Oczyszczanie wątrobyWątroba jest bez wątpienia jednym z najbardziej obciążonych organów w organizmie współczesnego człowieka. Jej zadaniem jest m. in. filtrowanie krwi i oczyszczanie organizmu z toksyn - zarówno tych pochodzących z zewnątrz (pochodzących ze środowiska i dostarczanych do organizmu przez układ pokarmowy, oddechowy, skórę), jak i wewnętrznych - powstających jako uboczne produkty przemiany materii.


Niestety wątroba podatna jest na uszkodzenia chemiczne, często wywoływane przez substancje powszechnie obecne w naszym codziennym życiu : alkohol, leki (zwłaszcza antybiotyki, popularne leki przeciwbólowe, preparaty hormonalne), toksyny zawarte w pożywieniu, a także zanieczyszczenia środowiska.

Jakie objawy mogą wskazywać na zbytnie obciążenie wątroby toksynami? Przede wszystkim:

  • ból, kłucie i dyskomfort w prawym nadbrzuszu
  • przewlekłe zmęczenie i osłabienie
  • problemy jelitowe: biegunki, zaparcia, wzdęcia i ogólny dyskomfort w jamie brzusznej
  • ciągłe przybieranie na wadze, wzmożony apetyt na słodycze
  • zmiany skórne: trądzik, egzemy, wysypki
  • wysokie ciśnienie krwi

Kompleksowa procedura oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego.

Wątroba co prawda posiada naturalne zdolności do regeneracji, lecz ten fizjologiczny proces wymaga czasu i odpowiednich warunków. Pamiętajmy, że wątroba nie ma szans na prawidłową regenerację, będąc nieustannie wystawianą na kolejne “ciężkie próby”, zaś upośledzone funkcjonowanie tego narządu nie jest w stanie oczyszczać organizmu z toksyn. I tak koło się zamyka.