Jak schudnąć?

Mądre odchudzanie: szybko, skutecznie, bezpiecznie i bez efektu jo-jo


Najczęściej przyczyną nadwagi jest niedożywienie na poziomie komórkowym!

Skuteczne odchudzanie stało się możliwe od momentu, kiedy zrozumieliśmy, że PRZYCZYNĄ NADWAGI JEST NIEDOŻYWIENIE. Jesteś zaskoczona?

Jeżeli masz uporczywą nadwagę, nie obwiniaj się – to może być choroba!

Masz już dość diety redukcyjnej i cudownych diet odchudzających wszelkiego rodzaju? Próbowałaś już wszystkiego i nadal nie wiesz jak schudnąć? Głodziłaś się, katowałaś się ćwiczeniami na siłowni i za każdym razem to samo – efekt JO-JO? W końcu przestałaś już wierzyć dietetykom? ZNAMY TO.

Utrzymanie zgrabnej sylwetki jak się ma 20 lat jest bardzo łatwe

Nie jest żadną sztuką zrzucić na jakiś czas kilka, czy kilkanaście kilogramów jak się ma 20 lat. Dieta, godziny treningów i modelowania sylwetki – tak to pomaga. Wystarczy zmienić sposób odżywiania, trochę treningu, czy joggingu i po problemie. Zwłaszcza jeżeli w dzieciństwie nie miałaś większych problemów z nadwagą.

Zaburzenia metabolizmu są przyczyną nadwagi, a nie odwrotnie

Co robić, jeśli Twoje problemy wynikają z zaburzeń metabolizmu. Jeżeli nadwaga jest spowodowana przez przewlekły stan zapalny? A może od dziecka zmagasz się z nadwagą lub otyłością? Jak się przekroczyło trzydziestkę, to odchudzanie nie jest już takie proste. Stopień trudności rośnie z każdą kolejna dekadą Twojego życia.

Aktywność fizyczna nie pomaga pozbyć się nadwagi ani otyłości. To MIT!

Co robić, kiedy wszystkie ćwiczenia, diety, leki, suplementy zawodzą?

Nie możesz poświęcić 2 godzin dziennie na ćwiczenia? Co wtedy? A nawet, kiedy ćwiczysz to i tak nie możesz schudnąć? Wtedy zaczynają się schody? W takim momencie wkraczamy my – specjaliści od odchudzania z Centrum Medycznego VIMED. To prostsze niż myślisz! 

Odchudzanie w Centrum Medycznym VIMED wygląda zupełnie inaczej!

Każda kobieta może być piękna, i mieć zgrabną sylwetkę!


Mamy już wiele lat doświadczenia w skutecznym leczeniu uporczywej nadwagi i otyłości. Dzięki naszej zaawansowanej metodologii Terapii Metabolicznej, czy Terapii Ketogenicznej, teraz niemal każdy może schudnąć! Jesteśmy ekspertami w profesjonalnym odchudzaniu! Wiele lat doświadczenia pozwala nam dać Ci gwarancję sukcesu.

Ty masz problem z nadwagą, my wiemy jak Ci pomóc szybko schudnąć.

Ponieważ jesteśmy podmiotem leczniczym, osoby, którym pomagamy nazywamy pacjentami, nawet wtedy, kiedy nie są jeszcze chore. Ponieważ opieka zdrowotna to także dbanie o utrzymanie dobrego stanu zdrowia, a nie tylko leczenie chorób.

Odzyskasz nie tylko piękną sylwetkę, ale również zdrowie, poprawi Ci się cera, znikną obrzęki czy cienie pod oczami, skóra będzie jędrniejsza i będziesz miała dużo więcej energii niż kiedykolwiek.

Pamiętaj jednak, że kiedy zmagasz się z uporczywą nadwagą czy otyłością, to nie jest to już tylko defekt estetyczny. Uporczywa nadwaga i otyłość to przewlekła choroba o podłożu zapalnym.

Zamiast walczyć z nadwagą czy otyłością, lepiej ją wyleczyć.

Najczęściej przyczyną nadwagi jest niedożywienie na poziomie komórkowym! Personalizacja odżywiania to nasz klucz do sukcesu!

Odchudzanie

Skuteczne odchudzanie stało się możliwe od momentu, kiedy zrozumieliśmy, że PRZYCZYNĄ NADWAGI JEST NIEDOŻYWIENIE. Jesteś zaskoczona?

Jak to możliwe? Wszyscy mówili, że za dużo jesz i dlatego nie możesz schudnąć?  Masz przecież dodatni bilans kalorii – więcej przyjmujesz niż spalasz. Tak, to pewnie prawda, ale Twój apetyt nie wynika z Twojej słabej woli. Składniki Twojego pożywienia nie są optymalnie wykorzystywane przez Twoje ciało.

Ale Niedożywienie? Tak, to, co mówimy to najświętsza prawda. Problem polega na tym, że pomimo iż dużo jesz, komórki Twojego ciała są niedożywione, czyli po prostu GŁODNE. Składniki odżywcze do nich nie docierają w odpowiednich ilościach.

Głodne komórki

Chodzi o wszystkie komórki, z których zbudowane jest twoje ciało. Komórki  naczyń krwionośnych, komórki narządów wydzielania wewnętrznego, komórki, z których zbudowana jest krew i układ nerwowy, a także komórki Twojego mózgu. Pytasz, dlaczego jesteś niedożywiona, mimo że jesz za dużo? Bo Twój organizm nie przyswaja składników pożywienia.

Mówiąc w sposób uproszczony: zamiast się odżywiać, zatruwasz się. Większość produktów, jakie są dostępne w marketach, łącznie z tak zwanymi EKO, to wysoko przetworzone produkty “przemysłu spożywczego”. Ich wartość odżywcza jest znikoma, a zawarte w nich dodatki, takie, jak barwniki, konserwanty, emulgatory i inne odkładają się w Twoich tkankach podtrzymując stan zapalny.

Stan zapalny a otyłość

Przewlekły stan zapalny i zaburzenia metaboliczne  powodują, że kwasy tłuszczowe i substancje toksyczne odkładają się w Twoim organizmie. Przewlekły stan zapalny, podtrzymywany przez pokarm, uniemożliwia metabolizownie zawartych w pożywieniu składników odżywczych. Pomimo że dużo jesz, czujesz się ciągle głodna.

Dieta czy ruch? Co lepsze?

Jeszcze gorsza jest Twoja sytuacja, jeżeli od lat ambitnie, z wielkim poświęceniem walczysz z nadwagą. Stosujesz z determinacją monotonne, odchudzające diety redukcyjne, które tylko wyniszczają Twój organizm. Efekty tych diet są krótkoterminowe i dzisiaj wiemy już, że przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Jeżeli jednocześnie intensywnie ćwiczysz, żeby spalić tkankę tłuszczową, to dodatkowo niszczysz swoje ciało. Wywołany wysiłkiem fizycznym stres oksydacyjny podtrzymuje stan zapalny. Dochodzi do mikrouszkodzeń naczyń krwionośnych, mięśni i stawów. Wpadasz w kwadraturę koła. Czujesz się coraz gorzej i pojawia się depresja. Dieta, czy ruch? Przeczytaj o odkryciach naukowych na temat odchudzania. 

Dlatego najwyższy czas, abyś poświęciła więcej uwagi temu co jesz. Im szybciej to sobie uświadomisz, tym lepiej dla Ciebie.

Jak schudnąć, jeżeli powszechnie stosowane metody nie działają?


Czy wiesz, że przeciętna kobieta w ciągu całego swojego życia odchudza się 16 razy? My wiemy i Ty już także to wiesz, że nie pomoże dieta redukcyjna. Nie pomogą żadne ćwiczenia ani jogging. Wszystkie kilogramy, których się pozbędziesz nadludzkim wysiłkiem, zawsze wrócą z nadwyżką.

Nie ważne, czy stosowałaś dietę redukcyjną, czy głodówki. Ćwiczenia na siłowni, czy Jogging – KILOGRAMY POWRÓCĄ. Czy chcesz, by ten proces się powtarzał w nieskończoność? Jeżeli chcesz naprawdę raz na zawsze pozbyć się nadwagi, poznaj nasze metody.

Zaufaj specjalistom pierwszej w Polsce Kliniki Medycyny Stylu Życia!

Pod opieką naszych specjalistów zapewnisz prawidłowe odżywienie i dotlenienie wszystkim komórkom swojego ciała! Zlikwidujesz przewlekłe stany zapalne i znowu będziesz normalnie funkcjonować. Efekty przerosną Twoje oczekiwania.

Po dwóch tygodniach powiesz, że to cud.

Wiemy, bo słyszeliśmy to wielokrotnie. Zaufaj nam i podejmij kolejną próbę odchudzania – tym razem skutecznie, pod opieką naszych specjalistów. Już po kilku dniach przekonasz się, że to działa. Na swojej własnej wadze zobaczysz, że można się odchudzać zdrowo, bezpiecznie i bardzo skutecznie. Zobaczysz, że bezpieczne odchudzanie jest możliwe bez głodowania i morderczych ćwiczeń. Gwarantujemy Ci, że jeśli tylko zastosujesz nasze zalecenia, zmiana nastąpi niemal od zaraz.

Twoja metamorfoza zależy teraz już tylko od Ciebie


Jak szybko chcesz schudnąć? 5 kilogramów w tydzień? 10 kilogramów w dwa tygodnie? 20 kilogramów w trzy miesiące? A może 30 kilogramów w pół roku? Tak, zapewniamy Cię, że teraz jest to w zasięgu Twoich możliwości i to bez intensywnych ćwiczeń czy uczucia głodu.

Tak to możliwe i to bez zastosowania jakiejkolwiek modnej diety odchudzającej, czy diety redukcyjnej, diety  1000 kalorii, czy diety 1200 kalorii. Wręcz przeciwnie, będziesz najadać się do syta. Nie będziemy Cię namawiać na jedzenie samych warzyw do końca życia, a jednak polubisz rozsądny, nieortodoksyjny wegetarianizm.

Nadal zadajesz sobie pytanie: Jak schudnąć? Postaw na profesjonalne, bezpieczne i skuteczne odchudzanie pod opieką specjalistów!

Pamiętaj, Twoja nadwaga nie powstała bez przyczyny! Zwiększona masa ciała to sygnał, jaki powinien być dla Ciebie informacją, że coś jest nie tak z Twoją przemianą materii. Coś działa nieprawidłowo w Twoim organizmie.

Pamiętaj, że nadwaga to zazwyczaj dopiero początek Twoich problemów. Nieleczona nadwaga, wcześniej czy później prowadzi do poważnych powikłań zdrowotnych. Grożą Ci poważne choroby: cukrzyca, żylaki, choroby serca, choroby tarczycy, udar mózgu, zawał serca, rak, choroby układu nerwowego czy choroby skóry.

Po przeczytaniu tych informacji nie masz już wymówek. Już wiesz, jak schudnąć. Teraz to już tylko od Ciebie zależy, czy odzyskasz ładną i zgrabną sylwetkę! Zdrowe odchudzanie, to nie rezygnacja z posiłków i głodówki, ale racjonalne dostarczanie właściwie dobranych produktów. Zdrowe odchudzanie w Centrum Medycznym VIMED nie oznacza głodówek ani katowania się na siłowni.

Wybierz metodę odchudzania najbardziej dostosowaną do Twoich potrzeb i możliwości!

Odchudzanie spersonalizowane – na podstawie badania nietolerancji pokarmowych

Odchudzanie

Jeżeli nie masz zbyt dużej nadwagi, żadnych problemów zdrowotnych i tylko kilka nadmiernych kilogramów? Pozbędziesz się ich pod opieką specjalistów. Najważniejsze jest najbardziej czułe i atrakcyjne cenowo badanie nietolerancji pokarmowej i ukrytej alergii pokarmowej. To Kod Metaboliczny 200, czyli test cytotoksyczności składników pożywienia.

Zleć wykonanie badania w naszej klinice w Warszawie, a następnie zarezerwuj spotkanie z naszym dietetykiem. Otrzymasz program odżywiania – dietę eliminacyjno-rotacyjną, która pozwoli Ci wyeliminować z pożywienia produkty, które są źródłem Twoich problemów. Jeżeli chcesz wykonać badanie w innym mieście, skorzystaj z usług wyspecjalizowanego laboratorium GENELAB.

Składniki Twojego codziennego pożywienia mogą okazać się alergenami odpowiedzialnymi za Twoje problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Dzięki wynikom testu nietolerancji pokarmowej dowiesz się, które z badanych produktów spożywczych są dla Ciebie wskazane, a które stoją na drodze w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Odchudzanie genetyczne – na podstawie badania genetycznego

Odchudzanie

Jeżeli chcesz mieć wiedzę na temat twoich predyspozycji genetycznych – czyli informacje o genach, które odpowiadają za nadwagę, wybierz dietę opartą o badanie nutri genetyczne. To opcja dostępna jest w naszej klinice od roku 2013. Jesteśmy pionierem we wdrażaniu badań genetycznych w leczeniu i profilaktyce chorób.

Dzięki współpracy z jednym z najlepszych laboratoriów genetycznych w Europie możemy zaoferować szerokie spektrum badań genetycznych wraz z bardzo wnikliwą i obszerną analizą wyników. Coraz więcej doniesień naukowych potwierdza, że ustawienie optymalnego odżywiania wymaga wykonania badania genetycznego.

Badanie genetyczne, czyli badanie Twojego niepowtarzalnego kodu DNA, pozwala uzyskiwać najlepsze rezultaty w odchudzaniu i kontroli wagi (masy ciała). Tak zwana genodieta, czy dieta genetyczna to dieta oparta właśnie o wyniki badania Twojego DNA. Badania naukowe potwierdzają, że genetycznie spersonalizowany program odżywiania pozwala na uzyskanie 2,5 raza większej skuteczności w odchudzaniu. Nasze badania genetyczne pozwalają także optymalnie spersonalizować program treningowy.

Więcej informacji o badaniach genetycznych znajdziesz na stronach Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej GENELAB.

Terapia Metaboliczna
– leczenie przewlekłych stanów zapalnych i chorób cywilizacyjnych

Odchudzanie

Jeżeli Twoje problemy są bardziej złożone, możemy zastosować bardziej zaawansowane, kompleksowe metody odchudzania, czyli leczenia nadwagi lub otyłości.

Twoja nadwaga stała się już Twoim przewlekłym problemem, wielokrotnie się odchudzałaś i ciągle kilogramy wracały. Jeśli cierpisz na różnego rodzaju dolegliwości przewlekłe, to potrzebujesz kompleksowego, profesjonalnego leczenia przyczynowego.

Nie trać czasu, bo ważny jest każdy dzień Twojego Życia i od razu zdecyduj się na Terapię Metaboliczną. To kompleksowe podejście zapewnia wszechstronną diagnostykę i konsultacje z lekarzem medycyny funkcjonalnej. W ramach programu masz zapewnione także konsultacje z dietetykiem klinicznym oraz zabiegi rehabilitacji komórkowej.

Terapia Metaboliczna pozwala leczyć większość przewlekłych chorób cywilizacyjnych, w tym także najbardziej uporczywą nadwagę i otyłość.

Kompleksowa metoda leczenia przyczynowego

Pamiętaj, że odżywianie to nie wszystko. W leczeniu uporczywej nadwagi i otyłości, żeby odchudzanie było naprawdę skuteczne, niezbędne jest synergiczne (jednoczesne) działanie także na poziomie komórkowym. W tym celu wdrażamy zabiegi medycyny rehabilitacji komórkowej. Jeden z takich zabiegów to tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT).

Przekonasz się, że możliwe jest odchudzanie szybkie i bezpieczne. Terapia Metaboliczna to najmądrzejsza metoda walki z uporczywą nadwagą i wszystkimi innymi zaburzeniami odżywiania. Redukcja masy ciała postępuje systematycznie i bez jakiegokolwiek ryzyka działań niepożądanych.

Ćwiczenia, intensywne spacery, czy jogging wdrożysz dopiero wtedy, kiedy zrzucisz dużą część swojej nadwagi i kiedy będziesz miała na to ochotę. Polubisz zdrowe gotowanie i dostosujesz swój sposób odżywiania tak, żeby nie dopuścić do rozwoju stanu zapalnego wywołanego przez nietolerancję pokarmową, czy ukrytą alergię pokarmową.

Tajemnica sukcesu to najlepsze testy nietolerancji pokarmowej, dzięki którym nie grozi ci już nie tylko żadna alergia pokarmowa, ale także żadne powikłania związane z długo utrzymującą się nadwagą, z którą latami walczyłaś bezskutecznie.

Terapia Ketogeniczna – najszybsze odchudzanie – gwarancja skuteczności

Odchudzanie

Jeżeli musisz bardzo szybko pozbyć się nadmiernych kilogramów, na przykład: schudnąć 5 kilogramów w ciągu 7 dni, Terapia Ketogeniczna jest dla Ciebie najlepszym wyjściem. Wiele osób staje przed takim wyzwaniem: ślub, czy ważna impreza rodzinna lub firmowa, zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie mieścisz się w swoją ulubioną sukienkę? To już nie problem.

Jeśli odchudzasz się od dawna i zupełnie nic nie pomaga, a nie masz czasu, by poddać się kilkutygodniowej Terapii Metabolicznej, Terapia Ketogeniczna jest dla Ciebie. Terapia Ketogeniczna to absolutnie rewolucyjna metoda, która polega na wprowadzeniu przez okres siedmiu (7) do dziesięciu (10) dni, substytutów posiłków. Jest to specjalnie przygotowana mieszanka odżywcza,  podawana bezpośrednio do żołądka, za pomocą specjalnej przenośnej pompki i cienkiej sondy nosowo-żołądkowej. To pewne, szybkie i bezpieczne odchudzanie, pod pełną opieką medyczną.

Naukowa metoda szybkiej redukcji masy ciała

Terapia Ketogeniczna pozwoli Ci przełamać Twój metabolizm i sprawi, że organizm zacznie spalać nadmierne zapasy tkanki tłuszczowej w procesie zwanym ketozą. W ciągu kilku dni pozbędziesz się obrzęków i kilku kilogramów tkanki tłuszczowej. Najciekawsze jest to, że znika tłuszcz w tych miejscach, które najtrudniej poddają się odchudzaniu – tkanka brzuszna, wewnętrzna strona ud, czy ramiona. Terapia ketogeniczna ma niewiele wspólnego z tak ostatnio modną i kontrowersyjną dietą ketogeniczną.

Nie bój się tej rurki w nosie, Terapia Ketogeniczna wydaje się hardcorowa, ale taka nie jest. Zakładanie i używanie sondy nosowo żołądkowej jest całkowicie bezbolesne. W trakcie trwającej kilka dni terapii możesz normalnie funkcjonować i chodzić do pracy. W tym czasie nic nie jesz, poza specjalną mieszanką, ale możesz pić wodę, czy herbatę. Najważniejsze, że jesteś dobrze odżywiona i nie czujesz w ogóle głodu.

Dlaczego tak wiele metod odchudzania nie działa?


Wciąż nie możesz schudnąć? Nie wiesz jak schudnąć, zastanawiasz się dlaczego diety nie działają? Dlaczego nie działają ćwiczenia na siłowni ani jogging czy Nordic Walking? My znamy odpowiedź: Bo do tej pory stosowałaś metody, które nie były dopasowane do Twojego fenotypu! Aby pozbyć się nadmiernych kilogramów, musisz najpierw zlikwidować stan zapalny, który powoduje, że Twój organizm nie może być prawidłowo odżywiony.

Każdy człowiek jest inny. Poznaj siłę spersonalizowanego podejścia.

Wybór metody leczenia nadwagi zależy od bardzo wielu indywidualnych czynników. Inaczej odchudzanie przebiega kiedy masz 20 lat, a inaczej musisz podejść do odchudzania, kiedy skończysz trzydzieści lat. Po przekroczeniu czterdziestki Twój metabolizm jest już zupełnie inny, a w wieku lat pięćdziesięciu biochemicznie jesteś już zupełnie innym człowiekiem. Nie daj się nabierać na aktywność fizyczną i mordercze ćwiczenia. To nie zadziała.

Do tego dochodzą twoje specyficzne geny, styl życia czy choroby przebyte w dzieciństwie.  Twój organizm, podobnie jak organizmy wszystkich kobiet i mężczyzn, zmaga się z przewlekłym stanem zapalnym na tle pokarmowym. Stan zapalny wywołany jest przez niepożądane reakcje układu odpornościowego na pokarm.  Takie niepożądane reakcje często określa się jako nietolerancje pokarmowe lub ukryte alergie pokarmowe.

Kompleksowa Terapia Metaboliczna to optymalna metoda odchudzania

W wyniku stanu zapalnego i zaburzeń metabolicznych dochodzi do nadmiernej kumulacji toksyn w organizmie. Z kolei zaburzenia funkcji układu oddechowego, czy układu sercowo-naczyniowego, prowadzą do niedotlenienia komórek. Każdy z tych czynników ma wpływ na problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Jeżeli Twój sposób odżywiania nie jest dostosowany do Twojego, indywidualnego, uwarunkowanego genetycznie i środowiskowo fenotypu, nic nie pomoże – będzie coraz gorzej. Odpowiednio spersonalizowana Terapia Metaboliczna jest odpowiedzią współczesnej medycyny na choroby cywilizacyjne, do których należy uporczywa nadwaga i otyłość.

Lidia Trawińska

„Najczęściej przyczyną niepowodzenia w odchudzaniu, jest brak zindywidualizowanego podejścia do zaleceń zarówno dietetycznych, jak i treningowych. Różnimy się od siebie pod wieloma względami.- różne tempo metabolizmu oraz zapotrzebowanie na kalorie i składniki odżywcze, różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe, czy ryzyka wystąpienia efektu „jo-jo”, a także łatwości w zaspokojeniu uczucia głodu. Tych różnic jest oczywiście jeszcze wiele.”

— Lidia Trawińska, dietetyk kliniczny

Spersonalizowana, Funkcjonalna Medycyna Stylu Życia to rozwiązanie problemu nadwagi

Spersonalizowana, Funkcjonalna Medycyna Stylu Życia to najnowsze, potwierdzone naukowo metody leczenia. Opierając się na badaniach naukowych (knowledge-based medicine, w skrócie: KBM), już w 2007 roku opracowaliśmy unikalną terapię, która koncentruje się na leczeniu przyczynowym. Dzięki tej innowacyjnej metodzie, opartej na personalizacji i synergii – objawy wielu chorób znikają na zawsze.

Kluczem do zapewnienia wymarzonej sylwetki jest dostosowanie terapii do Twojego unikalnego fenotypu. Każdy organizm jest inny. Dlatego każdą terapię zaczynamy od poszerzonej diagnostyki. To pozwala na dopasowanie sposobu odżywiania do Twojego unikalnego kodu metabolicznego i genetycznego. Spersonalizowany sposób odżywiania oraz zabiegi rehabilitacji komórkowej wspomagają rewitalizację komórek i zbudowanych z nich narządów. Uzyskujemy w ten sposób efekt SYNERGII.

Efektem jest likwidacja źródeł przewlekłych stanów zapalnych i usprawnienie procesów oczyszczania całego organizmu z nagromadzonych przez lata toksyn. Dzięki zabiegom następuje też znacznie lepsze dotlenianie komórek. Jest to leczenie przyczynowe, co oznacza, że leczy nie tylko nadwagę i otyłość, ale także wiele innych chorób, których podłożem jest stan zapalny.

Nowoczesna terapia, która nic nie kosztuje?

Co najciekawsze, stosowanie Spersonalizowanej, Funkcjonalnej Medycyny Stylu Życia najczęściej NIC NIE KOSZTUJE. Źródła finansowania terapii to: oszczędności na kosztach leczenia, na ograniczeniu spożycia przetworzonej żywności, czy używek, takich jak kawa, papierosy, alkohol, a także ograniczenie wydatków na siłownię i trenerów fitness, bo wystarczą Ci spacery po lesie.

Jeżeli zdecydujesz się sfinansować terapię z kredytu rozłożonego na 36 do 60 miesięcy, to spłatę rat tego kredytu możesz sfinansować bez najmniejszego trudu, oszczędnościami związanymi ze zmianą stylu życia. W tej sytuacji nawet nie odczujesz kosztów leczenia, a straty „przyjemności” związanych z wykluczeniami są z nawiązką rekompensowane przyjemnościami, których będzie wiele. To przyjemności związane z nowymi smakami, doskonałym samopoczuciem i nowymi perspektywami w życiu osobistym i zawodowym.

Nadwaga to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny! Dzisiaj możesz sobie skutecznie z nim poradzić. Jutro może być już znacznie trudniej.

Co zyskasz?


Dzięki Terapii Metabolicznej pozbędziesz się wielu dotkliwych objawów i problemów

Co zyskasz w wyniku terapii?

 • odzyskasz zgrabną sylwetkę i doskonałe samopoczucie
 • pozbędziesz się zbędnych kilogramów bez uczucia głodu i intensywnych ćwiczeń
 • schudniesz bezpiecznie i bez efektu JO-JO
 • zmniejszysz obrzęki i obwody ramion, talii, ud i bioder
 • pozbędziesz się opornej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha
 • wymodelujesz sylwetkę i zredukujesz cellulit
 • poznasz potrzeby swojego organizmu – będziesz się lepiej czuć
 • dowiesz się które produkty spożywcze wywołują u Ciebie nietolerancję pokarmową
 • poznasz swoją genetyczną skłonność do przybierania na wadze i efektu JO-JO
 • dowiesz się jakie ćwiczenia są najbardziej odpowiednie dla twoich genów
 • pozbędziesz się męczących dolegliwości takich jak wzdęcia, zaparcia, zgaga, zmęczenie, bóle głowy, problemy z tarczycą, zaburzenia lipidowe, wysokie ciśnienie
 • odzyskasz atrakcyjność, pewność siebie i radość życia

Zyskasz także zdrowie, urodę i młody wygląd

 • pozbędziesz się przewlekłych chorób cywilizacyjnych jak cukrzyca, choroby przewodu pokarmowego, choroby stawów
 • zapewnisz sobie ochronę przed rozwojem wielu chorób i dolegliwości w przyszłości:
 • uchronisz się przed chorobami przewodu pokarmowego, takimi jak syndrom drażliwego jelita, choroba Leśniowskiego-Crohna, zaparcia, wzdęcia, biegunki, zgaga, nietolerancja pokarmowa, alergia pokarmoowa
 • terapia żywieniowa pozwoli Ci również uchronić się przed chorobami skóry, takimi jak  łuszczyca, atopowe zapalenie skóry AZS, trądzik różowaty i inne choroby skóry,
 • wyregulujesz swój układ hormonalny, uchronisz się przed chorobami tarczycy, takimi jak nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto,

Zmniejszysz ryzyko rozwoju wielu chorób, a zwłaszcza:

 • raka i chorób nowotworowych,
 • choroby niedokrwiennej serca, choroby wieńcowej, miażdżycy, nadciśnienia,
 • chorób układu nerwowego, takich jak stwardnienie rozsiane SM, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, depresja, migrena, przewlekłe zmęczenie,
 • stłuszczenie wątroby, otłuszczenie tkanki trzewnej, choroby reumatyczne, osteoporoza, zaburzenia seksualne, niepłodność, endometrioza, policystyczne jajniki, torbielowatość jajników,

Spowolnisz proces starzenia się organizmu

Lidia Trawińska

„Dzięki testom nietolerancji pokarmowej i testom genetycznym dostajemy niejako indywidualną instrukcję obsługi pacjenta i wskazówki, jaki plan odchudzania będzie dla niego najbardziej skuteczny”.

— Lidia Trawińska, dietetyk kliniczny

Przez cały czas odchudzania będziesz pod ścisłą kontrolą doświadczonej kadry medycznej. Tym razem schudniesz na pewno!

Kompleksowa Terapia Metaboliczna w Klinice Medycyny Funkcjonalnej


Jeżeli musisz schudnąć, oferujemy Ci najbardziej profesjonalne podejście w leczeniu nadwagi i otyłości!
Tak schudniesz na pewno! Skutecznie i bezpiecznie!

Oczywiście możemy dać Ci 100% gwarancji sukcesu, dopóki nie poznamy Twojego Fenotypu. Możemy Cię jedynie poinformować, że według naszych wewnętrznych statystyk osiągnęliśmy aż 98% skuteczności w leczeniu nadwagi i otyłości

Jesteśmy zarejestrowanym podmiotem leczniczym, czyli placówką medyczną, w której zespół specjalistów złożony z lekarzy, dietetyków, pielęgniarek i fizjoterapeutów, zapewni Ci kompleksową, profesjonalną opiekę!

Nadwaga, czy otyłość to tylko zewnętrzny, najbardziej widoczny objaw zaburzeń metabolicznych, na poziomie komórkowym. Kluczem do rozwiązania problemów jest poznanie źródeł przewlekłego stanu zapalnego i ich wyeliminowanie.
W naszej klinice nie ograniczamy się tylko do leczenia objawów chorób. Prawdziwa wartość naszych terapii polega na tym, że likwidujemy źródło problemu, zapewniając Ci młody wygląd i zdrowie na wiele lat.

Nadwaga u kobiet rodzi często ryzyko rozwoju obrzęku lipidowego

Obrzęk lipidowy, czyli kiedy odchudzanie prowadzi do chorobliwej otyłości?

Zarówno kobiety, jak i ich trenerzy często nie wiedzą co to jest obrzęk lipidowy

Coraz większa grupa kobiet z nadwagą i tzw. sylwetką gruszki, próbuje na własną rękę i domowymi sposobami uporać się z nadmiarowymi kilogramami. Nie widzą przy tym potrzeby wykonywania badań diagnostycznych czy korzystania z porad dietetyka, skoro w internecie mają nieograniczony dostęp do mnóstwa „cudownych diet”, przepisów na oczyszczające koktajle czy warzywne posty lecznicze.

Kiedy aktywność fizyczna może okazać się zgubna w odchudzaniu?

Podobnie jest z aktywnością fizyczną: zainspirowane przez medialne trenerki, rozpoczynają intensywne ćwiczenia „na dywanie” lub forsujący trening biegowy, stawiając sobie za cel nie tylko schudnięcie, ale i start w maratonie.

Ten prosty i niezwykle skuteczny przepis na osłabienie organizmu drakońskimi dietami idzie w parze nie tylko z gwarantowanym efektem jo-jo, opłakanymi w skutkach niedoborami makro- i mikroelementów, ale także – z powodu nieodpowiednio dobranego treningu i jego intensywności – z ogromnym ryzykiem kontuzji, zniszczenia stawów czy pogłębienia problemów z gospodarką cukrową w organizmie.

Nie wystarczy liczenie kalorii, bo organizm człowiek jest znacznie bardziej skomplikowany niż piec do ogrzewania.

Okazuje się, że ludzki metabolizm to skomplikowana układanka wzajemnie warunkujących się procesów, a przełamanie utrwalonych – dietami, głodówkami, efektem jo-jo – nieprawidłowych schematów metabolicznych jest praktycznie niemożliwe bez specjalistycznego wsparcia.

Warto wiedzieć, co to jest obrzęk lipidowy, który staje się udziałem coraz większej grupy kobiet.

Niestety, większość kobiet – rozpoczynając swoje zmagania z odchudzaniem – nie zdaje sobie sprawy, że „sylwetka gruszki” i związane z nią grube, masywne uda, nieproporcjonalne w stosunku do reszty figury to może być tzw. obrzęk lipidowy.

Obrzęk lipidowy (in. lipodemia, lipoedema, syndrom bolącego tłuszczu) to przewlekła choroba charakteryzująca się obustronnym symetrycznym odkładaniem się tkanki tłuszczowej, głównie w rejonie bioder i nóg.

Ta choroba charakteryzuje się tym że tanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicy ud nie ulega spalaniu pod wpływem restrykcyjnych diet ani ćwiczeń. Dlatego kobiety, które katuja się na siłowni, biegają i prawie nic nie jedzą mają szczupłą górną część ciała, a uda pozostają grube.

Co więcej – stosowanie nieskutecznych diet i następujący po nich efekt jo-jo powodują natychmiastowe namnożenie komórek tkanki tłuszczowej w rejonie nóg i powstanie jeszcze większych dysproporcji ciała oraz dalszy postęp choroby!

·        Znamy mechanizm nadwagi i otyłości, rozumiemy Twoje potrzeby

Nadwaga to tylko wierzchołek góry lodowej. Przyczyną nadwagi i otyłości oraz wielu chorób im towarzyszących jest przewlekły stan zapalny, prowadzący do niedożywienia, a silna wola czy jej brak niewiele ma z tym wspólnego. Długotrwałe, niemal niewidoczne przewlekłe działanie stanu zapalnego wyniszcza organizm.

·        Dopasowujemy dietę do indywidualnych potrzeb Twojego organizmu

Tajemnica zdrowej i zgrabnej sylwetki tkwi w dostarczaniu odpowiednich składników pożywienia. Odpowiednie jest tylko pożywienie dostosowane do Twojego indywidualnego fenotypu i genotypu. To, co dobre dla innych, może być trucizną dla Ciebie. Dlatego klusczem do sukcesu jest personalizowana dieta.

·        Nie musisz się głodzić

W wyniku wdrożenia kompleksowego postępowania zapewniamy Ci odpowiednią podaż składników odżywczych, (białek, tłuszczy i węglowodanów. Zadbamy także o odpowiedni poziom składników mineralnych i witamin oraz błonnika. Zapewniamy w ten sposób zrównoważone spalanie i wydalanie tkanki tłuszczowej bez uczucia głodu.

·        Nie wymagamy od Ciebie wykonywania morderczych ćwiczeń

Dopiero po zrzuceniu połowy zbędnych kilogramów zalecimy Ci powolne wprowadzanie ruchu i ćwiczeń. Z naszych doświadczeń wynika, że wtedy będziesz to robić z radością i bez wysiłku. Dużo łatwiej jest biegać po lesie i robić przysiady, kiedy zrzuciło się już na przykład 15 kilogramów.

·        Odchudzimy Cię szybko, zdrowo i bezpiecznie

W naszych terapiach nie stosujemy żadnych środków farmakologicznych ani intensywnych ćwiczeń fizycznych, żadnej monodiety, diety redukcyjnej, czy drogich suplementów. Dzięki takiemu podejściu nie notujemy żadnych skutków ubocznych, żadnych problemów z przewodem pokarmowym, zmęczeniem czy bolącymi stawami.

·        Korzystamy z najnowszych osiągnięć technologicznych

Profesjonalne zabiegi medycyny fizykalnej, wspomagają organizm w procesie oczyszczania i regeneracji komórkowej, dzięki czemu proces odchudzania przebiega szybko i jednocześnie bez żadnych negatywnych konsekwencji dla organizmu. Zabiegi na ciało wspomagają także regenerację i ujędrnienie skóry i tkanki podskórnej, zapobiegając zwiotczeniu i obwisłości skóry.


DLACZEGO MY?


Bo jesteśmy profesjonalistami i pasjonatami

 • jesteśmy numerem 1 w odchudzaniu mamy wiele lat unikalnego doświadczenia
 • mamy ponad 40 000+ zadowolonych pacjentów i bardzo wysoki wskaźnik skuteczności
 • dysponujemy unikalnym Know How i unikalną technologią do diagnostyki i zabiegów
 • jako jedyna klinika w Europie, posiadamy osobistą rekomendację światowej sławy biochemika, profesora Colina T. Campbella, autora największych na świecie badań dotyczących odżywiania!

Bo nigdzie nie zrzucisz nadwagi tak:

 • szybko – nawet 10 kg w ciągu miesiąca bez uczucia głodu
 • bezpiecznie – żadnych negatywnych skutków ubocznych
 • skutecznie – trwale i bez efektu jo-jo
 • przyjemnie – najlepsze i sprawdzone przepisy kulinarne
 • łatwo – brak uczucia głodu i morderczych ćwiczeń
 • pewnie – metody potwierdzone przez tysiące zadowolonych pacjentów!

Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?