Osocze bogatopłytkowe w CM VIMED

Osocze bogatoplytkowe

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE – „WAMPIRZY LIFTING”

Jednym z najpopularniejszych zabiegów wśród pacjentów medycyny estetycznej jest terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP). Nazywany przez pacjentki “Wampirzym liftingiem”.

PRP to autologiczny preparat otrzymywany z krwi pacjenta. W związku z tym zabieg ten przeznaczony jest dla osób wymagających, ceniących sobie produkty naturalne oraz cierpiących na różnego rodzaju alergie.

Krew zostaje pobrana bezpośrednio od pacjenta do specjalnych próżniowych probówek zawierających antykoagulant, który zatrzymuje proces krzepnięcia, dzięki czemu otrzymujemy płynne osocze bez włóknika- fibryny. Kolejnym krokiem jest poddanie krwi w probówce procesowi odwirowania, czego skutkiem jest oddzielenie się czerwonych krwinek i otrzymanie ok. 3-4,5 ml silnie zagęszczonego osocza bogatopłytkowego. Taki koncentrat podawany jest w formie klasycznej mezoterapii igłowej, a także wypełnienia wzdłuż fałdu lub zmarszczki.

Zastosowanie w postaci maski po zabiegach medycyny estetycznej np. po mikronakłuwaniu, wspomaga procesy regeneracji skóry i potęguje efekty terapii.

Zadzwoń i umów się
na wizytę już dziś: 22 201 90 71

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać zabieg najbardziej odpowiedni do Twoich potrzeb. Najnowsze zabiegi. Zaawansowane technologie. Indywidualne podejście. Zapraszamy do Kliniki VIMED Health & Beauty.

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA

Certyfikowany system do separacji osocza bogatopłytkowego Ycellbio pozwala na uzyskanie podczas jednego cyklu wirowania stężenia płytek powyżej jednego miliona PLT/u. Jest to możliwe dzięki specjalnej, oryginalnej i opatentowanej konstrukcji ampułki „Y”.

Prosta procedura zabiegu z wykorzystaniem Ycellbio, jak również certyfikowane, jednorazowe zestawy zmniejszają do minimum ryzyko ewentualnych powikłań po iniekcji. Dodatkową, ogromną zaletą systemu Ycellbio jest fakt, że może być ono stosowane w prawie wszystkich dostępnych modelach wirówek kątowych i horyzontalnych do PRP.

A jak wygląda sam zabieg z użyciem zestawu Yellbio? Jest niewiarygodnie prosty! Do specjalnej ampułki Ycellbio pobierana jest krew Pacjenta, którą poddaje się wirowaniu, celem odseparowania czerwonych krwinek od osocza z zagęszczonymi płytkami krwi. Specjalny kształt ampułki daje możliwość bardzo dokładnego zidentyfikowania trzech frakcji, co pozwala na precyzyjne pobranie wysokiej jakości koncentratu płytek z osoczem.

Podstawą skuteczności terapii jest wysoka koncentracja płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza, które po podaniu pod skórę, w ciągu pierwszej godziny, a także przez kolejne 7 dni, uwalniają czynniki wzrostu, które mają ogromny potencjał regeneracyjny.

Fakt, iż czynniki wzrostu nie wnikają do komórki jest istotny, ponieważ w takiej sytuacji nie występują działania mutagenne, a jedynie stymulacja normalnego procesu gojenia.

Podstawowymi czynnikami wzrostu uwalnianymi w procesie terapii są:

  • PDGF- płytkowopochodny czynnik wzrostu
  • TGF-b- transformujący czynnik wzrostu beta
  • EGF- czynnik wzrostu nabłonków
  • VEGF- naczyniowo-śródbłonkowy czynnik wzrostu
  • IGF- insulinopodobny czynnik wzrostu
  • bFGF- czynnik wzrostu fibroblastów
Mezoterapia iniekcyjna

Substancje te odpowiedzialne są m.in. za namnażanie komórek naskórka, aktywację mikrokrążenia oraz pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu.

Wskazania:

skóra wymagająca rewitalizacji (wysuszona, z brakiem napięcia, niejednolitym kolorytem)

skóra z oznakami starzenia się ( zmarszczki, zmniejszona gęstość skóry)

po zabiegach medycyny estetycznej

łysienie typu męskiego

dla osób poszukujących produktów naturalnych

dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii

Efekty:

rewitalizacja skóry

poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry

ujednolicenie kolorytu skóry

remodeling włókien kolagenowych

poprawa ukrwienia skóry

wygładzenie zmarszczek

przyspieszenie gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są po ok. 2 tygodniach, natomiast już po 48 h rozpoczyna się przebudowa tkanek. Zabieg trwa około 30-45 min i zaleca się wykonanie serii min. 3 zabiegów. Terapia polecana jest na obszar twarzy, szyi, dekoltu, okolicy oczu, dłoni oraz owłosionej skóry głowy.

W przypadku problemów z wypadaniem włosów, osłabieniem ich czy łysieniem użycie osocza bogatopłytkowego, również znalazło swoje zastosowanie.

Poprzez płytki krwi zawarte w osoczu dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu, które stymulują mieszki włosowe do większej aktywności. Ponadto poprawia się mikrokrążenie skóry głowy. Efektem tego jest zahamowanie nadmiernego wypadania włosów, pobudzenie i przyspieszenie wzrostu włosów, poprawa kondycji i zwiększenie gęstości. Ze względu na tempo wzrostu włosów pierwsze efekty widoczne są po około 3 miesiącach.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • Choroby krwi, nowotwory
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Przyjmowanie leków rozrzedzających krew np. aspiryna oraz NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)
  • Zakażenia ostre i przewlekłe, opryszczka i inne choroby wirusowe

Procedura jest uważana za bezpieczną. Czynniki wzrostu są naturalnymi substancjami, do których nie dodaje się żadnych związków chemicznych. Uzyskiwane są tylko i wyłącznie z krwi pacjenta. Nie ma możliwości transmisji chorób wirusowych ani reakcji alergicznych. Sam proces przygotowywania odbywa się w hermetycznych jałowych probówkach z certyfikatem medycznym in vivo klasy IIb, który gwarantuje bezpieczeństwo.

Zadzwoń i umów się
na wizytę już dziś: 22 201 90 71

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać zabieg najbardziej odpowiedni do Twoich potrzeb. Najnowsze zabiegi. Zaawansowane technologie. Indywidualne podejście. Zapraszamy do Kliniki VIMED Health & Beauty.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE W TRYCHOLOGII

Mezoterapia skóry głowy z użyciem osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowa ma bardzo silne właściwości regeneracyjne. Dlatego chętnie jest wykorzystywane przez trychologów jako naturalny preparat wzmacniający cebulki włosowe i pobudzający je do wzrostu, a także stymulujący namnażanie się komórek naskórka, pobudzający mikrokrążenie oraz produkcję kolagenu.

Wskazania do zabiegu mezoterapii skóry głowy osoczem bogatopłytkowym:

włosy cienkie, osłabione, pozbawione blasku i witalności

nadmierne wypadanie włosów po odchudzaniu, ciąży i w zaburzeniach hormonalnych

wszelkie typy łysienia: androgenowe, telogenowe, plackowate.

dla pacjentów z alergią na inne preparaty stosowane w trychologii

dla pacjentów preferujących naturalne produkty: autologiczne osocze jest biokompatybilne i neutralne immunologicznie.

Efekty zabiegu mezoterapii skóry głowy osoczem bogatopłytkowym:

efektywna stymulacja komórek skóry głowy do produkcji kolagenu

pobudzenie mikrokrążenia, odżywienie i wzmocnienie cebulek włosowych

zahamowanie wypadania włosów

stymulacja cebulek włosowych do wzrostu

odrastanie mocnych, gęstych i zdrowych włosów

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii skóry głowy osoczem bogatopłytkowym:

ciąża, laktacja

choroby nowotworowe

przewlekłe choroby wątroby

ostre zakażenia wirusowe

zaburzenia krzepliwości krwi lub stosowanie leków przeciwzakrzepowych

choroby autoimmunologiczne

zakażenie wirusem HIV

stosowanie leków immunosupresyjnych

Zadzwoń i umów się
na wizytę już dziś: 22 201 90 71

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać zabieg najbardziej odpowiedni do Twoich potrzeb. Najnowsze zabiegi. Zaawansowane technologie. Indywidualne podejście. Zapraszamy do Kliniki VIMED Health & Beauty.