Medical City Detox

Medyczna detoksykacja w ICM VIMED przywraca prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów.Nie uda nam się uciec przed cywilizacją, tworzywa sztuczne, nawozy, środki owadobójcze, dodatki do żywności, syntetyczne hormony, leki. Toksyny są wszędzie: w powietrzu w wodzie, w środkach jakie używamy do codziennej pielęgnacji. Codziennie jesteśmy bombardowani milionami mikroskopijnych cząsteczek.1Dlaczego Detoksykacja organizmu jest konieczna?
W ciągu milionów lat ewolucji organizm człowieka doskonale przystosował się do ciągłego, odtruwania. Wątroba, nerki, skóra, płuca systematycznie usuwają z krwiobiegu substancje trujące, które spożywamy wraz z żywnością, wdychamy z powietrzem lub które wyprodukował sam organizm. W genomie człowieka udało się odkryć około 150 różnych genów (ich nazwy zaczynają się od CYP) kodujących różne cytochromy o nazwie P450. Ich zadaniem jest właśnie neutralizacja substancji toksycznych, które dostały się do organizmu. Jednak współcześnie, pomimo całej doskonałości ludzkiego ciała, wydajność tych mechanizmów detoksykacji jest niewystarczająca. Już u trzydziestoletniej osoby (a czasem także u dzieci) dochodzi do tak dużego nagromadzenia toksycznych złogów że organizm sam sobie nie poradzi. Coraz więcej badań potwierdza, że to właśnie kumulacja substancji toksycznych w organizmie jest przyczyną wielu chorób, w tym wszystkich chorób związanych z autoagresją. To właśnie toksyczne substancje, jakie odkładają się w ciele odpowiadają za przedwczesne starzenie się i obniżenie wydolności i sprawności
2Skąd się biorą toksyny w naszym organizmie?
Organizm człowieka to doskonały mechanizm, który na przestrzeni milionów lat wypracował znakomite mechanizmy obronne. Jednak rozwój cywilizacyjny ostatnich dziesięcioleci spowodował, że ewolucja biologiczna przestała nadążać za rewolucją przemysłową. Nawozy sztuczne, pestycydy, antybiotyki, żywność modyfikowana genetyczne, opakowania plastikowe, teflon, nikiel i setki innych zanieczyszczeń środowiska - źródeł potencjalnie niebezpiecznych substancji. W codziennym jadłospisie pojawiły się wysoko przetworzone produkty zawierające rafinowany cukier, rafinowany olej, białą przetworzoną mąkę, pasteryzowane mleko i ogromne ilości soli. Nagminnie spożywamy potrawy poddane przemysłowej obróbce z dodatkiem licznych substancji konserwujących, spulchniających, emulgujących, barwiących czy poprawiających smak.
Zanieczyszczone środowisko, nieodpowiednia dieta, siedzący tryb życia, barwniki, konserwanty zawarte w jedzeniu, używki, substancje chemiczne zawarte w lekach – to wszystko sprzyja nadmiernemu gromadzeniu się toksyn.
3Jak rozpoznać nadmierne nagromadzenie toksyn?
Nie ma znaczenia jak bardzo zdrowo i ekologicznie starasz się żyć. Badania potwierdzają, że Twoje ciało kumuluje substancje toksyczne, które z czasem stają się dla Ciebie bardzo groźne. Kiedy organizm nie może sobie z nimi poradzić, odczuwamy pogorszenie samopoczucia, przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, bóle stawów, stwierdzone artrozy, zniszczone włosy i paznokcie, łuszczycowe zmiany skórne, wypryski, przebarwienia skóry, nienormalny, nieprzyjemny zapach ciała, lub nieprzyjemny oddech, trudna do zwalczenia nadwaga, częste alergie i inne dolegliwości związane z coraz bardziej nasilającymi się chorobami cywilizacyjnymi. Powolnemu zatruciu ulegają wszystkie tkanki naszego ciała, jednak szczególnie obciążone są organy odpowiedzialne za detoksykację, czyli oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji (wątroba, nerki, płuca, skóra, węzły chłonne) oraz narządy układu dokrewnego (przysadka, tarczyca, nadnercza, jajniki, prostata i inne) oraz stawy.
4Dlaczego konieczna jest kwalifikacja lekarska?
Z pojęciem detoksykacji związanych jest wiele różnych wyobrażeń o metodach jej przeprowadzania. W przeciwieństwie do różnego rodzaju “koktajli” czy “diet” oczyszczających, medyczna detoksykacja oznacza zastosowanie skutecznych procedur dostępnych tylko medycynie. Są one związane z różnego rodzaju nieinwazyjnymi lub mało inwazyjnymi interwencjami w funkcjonowanie organizmu, aby zapewnić ich wysoką skuteczność.

Coraz częściej zgłaszają się do nas osoby w takim stanie, że niektóre z procedur i zabiegów detoksykacji nie są już dla nich dostępne. W celu zapewnienia pacjentom 100% bezpieczeństwa, każda procedura detoksykacji jest poprzedzona badaniem lekarskim. Jest to niezbędne, by zapewnić Tobie całkowite bezpieczeństwo i dostosować program detoksykacji do potrzeb Twojego organizmu.

W naszej klinice zajmujemy się nie tylko leczeniem objawów, a raczej dążymy do usunięcia przyczyn dolegliwości oraz ryzyka ich wystąpienia w przyszłości. Nasi specjaliści nie tylko badają Twoje ciało, ale także przeprowadzają anamnezę – czyli zbierają wywiad, który jest niezbędny dla dobrania optymalnego postępowania leczniczego. Jest to działanie proaktywne, które ma uchronić Cię przed problemami w przyszłości.
5Dlaczego detoksykacja w Innowacyjnym Centrum Medycznym VIMED?
  • Możesz w ciągu kilku dni przeprowadzić procedurę detoksykacji organizmu nie wyjeżdżając z miasta.
  • Nie musisz przerywać swoich spraw, możesz wyrwać się w ciągu dnia na konsultacje czy zabiegi.
  • Nasz personel zaopiekuje się Tobą i dostosuje terminy zabiegów do Twojego kalendarza
  • Zapewniamy najwyższy standard jakości usług
  • Opieramy się na najnowszych badaniach naukowych
  • Mamy wiele lat doświadczenia i dziesiątki tysięcy zadowolonych pacjentów
  • Stosujemy atestowany sprzęt renomowanych firm
  • Traktujemy każdego pacjenta indywidualnie
6Co o detoksykacji mówią lekarze?
Wielu lekarzy często nie dostrzega potrzeby detoksykacji organizmu, twierdząc, że organizm sam się oczyszcza. Musimy stwierdzić to z przykrością i z całą stanowczością: ci lekarze nie mają racji. Jest już wiele doniesień naukowych, które przeczą tym przestarzałym poglądom przedstawicieli medycyny akademickiej. Przeczą temu także osobiste doświadczenia nasze własne i naszych pacjentów. Kto nie poczuł się lepiej po kilkudniowej głodówce pod opieką specjalisty? Kto nie poczuł się lepiej po przejściu detoksykacji w naszym Centrum Medycznym VIMED? Wiemy dzisiaj, że częste są przypadki, kiedy geny odpowiedzialne za procesy detoksykacji są wadliwe. Także wpływy środowiskowe wywierają swój zgubny wpływ na nasze zdrowie. Badania naukowe potwierdzają, że różne formy wspomagania procesów detoksykacji przynoszą dobroczynne efekty. Detoksykacja zapewnia homeostazę, czyli równowagę organizmu dzięki oczyszczeniu wszystkich komórek ciała i usprawnieniu szlaków metabolicznych.
7Terapie detoksykacyjne w Innowacyjnym Centrum Medycznym VIMED
Wielu z nas detoksykacja czy oczyszczanie organizmu kojarzy się ze znachorem, czy dziwną zielarką. Wywoływane są negatywne konotacje związane z dyskomfortem, wątpliwymi efektami, negatywnym nastawieniem lekarzy do tego rodzaju praktyk. Najczęściej musimy wybierać pomiędzy przyjemnymi procedurami, jak picie soków, moczenie nóg, czy masaże relaksujące, dostępne w gabinetach SPA, których pozytywne efekty trwają nie dłużej niż dwa dni a nieprzyjemnymi zabiegami w dziwnych miejscach, które rzadko kiedy spełniają standardy właściwe dla placówek leczniczych. Tymczasem skuteczne, medyczne procedury wspomagające naturalne procesy detoksykacji organizmu nie muszą być bardzo nieprzyjemne. W naszej klinice, doświadczeni specjaliści udzielą, pomocy i zapewnią wysoki komfort wszystkich zabiegów i procedur. W atmosferze miejskiej, komfortowej kliniki – podmiotu leczniczego, fachowy personel zapewni komfort i najwyższy poziom bezpieczeństwa.
8Detoksykacja organizmu dobrana indywidualnie dla każdego pacjenta
Każdy program detoksykacji jest dostosowany indywidualnie. Nie ma dwóch takich samych osób i chociaż mamy określone, powtarzalne schematy postępowania, za każdym razem są one modyfikowane w taki sposób, by najlepiej zaspokoić szczególne i unikalne potrzeby każdego pacjenta. W ciągu wielu lat działalności zdobyliśmy doświadczenie prowadząc terapie detoksykacyjne dla dziesiątek tysięcy pacjentów. Każdy pacjent, który przechodzi kompleksową detoksykację poddawany jest szeregowi badań diagnostycznych. Pacjent otrzymuje spersonalizowany plan odżywiania – dietę eliminacyjno rotacyjną, w oparciu o unikalne badanie niepożądanych reakcji na pokarmy (badanie nietolerancji pokarmowych). Dzięki temu nie dostarcza już do swojego ciała produktów, które wywołują ukryty, przewlekły stan zapalny.
9Najlepsze miejsce dla kompleksowej detoksykacji organizmu w Polsce
Jeżeli szukasz profesjonalnego, medycznego programu detoksykacji, znajdziesz w naszych placówkach właściwe narzędzia i metody. Nasi specjaliści dysponują nie tylko ogromnym doświadczeniem, ale także najwyższej jakości narzędziami do diagnostyki oraz całym arsenałem urządzeń – niemal cudów techniki, które bez Twojego wysiłku wspomagają Twój organizm w naturalnych procesach detoksykacji. Każdy program zostanie opracowany dla Ciebie indywidualnie. Procedury umożliwiające regenerację wątroby oraz przewodu pokarmowego i usuwanie substancji toksycznych ze skóry, płuc, stawów, narządów wydzielania wewnętrznego, naczyń krwionośnych i limfatycznych, układu nerwowego. Usprawniamy procesy detoksykacji zarówno wewnątrz komórek jak i w przestrzeniach międzykomórkowych. Dzięki skutecznej detoksykacji całego organizmu poprawia się przyswajanie składników odżywczych, witamin i minerałów. Regeneruje się flora bakteryjna i równowaga kwasowo zasadowa.