organizmu wraz z ostatnim wypalonym papierosem… Palaczowi potrzeba aż 10 lat nikotynowej abstynencji, by ryzyko zachorowania na raka płuc było w jego przypadku takie samo, jak u osób, które nigdy nie paliły.


Szkodliwość papierosów to nie tylko toksyczne działanie samej nikotyny, która uzależniając organizm fizycznie, zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów i chorób sercowo-naczyniowych. Destrukcyjne działanie nikotyny wspierają metale ciężkie: kadm (uszkadzający nerki, oskrzela i płuca); ołów (degenerujący układ nerwowy i mózg); rtęć (niszczy nerki i wątrobę). Do tego dochodzi tlenek węgla, który uniemożliwia czerwonym krwinkom dostarczanie tlenu do komórek; radioaktywny polon prowokujący występowanie nowotworów wespół z benzopirenem wywołującym niekontrolowany podział komórek. Ale to nadal nie koniec długiej listy toksyn...

Dlatego detox tytoniowy ma niebagatelne znaczenie w profilaktyce chorób cywilizacyjnych i tytoniozależnych. Oczyszczanie organizmu powinno obejmować nie tylko układ oddechowy, ale także krwiotwórczy i pokarmowy. Tak kompleksowe działanie zapewnia Medical City Detox.