Skuteczne leczenie migreny!


Szybkie i skuteczne
leczenie migreny i bólów głowy


Niech migrena nie izoluje Cię od świata


Zdarzają Ci się wyjątkowo silne i częste bóle głowy? Odczuwasz nadwrażliwość na światło, zapach lub dźwięk? Bólowi towarzyszy czasami drętwienie różnych części ciała, męczą Cię nudności? Te objawy migreny wskazują, że możesz być w grupie 25% Polek cierpiących na to dotkliwe, przewlekłe schorzenie! Migrena to choroba, która wyłącza z życia, a jej konsekwencje mogą być dramatyczne: poczucie wyobcowania może prowadzić do depresji, a częste ataki są także szkodliwe dla mózgu! Na szczęście dziś już wiemy jak ją pokonać! Dziś dysponujemy już odpowiednią wiedzą i od ponad 10 lat skutecznie leczymy bóle głowy i migreny, choć wiemy, że jeżeli pacjent nie przestrzega określonego reżimu po zakończeniu leczenia, mogą pojawić się nawroty choroby.

Czy walczysz bezustannie z migreną? Ból jest czasami tak silny, że wyłącza Cię z codziennego życia? Masz szansę uwolnić się od uporczywych dolegliwości – Zaufaj Medycynie Funkcjonalnej!

Migrena to znacznie więcej niż ból głowy – to przewlekła choroba neurologiczna. Została ona zakwalifikowana przez WHO do grupy 20 najbardziej obezwładniających przewlekłych schorzeń. Ataki migreny kojarzą się najczęściej z sytuacjami stresowymi czy zmianą pogody. Na podstawie wieloletnich badań i obserwacji wiemy już, że dotyczą one tylko tych osób, u których występują rozległe nietolerancje pokarmowe! W tradycyjnej medycynie chińskiej, za najczęstszą przyczynę migreny uważa się osłabienie funkcji wątroby, co zwykle idzie w parze z zaburzeniami odżywiania i detoksykacji organizmu. Choć nie jest jasne, dlaczego niektórzy ludzie mają migreny a inni nie, to dzięki badaniom zidentyfikowano kilka czynników mogących wywoływać ten rodzaj bólów głowy. Odkrycie, które z nich są przyczyną Twoich migren, może być kluczem do pozbycia się ich na dobre. Dlatego na początku bardzo ważna jest właściwa i zaawansowana diagnostyka. Dopiero na podstawie badań lekarz medycyny funkcjonalnej, może dobrać odpowiednią terapię leczniczą. Zyskasz znacznie większą szansę na długotrwałą ulgę, jeśli zostanie ustalone, co wywołuje migreny w Twoim przypadku. Zainteresowany? Zaufaj Medycynie Funkcjonalnej.

„Powtarzające się bóle migrenowe mogą powodować znaczące i trwałe zmiany w mózgu, takie jak anomalie istoty białej i drobne uszkodzenia związane z niedotlenieniem tkanki nerwowej (podobne do tych, jakie są następstwem mini-udarów mózgu).”

— Neurology

Masz dosyć przyjmowania dużych ilości leków przeciwbólowych? Łykasz tabletki garściami, a nawroty choroby i tak pojawiają się często? Tylko synergia oczyszczania, dotleniania i odżywiania może skutecznie zwalczyć Twój problem! Działaj!

Klinka Medycyny Funkcjonalnej
Najnowsze, przełomowe rozwiązania w leczeniu bólów głowy i migren


Czy wiesz, że niektóre produkty spożywcze, wywołują reakcję układu immunologicznego? Zastanawiasz się, jaki to ma związek z migreną? Otóż wówczas powstają kompleksy immunologiczne, które mogą gromadzić się w śródbłonku mózgu i wywołują tu miejscową reakcję zapalną, czego objawem jest właśnie ból głowy, który może utrzymywać się przez wiele godzin – to jest właśnie migrena! Następuje uwolnienie mediatorów stanu zapalnego, które podwyższają dowóz wapnia. To powoduje gromadzenie się wody i nasilone rozszerzenie naczyń wywołując nieznośny, niedający się ukoić ból głowy.

Jest jednak na to sposób! Trzeba wyeliminować z diety produkty, które są źródłem powstawania przewlekłych stanów zapalnych, które objawiają się bólami migrenowymi. Aby dowiedzieć jakie to produkty, wystarczy zrobić dobrej jakości cytotoksyczny test na nietolerancję pokarmową, czyli Kod Metaboliczny 200.

„W kontrolowanym badaniu z udziałem dzieci cierpiących na częste, ciężkie migreny dieta eliminacyjna doprowadziła do całkowitego wyzdrowienia w 93% przypadków. Objawy u dzieci powróciły, gdy nietolerowane pokarmy ponownie wprowadzono do ich diety.”

— Lancet

W leczeniu migreny poza postępowaniem dietetycznym stosujemy program kompleksowej detoksykacji organizmu – Super Detox. To szereg etapów, które wspomagają proces oczyszczania wątroby i układu krwionośnego oraz wspierają usuwanie toksyn z komórek i przestrzeni międzykomórkowej. Także tlenoterapia hiperbaryczna HBOT jest skutecznym zabiegiem wspomagającym leczenie migreny zwłaszcza w najcięższych przypadkach. Tlen hiperbaryczny dotlenia mózg, zmniejsza stan zapalny, redukuje ból, znacznie poprawia przepływ krwi w mózgu oraz ośmiokrotnie zwiększa liczbę krążących w organizmie komórek macierzystych. Rezultaty takiej procedury terapeutycznej to skuteczne uśmierzenie bólu, poprawa samopoczucia, redukcja stanów zapalnych, odciążenie układu nerwowego, wzrost energii, uwolnienie się od ogromnych ilości lekarstw i cierpienia.

Kompleksowe podejście w leczeniu bólów głowy i migren


Zespół specjalistów z Centrum Medycznego VIMED opracował zintegrowaną terapię przynoszącą pozytywne skutki w leczeniu dokuczliwych bólów głowy i migren. Terapia Fenotypowa to holistyczna metoda nakierowana na zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie. Poprzez dogłębne oczyszczenie, regenerację i odżywienie komórkowe, mobilizuje naturalne mechanizmy obronne, zwiększa sprawność narządów odpowiedzialnych za oczyszczanie, przywraca homeostazę i redukuje stan zapalny. Terapia składa się z trzech komponentów: zaawansowanej diagnostyki, medycyny żywieniowej i medycyny fizykalnej.

Co to jest Medycyna Funkcjonalna?


Przede wszystkim stara się odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego ta osoba ma tę chorobę?”. W medycynie konwencjonalnej lekarz zajmuje się pacjentem, w zależności od swojej specjalizacji: np. diabetologii. Patrzy tylko na specyficzne dla jego specjalizacji objawy choroby i tylko te objawy leczy, tymi samymi zresztą sposobami u wszystkich pacjentów. W medycynie funkcjonalnej, lekarz patrzy na pacjenta – holistycznie. Szuka początków – przyczyn choroby – zaburzeń określonych funkcji organizmu na poziomie komórkowym i subkomórkowym – molekularnym (jądro komórki, mitochondria, geny). Specjaliści medycyny funkcjonalnej “prześwietlają” życie pacjenta, analizują styl życia, czynniki biochemiczne, genetyczne, immunologiczne i środowiskowe, w celu zidentyfikowania przyczyn choroby i znalezienia metod, które usprawniając zaburzone funkcje pomogą przywrócić optymalne zdrowie.

Cechy Medycyny Funkcjonalnej:  • oparta na badaniach naukowych i doświadczeniach klinicznych
  • ukierunkowana na długotrwałe wzmocnienie organizmu w celu leczenia i zapobiegania chorobom
  • analizując czynniki środowiskowe, równoważy wewnętrzne i zewnętrzne czynniki wpływające na stan organizmu
  • jest spersonalizowana na poziomie immunologicznym i genetycznym – uwzględnia biochemiczną indywidualność człowieka
  • zorientowana na człowieka, a nie na chorobę
  • reguluje funkcje organizmu człowieka, a nie tylko likwiduje lub maskuje objawy
  • jest ukierunkowana na odpowiednie żywienie (w tym kliniczne zastosowanie witamin, minerałów i innych składników odżywczych), połączone z detoksykacją organizmu, medycyną manualno-rehabilitacyjną (zabiegi medycyny fizykalnej) oraz technikami radzenia sobie ze stresem.

Od jak dawna migrena nie daje Ci normalnie funkcjonować? Nie musisz już dłużej cierpieć z powodu uporczywego bólu głowy. Z nami pozbędziesz się problemu i odzyskasz radość życia!


Czy wiesz, że płatności możesz rozłożyć na raty?